*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997896 φορές)

0 μέλη και 26 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pepita

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1876 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 06:26:55 μμ »
Αλίμονο μεγάλοι άνθρωποι να μην ξέρουμε να διαβάζουμε μια προκήρυξη.Εγώ έκανα ένσταση και έβαλα τα ονόματα των οποίων γνωρίζω καλά ότι δεν έχουν μεταπτυχιακό και διδακτορικό στη Δια Βίου. Από πάνω μου είπαν ότι θα τους καλέσουν πριν βγουν τα οριστικά αποτελέσματα. Κάντε και εσείς το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1877 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 08:15:44 μμ »
Στην προκυρηξη γραφει ακριβως το παρακατω:

"Μεταπτυχιακές σπουδές (μεταπτυχιακό, διδακτορικό) στην Εκπαίδευση Ενηλίκων, Συνεχιζόμενη Εκπαίδευση, Δια Βίου Εκπαίδευση, λαμβάνουν τον μέγιστο αριθμό μορίων.
Μεταπτυχιακές σπουδές (μεταπτυχιακό, διδακτορικό) σε άλλες ειδικεύσεις - κατευθύνσεις μοριοδοτούνται αντίστοιχα με πέντε (5) μόρια λιγότερο.
"

αυτες οι προτασεις αναφερουν μεσα τις φρασεις "μέγιστο αριθμό μορίων" και "λιγοτερο αριθμο μοριων".

με αυτο εγω τουλαχιστον αντιλαμβανομαι, οτι θα υπαρχουν και αλλοι βαθμοι (αν μπορω να το πω ετσι). δλδ καποιος που εχει μεταπτυχιακο στο αντικειμενο του να παιρνει πχ 7 και καποιος που εχει σε αλλο αντικειμενο να παιρνει πχ 5 ή 6.

αρα επρεπε να υπαρχουν και αλλες επιλογες εκτος απο συναφες και μη συναφες οπως στις αλλες προκυρηξεις που πολυ απλα δηλωσαμε ακριβως τον τιτλο του μεταπτυχιακου που εχουμε!!!

Οι λεξεις συναφες και μη συναφες εχουν μια αλλη εννοια που ο καθενας την αντιλαμβανεται διαφορετικα

Αποσυνδεδεμένος GLIKA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1878 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 09:47:50 μμ »
Και μόνο το γεγονός οτι σχεδόν όλοι το συμπλήρωσαν έτσι δε δείχνει δόλο, αν το έκαναν κάποιοι θα το συζητούσαμε.Εξάλλου έτρεχαν κι άλλες προκηρύξεις παράλληλα (π.χ. κεε). Εξάλλου κι αυτοί που θα δουλέψουν στα Σδε πλέον δεν κερδίζουν τίποτα παρά μόνο στον Ασεπ ο,ο1 του μορίου.....Χαλαρώστε ρε παιδια!!!!!!!!!
Ωστόσο συμφωνώ στο να σταλούν τα δικαολογητικά όλων τώρα ;D

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1879 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 12:06:32 πμ »
Δεν υπάρχει αμφιβολία πως το φετινό σύστημα της ηλεκτρονικής αίτησης θα δημιουργούσε πολλά προβλήματα. Δεν είναι μόνο η συνάφεια των  μεταπτυχιακών όπου έγιναν πολλά λάθη αλλά είναι και τα σεμινάρια όπου ο κάθε υποψήφιος, τα χαρακτήριζε όπως αυτός έκρινε. Νομίζω πως λίγοι είχαν δόλο όσον αφορά τη δήλωση περί συνάφειας των μεταπτυχιακών. Επίσης στις περσινές αιτήσεις μοριοδοτούνταν και το 2ο μεταπτυχιακό. Φέτος αυτό δεν μπορούσε να δηλωθεί διότι το κελί της αίτησης κλείδωνε με τη δήλωση του πρώτου μεταπτυχιακού. Ο αριθμός των δικαιολογητικών επίσης δεν μπορούσε να αποτελέσει ένδειξη για το πόσα μεταπτυχιακά τελικά έχει ο κάθε υποψήφιος. Τι θα γίνει όμως τελικά; Και για να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου, μήπως όλο αυτό το μπέρδεμα θα παέι πίσω πάλι την όλη διαδικασία και θα δώσει άλλοθι στο Υπουργείο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1880 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 01:37:42 πμ »
Μάλλον είμαι ένας από τους κακόβουλους που συμπλήρωσαν λάθος το πεδίο για το μεταπτυχιακό και διαβάζοντας τα παραπάνω αισθάνομαι την ανάγκη να απολογηθώ... Την προκύρηξη την διάβασα σχετικά επιφανειακά, δηλαδή δεν την ανέλυσα λέξη προς λέξη και προφανώς (ειλικρινά) δεν πρόσεξα καν τη σχετική αναφορά. Όπως είπε και κάποιος συνάδελφος παραπάνω οπουδήποτε αλλού κάνουμε τα χαρτιά μας και αναφερόμαστε σε μεταπτυχιακό "Συναφές" αναφερόμαστε στη συνάφεια με το διδακτικό αντικείμενο. Στον ΑΣΕΠ, σε ΙΕΚ και σε άλλες υπηρεσίες...

Προσωπικά θεωρώ ανόητο να μοριοδοτούν στο διπλάσιο ένα μεταπτυχιακό που έχει να κάνει με την εκπαίδευση ενηλίκων (μιλάμε για ελάχιστα, σχεδόν φωτογραφικά) σε σχέση με ένα άλλο στο αντικείμενο που μπορεί να έχει και μεγαλύτερη διάρκεια ή περισσότερες απαιτήσεις. Και μάλιστα υπάρχει αντίφαση στο γεγονός οτι δεν μοριοδοτούν καθόλου το πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας... Αυτά θα έπρεπε να μας απασχολούν περισσότερο.

Δεν νομίζω οτι κάποιοι συνάδελφοι συμπλήρωσαν με δόλο οτι έχουν μεταπτυχιακό σε εκπαίδευση ενηλίκων... Θα ήταν λίγο χαζό να το κάνουμε αυτό με κίνδυνο να χάσουμε τελείως τη θέση μας. Άλλωστε κάποια στιγμή θα καταθέταμε το μεταπτυχιακό και θα φαινόταν... Ένα βρώμικο μυαλό θα έλεγε οτι έχει γίνει με δόλο ολόκληρη η ιστορία για να βγουν από τη μέση κάποιοι με πολλά μόρια για να βολευτούν άλλοι που έχουν ειδοποιηθεί για την ιστορία ή δεν έχουν καν μεταπτυχιακό... Δεν το πιστεύω... Χαρακτηριστικά αναφέρω οτι στο ΣΔΕ που δήλωσα υπάρχουν 93 υποψήφιοι της ειδικότητάς μου (πληροφορική) από τους οποίους 30 έχουν μεταπτυχιακό "συναφές" και μόλις 3 "μη συναφές" οι οποίοι δεν αποκλείεται να έχουν μεταπτυχιακό πχ στα οικονομικά ή ακόμα χειρότερα να έχουν μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση ενηλίκων και να έχουν κάνει την παρανόηση εις βάρος τους... Θα είναι άδικο να μηδενιστούν οι 30...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2010, 01:42:23 πμ από gpapage »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1881 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 10:00:06 πμ »
Εφόσον μπήκαν στον "κόπο" να βγάλουν και διευκρινιστικό έντυπο για τη συμπλήρωση της αίτησης, θα μπορούσε αυτό να ξεκαθαρίζει στην περίπτωση των μεταπτυχιακών πάνω σε τι εννοεί το "συναφές". Εξάλλου ούτε η ίδια η προκύρηξη χρησιμοποιούσε τον όρο "συναφές" ή "μη" για το διαχωρισμό των μεταπτυχιακών.
Και σε κάθε περίπτωση δεν μπορεί ο μόνος διαχωρισμός των μεταπτυχιακών να είναι μεταξύ αυτών που είναι πάνω στην εκπαίδευση ενηλίκων και σε όλα τα υπόλοιπα, όπου στα "υπόλοιπα" μπαίνουν όλα στο ίδιο τσουβάλι ασχέτως της συναφειας τους με το γνωστικό αντικείμενο.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1882 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 10:22:30 πμ »
παιδια σημερα ληγει η καταθεση ενστασεων?

Αποσυνδεδεμένος K06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1883 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 12:11:58 μμ »
Παιδιά εργάστηκα στα Σ.Δ.Ε μεχρι τον Ιούλιο του 2010 όμως  εχω την προυπηρεσία μόνο μέχρι 30.6.2010.

Μήπως γνωρίζετε απο που μπορώ να ζητήσω την υπόλοιπη?

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1884 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 12:15:12 μμ »
30/06 κλείδωσε η Αννούλα τους πίνακες.
Ότι περάστηκε περάστηκε.

Αποσυνδεδεμένος K06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1885 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 12:19:56 μμ »
Για τους πινακες μοριων, για διορισμο.

Εγω ομως τα θελω σαν αποδειξη προυπηρεσιας για τα Σ.Δ.Ε φετος. Δηλαδη οι παραπάνω ωρες δεν θα μετρησουν ουτε σαν προυπησεσια για τα Σ.Δ.Ε!!?

Δεν το πιστευω!!!

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1886 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 12:43:12 μμ »
Γι αυτό καλό θα ήταν να πάρεις τηλέφωνο στο ιδεκε.

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1887 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 01:14:21 μμ »
Στο ΣΔΕ που δίδασκα εγώ, ήρθαν στο σχολείο, οπότε από το Διευθυντή θα το ζητήσεις.

Αποσυνδεδεμένος K06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1888 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 02:13:45 μμ »
Μαρία μεχρι της 30.6.2010, μας τα εδωσε ο διευθυντής. Επειτα δεν μας εχει δώσει κανένα χαρτί ούτε και μας έχει ειδοποιήσει για κάτι άλλο.

Δεν ξέρω τι να κάνω.

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #1889 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 03:34:09 μμ »
Παιδιά εργάστηκα στα Σ.Δ.Ε μεχρι τον Ιούλιο του 2010 όμως  εχω την προυπηρεσία μόνο μέχρι 30.6.2010.

Μήπως γνωρίζετε απο που μπορώ να ζητήσω την υπόλοιπη?

Μία απο τα ίδια... αλλα εμένα μου έστειλαν στο σπίτι νέο χαρτί με ολόκληρη την προυπηρεσία. Αυτό μάλιστα έγινε πολύ νωρίς και έτσι στις νέες αιτήσεις για ΣΔΕ φέτος τη δήλωσα ολόκληρη. Πάρε τηλέφωνο στο ΙΔΕΚΕ και πες ότι δεν έχεις όλη την προυπηρεσία λάβει ακόμα. Παίζει να την έχουν στείλει και στο σχολείο αλλα να μην έχει έρθει στα χέρια σου;;; (υποθέσεις κάνω πάντως).
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 927
Σύνολο: 929

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.