*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997967 φορές)

0 μέλη και 16 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
εγω ακομη δεν καταλαβα πως γινονται οι προσληψεις των ωρομισθιων σε αυτα τα σχολεια. εγω πχ που κανω μεταπτυχιακο στην εκπαιδευση ενηλικων θα παρω τα 12 μορια του μεταπτυχιακου? (που δεν ειναι συναφες με το πρωτο πτυχιο μου).
ναι θα παρεις 12 μορια , δεν παιζει η συνάφεια εαν υπαρχει μεταπτυχιακο στην εκπαιδευση ενηλικων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3459 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 09:55:54 μμ »
Πολλή ησυχία έπεσε!
Κανένα νέο από το μέτωπο του ΙΔΕΚΕ? :)

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3460 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 10:46:11 μμ »
Πολλή ησυχία έπεσε!
Κανένα νέο από το μέτωπο του ΙΔΕΚΕ? :)

Πολύ ασχοληθηκαμε με αυτό το μέτωπο και δεν βρίσκω το νόημα πλέον.....

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3461 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 08:39:14 πμ »
φανταζομαι προσληψεις - οσες γινουν- μετα τα Χριστουγεννα- πια,,,,

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3462 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 10:27:53 πμ »
σε μένα ο διευθυντής του σχολείου είπε πως μέχρι 15 δεκεμβρίου θα έχουν καλέσει (βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται με τους πίνακες...πόσες ενστάσεις είχαν πια και αργησαν τόσο να βγάλουν τους μόνιμους!!!! αλλά αυτό γίνεται όταν είσαι βολεμένος και δε σε νοιάζει για το αν περιμένουν κάποιοι να βγάλουν λεφτά)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3463 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 10:30:26 πμ »
σε μένα ο διευθυντής του σχολείου είπε πως μέχρι 15 δεκεμβρίου θα έχουν καλέσει (βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται με τους πίνακες...πόσες ενστάσεις είχαν πια και αργησαν τόσο να βγάλουν τους μόνιμους!!!! αλλά αυτό γίνεται όταν είσαι βολεμένος και δε σε νοιάζει για το αν περιμένουν κάποιοι να βγάλουν λεφτά)
προσεχε θα σου στειλουν προειδοποιηση για αυτα που λες....χιχιχιχιχι!!!! κακιουλες!!!! ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3464 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 10:43:28 πμ »
εεε καλαααααα χαχχαχα όποιος έχει δουλεψει στο ιδεκε ξερει οτι είναι σκορποχώρι! μια χάνουν χαρτιά, μια βγάζουν λάθος αποτελέσματα, τηλεφωνα σηκώνουν όόόόόταν θυμούνται και το πιο κορυφαίο....φέτος στις αιτήσεις για τα σδε, δεν αμφανιζόταν το σδε ηλεκτρονικά που ήθελα να κάνω αίτηση. Τους παίρνω λοιπόν τηλέφωνο και τους λέω το τάδε σδε δεν είναι στη λίστα! Απάντηση: ναι έχετε δίκαιο! δεν μπορείτε να κάνετε σε κάποιο άλλο???? !!!!
τα συμπεράσματα δικα σας!!! :D :D

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3465 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 10:49:30 πμ »
εεε καλαααααα χαχχαχα όποιος έχει δουλεψει στο ιδεκε ξερει οτι είναι σκορποχώρι! μια χάνουν χαρτιά, μια βγάζουν λάθος αποτελέσματα, τηλεφωνα σηκώνουν όόόόόταν θυμούνται και το πιο κορυφαίο....φέτος στις αιτήσεις για τα σδε, δεν αμφανιζόταν το σδε ηλεκτρονικά που ήθελα να κάνω αίτηση. Τους παίρνω λοιπόν τηλέφωνο και τους λέω το τάδε σδε δεν είναι στη λίστα! Απάντηση: ναι έχετε δίκαιο! δεν μπορείτε να κάνετε σε κάποιο άλλο???? !!!!
τα συμπεράσματα δικα σας!!! :D :D

Χαχαχαχαχαχα! Κορυφαία ατάκα!

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3466 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 10:52:57 πμ »
σε μένα ο διευθυντής του σχολείου είπε πως μέχρι 15 δεκεμβρίου θα έχουν καλέσει (βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται με τους πίνακες...πόσες ενστάσεις είχαν πια και αργησαν τόσο να βγάλουν τους μόνιμους!!!! αλλά αυτό γίνεται όταν είσαι βολεμένος και δε σε νοιάζει για το αν περιμένουν κάποιοι να βγάλουν λεφτά)

15 Δεκεμβρίου?
Μακάρι, αλλά μου φαίνεται υπερβολικά αισιόδοξη η εκτίμηση.
Η εμπειρία με το ΙΔΕΚΕ έχει δείξει ότι οι άνθρωποι είναι απίθανοι...
Δεν θα εκπλαγώ αν βγουν αύριο κα πουν "αποσύρονται οι πίνακες και πάλι λόγω τεχνικού λάθους".
Ειλικρινά τους έχω ικανούς για όλα!

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3467 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 02:22:05 μμ »
Απ'ό,τι άκουσα στις 15 Δεκεμβρίου θα οριστεί το νέο διοικητικό συμβούλιο του νέου πλέον οργανισμού (Ινστιτούτο Νεολαίας και Διά Βίου Μάθησης). Επομένως, μέχρι τότε δεν μπορεί να υπογραφεί κάποια απόφαση ή οτιδήποτε άλλο.

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3468 στις: Δεκέμβριος 06, 2011, 12:02:03 πμ »
εγω ακομη δεν καταλαβα πως γινονται οι προσληψεις των ωρομισθιων σε αυτα τα σχολεια. εγω πχ που κανω μεταπτυχιακο στην εκπαιδευση ενηλικων θα παρω τα 12 μορια του μεταπτυχιακου? (που δεν ειναι συναφες με το πρωτο πτυχιο μου).
ναι θα παρεις 12 μορια , δεν παιζει η συνάφεια εαν υπαρχει μεταπτυχιακο στην εκπαιδευση ενηλικων.

και παλι δυσκολευομαι να καταλαβω αν εχω ελπιδες. μου φαινονται λιγο μπερδεμενα. διοτι δεν παιρνουν απο πινακες αναπληρωτων αλλα βγαινουν ξεχωριστες προκηρυξεις. παραλληλα ομως τα μορια αυτα μετρανε στους πινακες αναπληρωτων αν δεν κανω λαθος.
στους πινακες που ανακοινωθηκαν πριν λιγες μερες πχ στην ειδικοτητα μου ειχε πολλα ατομα στην θεσσαλονικη αλλα στην αθηνα που βγαιναν πινακες ανα περιοχη, ειχε ελαχιστα. οποτε με συμφερει να δηλωσω αθηνα. δεν πιστευω να μετραει η εντοπιοτητα? και εχεις το δικαιωμα να κανεις τα χαρτια μονο για ενα σ.δ.ε. αυτο παλι δεν ειναι αδικο?
για τα κ.ε.ε. βγαινουν προκηρυξεις?

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3469 στις: Δεκέμβριος 06, 2011, 12:51:42 πμ »
και παλι δυσκολευομαι να καταλαβω αν εχω ελπιδες. μου φαινονται λιγο μπερδεμενα. διοτι δεν παιρνουν απο πινακες αναπληρωτων αλλα βγαινουν ξεχωριστες προκηρυξεις. παραλληλα ομως τα μορια αυτα μετρανε στους πινακες αναπληρωτων αν δεν κανω λαθος.
στους πινακες που ανακοινωθηκαν πριν λιγες μερες πχ στην ειδικοτητα μου ειχε πολλα ατομα στην θεσσαλονικη αλλα στην αθηνα που βγαιναν πινακες ανα περιοχη, ειχε ελαχιστα. οποτε με συμφερει να δηλωσω αθηνα. δεν πιστευω να μετραει η εντοπιοτητα? και εχεις το δικαιωμα να κανεις τα χαρτια μονο για ενα σ.δ.ε. αυτο παλι δεν ειναι αδικο?
για τα κ.ε.ε. βγαινουν προκηρυξεις?

Το αν έχεις ελπίδες έχει να κάνει με τη θέση σου στους πίνακες και με το αν υπάρχουν αποσπασμένοι απ' τη δευτεροβάθμια στην ειδικότητά σου. Το αν μετράει η προυπηρεσία στα Σ.Δ.Ε. για διορισμό στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση είναι ζήτημα αμφισβητούμενο υπό το νέο νομικό καθεστώς, γι' αυτό αν ενδιαφέρεσαι ρώτησε καλύτερα στο Υπουργείο Παιδείας. Γνωρίζεις ότι στα Σ.Δ.Ε. μπορείς να πάρεις το πολύ 11 ώρες την εβδομάδα και πρέπει να εκδίδεις Α.Π.Υ.; Άρα για να δηλώσεις Αθήνα πρέπει να μην πληρώνεις ενοίκιο κατοικίας εκεί, διαφορετικά θα πληρώνεις απ' την τσέπη σου για να δουλεύεις στα Σ.Δ.Ε. Τα Κ.Ε.Ε. έχουν κλείσει απ' τον περασμένο Ιούνιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 06, 2011, 06:05:53 μμ από ioannis00 »

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3470 στις: Δεκέμβριος 06, 2011, 04:04:31 μμ »
πήρε κανένας τηλέφωνο να ρωτήσει τι γίνεται??? γιατι εγω παίρνω αλλά δεν το σηκώνουν!!!! να μάθουμε τουλάχιστον πότε σκοπεύουν να βγάλουν τους πίνακες!

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3471 στις: Δεκέμβριος 08, 2011, 04:30:04 μμ »
Γειά σας, θέλω να ρωτήσω δικαιούμαστε  δώρο χριστουγέννων 2011 όσοι δούλεψαν πέρυσι στα ΣΔΕ ;
Ξέρω οτι δικαιούνται όσοι δουλεύουν  απο 1 Μαϊου μεχρί και 31  Δεκεμβρίου δώρο χριστουγέννων και όσοι δουλεύουν  λιγότερο διάστημα ένα μέρος του δώρου .Εμείς δουλέψαμε Μάϊο και Ιούνιο φέτος .Σίγουρα δεν είναι κάποιο πόσο της προκοπής πιστεύω στη περίπτωση μου να είναι  γύρω στα 20 ευρώ.   


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 910
Σύνολο: 912

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.