*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 863878 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fma145

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Κι εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και παρέλαβα τη βεβαίωση. Αλλά εσύ για ποιο πτυχίο λες να παραλάβαμε και ποια βεβαίωση έστειλες;; Μήπως εννοείς κάτι άλλο; Εδώ λέμε για εκπαιδευτές ενηλίκων που παραλάβαμε βεβαίωση. Αν τυχόν εννοούμε το ίδιο, τότε σου λέω πως έχω πάρει τη βεβαίωση σε λιγότερο από 15 μέρες αφότου έστειλα αίτηση
ok merci

Το μήνυμά μου δεν ήταν πολύ σωστό.Για το ίδιο πράγμα μιλάμε.Λάθος δικό μου.Οκ θα πρέπει μάλλον να επικοινωνήσω ξανά μαζί τους,αν βέβαια σηκώσει κανείς το τηλέφωνο.Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dennisathens13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συναδελφοι μην τους δινετε τοσο ευκολα το παραβοό των 120 ευρω.πιστευετε οτι θα πανε να πιστοποιηθουν οσοι δουλευουν;

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συναδελφοι μην τους δινετε τοσο ευκολα το παραβοό των 120 ευρω.πιστευετε οτι θα πανε να πιστοποιηθουν οσοι δουλευουν;
οι συμμετέχοντες στις εξετάσεις είναι χιλιάδες. Και βάσει κοινοτικής οδηγίας έπρεπε από το 2012 να υπάρχουν μόνο πιστοποιημένοι εκπαιδευτές. Το ότι καθυστέρησε η όλη διαδικασία μέχρι τώρα δεν σημαίνει οτι θα ισχύει επ' άπειρον

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί έχω πελαγώσει.
μπορώ ακόμη να κάνω αίτηση ή έκλεισε το σύστημα? δεν είχα τα 120 τόσο καιρό, περίμενα να πληρωθώ και τώρα δε βγάζω άκρη με το site. τα τηλέφωνα δεν τα σηκώνουν... έχετε κάποιο link να μου παραθέσετε? ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Σήμερα με εμφανίζει και εμένα στο σύστημα σαν Εκπαιδευτή Ενηλίκων. Μάλλον μας πέρασαν όλους. Άρα οποιοσδήποτε μπορεί να μας βρει. Τέλεια!

Αποσυνδεδεμένος fma145

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Καλημέρα!Οπότε για να διευκρινίσουμε,φαινόμαστε όλοι στο υπομητρώο εκπαιδευτών ενηλίκων;Γιατί εγώ εκεί φαίνομαι.Θα έπρεπε να φαίνονται κάποιοι κωδικοί Στεπ ή όχι;Πάντως για να καταλάβαιτε ότι γίνεται ένας χαμός εκεί, αρκεί να σας πω ότι η αίτησή μου για τη χορήγηση βεβαίωσης χάθηκε στο εσωτερικό του εοππεπ!!!Σήμερα θα μου τη στείλουν!!!

Αποσυνδεδεμένος chka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα!
Γνωρίζει κανείς "επίσημα" (εννοώ να έχει ακούσει κάτι και όχι να το λέει εμπειρικά), πότε θα γίνει η διαδικασία γραπτής εξέτασης και μικροδιδασκαλίας για όσους έχουν καταθέσει παράβολο από το τον Ιούνιο 2014 και μετά. Εννοώ όχι εκείνους που ήταν στο πρώην Εισαγωγικό Μητρώο του ΕΚΕΠΙΣ ;

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Καλησπέρα!
Γνωρίζει κανείς "επίσημα" (εννοώ να έχει ακούσει κάτι και όχι να το λέει εμπειρικά), πότε θα γίνει η διαδικασία γραπτής εξέτασης και μικροδιδασκαλίας για όσους έχουν καταθέσει παράβολο από το τον Ιούνιο 2014 και μετά. Εννοώ όχι εκείνους που ήταν στο πρώην Εισαγωγικό Μητρώο του ΕΚΕΠΙΣ ;

Κανένας όμως...

Αποσυνδεδεμένος nmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Όταν πήγα να παραλάβω τη βεβαίωση ρώτησα τον υπάλληλο πότε θα γίνουν οι επόμενες εξετάσεις και μου είπε μάλλον Απρίλιο ή Μάιο...

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο site τους γράφουν ότι εξετάσεις θα γίνουν άμεσα. Σε κάθε περίπτωση, η απόφαση περί υποχρεωτικής πιστοποίησης για να διδάξεις σε δομές μη τυπικής από 1/9/2015 δεν πρόκειται να υλοποιηθεί αν δεν κάνουν πριν εξετάσεις για όσους έκαναν αίτηση το καλοκαίρι του 2014 τουλάχιστον. Το μητρώο ήταν κλειστό χρόνια, άνοιξε για αιτήσεις Μάιο του 14 και κανένας από όσους έκαναν αίτηση και μπορούν να εξεταστούν χωρίς να κάνουν πριν σεμινάρια δεν έχει ακόμα εξεταστεί (ανάμεσά τους και εγώ).
......αν και ακούω φωνές (από κοντά στο ΣΥΡΙΖΑ εκπαιδευτές) περί κατάργησης της υποχρεωτικής πιστοποίησης ή ακόμα και κατάργηση της πιστοποίησης γενικά. Ας την καταργήσουν αλλά τα 120 ευρώ τα θέλουμε πίσω, έτσι 8);!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 02, 2015, 09:20:30 πμ από pipis75 »

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναφορικά με την αίτηση πιστοποίησης, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Στα στοιχεία μητρώου, στους κωδικούς επαγγέλματος κατά ΣΤΕΠ-92 τι ακριβώς συμπληρώνουμε?

Την τωρινή εργασιακή μας θέση ( π.χ. έβαλα  2499-1 εκπαιδευτές ιεκ, γιατί δουλεύω αυτή την περίοδο στα ιεκ) ή για αυτό που αιτούμαστε για να είμαστε πιστοποιημένοι ( π.χ. 2499-3 Εκπαιδευτές ελευθέρων σπουδών,  2430-4 καθηγητές  οαεδ  κ.ο.κ. );

Αποσυνδεδεμένος panagiotis_ar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα. Αυτή η πιστοποίηση πώς μπορεί να με βοηθήσει? Επίσης μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για χρησιμότητα, υλικό για διάβασμα, εξέταση.. γενικά ό,τι γνωρίζετε γύρω από αυτό! Δεδομένου ότι ακόμα και γι' αυτά τα 100+ ευρώ ζορίζομαι θα ήθελα να κρίνω αν αξίζει να τα δώσω... Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Panos Kal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ, BSc, MSc
    • Προφίλ
Καμιά ενημέρωση για το πότε θα γίνουν οι επόμενες εξετάσεις; Έκανα αίτηση 8/5/2014 και η αίτηση μου είναι ακόμα σε κατάσταση ελέγχου...

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ακουγεται από ανοιξη εώς και καλοκαίρι. και επειδή η γνώση πρέπει να μοιράζεται, για οποίον συνάδελφο ενδιαφέρεται, σύντομα θα αναρτήσω Link με πηγες για να βγάλουμε την ύλη των εξετάσεων!! όταν τα μάθω κι εγώ!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159997
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 607
Σύνολο: 619

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.