*

Αποστολέας Θέμα: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016  (Αναγνώστηκε 103448 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #280 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 03:59:41 μμ »
50-70 άτομα, εάν όχι την Παρασκευή την επόμενη εβδομάδα σίγουρα!
Από πού έχεις αυτή την πληροφορία; Θα έχει πάλι μόνο επαρχία ή και Αττική, επιτέλους;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:18:16 »

Αποσυνδεδεμένος τασσώ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #281 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 04:00:40 μμ »
Ήρθε mail στο σχολειο απο την δδε,να στειλουν τα λειτουργικα κενα ως την 17η ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ γιατι  αναμενονται προσληψεις ως το τελος της εβδομαδας.

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #282 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 04:08:37 μμ »
gia 96, τα κενά μας ήταν 160,έως τις τελευταίες προσλήψεις. Επειδή πήραν 100 άτομα την τελευταία φορά, θεωρώ ότι αυτή η φάση θα έχει 50- 70 άτομα. Δεν έχω πληροφορίες, εικασίες κάνω.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #283 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 04:14:56 μμ »
gia 96, τα κενά μας ήταν 160,έως τις τελευταίες προσλήψεις. Επειδή πήραν 100 άτομα την τελευταία φορά, θεωρώ ότι αυτή η φάση θα έχει 50- 70 άτομα. Δεν έχω πληροφορίες, εικασίες κάνω.
Σωστά εικάζεις! Κάπως έτσι πρέπει να είναι τα πράγματα! Πάντως, μακάρι να είναι και περισσότεροι οι φιλόλογοι που θα προσληφθούν! Α, και να έχει και Αττική μέσα αυτή τη φορά!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:18:16 »

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #284 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 06:44:51 μμ »
Σωστά εικάζεις! Κάπως έτσι πρέπει να είναι τα πράγματα! Πάντως, μακάρι να είναι και περισσότεροι οι φιλόλογοι που θα προσληφθούν! Α, και να έχει και Αττική μέσα αυτή τη φορά!

Να εχει Αττικη αλλα οχι 5 μονο ατομα... Θα βγει μια φαση της προκοπης επιτελους;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2015, 06:49:54 μμ από moustard »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #285 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 06:59:23 μμ »
Να εχει Αττικη αλλα οχι 5 μονο ατομα... Θα βγει μια φαση της προκοπης επιτελους;;;
Την ίδια απορία έχω κι εγώ και φαντάζομαι κι άλλοι. Αν είναι η δ΄ φάση να έχει μόνο 5 άτομα στην Αττική, δεν κάνουμε τίποτα! Για να είναι φάση της προκοπής, πρέπει σχεδόν εξολοκλήρου (40 άτομα π.χ. ) να έχει Αττική! Δεν ξέρω, αλλά φέτος τα πράγματα είναι παράξενα και ύποπτα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #286 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 07:05:11 μμ »
Την ίδια απορία έχω κι εγώ και φαντάζομαι κι άλλοι. Αν είναι η δ΄ φάση να έχει μόνο 5 άτομα στην Αττική, δεν κάνουμε τίποτα! Για να είναι φάση της προκοπής, πρέπει σχεδόν εξολοκλήρου (40 άτομα π.χ. ) να έχει Αττική! Δεν ξέρω, αλλά φέτος τα πράγματα είναι παράξενα και ύποπτα!

Εγω απλως νομιζω οτι η Αττικη οπως και η Θεσ/νικη δεχτηκαν πολυ κοσμο με μεταθεσεις και αποσπασεις λογω προεκλογικης περιοδου οι οποιες γινανε ως συνηθως χωρις προγραμματισμο δηλ δεν ελεγξανε αν υπηρχανε αρκετα κενα για να δεχτουν τοσο κοσμο με αποτελεσμα καποιες διευθυνσεις να παρουσιαζουν πλεονασμα. Αυτο σε συνδυασμο με το γεγονος οτι οι περισσοτερες δευτεροβαθμιες της Αττικης αργουν να τοποθετησουν τους μονιμους που ειναι σε διαθεση κλπ δημιουργησε θεμα. Επισης το αλλο προβλημα ηταν πως η επαρχια και ειδικα τα νησια ηταν αδεια αρα τι θα επελεγαν να ικανοποιησουν; Την Αττικη ή τα απομακρυσμενα μερη για τα οποια παντα τιθεται το θεμα της αδιαφοριας του κρατους;; Τωρα πια πιστευω πως κενα υπαρχουν στην Αττικη αλλα θα θελησουν να τα καλυψουν σε μια φαση 50-70 ατομων οπως προαναφερθηκε;;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #287 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 07:11:40 μμ »
Εγω απλως νομιζω οτι η Αττικη οπως και η Θεσ/νικη δεχτηκαν πολυ κοσμο με μεταθεσεις και αποσπασεις λογω προεκλογικης περιοδου οι οποιες γινανε ως συνηθως χωρις προγραμματισμο δηλ δεν ελεγξανε αν υπηρχανε αρκετα κενα για να δεχτουν τοσο κοσμο με αποτελεσμα καποιες διευθυνσεις να παρουσιαζουν πλεονασμα. Αυτο σε συνδυασμο με το γεγονος οτι οι περισσοτερες δευτεροβαθμιες της Αττικης αργουν να τοποθετησουν τους μονιμους που ειναι σε διαθεση κλπ δημιουργησε θεμα. Επισης το αλλο προβλημα ηταν πως η επαρχια και ειδικα τα νησια ηταν αδεια αρα τι θα επελεγαν; Αττικη ή τα απομακρυσμενα μερη για τα οποια παντα τιθεται το θεμα της αδιαφοριας του κρατους;; Τωρα πια πιστευω πως κενα υπαρχουν στην Αττικη αλλα θα θελησουν να τα καλυψουν σε μια φαση 50-70 ατομων οπως προαναφερθηκε;;
Σωστά όσα γράφεις, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε "διακοπές" 5 μηνών, επειδή το Υπουργείο δεν έχει οργάνωση ή προγραμματισμό ή επειδή επιλέγει να καλύπτει πρώτα τα κενά στα νησιά και αφήνει την Αττική τελευταία! Σίγουρα τώρα υπάρχουν κενά στην Αττική και νομίζω πως δεν έχουν λόγο να καθυστερούν πιο πολύ και να μην καλέσουν τις επόμενες μέρες αναπληρωτές για τα σχολεία της συγκεκριμένης περιφέρειας!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #288 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 07:16:45 μμ »
Δεν ξερω.. Οι προηγουμενες φασεις παντων ηταν απογοητευτικες  :-[ :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος Chunk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #289 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 12:29:25 μμ »
Από Μπράτη

Όπως ενημερώθηκα πριν λίγο από το αρμόδιο τμήμα του υπουργείου ,κατά πάσα πιθανότητα αυτή τη βδομάδα ,θα γίνουν προσλήψεις δασκάλων-νηπιαγωγών(δ' φάση). Ειδικότητες την επόμενη εβδομάδα. Οι συνολικές πιστώσεις που υπάρχουν στην ΠΕ για προσλήψεις από το ΠΔΕ στη Γενική αγωγή (δάσκαλοι,νηπιαγωγοί,ειδικότητες)είναι 1228, περίπου.Οι πιστώσεις από το ΕΣΠΑ έχουν εξαντληθεί. Σε ό,τι αφορά στις 449 πιστώσεις για τάξεις υποδοχής,αναμένουν ακόμα την ίδρυσή τους σπό τους περιφερειακούς Δντές για να κάνουν τις προσλήψεις.
Οι προσλήψεις αναπληρωτών,που έχουν γίνει μέχρι σήμερα στην ΠΕ,για Γενική και Ειδική αγωγή ,ανέρχονται σε 11218.

Αποσυνδεδεμένος sahturis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #290 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 02:19:26 μμ »
    Η Αττικη ειναι γεματη υπεραριθμους. Στην Α' και τη Β' Αθηνας φιλες μου μονιμες φιλολογοι που πηραν αποσπαση δεν εχουν τοποθετηθει ακομα. Δεν υπαρχει θεση να τις στειλουν. Το ιδιο ισχυει απ' οσο ξερω και στην υπολοιπη Αττικη. Επιπλεον, υπαρχουν πολλοι απολυμενοι ιδιωτικων που βρισκονται πανω-πανω στον πινακα και εχουν δηλωσει μονο την Αττικη και ακομα περιμενουν. Υπομονη σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #291 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 03:28:44 μμ »
    Η Αττικη ειναι γεματη υπεραριθμους. Στην Α' και τη Β' Αθηνας φιλες μου μονιμες φιλολογοι που πηραν αποσπαση δεν εχουν τοποθετηθει ακομα. Δεν υπαρχει θεση να τις στειλουν. Το ιδιο ισχυει απ' οσο ξερω και στην υπολοιπη Αττικη. Επιπλεον, υπαρχουν πολλοι απολυμενοι ιδιωτικων που βρισκονται πανω-πανω στον πινακα και εχουν δηλωσει μονο την Αττικη και ακομα περιμενουν. Υπομονη σε ολους!

Εγω απο οσο ξερω η Α' και η Γ' εχουν το μεγαλυτερο προβλημα παρολα αυτα η Α' βγαζει 1-2 κενα σε καθε φαση. Για τις αλλες δευτεροβαθμιες Ανατολικη, Δυτικη Αττικη, Πειραια υπαρχουν κενα και πολυ συγκεκριμενα αλλα εχουν δηλωσει οτι και που υπαρχουν δε σημαινει οτι θα τα καλυψουν....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 18, 2015, 03:32:42 μμ από moustard »

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #292 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 04:02:23 μμ »
moustard η ανατολική, η δυτική και ο Πειραιάς έχουν κενά; Ποιος έχει δηλώσει ότι δε θα καλυφθούν απαραίτητα; Από το υπουργείο ή από τις διευθύνσεις; Για τον Πειραιά μιλάμε για Σαλαμίνα;

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση φιλολόγων 2015-2016
« Απάντηση #293 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 04:16:37 μμ »
moustard η ανατολική, η δυτική και ο Πειραιάς έχουν κενά; Ποιος έχει δηλώσει ότι δε θα καλυφθούν απαραίτητα; Από το υπουργείο ή από τις διευθύνσεις; Για τον Πειραιά μιλάμε για Σαλαμίνα;

Κι ο ιδιος ο Φιλης το εχει δηλωσει....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 736
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 614
Σύνολο: 623

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.