*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997844 φορές)

0 μέλη και 22 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε καμία από τις ερωτήσεις που τέθηκαν θα απαντήσεις ή μόνο γενικότητες?

Ότι θες μπορεί να σου απαντήσει ο σύλλογος εκεί που πρέπει.
Το θέμα στο οποίο γράφεις είναι:    Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
Όχι απορίες σχετικά με το Σύλλογο.
Αν θες να κερδίσεις τις εντυπώσεις είσαι σε καλό δρόμο.
Γιατί απ' ότι βλέπω και εσύ είσαι αναπληρωτής χρόνια και μάλλον χαίρεσαι με τις εξελίξεις και σε πειράζει πο κάποιοι πάνε να αντιδράσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2016, 01:52:47 πμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ότι θες μπορεί να σου απαντήσει ο σύλλογος εκεί που πρέπει.
Το θέμα στο οποίο γράφεις είναι:    Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
Όχι απορίες σχετικά με το Σύλλογο.
Αν θες να κερδίσεις τις εντυπώσεις είσαι σε καλό δρόμο.
Γιατί απ' ότι βλέπω και εσύ είσαι αναπληρωτής χρόνια και μάλλον χαίρεσαι με τις εξελίξεις και σε πειράζει πο κάποιοι πάνε να αντιδράσουν.

Κατάλαβα. Μόνο προτείνεις να έρθουν όλοι στο σύλλογο αλλά την μπάλλα στην κερκίδα.
Το προτείνεις μάλιστα στο θέμα που λέει "Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας".

Επί της ουσίας τίποτα δεν έχεις να πεις όμως.

Όσο για τις διαγνώσεις σου για μένα, ούτε ο Χορταρέας να ήσουν.
Σε όλα  μέσα έπεσες  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και για να τελειώσουμε με το θέμα του συλλόγου γιατί το συγκεριμένο θέμα είναι η Πρόσληψη Ωρομισθίων ΣΔΕ, ο συγκεκριμένος σύλλογος διεκδικεί τα δικαιώματα των Ωρομισθίων ΣΔΕ και μόνων αυτών.
Γι' αυτό ορισμένοι οι οποίοι είναι και ολίγη από μόνιμοι διορισμένοι και ολίγη από αναπληρωτές και ολίγη από εκπαιδευτές ΙΕΚ και ολίγη από το ένα και από το άλλο θα πετάξουν και το μπινελίκι τους (βλέπε απατεώνες, κονόμα, κτλ), όταν θα θιχτούν.
Γιαυτό και το γκρουπ είναι κλειστό με μοναδικό στόχο να διασφαλιστούν τα δικαιώματα των ωρομισθίων των ΣΔΕ. Σε όποιους αρέσει.
Οι υπόλοιποι τα λένε στα καφενεία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2016, 02:11:55 πμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπάρχουν και γραφεία και καταστατικό εννοείται. Αν υπήρχαν λεφτά θα εμφανιζόταν και στο ΣΚΑΪ και ΑΝΤ1.

Πού είναι τα γραφεία και που υπάρχει το καταστατικό, μπορείς να μας πεις? Μυστικό είναι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πού είναι τα γραφεία και που υπάρχει το καταστατικό, μπορείς να μας πεις? Μυστικό είναι?

https://www.facebook.com/groups/silogosoromsde/?ref=br_tf

Εδώ μιλάς με το διαχειριστή και σου λύνει όλες τις απορίες.
Για παραπάνω πληροφορίες αν θες στείλε μου pm.

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μυστικοπάθεια.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ

Επίσης, σχόλια τύπου κυρίας anneta η οποία άνοιξε σαμπάνια για την υποβάθμιση των μορίων προϋπηρεσίας των ΣΔΕ γιατί θα περάσει αρκετά άτομα σαν αναπληρώτρια νομίζω όσοι έχουν λίγο μυαλό μπορούν να καταλάβουν που στοχεύουν.

Χαχαχχαχα ετσι δωσεεεεεεεε κ σωσεεεεεεεε
Προσπαθω να θυμηθω τι αλλη κοτσανα μου ειχες γραψει στο παρελθον κυριε Χορταρεα κ οταν σε κυνηγησα αρχισες να το μαζευεις!!! Εισαι πολυ πολυ διασκεδαστικος!
Οσο εγω θα σκαρφαλωνω θεσεις οπως λες, εσυ συνεχισε να γλυφεις τον διευθυντη σου μπας κ κανει κανα μαγικο κ σε κρατησει κ τον Φλεβαρη β τετραμηνο!
 Στην υγεια σου!!!!!


Κ εντελως ενημερωτικα κανενα μα κανενα καταστατικο δεν ειναι κρυφο! Πριν γινεις μελος σε καποιο συλλογο εχεις το δικαιωμα να παρεις να διαβασεις το καταστατικο!!!!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ

 Καλημέρα  8)
Νομίζω ότι το θέμα είναι να αλλάξει η υπάρχουσα αδικία...Αν θέλει κάποιος εγγράφεται στον εν λόγω σύλλογο.. Απλά νομίζω όσο περισσότεροι τόσο καλύτερα για να διεκδικήσουμε τα αυτονόητα..Είμαστε αναπληρωτές!!! Όχι ωρομίσθιοι... >:(
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Νομίζω ότι θα έπρεπε όντως να φαίνεται το κατασταστικο η έστω μία περιγραφή των στόχων κ του λόγου ύπαρξης του συλλόγου. Είναι μια κλειστή ομαδα στο fb που απλώς παραπέμπει στο λογαριασμό τιυ συλλόγου κατευθείαν χωρίς να αφήνει κανένα άλλο περιθώριο ενημέρωσης σχετικά με τις δράσεις του...

Το ερώτημα είναι αν εχει γραφτεί κάποιος απο εδω ωστε να μας διαφωτισει κ κυρίως τι πρόκειται να κάνουν όσοι δε θέλουν για οποιονδήποτε λόγο να συμμετάσχουν στο σύλλογο...

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Συμφωνω απολυτα. και ακριβως αυτη η εσωστρεφεια του συλλογου, τον καθιστα υποπτο. πρωτη φορα ακουμε για συλλογο στο fb.

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και εγώ πρώτη φορά βλέπω σύλλογο και κάποιο από τα (βασικά?) του μέλη να λέει, ελάτε να γραφτείτε, έχουμε γραφεία, αλλά να φοβάται να πει δημόσια τη διεύθυνση του συλλόγου.

Δεν λέω σε καμία περίπτωση ότι θέλουν να φάνε λεφτά.
Αλλά με την μυστικοπάθεια που υπάρχει, δεν είναι ξεκάθαροι οι στόχοι του. Μου θυμίζει οργάνωση κλειστής ομάδας ή κλίκας.

Αποσυνδεδεμένος dimitr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το θέμα είναι πως {και αν} μπορεί να διορθωθεί η αδικία που προέκυψε με τις προϋπηρεσίες των Σδε.

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Το θέμα είναι πως {και αν} μπορεί να διορθωθεί η αδικία που προέκυψε με τις προϋπηρεσίες των Σδε.
  Καλημέρα  8)
Συμφωνώ απόλυτα!!! Αυτό είναι το θέμααααααααααααα...Μν ξεχνιόμαστε και αναλωνόμαστε σε επουσιώδη για την ώρα θέματα... :-[
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και εγώ πρώτη φορά βλέπω σύλλογο και κάποιο από τα (βασικά?) του μέλη να λέει, ελάτε να γραφτείτε, έχουμε γραφεία, αλλά να φοβάται να πει δημόσια τη διεύθυνση του συλλόγου.

Δεν λέω σε καμία περίπτωση ότι θέλουν να φάνε λεφτά.
Αλλά με την μυστικοπάθεια που υπάρχει, δεν είναι ξεκάθαροι οι στόχοι του. Μου θυμίζει οργάνωση κλειστής ομάδας ή κλίκας.

Συμφωνω απολυτα. και ακριβως αυτη η εσωστρεφεια του συλλογου, τον καθιστα υποπτο. πρωτη φορα ακουμε για συλλογο στο fb.

Νομίζω ότι θα έπρεπε όντως να φαίνεται το κατασταστικο η έστω μία περιγραφή των στόχων κ του λόγου ύπαρξης του συλλόγου. Είναι μια κλειστή ομαδα στο fb που απλώς παραπέμπει στο λογαριασμό τιυ συλλόγου κατευθείαν χωρίς να αφήνει κανένα άλλο περιθώριο ενημέρωσης σχετικά με τις δράσεις του...

Το ερώτημα είναι αν εχει γραφτεί κάποιος απο εδω ωστε να μας διαφωτισει κ κυρίως τι πρόκειται να κάνουν όσοι δε θέλουν για οποιονδήποτε λόγο να συμμετάσχουν στο σύλλογο...

http://passde.blogspot.gr/

Παιδιά ούτε ύποπτο ούτε τίποτα δεν είναι. Χαλαρώστε. Σύλλογος υπάρχει και τα παιδιά κάνουν κάτι παραπάνω από τα σχολιάζουν και να κλαίγονται στα καφενεία..
Με το τζάμπα σας, μη ζητάτε παραπάνω.
Δεν σας υποχρεώνει κανείς να συμμετέχετε σε μία προσπάθεια.
Αυτά και σταματάω να σχολιάζω για αυτό το θέμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2016, 10:56:33 πμ από jimpapas1 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 942
Σύνολο: 947

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.