*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2995934 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
καλά είναι Βλ#$$^κες??? κι εγω δλδ π έστειλα ένσταση και χθες π νδεν κοιμήθηκα απο τα νευρα μ???ρε σκότωμα θέλουν όλοι τους...!!!!! αισχος για αλλη μια φορά... >:( >:( >:(
το ιδεκε περιμενε οτι θα γεμιζε τα σδε απο αποσπασεις μονιμων οπως εκανε στα ιεκ και δεν εδωσε σημασια και καθυστερησαν την εκδοση των αποτελεσματων, η ουσια ειναι η μειωση των θεσεων για ωρομισθιους σε δομες του ιδεκε, φανταστειτε τι θα γινει την επομενη χρονια που ολοι οι μονιμοι λενε στους συναδελφους τους μονιμους που υπηρετουν σε απομακρυσμενα μερη να κανουν αιτηση αποσπασης για να ειναι μεσα σε αστικα κεντρα. Οι πληροφορικαριοι επαθαν την πλακα τους στα μεγαλα στικα κεντρα δεν μπορουν να βρουν ωρες αφου οι μονιμοι υπεραριθμοι και αποσπασθεντες τις πηραν τις θεσεις .Το ιδιο αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο εγινε και με τους αγγλικους και οι γαλλικοι πηγαινουν σε 3 τουλαχιστον σχολεια και οι γεωλογοι κανουν  δευτερες και τριτες αναθεσεις................χαμος γινεται

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Τελικά μάθαμε τι είναι το τεχνικό λάθος που γράφουν αυτοί οι ηλίθιοι του ΙΔΕΚΕ; Για ποιο λόγο αποσύρανε τους πίνακες; Τους βρήκε κάποιος στο τηλέφωνο;
Sylvia77  προσπαθούσα ολο το πρωί σήμερα και δεν σήκωναν τα τηλ. 2131311684 & 1515.
Δέν είχα δει οτι απέσυραν ωστόσο τους πίνακες και έστειλα κανονικά την ένσταση.  Ελπίζω τουλάχιστον να την δεχτουν γιατί έδωσα και 14euro ACS και δεν είναι και εποχές...
να βγαλεις καρτα μελους και θα πληρωνεις 9 ευρω.........αληθεια ,ετσι εκανα και εγω.....γιατι με το ιδεκε ανοιγεις αλληλογραφια, κατι η αιτηση, κατι η ενσταση.....................ε, ολο και χρειαζεσαι την εκπτωση ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2011, 08:30:42 μμ από mpesg »

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Παιδιά το άλλο πάλι ότι "δεν επιτρέπεται να δουλεύει κάποιος σε 2 διαφορετικές δομές του ΙΔΕΚΕ" τι είναι;

Πέρσυ με καλέσαν και στα ΣΔΕ και στο ΚΕΔΒΜΑΠ και με υποχρέωσαν να απορρίψω το ένα. Ισχύει και φέτος αυτό;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Παιδιά το άλλο πάλι ότι "δεν επιτρέπεται να δουλεύει κάποιος σε 2 διαφορετικές δομές του ΙΔΕΚΕ" τι είναι;

Πέρσυ με καλέσαν και στα ΣΔΕ και στο ΚΕΔΒΜΑΠ και με υποχρέωσαν να απορρίψω το ένα. Ισχύει και φέτος αυτό;
εαν εχεις τεβε ως κυριο φορεα ασφαλισης δουλευεις σε ολες τις δομες του ιδεκε, εαν εχεις ικα μονο σε μια......................αυτο ισχυσε την προηγουμενη χρονια , για την χρονια που διανυουμε δεν ξερω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Παιδιά το άλλο πάλι ότι "δεν επιτρέπεται να δουλεύει κάποιος σε 2 διαφορετικές δομές του ΙΔΕΚΕ" τι είναι;

Πέρσυ με καλέσαν και στα ΣΔΕ και στο ΚΕΔΒΜΑΠ και με υποχρέωσαν να απορρίψω το ένα. Ισχύει και φέτος αυτό;
εαν εχεις τεβε ως κυριο φορεα ασφαλισης δουλευεις σε ολες τις δομες του ιδεκε, εαν εχεις ικα μονο σε μια......................αυτο ισχυσε την προηγουμενη χρονια , για την χρονια που διανυουμε δεν ξερω

Είναι σίγουρο αυτο; Διότι πέρσυ μου το ξέκοψαν εξ αρχής. Δεν με ρώτησαν καν τι ασφάλεια έχω. Μου είπαν κοφτά ότι δεν δικαιούμαι και στα δυο και αναγκάστηκα να επιλλέξω το ένα.....

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Παιδιά το άλλο πάλι ότι "δεν επιτρέπεται να δουλεύει κάποιος σε 2 διαφορετικές δομές του ΙΔΕΚΕ" τι είναι;

Πέρσυ με καλέσαν και στα ΣΔΕ και στο ΚΕΔΒΜΑΠ και με υποχρέωσαν να απορρίψω το ένα. Ισχύει και φέτος αυτό;
εαν εχεις τεβε ως κυριο φορεα ασφαλισης δουλευεις σε ολες τις δομες του ιδεκε, εαν εχεις ικα μονο σε μια......................αυτο ισχυσε την προηγουμενη χρονια , για την χρονια που διανυουμε δεν ξερω

Είναι σίγουρο αυτο; Διότι πέρσυ μου το ξέκοψαν εξ αρχής. Δεν με ρώτησαν καν τι ασφάλεια έχω. Μου είπαν κοφτά ότι δεν δικαιούμαι και στα δυο και αναγκάστηκα να επιλλέξω το ένα.....
για την προηγουμενη χρονια σιγουρα αφου γραφτηκα στο τεβε και κρατησα και το ιεκ και το τεβε για τωρα δεν ξερω................δεν τολμω να ρωτησω, θα δω τι θα γινει με τα σδε................μηπως βρεθει καποια ωρα που δεν θα κανει η μονιμη και μετα θα ρωτησω στο λογιστηριο του ιδεκε οπως εκανα και την προηγουμενη χρονια

Αποσυνδεδεμένος steliOz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Παράθεση
να βγαλεις καρτα μελους και θα πληρωνεις 9 ευρω.........αληθεια ,ετσι εκανα και εγω.....γιατι με το ιδεκε ανοιγεις αλληλογραφια, κατι η αιτηση, κατι η ενσταση.....................ε, ολο και χρειαζεσαι την εκπτωση ;D ;D ;D ;D

δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοια δυνατοτητα (και τετοια διαφορα τιμής..)

να ξερετε οτι και τα ΕΛΤΑ εχουν αντιστοιχη υπηρεσία (νομίζω Πορτα-Πορτα λεγεται) που ειναι πιο φτηνη από τις αντιστοιχες ιδιωτικές

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Σας έχω νέα
Κάποιοι συνάδελφοι πήγαν οργανωμένα σε δικηγόρο για να κανουν ένσταση, διότι ενώ έστειλαν κανονικά αίτηαη, τους εμφάνισαν στους πίνακες ως "μη υποβλ. εγγράφως αιτήσεις"
Θορυβήθηκαν στο ΙΔΕΚΕ και τα πήραν πίσω αμέσως
Υποτείθεται ότι τη Δευτέρα θα ανακοινώσουν τα διορθωμένα.
Άντε να δούμε....

Αποσυνδεδεμένος liame

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
καλησπέρα σε όλους.
να σας ρωτήσω κάτι, γιατί υπάρχουν άτομα που έχετε δουλέψει σε σδε και πιθανότατα να γνωρίζετε.
αν κάποιος δουλεύει ήδη σε σχολείο ως αμω,δηλαδη δεν έχει πλήρες ωράριο ως εκπαιδευτικός,μπορεί να δουλέψει και στα σδε ταυτόχρονα;αν ναι πόσες ώρες μπορεί να πάρει;

Αποσυνδεδεμένος kvanto_thess

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
καλησπέρα σε όλους.
να σας ρωτήσω κάτι, γιατί υπάρχουν άτομα που έχετε δουλέψει σε σδε και πιθανότατα να γνωρίζετε.
αν κάποιος δουλεύει ήδη σε σχολείο ως αμω,δηλαδη δεν έχει πλήρες ωράριο ως εκπαιδευτικός,μπορεί να δουλέψει και στα σδε ταυτόχρονα;αν ναι πόσες ώρες μπορεί να πάρει;

 OXΙ δεν γινεται Αναπληρωτης και ΣΔΕ. Οι αναπληρωτες εχουν υπογραψει οτι δεν ειναι ελευθεροι επαγγελματιες, δεν εχουν ΤΕΒΕ. στα ΣΔΕ ειναι απαραιτητη προυποθεση εναρξη ΤΕΒΕ.

Αποσυνδεδεμένος liame

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ok,αλλα μπορω να κανω επιλογη φορεα και να εχω ικα τελικα, δηλαδη υπαρχουν εκπαιδευτικοι που το πρωι δουλευουν σε σχολειο-ικα και το απογευμα σε ειδικα κεντρα-τεβε,επιλεγουν φορεα..πχ..ικα.
περισσοτερο ρωταω απο την εννοια των ωρων-δικαιωματων
σ'ευχαριστω παντως.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
ok,αλλα μπορω να κανω επιλογη φορεα και να εχω ικα τελικα, δηλαδη υπαρχουν εκπαιδευτικοι που το πρωι δουλευουν σε σχολειο-ικα και το απογευμα σε ειδικα κεντρα-τεβε,επιλεγουν φορεα..πχ..ικα.
περισσοτερο ρωταω απο την εννοια των ωρων-δικαιωματων
σ'ευχαριστω παντως.
εαν σε προσλαβουν στα σδε θα σε βαλουν να υπογραψεις υπευθυνη δηλωση οτι δεν εισαι αναπληρωτης.......................εαν δεν σε καταλαβουν,οκ, εαν ομως σε καρφωσουν.....

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Αυτό το είδατε;
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=49847

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
-----
ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ Π.Ε. &  Δ.Ε.
ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΠΡΟΣ/ΚΟΥ  Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ  ΕΚΠ/ΣΗΣ
ΤΜΗΜΑ Γ΄   
Βαθμός Προτερ.
ΕΞΑΙΡ. ΕΠΕΙΓΟΝ

 

 

Μαρούσι,    04-11-2011
Αρ. Πρωτ.:  126457/Δ2 
Ταχ. Δ/νση:: Α.Παπανδρέου 37
Τ.Κ. – Πόλη:  151 80   ΜΑΡΟΥΣΙ
Ιστοσελίδα: www.minedu.gov.gr
 

 

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:  ΠΡΟΣ :
Μπεκρή Παναγ.:             210 3442278     
FAX: 2103442282
e-mail  :   dprb@minedu.gov.gr
 1. Περιφερειακούς Διευθυντές 
     Εκπ/σης,
2. Διευθυντές  Β΄θμιας
     Εκπαίδευσης
ΚΟΙΝ:  Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης     
ΘΕΜΑ: Απόσπαση εκπαιδευτικών σε Σ.Δ.Ε.
 
΄Εχοντας υπόψη :
1. Tις διατάξεις του άρθρου 31 του Ν. 3848/2010 (ΦΕΚ 71/α/19-5-2010)
2. Την υπ΄αριθμ. 117325/Δ2/12-10-2011 εγκύκλιο του ΥΠΔΒΜΘ με θέμα :
 « Απόσπαση πλεονάζοντος εκπαιδευτικού Β/θμιας Εκπ/σης στα Σ.Δ.Ε. για εκπαιδευτικές ανάγκες»
 
Δίνεται η δυνατότητα στον Δ/ντή Εκπ/σης ή Περιφερειακό Δ/ντή Εκπ/σης αντίστοιχα να προβεί άμεσα στις αποσπάσεις των εκπ/κών από τους προτεινόμενους πίνακες στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας, μέχρι το τέλος του διδακτικού έτους 2011-2012, για την κάλυψη των αναγκών σε διδακτικό προσωπικό των Σχολείων αυτών.
Η απόσπαση των παραπάνω εκπαιδευτικών θα γίνει για τις ανάγκες της υπηρεσίας και χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο.

                                                                 

        Ο ΓΕΝΙΚΟΣ Δ/ΝΤΗΣ


                                                                   
                   ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ   

Εσωτερική Διανομή:
1. Γραφείο Υπουργού
2. Γραφείο Αναπλ. Υπουργού
3. Γραφείο Υφυπουργού
4. Γραφείο Γενικού Γραμματέα
5. Δ/νση Προσωπικού Δ.Ε.  - Τμήμα Γ΄
 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160543
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 30
Επισκέπτες: 688
Σύνολο: 718

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.