*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012  (Αναγνώστηκε 56938 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος christina09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #588 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 12:00:24 πμ »
Ενθουσιάζομαι με την τόση οργάνωση και τάξη!!!!! Δεν σου μένουν απορίες, δεν έχεις ανασφάλειες, ξέρεις το πρόγραμμα που θα ακολουθήσεις για την υπόλοιπη χρονιά!!!! Έχεις κανονίσει τη ζωή σου βρε αδερφέ!!! ::) ::) :P :P  Να' ναι καλά οι άνθρωποι! ;D

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:02:47 »

Αποσυνδεδεμένος mastoras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #589 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 03:53:15 μμ »

Ενθουσιάζομαι με την τόση οργάνωση και τάξη!!!!! Δεν σου μένουν απορίες, δεν έχεις ανασφάλειες, ξέρεις το πρόγραμμα που θα ακολουθήσεις για την υπόλοιπη χρονιά!!!! Έχεις κανονίσει τη ζωή σου βρε αδερφέ!!! ::) ::) :P :P  Να' ναι καλά οι άνθρωποι! ;D

Υπάρχουν και χειρότερα. Μπορεί να βγάλουν αποτελέσματα την Τρίτη και να σου πουν οτι έχεις πάρει ήδη απουσία επειδή έλειπες από το μάθημα της Δευτέρας. :o ??? ??? :'(

Αποσυνδεδεμένος christina09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #590 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 09:18:40 μμ »
Κανένα νέο ακόμα????

Αποσυνδεδεμένος mastorissa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 12.04 Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #591 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 10:05:02 μμ »
Άκρα του τάφου σιωπή στην ΑΣΠΑΙΤΕ βασιλεύει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:02:47 »

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #592 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 10:48:21 μμ »
Γνωστή μου μίλησε σήμερα με τη γραμματεία του ΠΕΣΥΠ της ΑΣΠΑΙΤΕ και της είπαν ότι τα αποτελέσματα θα βγουν εντός της άλλης εβδομάδας ενώ για τα μαθήματα δεν γνώριζαν ακόμη το πότε θα αρχίσουν. Φαντάζομαι 21 το νωρίτερο!
"Δάσκαλε, δεν είμαι δοχείο να με γεμίσεις. Είμαι σπίρτο να με ανάψεις..." (Ι. Κακριδής)

Αποσυνδεδεμένος f_efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #593 στις: Νοέμβριος 12, 2011, 12:01:22 πμ »
Εμένα μου είπαν από Τετάρτη και μετά..

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #594 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 12:21:59 μμ »
Έχω ξαναπεί ότι το εν λόγω ΤΕΙ που είναι σίγουρο ότι το πρόγραμμα του θα καταρεύσει με τη κρίση, μιας και το εν λόγω πρόγραμμα δεν έχει πλέον κανένα αντίκτυπο στην επαγγελματική αποκατάσταση κάποιου, είναι ακριβώς όπως τα μαστερ του ΕΑΠ, που επίσης θα κλείσουν μιας και πλεόν δεν χρειάζονται πουθενά. Είχα ξαναπεί ότι το πρόγραμμα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΗΣΙΟ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ, ΑΛΛΑ ΕΞΑΜΗΝΙΑΙΟ. Επομένως 6μηνο πρόγραμμα θα παρακολουθήσετε πλέον μιας και τους το επιτρέπει και ο νόμος.

όσοι βρείτε βέβαια το κουράγιο να το παρακολουθήσετε μιας και τέλος - αρχές 2012 η εφεδρείες και καταργήσεις ΕΠΑΛ, σχολείων θα αποτελέσουν σίγουρα σοβαρό λόγο φυγής από το εν λόγω πρόγραμμα ακόμα και για αυτούς που έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ ή αρκετά μόρια.

Επομένως το εν λόγω ΤΕΙ έχει επιλέξει έμμεσα να υποβαθμίζει το πρόγραμμα που προσφέρει κάθε χρόνο με το να αργεί όλο και πιο πολύ τα μαθήματα εως ότου το καταργήσει πλήρως λόγω μη ζήτησης από κανένα ή να το πω καλύτερα λόγω καταρευσης όλου του δημόσιου τομέα και της εκποαίδευσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2011, 12:24:58 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος Τεχνική ειδ.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #595 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 12:45:09 μμ »
Kαλημέρα,κάποιο νεωτέρο,ξέρεις κανείς??? >:(

Αποσυνδεδεμένος balder

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #596 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 01:01:43 μμ »
Καλα τα λεει ο Johny. Πλεον ειναι ενα χαρτι χωρις κανενα ουσιαστικο αντικρυσμα, παρα μονο για οσους εχουν ηδη πολλα μορια αλλα τους λειπει η παιδαγωγικη επαρκεια. Για ολους εμας τους υπολοιπους ειναι χαμενος κοπος, χρονος και πανω απο ολα στις εποχες που ζουμε χαμενο χρημα

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #597 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:13:05 μμ »
To σίγουρο είναι ότι τα πράγματα στο δημόσιο δεν πρόκειται να ηρεμήσουν για πολλά χρόνια. Φανταστείτε επί 20-30 έτη έμπαιναν αβέρτα βύσματα ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ.
Η ξεκαθάριση από τα μιάσματα του δημοσίου και της κοινωνίας που μπήκαν με παράνομες διαδικασίες θα αργήσει να γίνει. Το σίγουρο είναι ότι με τη καταιγίδα συγχωνεύσων, καταργήσεων, μειώσεων θέσεων εργασίας την πληρώνουν και οι έντιμοι και ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑΝ ΒΥΣΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ Η ΝΑ ΕΛΠΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΜΙΑ ΘΕΣΟΥΛΑ. Αποτελούν τις λεγόμενες παράπλευρες απώλειες σε ένα πόλεμο εξυγίανσης μεν, αλλά και βαρβαρότητας χωρίς έλεος, οίκτο και προπαντώς διάκρισης μεταξύ αυτών που φταίνε, δηλαδή: αυτών που μπήκαν ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΥΘΟΥΝ, των γνωστών κόπρων που δεν δουλεύουν και πίνουν καφέ..κτλ.κτλ..) και αυτών που δεν φταίνε.
Η βαλίτσα επόμενως των επώδεινων μέτρων θα κρατήσει για πολλά χρόνια ακόμα. Αντίβαρο θα αποτελεί μόνο μια αναπτυξιακη προοπτική και δημιουργία πολλών και διαφόρων ειδικοτήτων θέσεων στο ιδιωτικό τομέα. Κάτι το οποίο φυσικά δεν έγινε και δεν βλέπω να γίνεται.

Αλλιώς βλέπω αρχές του ετους το πολύ με τα μέτρα που θα συνεχίσουν να παίρνουν η οργή του λαού να ξεχυλίζει 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2011, 02:22:21 μμ από JohnyWalker »

KON75

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #598 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 05:28:11 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

θα ήθελα να ρωτησω τον JohnyWalker , ποιο είναι το εν λόγω ΤΕΙ?? είναι κάποιο ΤΕΙ που κάνει πρόγραμμα παιδαγωγικής κατάρτισης? και για τα μαστερ του ΕΑΠ εννοεί τα :Σπουδές στην Εκπαίδευση MEd και  Εκπαίδευση Ενηλίκων MEd ??? Δεν έχω καταλάβει , έχω χάσει επισόδια??

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #599 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 07:21:37 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

θα ήθελα να ρωτησω τον JohnyWalker , ποιο είναι το εν λόγω ΤΕΙ?? είναι κάποιο ΤΕΙ που κάνει πρόγραμμα παιδαγωγικής κατάρτισης? και για τα μαστερ του ΕΑΠ εννοεί τα :Σπουδές στην Εκπαίδευση MEd και  Εκπαίδευση Ενηλίκων MEd ??? Δεν έχω καταλάβει , έχω χάσει επισόδια??

Εννοεί την ΑΣΠΑΙΤΕ όταν λέει ΤΕΙ.
"Δάσκαλε, δεν είμαι δοχείο να με γεμίσεις. Είμαι σπίρτο να με ανάψεις..." (Ι. Κακριδής)

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #600 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 08:19:05 μμ »
Aκριβώς αυτό το ΤΕΙ εννοώ. Τις απόψεις μου τις έχω εκφράσει άλλες φορές για το εν λόγω ΤΕΙ

Αποσυνδεδεμένος aggeloni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #601 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 01:00:30 πμ »
Καλημέρα σε όλους,
επειδή όπως φαίνεται από τα πρώτα αποτελέσματα είμαι ένας από τους "τυχερούς(?)" που εισάγονται στην ΑΣΠΑΙΤΕ της Αθήνας, ήθελα να ρωτήσω κάποιες λεπτομέρειες από αυτούς που ήδη φοίτησαν την προηγούμενη χρονιά ΕΚΕΙ καθώς είμαι από Πάτρα και θα χρειαστει να ρυθμίσω το πρόγραμμά μου και τις μετακινήσεις μου.
α) Διάβασα κάπου οτι το όριο απουσιών είναι το 1/3. Αυτο ισχύει για κάθε μάθημα ή για τον συνολικό αριθμό ωρών;; Κι οταν λέμε 1/3 εννοούμε οτι αν γινουν π.χ. 12 εβδομάδες μαθηματων μπορεις ν κανεις μεχρι 4 απουσιές σε κάθε μάθημα;Ρωταω γιατι σκεφτομαι να "καιω" μια ημερα λογω προγραμματος και κοστους αλλα φανταζομαι οτι ετσι χανω τα 2 μαθηματα εκείνης της ημερας...Υπαρχει καμια δυνατοτητα αναπληρωσης τους σε καποιο αλλο τμημα ή μια πιο ελαστικη αντιμετωπιση λογω αποστασης;Καθε σκεψη και προταση θα μου ηταν υπερπολυτιμη...
β) Οι ΠΑΔ ποσες φορες γινονται το εξαμηνο; Γινονται καθε Παρασκευή ή μπορει ν γινουν και καποια αλλη μερα κατοπιν συνεννοησης; Κι αν γινονται μονο Παρασκευη τι ωρες ακριβως;
Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160781
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 413
Σύνολο: 429

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.