*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997746 φορές)

0 μέλη και 22 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Gianis90

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
ειναι δυνατον για καποιο που κανει αιτηση για πληροφορικη να μην του αναγνωριζεται η πιστοποιηση στους υπολογιστες?
Αφού είναι δεδομενη η προσμέτρηση στο πεδίο των τυπικών προσόντων. Ποιός ο λόγος να προσμετρηθεί πάλι ως πιστοποίηση στους υπολογιστές;; Σε όλους τους πληροφορικούς το συγκεκριμένο πεδίο είναι κενό και είναι απόλυτα λογικό.

σε καποιους το μετρανε και σε καποιους οχι.....μαλιστα γραφουν χωρις πιστοποιηση....ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδια ΕΝΣΤΑΣΗ για αυτον που ειναι απο πανω σου μπορεις να κανεις??   ΤΟυ μετρησαν οτι εχει ΣΥΝΑΦΕΙΑ  το Μεταπτυχιακο του !, που ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ΔΕν  εχει!      ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ????

Αντιγράφω από την προκήρυξη:
Οι ενστάσεις θα πρέπει να είναι επί ποινή απαραδέκτου συγκεκριμένες. Πιο συγκεκριμένα, δεν γίνονται δεκτές και απορρίπτονται ατεκμηρίωτες ενστάσεις κατά του πίνακα συνολικά, ή κατά του συνόλου των υποψηφίων που προηγούνται του ενισταμένου, κ.λπ.

Εκτός αυτού, μην παίρνεις όρκο ότι δεν έχει συνάφεια. Αν η διπλωματική μεταπτυχιακού είναι έστω και κατά ένα μέρος συναφής με το βασικό του αντικείμενο παίρνει βεβαίωση συνάφειας από τη γραμματεία της σχολής και αυτό του εξασφαλίζει συνάφεια.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
κι εγω εχω εντοπίσει καποιον με πολλαααα μορια περισσότερα απο αυτα που εχει και είμαι σιγουρη αλλα δεν μ αρεσει αυτο το κ$%λοσυστημα να μας βαζει ολους στη θεση του ρουφιάνου...αλλα αυτο π δεν θα αφησω ετσι και θα τους χ35$σω αυριο π θα παρω τηλ ειναι αυτο που μ καναν τωρα...αν μαθαιτε κανα νεο στειλτε...το ιδιο θα κανω κι εγω...αααα ενσταση πώς κάνουμε??? :-\

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
κι εγω εχω εντοπίσει καποιον με πολλαααα μορια περισσότερα απο αυτα που εχει και είμαι σιγουρη αλλα δεν μ αρεσει αυτο το κ$%λοσυστημα να μας βαζει ολους στη θεση του ρουφιάνου...αλλα αυτο π δεν θα αφησω ετσι και θα τους χ35$σω αυριο π θα παρω τηλ ειναι αυτο που μ καναν τωρα...αν μαθαιτε κανα νεο στειλτε...το ιδιο θα κανω κι εγω...αααα ενσταση πώς κάνουμε??? :-\
απλα μια αιτηση προς την επιτροπη οπου γραφεις τους λογους για τους οποιους ενιστασαι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Παιδια ΕΝΣΤΑΣΗ για αυτον που ειναι απο πανω σου μπορεις να κανεις??   ΤΟυ μετρησαν οτι εχει ΣΥΝΑΦΕΙΑ  το Μεταπτυχιακο του !, που ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ΔΕν  εχει!      ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ????
παιζει ρολο ο τιτλος της μεταπτυχιακής διατριβής

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
Αν καποιος εχει ΙΚΑ μερικες ημερες μπορει να παρει μπλοκακι χωρις να πληρωνει ΤΕΒΕ? Δουλευω και στα ΤΕΙ γιαυτο το λεω....

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Όχι. από εισφορές ΟΑΕΕ (ΤΕΒΕ) παίρνεις απαλλαγή μόνο αν έχεις πλήρη ασφάλιση Ι.Κ.Α. (25 ένσημα μηνιαία).

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Εμένα η απορία μου είναι πόσους καλούν γενικά σε κάθε ΣΔΕ;;Κια φυσικά αν όντως θα ισχύσει το μπλοκάκι πόσο πραγματικά αξίζει να πάει κάποιος;;;...

Το πόσους ωρομίσθιους θα καλέσουν σε κάθε ΣΔΕ εξαρτάται απ' τον αριθμό των τμημάτων που έχουν δημιουργηθεί, τις εβδομαδιαίες ώρες του κάθε γραμματισμού και απ' το αν υπάρχει μόνιμος αποσπασμένος για τον κάθε γραμματισμό.

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
και σε εμενα δεν μετρησαν καποια μορια και στα σεμιναρια ενω δηλωσα αλλες ωρες αυτοι μου έβαλαν διαφορετικα μορια

Προσοχή γιατί φέτος, σύμφωνα με την προκήρυξη:  "Δεν προσμετρώνται ημερίδες, συνέδρια καθώς και θεματικές
ενότητες ενταγμένες σε διαδικασίες απόκτησης μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών ή παιδαγωγικής επάρκειας (ΑΣΠΑΙΤΕ). Επίσης τα σεμινάρια θα πρέπει να αφορούν αποκλειστικά στην Εκπαίδευση Ενηλίκων , τα ΣΔΕ ή το αντικείμενο που θέλεις να διδάξεις.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
και σε εμενα δεν μετρησαν καποια μορια και στα σεμιναρια ενω δηλωσα αλλες ωρες αυτοι μου έβαλαν διαφορετικα μορια

Προσοχή γιατί φέτος, σύμφωνα με την προκήρυξη:  "Δεν προσμετρώνται ημερίδες, συνέδρια καθώς και θεματικές
ενότητες ενταγμένες σε διαδικασίες απόκτησης μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών ή παιδαγωγικής επάρκειας (ΑΣΠΑΙΤΕ). Επίσης τα σεμινάρια θα πρέπει να αφορούν αποκλειστικά στην Εκπαίδευση Ενηλίκων , τα ΣΔΕ ή το αντικείμενο που θέλεις να διδάξεις.
ε, βεβαια, τους ωρομίσθιους μας ζητουν να εχουμε κανει τα παντα στην εκπαιδευση ενηλικων για να παρουμε το πολυ 12 ωρες και να δωσουμε τα μισα χρηματα στο τεβε................ενω οι μονιμοι και διπλα χρήματα απο οσα θα παρουμε εμεις και απο επιμόρφωση.........αντε μην πω καμμια κουβέντα και με κοψει ο συντονιστής.....την τυχη μου , ο ωρομισθιος

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
πήρα τηλ αλλα δεν το σηκώνουν...βασικά μαλλον δεν εχουν πάει ακόμα στα γραφεία τους...τι περίεργο???!!! :o την αιτηση αυτή που  λες πού την βρίσκω? υπεύθυνη δήλωση εννοείς??? κι αν δεν την πάρουν και αυτή????! εχω ταλαιπωρηθεί πολύ τελευταία με χαρτιά π θα έπρεπε να πάρουν και δεν τα πήραν... μπ$%&δελο εχουν κάνει τη χώρα.... >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
στην ιδια θεση ειναι πολλοι φανταζομαι. στειλαμε χαρτια αλλα δεν καταλαβαινω τι εγινε....ε ρε θα σπασουν τα τηλεφωνα αυριο στο ιδεκε.  :P
 βρε μπας και εχει σχεση οτι το εστειλα πορτα πορτα με το ταχυδρομειο και οχι με courier?
και εγω θα παρω τηλεφωνο να δω τι εγινε με την αιτηση αλλα αφου εχει βρεθει μονιμος, δεν νομιζω να εχει νοημα....ετσι και αλλιως το τεβε παραμενει τεβε . το ΣΔΕ της περιφερειας μου παντως εχει ξεκινησει με υπεραρθμους μονιμους. στις υπολοιπες περιοχες ακομα εχει κενα?

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Λοιπόν τα άτομα είναι για άγριο, μα ποολύ άγριο ξύλωμα και ΑΠΟΛΥΣΗ ΑΜΕΣΑ.
Πολλά άτομα που προηγούνται είναι σίγυροι βύσματα με μόρια που ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΝΤΑΙ. Επίσης πως είναι δυνατόν να προηγείται άτομο που έχει απλά ανεργία ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ;;;;

Tην αίτηση μου την έχουν στις εγγράφως μη υποβληιείσες αιτήσεις: 3 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν με βάση το εγκεφάλο τους.

1) τα χαρτιά τα έστειλα συστημένα με ταχυδρομείο και όχι courier. ΜΙΛΑΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΤΑΞΑΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΚΙΣΩ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2) ΔΕΝ μπορεσαν να κανουν την αναγωγη με βαση τη προυπηρεσια του αναπληρωτη που τους έστειλα ΠΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝΕΣ

3) ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΑΝ

Να πανε .... στο βρόντο. Πραγματικά ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΥΠΟ ΔΙΑΛΥΣΗ

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Λοιπόν τα άτομα είναι για άγριο, μα ποολύ άγριο ξύλωμα και ΑΠΟΛΥΣΗ ΑΜΕΣΑ.
Πολλά άτομα που προηγούνται είναι σίγυροι βύσματα με μόρια που ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΝΤΑΙ. Επίσης πως είναι δυνατόν να προηγείται άτομο που έχει απλά ανεργία ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ;;;;

Tην αίτηση μου την έχουν στις εγγράφως μη υποβληιείσες αιτήσεις: 3 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν με βάση το εγκεφάλο τους.

1) τα χαρτιά τα έστειλα συστημένα με ταχυδρομείο και όχι courier. ΜΙΛΑΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΤΑΞΑΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΚΙΣΩ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2) ΔΕΝ μπορεσαν να κανουν την αναγωγη με βαση τη προυπηρεσια του αναπληρωτη που τους έστειλα ΠΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝΕΣ

3) ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΑΝ

Να πανε .... στο βρόντο. Πραγματικά ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΥΠΟ ΔΙΑΛΥΣΗ
συνάδελφοι παιζει και το σεναριο να εχουν απολυθει πολλοι απο τους παλιους στο ιδεκε που εβγαζαν τα μορια και με αποσπασεις να εχουν παρει καποιους νεους που δεν γνωριζουν απο τετοια ζητηματα.............επομενως καντε ενσταση και γραψτε τους λογους..........σε τελικη φαση αφου εχετε στειλει τα χαρτια σας θα αναγκαστουν να τα ξανακοιταξουν και να βγαλουν καινουργια μοριοδοτηση...........................απο πειρα το λεω οσες φορες εκαναν λαθος στην μετρηση των μοριων μου δεν επαιρνα τηλεφωνο αλλα μεσα σε τρεις ημερες εστελνα μια απλη αιτηση για επαναμετρηση στην οποια εγραφα τους λογους και αντι για αιτηση εγραφα ενσταση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160664
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 951
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 927
Σύνολο: 941

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.