*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 863852 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μωρέ ας κάνουν και ένα χρόνο... Το θέμα είναι να βεβαιωθούμε ότι τα έχουν παραλάβει, γιατί εύκολα μπορούν να σου πουν ότι χάθηκαν. Άντε ξανακάνε τη διαδικασία από την αρχή... Και τους έχουμε στείλει και την απόδειξη από την κατάθεση των 120.

Την ίδια την απόδειξη έστειλες?Γιατί δεν έστειλες φωτοτυπία της απόδειξης και να κρατήσεις την απόδειξη?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
βρε παιδια ολο τα ετοιμαζω τα ρημαδια τα χαρτια και ολο κολλαω να τα στειλω. με εμποδιζουν τα 120 ευρω της τραπεζας...ποσες φορες τα τελευταια χρονια δεν στειλαμε τα χαρτια μας (βεβαια χωρις χρηματα) σε υποτιθεμενα μητρωα που ποτε δεν ολοκληρωθηκαν ? ειναι οντως η τελευταια φορα ή η επομενη διοικηση κατι θα σκεφθει για να γινει η διαδικασια φτου και απο την αρχη?  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\



Έχεις τα χιλια δικια ειναι η αλήθεια!!
Βεβαια αυτό το μητρωο είναι από αυτα με ιστορία που λέμε. Είναι αρκετα παλιο,εγω μπηκα στο εισαγωγικο μητρωο το 2006 κ ηδη το μητρωο υπηρχε!!το λεγαν τοτε εκεπισ.επίσης ηδη μεχρι τώρα εχει ξανακάνει πιστοποίηση αλλα λιγοι την πήραν χαμπαρι.τωρα κάνει ανοιγμα στο κοινό!!!αυτό ειναι λιγο φοβιστικο γιατι είναι πολλά τα λεφτα Αρη!! Τι να πω.... δεν ξέρω σιγουρα.... αλλά νομιζω ειναι πιο σοβαρο απο αλλα...

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Την ίδια την απόδειξη έστειλες?Γιατί δεν έστειλες φωτοτυπία της απόδειξης και να κρατήσεις την απόδειξη?
Την απόδειξη έστειλα επειδή στα δικαιολογητικά ζητάνε την απόδειξη. Είναι λίγο ρίσκο να στείλεις φωτοτυπία αν και δε νομίζω να υπάρχει θέμα. Φυσικά έχω βγάλει μια φωτοτυπία για να είμαι καλυμμένος. Τελικά έβγαλα γραμμή πριν λίγο. Τα έχουν παραλάβει και είναι σε διαδικασία ελέγχου. Το σύστημα δεν ενημερώνεται παρά μόνο αφού ελεγχθούν τα δικαιολογητικά.

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Πάντως, για όσους είναι αποφασιμένοι να καταθέσουν τα 120 ευρωπουλάκια τους (εγώ το έκανα), θα πρέπει να γνωρίζουν ότι:
"αναμένεται από την εφαρμογή του συστήματος να συμμετέχουν στην εξεταστική διαδικασία και να πιστοποιήσουν την εκπαιδευτική επάρκεια κατ’ έτος:
2014 ----->13.000 εκπαιδευτές
2015 ----->17.000 εκπαιδευτές"

http://eoppep.gr/images/Diagonismoi/prosklisi_201407.pdf, σελίδα 4.
Πολυυυυυύ συναγωνισμός!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 21, 2014, 12:19:13 μμ από peris_PE19 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
καλημέρα να ρωτήσω αν κάποιος συνάδελφος ξέρει αν και εφόσον κάποιος πιστοποιηθεί ως εκπαιδευτής για ενήλικες είναι κάτι που μπορεί να αξιοποιηθεί και στο εξωτερικό? καλά κάθε χώρα έχει και τα δκά της πλαίσια αλλά ρωτάω αν το έχει ψάξει κανείς

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
πολυ καλη ερωτηση αλλα βαζω στοιχημα ουτε οι ιδιοι απο το ΙΝΕΔΕΒΙΜ δεν θα ξερουν να απαντησουν
με βεβαιοτητα.

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εξετασεις ποτε θα δωσουμε?καλα μας εστειλαν τισ ερωτησεις στο mail

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εξετασεις ποτε θα δωσουμε?καλα μας εστειλαν τισ ερωτησεις στο mail
Ποιες ερωτήσεις στο mail? Μήπως εννοείς την τράπεζα θεμάτων απο το site του εοππεπ?

Αποσυνδεδεμένος zouve

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πότε ο ΕΟΠΠΕΠ θα αναρτήσει τη λίστα με τα συμβεβλημένα ΚΕΚ για το σεμινάριο;
και τι θα γίνει αν με το καλό τη βγει η λίστα και λέει ότι ακόμα η αίτηση μου είναι προς εξέταση;

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πάντως, για όσους είναι αποφασιμένοι να καταθέσουν τα 120 ευρωπουλάκια τους (εγώ το έκανα), θα πρέπει να γνωρίζουν ότι:
"αναμένεται από την εφαρμογή του συστήματος να συμμετέχουν στην εξεταστική διαδικασία και να πιστοποιήσουν την εκπαιδευτική επάρκεια κατ’ έτος:
2014 ----->13.000 εκπαιδευτές
2015 ----->17.000 εκπαιδευτές"

http://eoppep.gr/images/Diagonismoi/prosklisi_201407.pdf, σελίδα 4.
Πολυυυυυύ συναγωνισμός!!!

Πολυυυυυυυυυυυυυυυυ ζεστο χρημα στον ΕΟΠΠΕΠ!

Αποσυνδεδεμένος elenamaria1234

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλησπέρα σας .Εχω προσπαθήσει επανειλημμένα να επικοινωνήσω με τον εοππεπ σχετικά με την αίτηση πιστοποιήσης εκπαιδευτικής επάρκειας .έχοντας εμπειρία στην διδασκαλία ενηλίκων λογικά δεν υπάγομαι στην κατηγορία των εκπαιδευτών με πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια?αραγε και το παραβολο είναι 30 ευρω ?

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλησπέρα σας .Εχω προσπαθήσει επανειλημμένα να επικοινωνήσω με τον εοππεπ σχετικά με την αίτηση πιστοποιήσης εκπαιδευτικής επάρκειας .έχοντας εμπειρία στην διδασκαλία ενηλίκων λογικά δεν υπάγομαι στην κατηγορία των εκπαιδευτών με πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια?αραγε και το παραβολο είναι 30 ευρω ?

με την εμπειρία μόνο δεν νομίζω να έχεις και την πιστοποίηση .Απλά δεν κάνεις την επιμόρφωση .
 Όλη αυτή η διαδικασία με τις εξετάσεις κτλ γίνεται για να πάρουμε την πιστοποίηση.

Αποσυνδεδεμένος gianna9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
διαβασε προσεκτικα τιν ινακα και θα δεις σε ποια κατηγορία ανήκεις.

http://eoppep.gr/images/EKPAIDEYTES/paravola.pdf

Συνάδελφοι καλησπέρα σας .Εχω προσπαθήσει επανειλημμένα να επικοινωνήσω με τον εοππεπ σχετικά με την αίτηση πιστοποιήσης εκπαιδευτικής επάρκειας .έχοντας εμπειρία στην διδασκαλία ενηλίκων λογικά δεν υπάγομαι στην κατηγορία των εκπαιδευτών με πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια?αραγε και το παραβολο είναι 30 ευρω ?
..αξίζεις φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

Αποσυνδεδεμένος elenamaria1234

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ευχαριστω για τις απαντήσεις σας .επικοινώνησα τελικα με τους αρμοδιους και μου ειπαν ο,τι η παιδαγωγική επάρκεια που εχουμε εμείς οι καθηγητές παιδαγωγικών σχολών ειναι μόνο για την τυπική εκπαιδευση!!!!!!ΕΛΕΟΣ!!ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗ ΤΥΠΙΚΗ !!!12Ο ΕΥΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΡΑΠΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ !!! Ε ΤΙ ΝΑ ΠΩ !!!ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΟΥΝ ΛΑΒΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ !!!ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΜΑΣ ....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159990
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 428

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.161 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.