*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 865779 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Καλησπερα!
Πιστοποίηση θα χρειάζεται και για ΚΔΒΜ? (στη περίπτωση που γίνουν εξετάσεις, γιατί το κόβω να αργούν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ναι, για όλες τις δομές εκπαίδευσης ενηλίκων!!

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
ακουγεται από ανοιξη εώς και καλοκαίρι. και επειδή η γνώση πρέπει να μοιράζεται, για οποίον συνάδελφο ενδιαφέρεται, σύντομα θα αναρτήσω Link με πηγες για να βγάλουμε την ύλη των εξετάσεων!! όταν τα μάθω κι εγώ!!!
θα σου ειμαστε ειλικρινα ευγνώμων αν μπορεσεις να αναρτήσεις αυτα τα link...  σε ευχαριστουμε πολυ!!

Αποσυνδεδεμένος panagiotis_ar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όπως είπε και ο/η συνάδελφος, η γνώση πρέπει να μοιράζεται. Πήρα τηλ στον εοππεπ το μεσημέρι και είπαν ότι δε γνωρίζουν πότε θα γίνει η εξέταση. Επίσης ρώτησα για ύλη και μου είπαν πως υπάρχει (?) τράπεζα θεμάτων (?) στη σελίδα τους. Δε μου ανοίγει η σελίδα όμως να δω τι παίζει... Εκτός αν δεν κατάλαβε η υπάλληλος τι ρώτησα ή εγώ δεν κατάλαβα καλά... Αυτά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Όπως είπε και ο/η συνάδελφος, η γνώση πρέπει να μοιράζεται. Πήρα τηλ στον εοππεπ το μεσημέρι και είπαν ότι δε γνωρίζουν πότε θα γίνει η εξέταση. Επίσης ρώτησα για ύλη και μου είπαν πως υπάρχει (?) τράπεζα θεμάτων (?) στη σελίδα τους. Δε μου ανοίγει η σελίδα όμως να δω τι παίζει... Εκτός αν δεν κατάλαβε η υπάλληλος τι ρώτησα ή εγώ δεν κατάλαβα καλά... Αυτά!

Συνάδερφε σε ποιό τηλέφωνο τους πέτυχες;

Αποσυνδεδεμένος panagiotis_ar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πήρα και στα 4 που δίνουν αλλά μιλούσαν.. τελικά μου απάντησαν στο 2102709055. αλλά άλλη φορά είχα πετύχει και αυτό που λήγει σε 4. δεν έχω παράπονο είναι πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί οι άνθρωποι!

Αποσυνδεδεμένος Ragazza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δεν μπορούμε να διαβάζουμε χωρίς να ξέρουμε πότε θα δώσουμε!
θα είναι σε ένα μήνα, 2 μήνες - 5- 10 -20;;;;;;;;;;
την προηγούμενη φορά ενημέρωσαν λίγο πριν δώσουν!

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
δεν μπορούμε να διαβάζουμε χωρίς να ξέρουμε πότε θα δώσουμε!
θα είναι σε ένα μήνα, 2 μήνες - 5- 10 -20;;;;;;;;;;
την προηγούμενη φορά ενημέρωσαν λίγο πριν δώσουν!
Αυτό ακριβώς. Στη δική μου φουρνιά η (τεράστια) ύλη δόθηκε μεν 1 χρόνο πριν αλλά, δεδομένου ότι ήδη περιμέναμε 7+  χρόνια για να γίνουν οι εξετάσεις και ούτε είχε δοθεί ημερομηνία τη μέρα της δημοσίευσης της ύλης, κανείς μας δε διάβασε. Το πότε θα δίναμε το μάθαμε περίπου 2 εβδομάδες πριν τις εξετάσεις και πού να προλάβεις να διαβάσεις και μάλιστα τόσο μεγάλη ύλη σε τόσο λίγο διάστημα. Τελικά πήγαμε όλοι αδιάβαστοι και νομίζοντας πως ήμασταν οι μόνοι.
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος Ragazza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
απαράδεκτο!
τουλάχιστον ήταν  σχετικά εύκολα;
σας πέρασαν;

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
απαράδεκτο!
τουλάχιστον ήταν  σχετικά εύκολα;
σας πέρασαν;
Εμένα μου φάνηκε βατή η όλη διαδικασία, όπως και τα θέματα. Χωρίς διάβασμα όμως  δε γίνεται. Στην περίπτωσή μου έτυχε να βάλουν βατά θέματα αλλά θα μπορούσαν να είχαν βάλει και δύσκολα, όπως ήταν της 2ης μέρας. Προσωπικά πήγα αδιάβαστη, όπως είπα, αλλά ήμουν τυχερή γιατί παρόμοια ύλη είχα διαβάσει σε άλλα σεμινάρια. Αν δεν είχα παρακολουθήσει τα άλλα και είχα και τα θέματα της 2ης μέρας, ε με 2 εβδομάδες περιθώριο δε θα τα πήγαινα καλά. Όσο για τα ποσοστά επιτυχίας, κάπου διάβασα πως πέρασαν τους μισούς.
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος 3kalos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια και χαρα σας. ευχαριστω για το forum και για το γεγονος οτι βρηκα καποιες απαντησεις χαρη του forum αυτου.
Να παρουσιαστω λοιπον:
Σπύρος απο Τρίκαλα, Τραπεζικός, και επιθυμία να γίνω πιστοποιημενος εκπαιδευτης ενηλικων.
Έστειλα λοιπον τον φακελο και με φυσική αλληλογραφία και ηλεκτρονικά την αίτηση και ακόμη ειναι σε κατασταση ελεγχου απο 03/02/2015. Τι σας λεω τωρα, αφου φανταζομαι θα είναι στο ίδιο status άλλων εδω και πολύ καιρο. Επειδη προερχομαι από αλλο κλαδο και δεν μπορω να παρακολουθησω τις εξελιξεις και το αντικειμενο ειναι μακρια απο την εργασια μου ως αντικειμενο η "εκπαιδευση", παρακαλω μπορεί καποιος να με ενημερωσει εαν μπορει να με επιλεξουν για την πιστοποιηση και γενικα, ποια ειναι τα επομενα σταδια που ακολουθουν>? Εννοω εξετασεις ή σεμιναρια ή τιποτα.?ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ STATUS??Ακουγεται γενικοτερα κατι οτι μπορει να ξεκινησει κατι?? Οτι και να ειναι αυτο..τουλαχιστον γιατι δεν ενημερωνεται η εξελιξη της αιτησης μου δεν εχω καταλαβει καιγενικοτερα δεν τουσ βρισκω στα τηλεφωνα...
Αυτα..! Ευχαριστω προκαταβολικα, αν και ειμαικερδιμενος ουτως η αλλως για τις πληροφοριες που αντλησα απο το forum.

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Γεια και χαρα σας. ευχαριστω για το forum και για το γεγονος οτι βρηκα καποιες απαντησεις χαρη του forum αυτου.
Να παρουσιαστω λοιπον:
Σπύρος απο Τρίκαλα, Τραπεζικός, και επιθυμία να γίνω πιστοποιημενος εκπαιδευτης ενηλικων.
Έστειλα λοιπον τον φακελο και με φυσική αλληλογραφία και ηλεκτρονικά την αίτηση και ακόμη ειναι σε κατασταση ελεγχου απο 03/02/2015. Τι σας λεω τωρα, αφου φανταζομαι θα είναι στο ίδιο status άλλων εδω και πολύ καιρο. Επειδη προερχομαι από αλλο κλαδο και δεν μπορω να παρακολουθησω τις εξελιξεις και το αντικειμενο ειναι μακρια απο την εργασια μου ως αντικειμενο η "εκπαιδευση", παρακαλω μπορεί καποιος να με ενημερωσει εαν μπορει να με επιλεξουν για την πιστοποιηση και γενικα, ποια ειναι τα επομενα σταδια που ακολουθουν>? Εννοω εξετασεις ή σεμιναρια ή τιποτα.?ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ STATUS??Ακουγεται γενικοτερα κατι οτι μπορει να ξεκινησει κατι?? Οτι και να ειναι αυτο..τουλαχιστον γιατι δεν ενημερωνεται η εξελιξη της αιτησης μου δεν εχω καταλαβει καιγενικοτερα δεν τουσ βρισκω στα τηλεφωνα...
Αυτα..! Ευχαριστω προκαταβολικα, αν και ειμαικερδιμενος ουτως η αλλως για τις πληροφοριες που αντλησα απο το forum.

1. τον Οκτώβριο εξεταστήκαμε άτομα που κάναμε τα χαρτιά μας ακόμη και το 2007, δλδ αναμονή 7+ χρόνια. Μας κάλεσαν να κάνουμε τελικά τα χαρτιά μας για εξετάσεις 1 χρόνο πριν τις εξετάσεις...συνεπώς αναμονή :)
2. τα τηλέφωνα λειτουργούν, λένε και ώρες που καλούμε εδώ http://www.ekepis.gr/index.php/el/contacts/phonecatalog
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος 3kalos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή περιμένω ποσο? 7 χρόνια και εγω>? Ευχαριστώ για τα τηλεφωνα....τα ξέρω..απλα δεν βρισκω ποτε καποιον. Τεσπα..Θα ξαναπροσπαθησω για πολλοστή φορά.
 Μου λετε λιγο σχετικα με τα βηματα...? Τωρα δηλαδη περιμένουμε να ανοιξουν τι? να μασ καλεσουν για εξετασεις για σεμιναρια για τι? και υπαρχουν πιθανοτητες συντομα/.? και εμας τους νεους που καναμε αιτησεις ? ολους θα τους καλεσουν εαν καλεσουν??

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160671
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 366
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.