*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 662028 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nora Kak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Δηλαδη υπαρχουν αναπληρωτες με πληρωμενο το παραβολο εκτος προθεσμιας και ειναι στους προσωρινους;;;;;

Ναι υπάρχουν. Εχω βρει υποψήφιο που πλήρωσε το παράβολο 4 μέρες μετά την λήξη των ηλεκτρονικών αιτήσεων και είναι κανονικά στον πίνακα μου. και με περνάει κάποιες θεσούλες...
Η παιδική ηλικία δείχνει τον άνθρωπο, όπως η αυγή την ημέρα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Στείλτε μηνυμα μέσω της πλατφόρμας παραπόνων-καταγγελιών του ΑΣΕΠ για να μη πραγματοποιηθεί αυτή η ανακοινωση διοτι παραβιάζονται οι όροι της προκήρυξης.

Έχει διαμαρτυρηθεί κανένας άλλος στο ασεπ μέχρι στιγμής εκτός από εμένα?

Αποσυνδεδεμένος Nora Kak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Έχει διαμαρτυρηθεί κανένας άλλος στο ασεπ μέχρι στιγμής εκτός από εμένα?

τι έγραψες ακριβώς; για να δω τι να γραψω. θελω να στειλω κι εγω εκει που λετε.
Η παιδική ηλικία δείχνει τον άνθρωπο, όπως η αυγή την ημέρα..

Αποσυνδεδεμένος papant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
O ορισμός της συναδελφικότητας... ;D


Έχει διαμαρτυρηθεί κανένας άλλος στο ασεπ μέχρι στιγμής εκτός από εμένα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οτι διαμαρτύρομαι για την αποδοχή εκπρόθεσμων παραβόλων, ότι η προθεσμία της προκήρυξης ήταν σαφής και ότι επιφυλάσσομαι να κινηθώ νομικά. Θα μιλήσω και με δικηγόρο αύριο

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
O ορισμός της συναδελφικότητας... ;D

Δεν έχεις δίκιο. Εδώ μιλάμε για θέσεις διορισμού. Και τα τυπικό κομμάτι της προκήρυξης έχει σημασία, αλλιώς μιλάμε για διαδικασία παιδική χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Nora Kak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
O ορισμός της συναδελφικότητας... ;D

ο ορισμός της ανευθυνότητας.
Η παιδική ηλικία δείχνει τον άνθρωπο, όπως η αυγή την ημέρα..

Αποσυνδεδεμένος papant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ακριβώς επειδή μιλάμε για θέσεις διορισμού...είναι γελοίο να αποκλειστεί κάνεις για το παράβολο...οταν εχει πληρώσει 5000 ευρώ για ενα μεταπτυχιακό ΕΑ...

Δεν έχεις δίκιο. Εδώ μιλάμε για θέσεις διορισμού. Και τα τυπικό κομμάτι της προκήρυξης έχει σημασία, αλλιώς μιλάμε για διαδικασία παιδική χαρά.

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2893
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Ένα γνωμοδοτικό σημείωμα της δικηγόρου της ΔΟΕ.
"Με αφορμή δεκάδες ερωτήματα, που τίθενται αναφορικά με την προκήρυξη 3ΕΑ/2019 για την πρόσληψη εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης και το ζήτημα, που έχει ανακύψει με την μη πληρωμή των παραβόλων εκ μέρους πολλών υποψηφίων, θα ήθελα να θέσω υπόψη σας τα κάτωθι:
1] Σύμφωνα με την νομολογία του Συμβουλίου της Επικρατείας, το Α.Σ.Ε.Π. μπορεί να λάβει υπόψη του δικαιολογητικά τα οποία δεν θεωρούνται νέα, αλλά αποτελούν συμπλήρωση των ήδη υφιστάμενων δικαιολογητικών και η ύπαρξή τους συνέχεται με τα ήδη υποβληθέντα. Με βάση την κατεύθυνση αυτή της νομολογίας, δύναται να ξεπεραστεί το θέμα της μη εμπρόθεσμης πληρωμής του παραβόλου, εφόσον αυτό εξοφληθεί και το Α.Σ.Ε.Π. υιοθετήσει την εν λόγω ερμηνεία.
2] Με βάση τα ανωτέρω, εφόσον γίνουν δεκτά από το Α.Σ.Ε.Π., επιβάλλεται η υποβολή ενστάσεως, σχέδιο του οποίου και ετοιμάζω για λογαριασμό της Δ.Ο.Ε., αφού πρώτα γίνει η πληρωμή του ήδη υφιστάμενου παραβόλου, που είχε συνυποβληθεί με την υποψηφιότητα.
3] Λοιπά θέματα, που σχετίζονται με υποψηφίους, που ομοίως αποκλείστηκαν ή απώλεσαν αριθμό μορίων, αντιμετωπίζονται ομοίως στο σχέδιο ενστάσεως, που καταρτίζω και παρακαλώ να τεθούν υπόψη μου, για να συμπεριληφθούν στο κείμενο. Παραμένω στη διάθεσή σας για κάθε διευκρίνιση.
Με εκτίμηση, Μαρία Μαγδαληνή Τσίπρα Δικηγόρος"
https://porto-rafti.gr/%ce%bc%cf%8c%ce%bd%ce%b9%ce%bc%ce%bf%ce%b9-%ce%b4%ce%b9%ce%bf%cf%81%ce%b9%cf%83%ce%bc%ce%bf%ce%af-%cf%83%cf%84%ce%b7%ce%bd-%ce%b5-%ce%b1-%ce%b5-%ce%b4%ce%b5%ce%ba%cf%84%ce%ac-%cf%84%ce%b1-%cf%80/?fbclid=IwAR3VMyVgHCYm6TWQEnNmu7CtqqyV-cENJ3SSJw2PSHZ9rC9JHIfqOI_WVWY
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 25, 2019, 08:47:34 μμ από Leon21 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Ακριβώς επειδή μιλάμε για θέσεις διορισμού...είναι γελοίο να αποκλειστεί κάνεις για το παράβολο...οταν εχει πληρώσει 5000 ευρώ για ενα μεταπτυχιακό ΕΑ...

Όσο γελοιο είναι που κάποιοι δεν μπόρεσαν να κάνουν τα χαρτιά τους επειδή πήραν τη βεβαίωση περάτωσης σπουδών για το μεταπτυχιακό τους 3 μέρες μετά τη λήξη της προθεσμίας. Γιατί υπήρξαν και τέτοια. Γι αυτό οι προθεσμίες πρέπει να τηρούνται προς όλους.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εχω πληρωσει 100000000 σε μεταπτυχιακα.Απαιτω διορισμο τωρα..χαχα

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1559
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ακριβώς επειδή μιλάμε για θέσεις διορισμού...είναι γελοίο να αποκλειστεί κάνεις για το παράβολο...οταν εχει πληρώσει 5000 ευρώ για ενα μεταπτυχιακό ΕΑ...
Ακριβως επειδη μιλαμε για θεσεις διορισμου...και ενας παρανομος μπορει να σου παρει την θεση....οφειλουμε  να ειμαστε ενταξει και με αυτο που λεει η προκηρυξη αλλα και σε αυτο που λεει ο ΑΣΕΠ.Τι λεει ο ΑΣΕΠ ΛΟΙΠΟΝ...καμμια αιτηση δεν γινεται δεκτη αν το παραβολο<ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ>δεν το καταθεσεις μαζι με τα υπολοιπα δικαιλογητικα μεχρι την ημερομηνια ληξης προθεσμιας της προκηρυξης

Αποσυνδεδεμένος papant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κατι μου θυμιζει αυτο...Τον λογο που ειμαι στα δικαστήρια 5 χρονια...διοτι καποιος "παρανομος" με βουλα δικαστηριου μου πηρε την θεση...Σε ευχαριστω που μου το θυμισες... :(

και ενας παρανομος μπορει να σου παρει την θεση....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159975
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 656
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 634
Σύνολο: 643

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.