*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 411488 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος miker

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #518 στις: Ιούλιος 12, 2010, 12:19:31 πμ »
Ίσως έχει απαντηθεί νωρίτερα αυτό που θα ρωτήσω αλλά δεν μπόρεσα να διαβάσω και τις 35 σελίδες , γι` αυτό συγχωρέστε με αν επαναλαμβάνω...
Λοιπόν , με τη βοήθεια των ερωτοαπαντήσεων του φόρουμ κατάφερα σχετικά εύκολα να καταχωρήσω τα στοιχεία μου , με τη μόνη διαφορά ότι όταν πατάω την προεπισκόπιση η καρτέλα που ανοίγει δεν γράφει τα στοιχεία που αφορούν το πτυχίο μου και τα οποία προηγουμένως 'εχω καταχωρήσει φυσικά. Συμβαίνει σε άλλους αυτό; Προς το παρόν δεν έχω πατήσει την οριστική υποβολή στοιχείων ... Περιμένω τις οδηγίες σας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:20:53 »

Αποσυνδεδεμένος RETA.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #519 στις: Ιούλιος 12, 2010, 12:25:11 πμ »
Πάτησες "προσθήκη" στους τίτλους σπουδών?
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος miker

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #520 στις: Ιούλιος 12, 2010, 12:34:48 πμ »
Πάτησες "προσθήκη" στους τίτλους σπουδών?


Αισθάνομαι ηλίθια!!! Όχι δεν το είχα πατήσει αν και το είχα διαβάσει...Ευχαριστώ πολύ! Απογράφηκα!!!!

Αποσυνδεδεμένος RETA.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #521 στις: Ιούλιος 12, 2010, 12:41:47 πμ »
Αγχωνόμαστε χωρίς λόγο τελικά...Εγώ το διπλοπάτησα κι έχω....2 ίδια πτυχία!!
Θα πρέπει να το αλλάξω κάποια στιγμή πριν από την καταληκτική ημερομηνία!!
συγχαρητήρια για την απογραφή σου!! ;)
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:20:53 »

Αποσυνδεδεμένος christy_xd@1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #522 στις: Ιούλιος 12, 2010, 12:50:16 πμ »
Έλειπε η ειδικότητα τι βάλατε εσείς αφου δεν δίνει επιλογές;
Λογικά είσαι δάσκαλος-α ή νηπιαγωγός.Μόνο στους κλάδους αυτούς μάλλον δεν βγάζει ειδικότητα(ως προς τους εκαιδευτικούς) και βάζουμε την επιλογή ΥΠΟΧΡΕΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΑΣΣΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.

Πρέπει να είναι το ίδιο..
Έχεις 2 επιλογές, απ'ότι κατάλαβα..
1) επιλέγεις "εκπαιδευτικό προσωπικό πρωτοβάθμιας εκπ. ( Δάσκαλοι/Νηπιαγωγοί)"  και μετά επειδή δεν υπάρχει η ειδικότητα, επιλέγεις "άλλη ειδικότητα" και πληκκτρολογείς μόνος.."Δάσκαλος ή Νηπιαγωγός" ή
2) επιλέγεις κλάδος "Νηπιαγωγών ή δασκάλων" και στη συνέχεια στο ειδικότητα, επιλέγεις "υπόχρεοι που δεν εντάσσονται σε ειδικοτητα"
Τελικά ποιο από τα 2 ισχύει? Αν είναι να το ξανα αλλάξω...
Σε μπελάδες μπήκα νυχτιάτικα...
Την πρώτη επιλογή που γράφεις την εμφανίζει στις συχνές ερωτήσεις τώρα κάτι που πριν δεν υπήρχε.Πριν,υποχρεωτικά,επέλεγες αυτό που αναφέρεις στο 2) γιατί δεν υπήρχε εναλλακτική.Εφ'όσον όμως στις συχνές ερωτήσεις εμφανίζεται το πρώτο που γράφεις μάλλον το 1) πρέπει να γράψουμε...Φοβάμαι όμως πως αρκετοί εκπαιδευτικοί απάντησαν με τον δεύτερο τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος INDI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #523 στις: Ιούλιος 12, 2010, 01:06:05 πμ »
γεια σας να σας ρωτησω,μετα τα προσωπικα μας στοιχεια ποια επιλοη επιλεγουμε οι εκπΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ??δημοσιοι υπαλληλοι αοριστου η δημοσιου δικαιου κ μετα ποια κατηγορια.ειμαι στη διαθεση θα  βαλω τη διευθυνση της πρωτοβαθμιας που ανηκω??

Αποσυνδεδεμένος RETA.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #524 στις: Ιούλιος 12, 2010, 01:08:19 πμ »
Κι εγώ πρώτα απάντησα με την επιλογή 2 και μετά είδα ότι υπήρχε και αυτή η εναλλακτική (?)..αλλά δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα...Θα πάρω τηλέφωνο αύριο να τους ρωτήσω.
 
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος christy_xd@1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #525 στις: Ιούλιος 12, 2010, 01:20:25 πμ »
γεια σας να σας ρωτησω,μετα τα προσωπικα μας στοιχεια ποια επιλοη επιλεγουμε οι εκπΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ??δημοσιοι υπαλληλοι αοριστου η δημοσιου δικαιου κ μετα ποια κατηγορια.ειμαι στη διαθεση θα  βαλω τη διευθυνση της πρωτοβαθμιας που ανηκω??
Κι εγώ πρώτα απάντησα με την επιλογή 2 και μετά είδα ότι υπήρχε και αυτή η εναλλακτική (?)..αλλά δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα...Θα πάρω τηλέφωνο αύριο να τους ρωτήσω.
Εγώ τσέκαρα το ΜΟΝΙΜΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ αν κατάλαβα καλά τί εννοείς.
Ούτε εγώ νομίζω να υπάρξει πρόβλημα RETA, αλλά αν δεν σου είναι κόπος ενημέρωσε το site αύριο αν τηλεφωνήσεις να ξέρουμε τί μας γίνεται...Εδώ αυτοί έχασαν τα αυγά και τα πασχάλια θα πάρουν πρέφα το τί επιλέξαμε εμείς?Για να βγουν από τη δύσκολη θέση δν νομίζω να τα ψάξουν ιδιαίτερα...Αυτά που πρέπει να προσέξουμε κυρίως είναι το ΑΦΜ,το ΑΜΚΑ,ο αριθμός μητρώου.

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #526 στις: Ιούλιος 12, 2010, 01:22:39 πμ »
Καλημέρα παιδιά....(λίγο άγρια μεσάνυχτα)...
Να ρωτήσω το εξής: Μετά την απογραφή ο κωδικός καταχώρησης είναι με γράμματα μικρά και κεφαλαία ει την αγγλική ? Διότι περίμενα κάποιον κωδικό με αριθμούς κυρίως....Μπορείτε να με ενημερώσετε τι κωδικό έχει σε κάποιον που απογράφηκε ;
Thanks very much

Αποσυνδεδεμένος mary2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #527 στις: Ιούλιος 12, 2010, 01:23:21 πμ »
προσέξατε οτι τα πεδία για τις σπουδές μας (πτυχία, μεταπτυχιακά κλπ) δεν έχουν αστεράκι..;(δλδ δεν συμπληρώνονται υποχρεωτικά)

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #528 στις: Ιούλιος 12, 2010, 01:31:36 πμ »
γεια σας να σας ρωτησω,μετα τα προσωπικα μας στοιχεια ποια επιλοη επιλεγουμε οι εκπΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ??δημοσιοι υπαλληλοι αοριστου η δημοσιου δικαιου κ μετα ποια κατηγορια.ειμαι στη διαθεση θα  βαλω τη διευθυνση της πρωτοβαθμιας που ανηκω??
Κι εγώ πρώτα απάντησα με την επιλογή 2 και μετά είδα ότι υπήρχε και αυτή η εναλλακτική (?)..αλλά δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα...Θα πάρω τηλέφωνο αύριο να τους ρωτήσω.
Εγώ τσέκαρα το ΜΟΝΙΜΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ αν κατάλαβα καλά τί εννοείς.
Ούτε εγώ νομίζω να υπάρξει πρόβλημα RETA, αλλά αν δεν σου είναι κόπος ενημέρωσε το site αύριο αν τηλεφωνήσεις να ξέρουμε τί μας γίνεται...Εδώ αυτοί έχασαν τα αυγά και τα πασχάλια θα πάρουν πρέφα το τί επιλέξαμε εμείς?Για να βγουν από τη δύσκολη θέση δν νομίζω να τα ψάξουν ιδιαίτερα...Αυτά που πρέπει να προσέξουμε κυρίως είναι το ΑΦΜ,το ΑΜΚΑ,ο αριθμός μητρώου.
Με συγχωρείτε αλλά δεν υπάρχει επιλογή ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.....ΜΟΝΟ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ επιλέγουμε....

Αποσυνδεδεμένος christy_xd@1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #529 στις: Ιούλιος 12, 2010, 01:32:57 πμ »
Καλημέρα παιδιά....(λίγο άγρια μεσάνυχτα)...
Να ρωτήσω το εξής: Μετά την απογραφή ο κωδικός καταχώρησης είναι με γράμματα μικρά και κεφαλαία ει την αγγλική ? Διότι περίμενα κάποιον κωδικό με αριθμούς κυρίως....Μπορείτε να με ενημερώσετε τι κωδικό έχει σε κάποιον που απογράφηκε ;
Thanks very much
παιδια ,επειδη τωρα μπηκα,δεχονται απογραφες;δεν ξεκινανε απο 12/7;
και κατι ακομα:οταν τελειωσει η απογραφη,μπορουμε να κρατησουμε κατι σαν αποδειξη,μπορουμε να εκτυπωσουμε καποια σελιδα;;
Εφόσον κατάφερες να μπεις ξεκίνα τη  συμπλήρωση των πεδίων!!! Αφού τελειώσεις  σου βγάζει αν θυμάμαι καλά Προεπισκόπηση, το πατάς , οριστικοποιείς και σου βγάζει το μήνυμα "η απογραφή σας ολοκληρώθηκε". Σου δίνει επίσης τον Κωδικό απογραφής που αποτελείται από 16 ψηφία-γράμματα, τον οποιο και πρέπει να σημειώσεις κάπου (email δε σου στέλνουν)
Για δες αυτό...Δεν οριστικοποίησα την απογραφή μου αλλά ίσως το παραπάνω να σε βοηθήσει. ???

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #530 στις: Ιούλιος 12, 2010, 01:40:30 πμ »
Καλημέρα παιδιά....(λίγο άγρια μεσάνυχτα)...
Να ρωτήσω το εξής: Μετά την απογραφή ο κωδικός καταχώρησης είναι με γράμματα μικρά και κεφαλαία ει την αγγλική ? Διότι περίμενα κάποιον κωδικό με αριθμούς κυρίως....Μπορείτε να με ενημερώσετε τι κωδικό έχει σε κάποιον που απογράφηκε ;
Thanks very much
παιδια ,επειδη τωρα μπηκα,δεχονται απογραφες;δεν ξεκινανε απο 12/7;
και κατι ακομα:οταν τελειωσει η απογραφη,μπορουμε να κρατησουμε κατι σαν αποδειξη,μπορουμε να εκτυπωσουμε καποια σελιδα;;
Εφόσον κατάφερες να μπεις ξεκίνα τη  συμπλήρωση των πεδίων!!! Αφού τελειώσεις  σου βγάζει αν θυμάμαι καλά Προεπισκόπηση, το πατάς , οριστικοποιείς και σου βγάζει το μήνυμα "η απογραφή σας ολοκληρώθηκε". Σου δίνει επίσης τον Κωδικό απογραφής που αποτελείται από 16 ψηφία-γράμματα, τον οποιο και πρέπει να σημειώσεις κάπου (email δε σου στέλνουν)
Για δες αυτό...Δεν οριστικοποίησα την απογραφή μου αλλά ίσως το παραπάνω να σε βοηθήσει. ???

Ευχαριστώ....Βασικά είναι 16 αλλά όχι ψηφία...γράμματα και μάλιστα στο τέλος έχει και δύο = =
τώρα τι να πώ...θα τηλ. και στο 1500 να δω τι θα πουν

Αποσυνδεδεμένος christy_xd@1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #531 στις: Ιούλιος 12, 2010, 01:41:57 πμ »
προσέξατε οτι τα πεδία για τις σπουδές μας (πτυχία, μεταπτυχιακά κλπ) δεν έχουν αστεράκι..;(δλδ δεν συμπληρώνονται υποχρεωτικά)
Έχεις δίκαιο για το αστεράκι.Ίσως γιατί για κάποιες κατηγορίες δημοσίων υπαλλήλων το πτυχίο δεν είναι απαραίτητο.Εσύ όμως εννοείται πως θα το γράψεις υποχρεωτικά,ακόμη και αν έχεις και πτυχία τα οποία δεν έχουν σχέση με την τωρινή σου εργασία.Αφού σου δίνεται αυτή η δυνατότητα γιατί να μην το αναφέρεις;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160747
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 429

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.