*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 863904 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
συνάδελφοι  έχω θεμα: δε μου ήρθε το Mail επιβεβαίωσης!! ούτε στα σπαμ είναι , το έλεγξα!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δήλωσα κανονικά συμμετοχή για τις εξετάσεις με το που άνοιξε το σύστημα και όλα κύλησαν ομαλά, και στην επιλογή ημερομηνίας και εξεταστικού κέντρου, και μου ήρθε το mail επιβεβαίωσης. Μόλις τώρα έλαβα το εξής mail το οποίο γράφει τα ακόλουθα:
Αγαπητοί υποψήφιοι,


Παραμένοντας πιστοί στις δεσμεύσεις μας και βάσει του θεσμικού δεδομένου ότι από την 1η Σεπτεμβρίου 2015 η πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια αποτελεί προϋπόθεση προκειμένου εκπαιδευτής να μετάσχει σε χρηματοδοτούμενο από δημόσιους πόρους πρόγραμμα της μη τυπικής εκπαίδευσης, συνεχίζουμε την υλοποίηση των Εξετάσεων Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της μη Τυπικής Εκπαίδευσης, ανταποκρινόμενοι σε χιλιάδες αιτήσεις και στη στόχευση σας να δραστηριοποιηθείτε ως Εκπαιδευτές Ενηλίκων στην αγορά εργασίας.

Σας διαβεβαιώ ότι καταβάλλεται κάθε δυνατή προσπάθεια από τη Διοίκηση και τις αρμόδιες Διευθύνσεις του Οργανισμού για την απρόσκοπτη συμμετοχή σας στις Εξετάσεις Πιστοποίησης 1ης Περιόδου 2015, μετά την επιτυχή ολοκλήρωση της πιλοτικής διαδικασίας αυτών των Εξετάσεων Πιστοποίησης κατά το έτος 2014, η πραγματοποίηση της οποίας αναμενόταν τουλάχιστον επτά (7) έτη.
Όλοι εσείς που είστε δικαιούχοι συμμετοχής στις Εξετάσεις Πιστοποίησης 1ης Περιόδου 2015, καλείστε να επιλέξετε/δηλώσετε Εξεταστικό Κέντρο και Ημερομηνία Εξετάσεων, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας http://trainersexams.eoppep.gr από σήμερα 04-06-2015, 14.00 έως και 08-06-2015, 23.59.

Προσωπικά αισθάνομαι ικανοποίηση για την υλοποίηση της εξεταστικής διαδικασίας για δεύτερη φορά εντός σύντομου χρονικού διαστήματος και εύχομαι σε όλους:
Καλή προετοιμασία και φυσικά καλή επιτυχία!




Ο Διευθύνων Σύμβουλος του Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.
Ιωάννης Γερ. Βουτσινάς

Αποσυνδεδεμένος melinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να ρωτήσω κάτι κι εγώ μιας και φαίνεστε ενημερωμένοι; Κατέθεσα πέρσι ταχυδρομικά τα δικαιολογητικά με το παράβολο των 120€. Δεν έχω τις 150 ώρες που ζητούν. Μέχρι να τις αποκτήσω δεν υπάρχει ελπίδα να φανταστώ έτσι; Και γιατί μας επέτρεπαν να κάνουμε αίτηση; Επίσης ξέρει κανείς που μπορεί κάποιος να κάνει το σεμινάριο των 150 αυτών ωρών με το λιγότερο δυνατό κόστος;

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Δήλωσα κανονικά συμμετοχή για τις εξετάσεις με το που άνοιξε το σύστημα και όλα κύλησαν ομαλά, και στην επιλογή ημερομηνίας και εξεταστικού κέντρου, και μου ήρθε το mail επιβεβαίωσης. Μόλις τώρα έλαβα το εξής mail το οποίο γράφει τα ακόλουθα:
Αγαπητοί υποψήφιοι,


Παραμένοντας πιστοί στις δεσμεύσεις μας και βάσει του θεσμικού δεδομένου ότι από την 1η Σεπτεμβρίου 2015 η πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια αποτελεί προϋπόθεση προκειμένου εκπαιδευτής να μετάσχει σε χρηματοδοτούμενο από δημόσιους πόρους πρόγραμμα της μη τυπικής εκπαίδευσης, συνεχίζουμε την υλοποίηση των Εξετάσεων Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της μη Τυπικής Εκπαίδευσης, ανταποκρινόμενοι σε χιλιάδες αιτήσεις και στη στόχευση σας να δραστηριοποιηθείτε ως Εκπαιδευτές Ενηλίκων στην αγορά εργασίας.

Σας διαβεβαιώ ότι καταβάλλεται κάθε δυνατή προσπάθεια από τη Διοίκηση και τις αρμόδιες Διευθύνσεις του Οργανισμού για την απρόσκοπτη συμμετοχή σας στις Εξετάσεις Πιστοποίησης 1ης Περιόδου 2015, μετά την επιτυχή ολοκλήρωση της πιλοτικής διαδικασίας αυτών των Εξετάσεων Πιστοποίησης κατά το έτος 2014, η πραγματοποίηση της οποίας αναμενόταν τουλάχιστον επτά (7) έτη.
Όλοι εσείς που είστε δικαιούχοι συμμετοχής στις Εξετάσεις Πιστοποίησης 1ης Περιόδου 2015, καλείστε να επιλέξετε/δηλώσετε Εξεταστικό Κέντρο και Ημερομηνία Εξετάσεων, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας http://trainersexams.eoppep.gr από σήμερα 04-06-2015, 14.00 έως και 08-06-2015, 23.59.

Προσωπικά αισθάνομαι ικανοποίηση για την υλοποίηση της εξεταστικής διαδικασίας για δεύτερη φορά εντός σύντομου χρονικού διαστήματος και εύχομαι σε όλους:
Καλή προετοιμασία και φυσικά καλή επιτυχία!




Ο Διευθύνων Σύμβουλος του Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.
Ιωάννης Γερ. Βουτσινάς

τέτοιο μήνυμα νομίζω πως πήραμε όλοι. Δεν είναι αυτό το μήνυμα επιβεβαίωσης.
Εγώ πήρα ένα μήνυμα μετά την εγγραφή που λέει το εξής :

"Η εγγραφή σας για τον εξεταστικό κύκλο 9 που θα διεξαχθεί στις 11/07/2015 από 09:00 εώς 21:00 ολοκληρώθηκε επιτυχώς

Στοιχεία Εγγραφής......."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Εγώ έκανα αίτηση αλλά δεν προλαβαίνω να διαβάσω. Θα κατέβω έτσι.

Αν αποτύχω ποτέ μπορώ να δώσω ξανά? Γνωρίζει κανείς?
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι,
σχετικά με την μικροδιδασκαλία σκεφτόμουν να οργανώσω μία που να απευθυνεται σε εκπαιδευόμενους σε ΣΔΕ , αλλά μετά σκέφτηκα ότι υπάρχει διχογνωμία σχετικά με το αν ανήκουν στην Τυπική ή στην Μη Τυπική Εκπαίδευση. Η ιπιστοποιηση απευθύνετε σε δομές Μη τυπικής Εκπαίδευσης. Εσείς τι πιστέυετε ;

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
τέτοιο μήνυμα νομίζω πως πήραμε όλοι. Δεν είναι αυτό το μήνυμα επιβεβαίωσης.
Εγώ πήρα ένα μήνυμα μετά την εγγραφή που λέει το εξής :

"Η εγγραφή σας για τον εξεταστικό κύκλο 9 που θα διεξαχθεί στις 11/07/2015 από 09:00 εώς 21:00 ολοκληρώθηκε επιτυχώς

Στοιχεία Εγγραφής......."

Συναδέλφισσα αυτό ακριβώς έγραψα. Πήρα το mail επιβεβαίωσης και αρκετά αργότερα πήρα το mail με το χαιρετισμό που παρέθεσα...Απλά είπα να το ποστάρω διότι μου φάνηκε περίεργο...Ε, και δω που τα λέμε, δεν είναι και πολύ δίκαιο για τους συναδέλφους που δεν προλαβαίνουν να δώσουν.........

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ έκανα αίτηση αλλά δεν προλαβαίνω να διαβάσω. Θα κατέβω έτσι.

Αν αποτύχω ποτέ μπορώ να δώσω ξανά? Γνωρίζει κανείς?

Ε κάνε μια ανάγνωση κι εσύ!

Αποσυνδεδεμένος helena86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Ρε παιδιά ότι και να δηλώσω μου βγάζει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα κέντρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Ρε παιδιά ότι και να δηλώσω μου βγάζει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα κέντρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Θες να σου δώσω την θέση μου..

Έτσι και αλλιώς βόλτα θα πάω
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Ε κάνε μια ανάγνωση κι εσύ!
Τι ανάγνωση? Την επόμενη βαπτίζω τον γιο μου. Που όρεξη και χρόνος..

Εντάξει αν έχω ένα μήνα σχεδόν αλλά μόνο βλέπω δύσκολο.

Ερωτώ αν αποτύχω έχω δικαίωμα επανάληψης? Και αν ναι πρέπει να σκάσω πάλι φράγκα?
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Αχ, κι εμένα αυτό με καίει....
Αν αποτυχω θα πρεπει να ξαναπληρωσω;;;;
Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρονο με δυο μωρά στο σπίτι και δε νομιζω μέσα σε ενα μήνα να καταφέρω να βγάλω όλη αυτή την υλη :P

Αποσυνδεδεμένος Ragazza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δες αν είναι στα σπαμ ή στα ανεπιθύμητα.

εμένα ήρθε το μαιλ επιβεβαίωσης αλλά δεν βλέπω την εκτύπωση,
υπάρχει πλήκτρο για εκτύπωση;
στο μαιλ εμφανίζεται;

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Όσοι έχουμε λιγότερες από 150 ώρες και πρέπει να παρακολουθήσουμε σεμινάριο, το ψάχνουμε οι ίδιοι; ή θα διοργανώσουν αυτοί για εμας και θα μας ενημερώσουν;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160005
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 516
Σύνολο: 526

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.