*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997922 φορές)

0 μέλη και 22 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alkmini2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
και κάτι άλλο . Ο λογιστής τον οποίο ρώτησα σχετικά, μου είπε πως  το ποσό των 5000 ευρώ , το οποίο εμείς πρέπει να μαντέψουμε αν θα το ξεπεράσουμε το 2013, αναφέρεται στα δεδουλευμένα , άσχετα αν θα πάρουμε η όχι αυτά τα χρήματα εντός 2013.

Οπότε τι γίνεται  αν υπογράφουμε την υπεύθυνη δήλωση και τελικά ξεπεράσουμε τις 5000 ;;;

Στα δεδουλευμένα; Εμένα από ΙΝΕΔΙΒΙΜ μου είπαν ότι αφορά τα χρήματα που έχουμε πάρει (μεικτά βέβαια) και όχι ότι μας χρωστάνε. Ρώτησα και στην εφορία κ μου είπαν το ίδιο....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στα δεδουλευμένα; Εμένα από ΙΝΕΔΙΒΙΜ μου είπαν ότι αφορά τα χρήματα που έχουμε πάρει (μεικτά βέβαια) και όχι ότι μας χρωστάνε. Ρώτησα και στην εφορία κ μου είπαν το ίδιο....

Συμφωνω απολυτα με την alkmini2...επισης μετα απο απειρες επισκεψεις σε εφορια,λογιστες και τηλεφωνα στο ινεδιβιμ το αποτελεσμα ειναι το ιδιο: λεφτα που θα παρετε το 14,που εχουν ημερομηνια το 14, ειναι κερδη του 14.τελος!οι μονες περιπτωσεις να λογαριαστουν στο 13 ειναι α) να πληρωθουμε μεχρι το τελος του 13 (δεν υπαρχει περιπτωση!οχι απο σδε και δ.ιεκ τουλαχιστον) και β) να μας εκοβαν τιμολογιο μεσα στο 14 με ημερομηνια του 13 (επισης δεν υπαρχει περιπτωση).μην τρομαζετε αδικως.απο κει και περα πραττει ο καθενας αναλογα.απλα να μην ξεπερνατε με βρβαιοτητα τα 5000 απο παροχες υπηρεσιων μεσα στο 13

Αποσυνδεδεμένος alkmini2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συμφωνω απολυτα με την alkmini2...επισης μετα απο απειρες επισκεψεις σε εφορια,λογιστες και τηλεφωνα στο ινεδιβιμ το αποτελεσμα ειναι το ιδιο: λεφτα που θα παρετε το 14,που εχουν ημερομηνια το 14, ειναι κερδη του 14.τελος!οι μονες περιπτωσεις να λογαριαστουν στο 13 ειναι α) να πληρωθουμε μεχρι το τελος του 13 (δεν υπαρχει περιπτωση!οχι απο σδε και δ.ιεκ τουλαχιστον) και β) να μας εκοβαν τιμολογιο μεσα στο 14 με ημερομηνια του 13 (επισης δεν υπαρχει περιπτωση).μην τρομαζετε αδικως.απο κει και περα πραττει ο καθενας αναλογα.απλα να μην ξεπερνατε με βρβαιοτητα τα 5000 απο παροχες υπηρεσιων μεσα στο 13

Kαλημέρα catwoman!  Ακριβώς τα ίδια μου είπαν κ εμένα.  Η απόδειξη κόβεται την ημερομηνία που πληρώνεται κάποιος κ  μόνο.

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Στα δεδουλευμένα; Εμένα από ΙΝΕΔΙΒΙΜ μου είπαν ότι αφορά τα χρήματα που έχουμε πάρει (μεικτά βέβαια) και όχι ότι μας χρωστάνε. Ρώτησα και στην εφορία κ μου είπαν το ίδιο....

ναι , έχετε δίκιο. Λάθος έκανε ο λογιστής. ( αύριο θα του τα ψάλλω  ::) )
Τελικά  εδώ ενημερώνομαι πολύ καλύτερα.  :) :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
και κάτι άλλο . Ο λογιστής τον οποίο ρώτησα σχετικά, μου είπε πως  το ποσό των 5000 ευρώ , το οποίο εμείς πρέπει να μαντέψουμε αν θα το ξεπεράσουμε το 2013, αναφέρεται στα δεδουλευμένα , άσχετα αν θα πάρουμε η όχι αυτά τα χρήματα εντός 2013.

Οπότε τι γίνεται  αν υπογράφουμε την υπεύθυνη δήλωση και τελικά ξεπεράσουμε τις 5000 ;;;



Επειδή κ εμένα ο λογιστής μου είχε πει το ίδιο, ρώτησα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ κ μου είπαν ότι υπολογίζονται τα χρήματα στο έτος το οποίο τελικά τα πληρωνόμαστε κ όχι όποτε έχει ξεκινήσει η σύμβασή μας. Όποιος έχει σαφέστερη ενημέρωση, ας μας απαντήσει.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ


Επειδή κ εμένα ο λογιστής μου είχε πει το ίδιο, ρώτησα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ κ μου είπαν ότι υπολογίζονται τα χρήματα στο έτος το οποίο τελικά τα πληρωνόμαστε κ όχι όποτε έχει ξεκινήσει η σύμβασή μας. Όποιος έχει σαφέστερη ενημέρωση, ας μας απαντήσει.


Λοιπόν, τα χρήματα υπολογίζονται ανά έτος.
Οι 5.000 ευρώ αφορούν εισοδήματα για το ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2013 δηλαδή για εισοδήματα που εισπράχτηκαν από 1-1-2012 έως 31-12-2012.
Δεν υπολογίζει ποτέ κανένας για χρήματα που ενδέχεται να εισπράξει. Τι είναι; Μάντης;
Ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Evikdvm τα σπάς!!! η απάντηση ήταν σαφέστατη!!!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια τα ΣΔΕ ξεκινησαν?

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
παιδια τα ΣΔΕ ξεκινησαν?
ναι , οι συμβασεις ειναι απο 16/10/2013 μεχρι 13/6/2014

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
ναι , οι συμβασεις ειναι απο 16/10/2013 μεχρι 13/6/2014

γιατί κανείς μας δεν πήρε χαμπάρι??...........

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
πηρα σημερα τηλ για αλλη μια φορα να ρωτησω τι γινεται με τις κενες θεσεις. αναμενουμε προκυρηξη ακομη η οποια δεν ξερουν ποτε θα βγει

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
πηρα σημερα τηλ για αλλη μια φορα να ρωτησω τι γινεται με τις κενες θεσεις. αναμενουμε προκυρηξη ακομη η οποια δεν ξερουν ποτε θα βγει
και γιατί να ξέρουν άλλωστε; είναι τίποτα υπεύθυνοι; έλα μωρέ αφού "τσουλάνε" τα σχολεία, οι ειδικότητες που λείπουν θα δούμε το πότε θα προσληφθούν.... κλασικοί ρυθμοί ινεδιβιμ....... χα χα χα χα!

ΥΓ. το χαχαχαχα είναι γέλιο από τα νεύρα μου, γιατί την ελ λόγω προκήρυξη την περιμένω πως και πως... άλλα από ότι βλέπω μόνο οι υποψήφιοι αγχωνόμαστε στο ινεδιβιμ, αδικαιολόγητα χαλαρούς τους βρίσκω
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
και γιατί να ξέρουν άλλωστε; είναι τίποτα υπεύθυνοι; έλα μωρέ αφού "τσουλάνε" τα σχολεία, οι ειδικότητες που λείπουν θα δούμε το πότε θα προσληφθούν.... κλασικοί ρυθμοί ινεδιβιμ....... χα χα χα χα!

ΥΓ. το χαχαχαχα είναι γέλιο από τα νεύρα μου, γιατί την ελ λόγω προκήρυξη την περιμένω πως και πως... άλλα από ότι βλέπω μόνο οι υποψήφιοι αγχωνόμαστε στο ινεδιβιμ, αδικαιολόγητα χαλαρούς τους βρίσκω

δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενουν και που κολλαει το ολο θεμα. το θεωρω αδικο που εκαναν ανανεωση στους περσινους κι εμας μας αφησαν απ εξω. εγω περισυ ημουν πρωτη στον πινακα στο σδε που με ενδιαφερει αλλα λογω του οτι υπηρχε μονιμος δεν με πηραν. ο μονιμος φετος εφυγε και η θεση εχει μεινει κενη. δλδ το μαθημα μου δεν γινεται! τους εχουμε ενοχλησει αρκετες φορες για το θεμα και εγω και ο διευθυντης του σδε. θα μπορουσαν ανετα να με παρουν, να εχω κι εγω δουλεια να γινεται και το μαθημα στο σδε. αλλα μαλλον καπου αλλου κολλαει το ζητημα.

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενουν και που κολλαει το ολο θεμα. το θεωρω αδικο που εκαναν ανανεωση στους περσινους κι εμας μας αφησαν απ εξω. εγω περισυ ημουν πρωτη στον πινακα στο σδε που με ενδιαφερει αλλα λογω του οτι υπηρχε μονιμος δεν με πηραν. ο μονιμος φετος εφυγε και η θεση εχει μεινει κενη. δλδ το μαθημα μου δεν γινεται! τους εχουμε ενοχλησει αρκετες φορες για το θεμα και εγω και ο διευθυντης του σδε. θα μπορουσαν ανετα να με παρουν, να εχω κι εγω δουλεια να γινεται και το μαθημα στο σδε. αλλα μαλλον καπου αλλου κολλαει το ζητημα.
Η ανανέωση προσκρούει σε νόμους. Θα έπρεπε, πέρυσι, όταν είχε βγει η προκήρυξη, να είχε προσβληθεί (π.χ. με μία ένσταση). Κάποιους βόλεψε, κάποιους όχι. Από εκεί και πέρα, υπάρχουν και οι Δικηγόροι για περισσότερες πληροφορίες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 896
Σύνολο: 902

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.