*

Αποστολέας Θέμα: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 128196 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #70 στις: Αύγουστος 29, 2013, 07:09:06 μμ »
Σαφεστατα δεν μπορει να υπαρχει private θεμα.Εχει δικιο ο διαχειριστης και δεν εννοουσα αυτο.
Ανεφερομαι σε συγκεκριμενο ατομο που κανει συνεχεια διπλους και πολλαπλους λογαριασμους,και οπου γραφω ,μπαινει επιτηδες και αποπροσανατολιζει την συζητηση.
blum,ειναι δεδομενο οτι ολοι οι καλοι χωρανε.Απλα καποιοι αποπροσανατολιζουν επιτηδες τη συζητηση εντελως κακοπροαιρετα και προσπαθουν να  μας πεισουν να μην κανουμε τιποτα,για ευνοητους λογους. ;)

Αλλα οντως εχουν γνωση οι φυλακες.
Ας μην ασχολοηθουμε αλλο με αυτους.
Στο θεμα μας τωρα.
teacher μου ,καλα εκανες καιε στειλες στο υπουργειο.Και εμεις θα στειλουμε.Τωρα αν πρεπει και απευθειας στον υπουργο..δεν ειναι κακη ιδεα ως συμπληρωματικη κινηση.Απλα πρεπει να μαθουμε πως ακριβως μπορει να γινε αυτο.Θα μας πουνε λες στην β/θμια;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 07:24:12 μμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος karpe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #71 στις: Αύγουστος 29, 2013, 07:14:33 μμ »
η αίτηση ερώτηση μέσω της ΔΔΕ οργανικής είπαμε πρέπει να γίνει?
Με φαξ γίνεται γιατί είμαι πολύ μακριά και θέλω να τη στείλω άύριο!
Με δικηγόρο καταλήξαμε τι θα κάνουμε?

Αποσυνδεδεμένος blum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #72 στις: Αύγουστος 29, 2013, 07:16:51 μμ »
το παιδι που ελεγε να μιλησει με τη γνωστη δικηγορο
ας το κανει κ να πει οτι ειμαστε καμια δεκαρια προς το παρον
να μας πει πρωτα τι ελπιζει

Αποσυνδεδεμένος blasphemy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνώση είναι δύναμη
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #73 στις: Αύγουστος 29, 2013, 07:27:31 μμ »
Αυτό που είπε ο συνάδελφος πριν για την ΟΛΜΕ ότι δεν έχουν ακυρωθεί η εθελοντικές και
πιέζονται να γίνουν το έμαθα κι εγώ...
Επίσης έμαθα ότι έχει μπλέξει το θέμα στη γραφειοκρατία με διυπουργικές αποφάσεις Κούλη κλπ...
Μάλιστα έμαθα ότι ο Αρβι τα έχει υπογράψει και έχει φύγει από αυτόν...  :o
ΑΝΕΠΙΒΕΒΑΙΩΤΕΣ μεν - για να μη βαράτε  ;) - (από αξιόπιστο συνάδελφο συνδικαλιστή), καλές πληροφορίες δε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #74 στις: Αύγουστος 29, 2013, 07:28:50 μμ »
η αίτηση ερώτηση μέσω της ΔΔΕ οργανικής είπαμε πρέπει να γίνει?
Με φαξ γίνεται γιατί είμαι πολύ μακριά και θέλω να τη στείλω άύριο!
Με δικηγόρο καταλήξαμε τι θα κάνουμε?

Ισως και να γινεται με φαξ αλλα δεν ειμαι σιγουρη.
Α.Πολυ σημαντικο!
ΜΗΝ φυγετε απο την δ/θμιας σας αν δεν πρωτοκολισουν την αιτηση σας και δεν παρετε αριθμο πρωτοκολου.TEACHER ελπιζω να το εκανες.Αν οχι..πηγαινε αυριο στην δ/θμια σου και απαιτησε να στην πρωτοκολλισουν και να σου δωσουν το νουμερο.Αν δεν το κανετε αυτο,ειναια χρηστο εντελως.Στο καλαθι τωνα χρηστων μπορει να παει.Μονο με αριθμο πρωτοκολλου ειμαστε εξασφαλισμενοι
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 07:30:38 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 29, 2013, 07:52:48 μμ »
Αυτό που είπε ο συνάδελφος πριν για την ΟΛΜΕ ότι δεν έχουν ακυρωθεί η εθελοντικές και
πιέζονται να γίνουν το έμαθα κι εγώ...
Επίσης έμαθα ότι έχει μπλέξει το θέμα στη γραφειοκρατία με διυπουργικές αποφάσεις Κούλη κλπ...
Μάλιστα έμαθα ότι ο Αρβι τα έχει υπογράψει και έχει φύγει από αυτόν...  :oΑΝΕΠΙΒΕΒΑΙΩΤΕΣ μεν - για να μη βαράτε  ;) - (από αξιόπιστο συνάδελφο συνδικαλιστή), καλές πληροφορίες δε...

Τι εννοείς; Έχει υπογράψει τις εθελοντικές;

Προσοχή, συνάδελφοι, όταν μιλάτε με κάποιον υπεύθυνο να τονίζετε ότι μιλάτε για τις εθελοντικές για την πρωτοβάθμια, γιατί πολλοί τις μπερδεύουν με τις εθελοντικές για τις διοικητικές θέσεις.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 07:57:11 μμ από teacher_ »

Αποσυνδεδεμένος dimgiou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • μισω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #76 στις: Αύγουστος 29, 2013, 07:55:12 μμ »
1) και εγω εκανα στις εθελοντικες αλλα οχι στις υποχρεωτικες και δεν πηρα (ζηταγα εντος πυσδε)
2) εστειλα την ατηση που κυκλοφορησε εδω , σημερα το πρωι
3) υπολογιστε κ μενα για προσφυγη με δικηγορο ΑΛΛΑ προσοχη ποιον θα διαλεξουμε, την εχω πατησει 2 φορες στην εκπαιδευση με δικηγορους!!!!

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #77 στις: Αύγουστος 29, 2013, 08:02:29 μμ »
Αυτό που είπε ο συνάδελφος πριν για την ΟΛΜΕ ότι δεν έχουν ακυρωθεί η εθελοντικές και
πιέζονται να γίνουν το έμαθα κι εγώ...
Επίσης έμαθα ότι έχει μπλέξει το θέμα στη γραφειοκρατία με διυπουργικές αποφάσεις Κούλη κλπ...
Μάλιστα έμαθα ότι ο Αρβι τα έχει υπογράψει και έχει φύγει από αυτόν...  :oΑΝΕΠΙΒΕΒΑΙΩΤΕΣ μεν - για να μη βαράτε  ;) - (από αξιόπιστο συνάδελφο συνδικαλιστή), καλές πληροφορίες δε...

Τι εννοείς; Έχει υπογράψει τις εθελοντικές;

Προσοχή, συνάδελφοι, όταν μιλάτε με κάποιον υπεύθυνο να τονίζετε ότι μιλάτε για τις εθελοντικές για την πρωτοβάθμια, γιατί πολλοί τις μπερδεύουν με τις εθελοντικές για τις διοικητικές θέσεις.
Πολυ σημαντικο αυτο που λεει ο teacher,οταν μιλατε με υπουργειο,ΟΛΜΕ ,αιρετους κλπ..να λετε για την α/θμια/.Διοτι οντως λεγετε οτι εχει υπογραψει τις εθελοντικες των διοικητικων θυεσεων ο αρβι και θα βγουν τονβ σεπτεμβρη.Και μαλιστα δεν καταλαβαινω γιατι σε εκεινες υπαρχει πολιτικη βουλιση,και δεν υπαρχει στις δικες μας.Η ιδια ακριβως περιπτωση ειναι.

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #78 στις: Αύγουστος 29, 2013, 08:03:16 μμ »
Αυτό που είπε ο συνάδελφος πριν για την ΟΛΜΕ ότι δεν έχουν ακυρωθεί η εθελοντικές και
πιέζονται να γίνουν το έμαθα κι εγώ...
Επίσης έμαθα ότι έχει μπλέξει το θέμα στη γραφειοκρατία με διυπουργικές αποφάσεις Κούλη κλπ...
Μάλιστα έμαθα ότι ο Αρβι τα έχει υπογράψει και έχει φύγει από αυτόν...  :oΑΝΕΠΙΒΕΒΑΙΩΤΕΣ μεν - για να μη βαράτε  ;) - (από αξιόπιστο συνάδελφο συνδικαλιστή), καλές πληροφορίες δε...

Τι εννοείς; Έχει υπογράψει τις εθελοντικές;

Προσοχή, συνάδελφοι, όταν μιλάτε με κάποιον υπεύθυνο να τονίζετε ότι μιλάτε για τις εθελοντικές για την πρωτοβάθμια, γιατί πολλοί τις μπερδεύουν με τις εθελοντικές για τις διοικητικές θέσεις.

Φοβάμαι ότι η πηγή σου εννοούσε τις εθελοντικές μετατάξεις για τις διοικητικές θέσεις. Επιβεβαίωσέ το!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 08:06:01 μμ από teacher_ »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #79 στις: Αύγουστος 29, 2013, 08:05:49 μμ »
1) και εγω εκανα στις εθελοντικες αλλα οχι στις υποχρεωτικες και δεν πηρα (ζηταγα εντος πυσδε)
2) εστειλα την ατηση που κυκλοφορησε εδω , σημερα το πρωι
3) υπολογιστε κ μενα για προσφυγη με δικηγορο ΑΛΛΑ προσοχη ποιον θα διαλεξουμε, την εχω πατησει 2 φορες στην εκπαιδευση με δικηγορους!!!!

Με μπερδεψες τωρα.Αφου δεν εκανες στις υποχρεωτικεςε,λογικο ειναι να μην πηρες.Και που ζηταγες εντος ΠΥΣΔΕ;

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #80 στις: Αύγουστος 29, 2013, 08:08:27 μμ »
Η αίτησή μας που θα σταλεί στο Υπουργείο θα πρέπει να είναι πρωτοκολλημένη από τη Διεύθυνσή μας;

Αποσυνδεδεμένος dimgiou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • μισω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #81 στις: Αύγουστος 29, 2013, 08:20:27 μμ »
1) και εγω εκανα στις εθελοντικες αλλα οχι στις υποχρεωτικες και δεν πηρα (ζηταγα εντος πυσδε)
2) εστειλα την ατηση που κυκλοφορησε εδω , σημερα το πρωι
3) υπολογιστε κ μενα για προσφυγη με δικηγορο ΑΛΛΑ προσοχη ποιον θα διαλεξουμε, την εχω πατησει 2 φορες στην εκπαιδευση με δικηγορους!!!!

Με μπερδεψες τωρα.Αφου δεν εκανες στις υποχρεωτικεςε,λογικο ειναι να μην πηρες.Και που ζηταγες εντος ΠΥΣΔΕ;

επειδη καποιοι ρωταγαν μηπως ενσωματωθηκαν το ειπα

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #82 στις: Αύγουστος 29, 2013, 08:40:19 μμ »
δηλ εμεις που καναμε κ με τις εθελοντικες κ με τις υποχρεωτικες δε μας θελετε στην ομαδα καταγγελιας?


Εννοείται πως ναι!!! 'Α΄λλωστε εγώ που ξεκινησα από χτες το βράδυ αυτή την κίνηση για να οργανωθούμε και να αντιδράσουμε, γι'αυτό το έκανα! Για να είμαστε όλοι μια γροθιά, όσοι κάναμε στις εθελοντικές...κ γω είχα κάνει στις υποχρεωτικές αλλά αυτό δεν λέει τίποτα!ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΝ οι εθελοντικες σαν διαγωνισμός! Έχει δίκιο η χρήστης γατόπαρπαρδος.Μην αποπροσανατολίζεστε και μην ασχολείστε με όσα κάποιοι εντέχνως λένε! Εμείς θα τους τρελλάνουμε στις ενστάσεις και θα το πάμε και δικαστικά αν δεν δικαιωθούμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 08:53:18 μμ από naupaktos »

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 29, 2013, 08:48:58 μμ »
Αυτό που είπε ο συνάδελφος πριν για την ΟΛΜΕ ότι δεν έχουν ακυρωθεί η εθελοντικές και
πιέζονται να γίνουν το έμαθα κι εγώ...
Επίσης έμαθα ότι έχει μπλέξει το θέμα στη γραφειοκρατία με διυπουργικές αποφάσεις Κούλη κλπ...
Μάλιστα έμαθα ότι ο Αρβι τα έχει υπογράψει και έχει φύγει από αυτόν...  :oΑΝΕΠΙΒΕΒΑΙΩΤΕΣ μεν - για να μη βαράτε  ;) - (από αξιόπιστο συνάδελφο συνδικαλιστή), καλές πληροφορίες δε...

Τι εννοείς; Έχει υπογράψει τις εθελοντικές;

Προσοχή, συνάδελφοι, όταν μιλάτε με κάποιον υπεύθυνο να τονίζετε ότι μιλάτε για τις εθελοντικές για την πρωτοβάθμια, γιατί πολλοί τις μπερδεύουν με τις εθελοντικές για τις διοικητικές θέσεις.
Πολυ σημαντικο αυτο που λεει ο teacher,οταν μιλατε με υπουργειο,ΟΛΜΕ ,αιρετους κλπ..να λετε για την α/θμια/.Διοτι οντως λεγετε οτι εχει υπογραψει τις εθελοντικες των διοικητικων θυεσεων ο αρβι και θα βγουν τονβ σεπτεμβρη.Και μαλιστα δεν καταλαβαινω γιατι σε εκεινες υπαρχει πολιτικη βουλιση,και δεν υπαρχει στις δικες μας.Η ιδια ακριβως περιπτωση ειναι.


Συμφωνώ και επαυξάνω, αλλά εγώ στην συζήτησή μου με τον άνθρωπο της ΟΛΜΕ το ξεκαθάρισα αυτό! Άλλωστε ξέρει οτι εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να γίνω διοικητικός... Προσέξτε το όλοι, να μην γίνονται παρανοησεις! Να στείλουμε ομαδικό ψήφισμα σε κανένα site??? p.x Ευαγγελατο, alfavita, esos  κλπ; Ποιά είναι η γνώμη σας;; Στις ενώσεις των ειδικοτήτων στείλατε mail;;; Κάντε το όλοι με τα προσωπικά σας στοιχεία, αν δεν το έχετε κάνει!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160357
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 481
Σύνολο: 487

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.