*

Αποστολέας Θέμα: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 128209 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dahmeli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #168 στις: Αύγουστος 30, 2013, 10:24:20 μμ »
Η αποφαση αυτη http://www.pde.gr/index.php?page=6594 ισχυει για εμας που καναμε εθελοντικες, ή για τις υποχρεωτικες?

Όσοι εκπαιδευτικοί B/θμιας εκπαίδευσης όλων των κλάδων έχουν υποβάλει αίτηση απόσπασης α) ως κατά προτεραιότητα (σύζυγοι ενστόλων, δικαστικών, μελών ΔΕΠ και αιρετοί ΟΤΑ), β) ως ειδική κατηγορία (ασθένειες που εμπίπτουν στο αρθ.13 του ΠΔ50/96 και πολύτεκνοι), γ) με συνεξέταση, ή αίτηση μετάταξης έως 19 Ιουλίου 2013 σύμφωνα με τις διατάξεις του ν1824 ή έχουν μεταταχθεί σύμφωνα με τις διατάξεις του ν4057 και του ν4172 οφείλουν να παρουσιαστούν στην οργανική τους θέση ή στη θέση που θα αποσπαστούν αντί της 2-9-2013 στις 5-9-2013.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος p-p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #169 στις: Αύγουστος 30, 2013, 10:28:17 μμ »
και εγώ μέσα για δικαστική διεκδίκηση....ενημερώστε όποιος βγει δικηγόρο

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #170 στις: Αύγουστος 30, 2013, 10:50:00 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2013, 09:24:23 μμ από schmeichel3 »

Αποσυνδεδεμένος napoleon.maou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #171 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:09:38 μμ »
Στην Δράμα με τις εθελοντικές υπήρχαν 5 θέσεις πληροφορικών με τις υποχρεωτικές 0. Αν είχαν ενσωματωθεί οι εθελοντικές στις υποχρεωτικές έπρεπε να υπάρχουν τουλάχιστον 5 θέσεις για Δράμα.
Ναπολέων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος koz_driver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #172 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:13:52 μμ »
Και εγώ είμαι μέσα. !!! Αλλά θα πρέπει να γίνει γρήγορα πριν ξεχαστεί το θέμα.
Την Δευτέρα σκέφτομαι να πάω και σε ένα δικηγόρο εδώ στη Λάρισα.
Κάτι ακόμα. Ένας νομικός στην δευτεροβάθμια της οργανικής μου, είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τωρα ενστάσεις για τις υποχρεωτικές γιατί δεν έχουν βγει επίσημα. Ξέρετε κατι σχετικό;

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #173 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:15:55 μμ »
Σήμερα έστειλα και εγώ την ένσταση (?) αίτηση (?) για τις εθελοντικές μετατάξεις.
Έκανα και ένσταση για τις υποχρεωτικές.

Υπάρχει καμιά εξέλιξη με δικηγόρο;
Εγώ ήρθα σε επαφή με κάποιον στην πόλη που μένω αλλά δεν είναι ειδικός στα εκπαιδευτικά θέματα και είμαι σε αναζήτηση.
Μάλλον θα είναι  καλύτερα να απευθυνθούμε ομαδικώς κάπου. Θα ρωτήσω και εγώ και θα σας πω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2013, 11:18:37 μμ από ath77 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #174 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:18:17 μμ »
Και εγώ είμαι μέσα. !!! Αλλά θα πρέπει να γίνει γρήγορα πριν ξεχαστεί το θέμα.
Την Δευτέρα σκέφτομαι να πάω και σε ένα δικηγόρο εδώ στη Λάρισα.
Κάτι ακόμα. Ένας νομικός στην δευτεροβάθμια της οργανικής μου, είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τωρα ενστάσεις για τις υποχρεωτικές γιατί δεν έχουν βγει επίσημα. Ξέρετε κατι σχετικό;

ο νόμος ορίζει 3 μέρες για ένσταση απο την ανακοινωση των αποτελεσμάτων. Δεδομένου ότι θα πάρει ΦΕΚ πολύ σύντομα -  και μετά δύσκολα ανακαλείτα, εξάλλου πρόκειται για μόνιμη υπηρεσιακή μεταβολή ( δεν ειναι πχ μκ που μπορει μετά να μου τα πάρουν πισω αν έβγαλαν κατά λάθος περισσότερα με την διαδικασία των αχρεωστήτως καταβληθέντων ). Επομένως, καταληκτική θεωρείται η Δευτέρα για ενστάσεις.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #175 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:35:40 μμ »
Και εγώ είμαι μέσα. !!! Αλλά θα πρέπει να γίνει γρήγορα πριν ξεχαστεί το θέμα.
Την Δευτέρα σκέφτομαι να πάω και σε ένα δικηγόρο εδώ στη Λάρισα.
Κάτι ακόμα. Ένας νομικός στην δευτεροβάθμια της οργανικής μου, είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τωρα ενστάσεις για τις υποχρεωτικές γιατί δεν έχουν βγει επίσημα. Ξέρετε κατι σχετικό;

ο νόμος ορίζει 3 μέρες για ένσταση απο την ανακοινωση των αποτελεσμάτων. Δεδομένου ότι θα πάρει ΦΕΚ πολύ σύντομα -  και μετά δύσκολα ανακαλείτα, εξάλλου πρόκειται για μόνιμη υπηρεσιακή μεταβολή ( δεν ειναι πχ μκ που μπορει μετά να μου τα πάρουν πισω αν έβγαλαν κατά λάθος περισσότερα με την διαδικασία των αχρεωστήτως καταβληθέντων ). Επομένως, καταληκτική θεωρείται η Δευτέρα για ενστάσεις.
Αυτό που κάνουμε εμείς εδώ όμως δεν είναι ένσταση ή μήπως είναι; Bitch δεν είσαι φαντάζομαι και δικηγόρος αλλά εσύ τι λες;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #176 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:38:30 μμ »
όχι, δικηγορος δεν ειμαι , δόξα τω θεώ!!  :P :P

αυτό που ΄κάνετε εσείς ειναι μια μορφή ένστασης διότι έχετε έννομο συμφέρον - ειστε δηλαδή άμεσα θιγόμενοι και προσβάλετε την διαδικασία. Επειδή όμως η έκδοση ΦΕΚ ειναι θέμα ημερών πρέπει και εσεις να βιαστειτε ώστε να θεωρούνται εμπρόθεσμες οι "ενστάσεις" σας - ανεξάρτητα με το πότε τελικά θα απαντηθούν.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος p-p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #177 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:40:52 μμ »
όχι, δικηγορος δεν ειμαι , δόξα τω θεώ!!  :P :P

αυτό που ΄κάνετε εσείς ειναι μια μορφή ένστασης διότι έχετε έννομο συμφέρον - ειστε δηλαδή άμεσα θιγόμενοι και προσβάλετε την διαδικασία. Επειδή όμως η έκδοση ΦΕΚ ειναι θέμα ημερών πρέπει και εσεις να βιαστειτε ώστε να θεωρούνται εμπρόθεσμες οι "ενστάσεις" σας - ανεξάρτητα με το πότε τελικά θα απαντηθούν.

και τι πρέπει να λέει όμως η ένσταση;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #178 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:41:42 μμ »
νομιζω έχετε φτιάξει ένα κειμενο . Μια χαρά ειναι αυτο.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος koz_driver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #179 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:43:58 μμ »
Ευχαριστώ πολύ. Είχα επαναπαυθει με αυτό που μου είπαν. Άρα πρέπει την Δευτέρα να καταθέσω την ένσταση.
Κάπου είδα στο φόρουμ ότι μάλλον θα βγάλει το φεκ μέσα στο Σ/Κ. Μπορεί να το κάνει πριν τελειώσουν οι ενστάσεις;


Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #180 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:44:09 μμ »
Η αποφαση αυτη http://www.pde.gr/index.php?page=6594 ισχυει για εμας που καναμε εθελοντικες, ή για τις υποχρεωτικες?

Όσοι εκπαιδευτικοί B/θμιας εκπαίδευσης όλων των κλάδων έχουν υποβάλει αίτηση απόσπασης α) ως κατά προτεραιότητα (σύζυγοι ενστόλων, δικαστικών, μελών ΔΕΠ και αιρετοί ΟΤΑ), β) ως ειδική κατηγορία (ασθένειες που εμπίπτουν στο αρθ.13 του ΠΔ50/96 και πολύτεκνοι), γ) με συνεξέταση, ή αίτηση μετάταξης έως 19 Ιουλίου 2013 σύμφωνα με τις διατάξεις του ν1824 ή έχουν μεταταχθεί σύμφωνα με τις διατάξεις του ν4057 και του ν4172 οφείλουν να παρουσιαστούν στην οργανική τους θέση ή στη θέση που θα αποσπαστούν αντί της 2-9-2013 στις 5-9-2013.
Συγγνώμη που είμαι off topic αλλά έχουν βγει οι μετατάξεις του Ν.4057; Τι λέει παραπάνω; Ότι έχουν βγει δηλαδή έχω ακούσει αλλά έχουν ανακοινωθεί κάπου;Τότε λοιπόν υπάρχει ελπίδα και για εμάς.

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #181 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:48:18 μμ »
όχι, δικηγορος δεν ειμαι , δόξα τω θεώ!!  :P :P

αυτό που ΄κάνετε εσείς ειναι μια μορφή ένστασης διότι έχετε έννομο συμφέρον - ειστε δηλαδή άμεσα θιγόμενοι και προσβάλετε την διαδικασία. Επειδή όμως η έκδοση ΦΕΚ ειναι θέμα ημερών πρέπει και εσεις να βιαστειτε ώστε να θεωρούνται εμπρόθεσμες οι "ενστάσεις" σας - ανεξάρτητα με το πότε τελικά θα απαντηθούν.

και τι πρέπει να λέει όμως η ένσταση;
Αίτηση με όλα τα στοιχεία και θέμα "υποβολή ερωτήματος" και το κείμενο από τη σελίδα 10. Τους αποδέκτες θα τους βρεις και αυτούς κάπου παρακάτω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160361
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 574
Σύνολο: 588

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.