*

Αποστολέας Θέμα: Διαμαντοπουλου  (Αναγνώστηκε 17404 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 21, 2009, 12:36:04 μμ »

Προσωπικά θα ήθελα - σε βάθος χρόνου - να σταματήσει να υπάρχει οποιαδήποτε μορφή "ελαστικής", "ημιαπασχολούμενης" (και άρα κακοπληρωμένης και άνευ ασφαλιστικών, περίθαλψης κλπ δικαιωμάτων) εργασία..


σ αυτο συμφωνω απολυτα...επειδη δε γινονται ολα ομως σε μια στιγμη,ας γινει σε βαθος χρονου....

Βεβαίως δε γίνεται σε μια στιγμή, αφού υπάρχει κόσμος στους πίνακες με τέτοια μορφή εργασίας...
Κλείδωμα πινάκων και ΑΣΕΠ μέχρι ποσοστού 100% σταδιακά... Και τέλος ωρομισθίας..
Καλύτερα ανθρώπινες συνθήκες εργασίας, εργασιακά και μισθολογικά δικαιώματα, περίθαλψη, ασφάλιση, επιμορφώσεις, αξιολόγηση και υποχρεώσεις που προκύπτουν από όλα αυτά, παρά ωρομίσθια ομηρία για χιλιάδες κακοπληρωμένους, ημι-ανασφάλιστους, χωρίς ουσιαστικά δικαιώματα άρα και υποχρεώσεις που γεννάνε αυτά τα δικαιώματα..   



Παράθεση
και ασε νας εμας να ασχολουμαστε με αυτα που μας ενδιαφερουν

Φίλε,-η Adv δεν είναι αυτά που "μας ενδιαφέρουν", προφανώς είναι αυτά που "σε ενδιαφέρουν"..
Το topic λέγεται "Διαμαντοπούλου" και όχι "Ωρομίσθιοι" ή "Αναπληρωτές"...

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες. Μακάρι να γίνει έτσι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαμαντοπουλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:39:57 »

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 21, 2009, 12:42:38 μμ »
Ξεβολεύει πολύ κόσμο η αξιολόγηση είναι γνωστό αυτό. Πώς θα "λουφάρει" ο μόνιμος καθηγητάκος που διορίστηκε πριν από 20 χρόνια και δεν έκανε ούτε μια μετεκπαίδευση ποτέ αν εφαρμοστεί η αξιολόγηση. Θα αναγκαστεί να δουλέψει και να μη μπαίνει με το φραπέ στην τάξη.Θα αναγκαστεί να μάθει να ανοίγει ένα laptop και να φτιάχνει κανένα powerpoint. Τι κρίμα...όποιος δεν έχει τίποτα να φοβηθεί δεν θα έπρεπε να είναι αντίθετος με την αξιολόγηση αλλά να την ζητάει.
Το...αστέρι της τάξης που δε κατάφερε ούτε τη βάση του 10 να πιάσει δε θα μπει στο Πανεπιστήμιο να γίνει αιώνιος φοιτητής. Τι απογοήτευση αλήθεια.
Οι βυσματίες που τελείωσαν πρίν 2 χρόνια και πήραν απόσπαση στο υπουργείο να βγάζουν φωτοτυπίες ίσως τελικά πάνε να δουλέψουν εκεί που είναι πραγματικά χρήσιμοι σε κανένα μέρος στην επαρχία.
Απαράδεκτα πράγματα αλήθεια.
Όσο για την ωρομισθία και τους μισθούς δε νομίζω ότι είναι υπουργός οικονομικών. Όσο για τις συντάξεις δε νομίζω ότι είναι υπουργός κοινωνικής ασφάλισης . Ας περιμένουμε τον προϋπολογισμό και βλέπουμε. Σε 3 βδομάδες έγιναν βήματα στην ΠΔΣ, πάγωσαν τα κολλέγια και ουσιαστικά καταργήθηκε τα ασυμβίβαστο γιατί τώρα συμπληρώνεις μια υπεύθυνη δήλωση και είναι εντάξει. Πρέπει να δωθεί χρόνος για να δούμε σε ποιά γραμμή θα συνεχίσει να κινείται.

Καλα σ'αυτα κολλησες εσυ? Μονιμη εισαι;Η ωρομισθια δε σε απασχολει; Τοτε εισαι σε λαθος topic

Είμαι εδώ και τρία χρόνια ωρομίσθια, πήρα πτυχίο το 2004 έχω γρέψει στο ΑΣΕΠ 2 φορές πάνω από 75Μ.Ο.αν και δε ξέρω γιατί πρέπει να απολογούμαι σε κάποιον-α που δε τον-την γνωρίζω. Όταν έκανα αίτηση για ωρομίσθια είχα πλήρη επίγνωση των συνθηκών και το θεωρώ ηλίθιο να γκρινιάζω για μία κατάσταση την οποία περίμενα ότι θα βρω. Δουλεύω 12 ώρες τη βδομάδα όχι 40 και θεωρώ ότι για τις ώρες που δουλεύω δεν είναι κι άσχημα τα λεφτά. Στο φροντιστήριο έπαιρνα λιγότερα και έιχα και αφεντικό να με πιέζει να βγάζω δουλειά.
Μεταξύ μας μιλάμε τώρα άμα είσαι ωρομίσθια και δεν έχεις παραιτηθεί σημαίνει ότι με κάποιο τρόπο την παλεύεις την ωρομίσθια. Επίσης δε σε πήρε κανείς από το αυτί να σε αναγκάσει να γίνεις ωρομίσθια νομίζω. Η "ομηρια' που μας αρέσει να χρησιμοποιούμε είναι δυστυχώς κάτι το τελείως μαζοχιστικό. Άμα δε σ'αρέσει φύγε.  Άμα δε συμφωνείς με την ωρομισθία ως θεσμό αν έχεις τη δυνατότητα μπορείς μη ξανακάνεις τα χαρτιά σου. Άμα δεν υπήρχε η ωρομίσθια εμείς οι ίδιοι θα πιέζαμε να γίνει γιατί οι περισσότεροι κάνουμε σα τρελοί για ένα ξεροκόματο προϋπηρεσίας.
Επίσης:
αξιολόγηση η [aksiolójisi] O33 : η ενέργεια ή το αποτέλεσμα του αξιολογώ· προσδιορισμός της αξίας, της σημασίας, της ποιότητας ενός πράγματος με καθορισμένα κριτήρια: ~ αναγκών / στοιχείων / ζημιών. Έγινε προσπάθεια αξιολόγησης των μνημείων. Mε βάση την ~ των μαθητών / των νέων δεδομένων. [λόγ. αξιολογη- (αξιολογώ) -σις > -ση] Λεξικό Τριανταφυλλίδη

Ακόμη  το topic λέγεται Διαμαντοπούλου και δε θεωρώ ότι είμαι εκτός topic
Τέλος ας μη χαλάμε τις καρδιές μας και τις σόλες των παπουτσιών μας στις πορείες τώρα που είναι και ακριβά τα παπούτσια. Ας περιμένουμε να δουμε τι θα γίνει. Ας κλείσει ένα τρήμηνο στο Υπουργείο πρώτα.


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2009, 12:49:34 μμ από xristina_sk »

Αποσυνδεδεμένος El_Pikpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • ■Δόξα και τιμή σε αυτούς που χάθηκαν χωρίς ίχνη...
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 21, 2009, 12:46:12 μμ »
Για τη Σία Λιαροπούλου συμφωνώ απόλυτα, η κοινωνικών θεμάτων εκπομπή της λείπει από την τηλεοπτική πραγματικότητα όπου έχουν επικρατήσει τα τρεντοσήριαλ και τα τρεντοριάλιτυ.

Κρίμα γιατί η Σία έκανε εκπομπές με πραγματικούς ανθρώπους (χωρίς δόντια κτλ) της διπλανής πόρτας ενισχύοντας την αντίληψη της πραγματικότητας που λείπει στην εποχή της χαζομάρας που ζούμε τα τελευταία χρόνια.
Nulla in mundo pax sincera... 

Αποσυνδεδεμένος eleniCH06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 21, 2009, 04:00:35 μμ »
Παιδια μην "βαρατε" :P :P :P :P :P :P :P. Απλα λεω οτι η υπουργος παλιοτερα εδωσε ενα στιγμα οτι η αγγλικη γλωσσα στο κοσμο που ζουμε ειναι απαραιτητη....... δεν ειπε κανεις για καταργηση της ελληνικης... χαλαρωστε......... απλα ενας ανθρωπος πιστευει στην σπουδαιοτητα της ξενογλωσσης παιδειας........... κακο ειναι???????? πολυπολιτισμικοτητα εχουμε αρα οι ξενες γλωσσες ειναι αναγκαιες και βασικες στην πορεια των νεων ανθρωπων..... αυτο........don't you agree??????
δευτερη ζωη δεν εχει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαμαντοπουλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:39:57 »

Αποσυνδεδεμένος Adv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 21, 2009, 04:06:34 μμ »
Καταρχας xristina ευχαριστω για τις ειρωνιες και για την ετυμολογια της λεξης αξιολογηση. Εγω ομως δε μιλουσα ειρωνικα. Οταν ειπα οτι θα ηθελα να μου εξηγησετε για την αξιολογηση το εννοουσα. Δεν ειμαι ενημερη για το αν εχει γινει κατι συγκεκριμενο για αυτο το θεμα. Επιπλεον δεν αναφερθηκα στη λεξη ''ομηρία'' αν το ειδες καπου αλλου γραμμενο δε σου φταιω εγω. Οσο για το πως τα βγαζω περα, οπως ολοι φανταζομαι... με φροντιστηρια.Αυτο ομως δε σημαινει οτι τα πραγματα πρεπει να μεινουν στασιμα και πως δε πρεπει να προσδοκουμε σε κατι καλυτερο(βεβαια ο καθενας εχει τα δικα του κριτιρια για αυτο, τα οποια απο εμενα τουλαχιστον ειναι σεβαστα).  Τελος ειμαι υπερ της θεσης της Διαμαντοπουλου για καταργηση της ωρομισθιας, με ενδιαφερει το θεμα και θα το παρακολουθω για οσο καιρο χρειαστει.  Τωρα αν εσυ εισαι κατα δε μπορω εγω να σου αλλαξω γνωμη δικαιωμα σου ειναι.

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 08:32:42 πμ »
Παιδια μην "βαρατε" :P :P :P :P :P :P :P. Απλα λεω οτι η υπουργος παλιοτερα εδωσε ενα στιγμα οτι η αγγλικη γλωσσα στο κοσμο που ζουμε ειναι απαραιτητη....... δεν ειπε κανεις για καταργηση της ελληνικης... χαλαρωστε......... απλα ενας ανθρωπος πιστευει στην σπουδαιοτητα της ξενογλωσσης παιδειας........... κακο ειναι???????? πολυπολιτισμικοτητα εχουμε αρα οι ξενες γλωσσες ειναι αναγκαιες και βασικες στην πορεια των νεων ανθρωπων..... αυτο........don't you agree??????

καλημερα....κανεις δεν αμφισβητησε τη χρησιμοτητα των ξενων γλωσσων...αλλα μαλλον τελικα δεν εχεις καταλαβει τι σημαινει αυτο το "δευτερη επισημη γλωσσα του κρατους".... :-\

αλλο να ειναι σημαντικη κι αλλο να ειναι "δευτερη επισημη γλωσσα του ελληνικου κρατους" .....
δλδ αν ειναι δυνατον..................καταλαβε τη διαφορα ..σκεψου λιγο..........

Αποσυνδεδεμένος evan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 09:23:16 πμ »
Για την Hanah εχω γραψει και αλλου στο forum.
Επειδη τα περι δευτερης επισημης αγγλικης  ειναι πιο επικινδυνα απ' οτι ακουγονται, ας δουμε την μη αναγκαιοτητα της για να καταλαβουμε ποσο βαθια νυχτωμενη ειναι η Hana μεσα απο ενα κειμενο του καθηγητή Ζουραρη :

Ἡ ἐν Βρυξέλλαις ὑπερεθνική Ἄννα μᾶς εἶναι μέν κληδῶν καλλιπάρειος, εἶναι ὅμως «ἁρμονική» καί «ἠρμοσμένη»; Ἰδού λοιπόν τό «ἠρμοσμένον» κι ὄχι ἀνάρμοστον, Διαμαντογέννητή μου, «τό ἐκ φθόγγων τέ καί διαστημάτων» ἑλληνικῶν, ἰσορροπημένων, «ποίαν τάξιν ἐχόντων, συγκείμενον». Πρῶτον: «νά μήν χάσουν τό τρένο τῆς σαχλοπροόδου οἱ Ἕλληνες; Μά, οἱ Ρωμηοί, ὅπως πάντοτε ἄλλωστε, εἶναι σήμερα οἱ πιό πολύγλωσσοί της Εὐρώπης (μαζί μέ τούς Ὀλλανδούς). Ἄρα; Σέ προλάβανε, Ἄννα μου, οἱ «καθυστερημένοι»… Δεύτερον: τά «ἀπαραίτητα» Ἀγγλικά, ὡς ἐπίσημα; Μά, οἱ ἐπίσημοι, καλλιγάληνή μου Ἀδμαντίνη, τά κουτσοαγγλικά τους, τῶν πεντακοσίων λέξεων, ὥστε νά συνεννοοῦνται μέ τά ὑπόλοιπα ἀφασικά ἀστέρια τῶν Βρυξελλῶν, νά, αὐτά τά κολοβά, ἰδρυματικά Ἀγγλικά, ὅλοι τους τά ψελλίζουν. Ἄρα; Ἄρα πάσχετε, ἐσεῖς τά ἐκσυγχρονιστήρια, πανώρια μου Ἄννα Διαμαντογέννητη! Πάσχετε! Ἀφασικά λιγούρια εἴσαστε ὅλοι ἐσεῖς τοῦ ἐκσυγχρονιστᾶν, πάσχετε «συμπλέγματα κατωτερότητας ἀπέναντι τῶν ξένων, ἀνωτερότητας ἀπέναντι τῶν ντόπιων» καί πνευματική τροφή σᾶς εἶναι ὁ «πνευματικός νεοπλουτισμός», πού εἶναι «ἀπό τά συνηθισμένα χαρακτηριστικά τῶν μορφωμένων μας», σού γράφει ὁ Σεφέρης.  Τῶν παραμορφωμένων μας, θά συμπλήρωνα ἐγώ. Κι ὅποιος ζεῖ καί ἀναπνέει, ὅπως ἐσεῖς τά ἐκσυγχρονιστήρια, μέ ἀνήκεστο «πνευματικό νεοπλουτισμό» καί «συμπλέγματα κατωτερότητας ἀπέναντι τῶν ξένων», τότε, τήν Ἑλληνική Δημοκρατία τήν μετατρέπει μέσα στήν ραγιάδικη ψυχή του σέ Χελένικ doormat. Τέτοιο εἶναι τό «ἠρμοσμένον»-ἀνάρμοστό της «ἁρμονικῆς» ἀφασίας, πού κουβαλᾶτε μέσα στίς ἀνερμάτιστες ψυχές σας… Εὐρολιγούρια τοῦ doormat…


Ολοκληρο το αρθρο στο 'αντιβαρο'

http://www.antibaro.gr/index.php/components/com_vemod_news_mailer/components/com_vemod_news_mailer/components/com_vemod_news_mailer/templates/system/css/images/M_images/components/com_vemod_news_mailer/templates/system/css/components/com_vemod_news_mailer/components/com_vemod_news_mailer/components/com_vemod_news_mailer/components/com_vemod_news_mailer/templates/system/css/images/M_images/components/com_vemod_news_mailer/components/com_vemod_news_mailer/media/system/js/modules/mod_jw_ts/mod_jw_ts/index.php?option=com_content&view=article&id=6051:1009-doormat&catid=48:education&Itemid=88
«Η ΛΕΓΕ ΤΙ ΣΙΓΗΣ ΚΡΕΙΤΤΟΝ Η ΣΙΓΗΝ ΕΧΕ» 
Ή να πεις κάτι καλύτερο από τη σιωπή, ή αλλιώς να σιωπάς.

«ΩΣ ΟΥΔΕΝ Η ΜΑΘΗΣΙΣ, ΗΝ ΜΗ ΝΟΥΣ ΠΑΡΗ»
Η μάθηση είναι μηδέν χωρίς τη σκέψη και την κρίση.

Μένανδρος ο Αθηναίος (342-292 π.Χ)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 09:33:37 πμ »
κανονικα θα επρεπε 2η επισημα γλωσσα του κρατους να προταθει η Αρχαια Ελληνικη.
εγω για παραδειγμα μιλω το σαββ/κυριακο ΜΟΝΟ αρχαια ελληνικα.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 09:34:57 πμ »
 ;D :P

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 09:35:28 πμ »
Με ποιον μιλάς αρχαία ελληνικά; Με τη γιαγιά σου;
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 09:39:43 πμ »
σκεπτομαι στα αρχαια ελληνικα. και μιλω με συναδελφους μου μονο στην αρχαια ελληνικη, ενιοτε και στη λατινικη !! χαχα  δυστυχως η γιαγια μου δεν ζει.......αν ζουσε ομως θα μιλουσα στη μεσαιωνικη νεοελληνικη γλωσσα!!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 10:09:27 πμ »
Με τον Άδωνη μιλάς; Ωραίες παρέες κάνεις :P
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 10:17:50 πμ »
δεν μιλησα για τις παρεες μου.... ;D ;D ;D
εχω καλυτερες απο τον Αδωνη.

αλλα ας επανελθουμε στο θεμα μας.....που ειναι "Διαμαντοπουλου - Αγγλικη γλωσσα "
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: Διαμαντοπουλου
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 10:54:54 πμ »

Για την Hanah εχω γραψει και αλλου στο forum.
Επειδη τα περι δευτερης επισημης αγγλικης  ειναι πιο επικινδυνα απ' οτι ακουγονται, ας δουμε την μη αναγκαιοτητα της για να καταλαβουμε ποσο βαθια νυχτωμενη ειναι η Hana μεσα απο ενα κειμενο του καθηγητή Ζουραρη :


H Άννα μπορεί να είναι βαθιά νυχτωμένη σε σχέση με τη δεύτερη επίσημη γλώσσα, αλλά αυτά που γράφεις και "αλλού στο φόρουμ" για την Hanah, όπως χαρακτηριστικά τη γράφεις προσδίδοντάς της εβραϊκή καταγωγή ή φιλο-εβραΪκή συνείδηση βγάζοντας έτσι το ρατσιστικό σου μένος, είναι πολύ πιο επικίνδυνα...

Αρκει να δουμε τη νεα στελεχωση του ταλαιπωρημενου ΥΠΕΠΘ.

Παραθετω μια σειρα αδιαψευστων στοιχειων (και παρακαλω εαν τυχον καποιος διαχειριστης διαγραψει το post μου να δικαιολογησει το λογο, καθως ειναι καθ'ολα συμφωνο με τους κανονες του forum.)  

1) Υπουργος Παιδειας :
Αννα Διαμαντοπουλου - μελος λεσχης Μπιλντεμπεργκ (λινκ στο #42)

2) Υφυπουργος Παιδειας :
Εύη (Παρασκευή)Κάλερ - Χριστοφιλοπούλου -  Εβραικης καταγωγης (http://skeftomasteellhnika.blogspot.com/2009/10/blog-post_8416.html)

και
3) Καταργηση του τιτλου 'εθνικης' απο το ΥΠΕΠΘ. Αντιθετη με το Συνταγμα η νεα ονομασια καθως ετσι η συνολική εκπαιδευτική διαδικασία, χάνει πλέον τον χαρακτήρα καλλιέργειας της εθνικής συνείδησης και του πατριωτικού φρονήματος, που το ίδιο το Σύνταγμα επιβάλλει.


Τι να πεις σε ανθρώπους που σκέφτονται έτσι και κρίνουν τους ανθρώποιυς με βάση την καταγωγή και την εθνικότητα...  Καλά κρασά..


Υ.Γ: Συγγνώμη που βγαίνω εκτός topic. Δε μπόρεσα όμως να ...κρατηθώ  ;D  :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 22, 2009, 05:07:11 μμ από daniel »
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159953
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 624
Σύνολο: 625

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.