*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1749065 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asepoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 389
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4872 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 08:30:20 μμ »
Αγαπητοί-τες ΣΥΝΆΔΕΛΦΟΙ  η ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ  μας είναι ανοικτΗ σε νέα μέλη που τάσσονται με τις ιδέες ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ. Προυπόθεση για τη συμμετοχή είναι η ΝΗΦΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΝΟΜΑ ΜΕΣΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΘΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ . Εκει θα μιλάμε με ονοματεπώνυμα και με όλα τα δεδομένα. Αν ενδιαφέρεται κανείς να μου ΜΗΝ στείλει pm ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΧΩΡΙΣ ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΚΑΝΕΝΟΣ . Ο χρόνος πέρασε. Την άλλη Παρασκευή θα έχουμε το σύστημα το οποίο μπορεί να ανακοινωθεί επισημα  και το νέο έτος.
ΣΤΩΜΕΝ ΚΑΛΩΣ!

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Αν θα είναι άδικο θα καταπέσει. ΑΠΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΧΩΡΙΣ ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΚΑΝΕΝΟΣ (Απλή συνάδελφος είμαι και γω με τη μόνη διαφορά οτι δεν μαρέσει να κάθομαι και να μαγειρεύουν συγκεκριμένα ολιγομενή επιτελεία για μένα σε αυτό το χάος της ηθικής καθότι το δίκαιο δεν προέρχεται από την ατομική θέληση των επιμέρους ατόμων αλλά επιβάλλεται εξωτερικά. Αφού σ αρέσει, επιλογή σου. Κάτσε και περίμενε την άλλη Παρασκευή λοιπόν)
καληνύχτα σε όλους
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 13, 2018, 08:32:08 μμ από asepoula »
ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:25:48 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4873 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 08:43:41 μμ »
Να μη μαλώνετε. Να είστε αγαπημένοι. Τουλάχιστο να μαθευτεί μέχρι την άλλη Παρασκευή το νέο σύστημα και να μην (ξανα)πάρει αναβολή.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4874 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 08:47:17 μμ »
Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Αν θα είναι άδικο θα καταπέσει. ΑΠΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΧΩΡΙΣ ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΚΑΝΕΝΟΣ (Απλή συνάδελφος είμαι και γω με τη μόνη διαφορά οτι δεν μαρέσει να κάθομαι και να μαγειρεύουν συγκεκριμένα ολιγομενή επιτελεία για μένα σε αυτό το χάος της ηθικής καθότι το δίκαιο δεν προέρχεται από την ατομική θέληση των επιμέρους ατόμων αλλά επιβάλλεται εξωτερικά. Αφού σ αρέσει, επιλογή σου. Κάτσε και περίμενε την άλλη Παρασκευή λοιπόν)
καληνύχτα σε όλους
ασεπουλα εγώ μεσα.! Απλά πες τον τρόπο να επικοινωνήσω μαζί σου
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

KANANGA

  • Επισκέπτης
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4875 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 08:49:24 μμ »
θα ήθελες πολύ να είχες το βιογραφικό του 8) 8) 8) 8) 8)

Μόνο η προυπηρεσία αξίζει...  :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:25:48 »

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

KANANGA

  • Επισκέπτης
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4877 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 08:51:44 μμ »
ασεπουλα εγώ μεσα.! Απλά πες τον τρόπο να επικοινωνήσω μαζί σου
είσαι η 1η ... και η τελευταία  που δηλώνει συμμετοχη στην μυστική ομάδα 8)...

KANANGA

  • Επισκέπτης
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4878 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 09:40:52 μμ »
Αλλοιμονο στους νέους:
https://xenesglosses.eu/2018/12/2-meres-prin-christougenna-geliountai-pistevoun-oti-tha-meinoume-stavromena-cheria/
https://m.youtube.com/watch?v=cHbrilVHy-A
Το μόνο λογικό που διάβασα είναι αυτο: "Δε θα τους επιτρέψουμε να μας στρέψουν τον ένα απέναντι στον άλλο, .."

Συνάδελφοι κάποια πράγματα που καθορίζουν το μέλλον περνάνε στα ψιλά: η αύξηση αριθμού των μαθητών , οι αύξηση των ορίων συνταξιοδότησης, η αύξηση του υποχρεωτικού ωραρίου και οι β και γ αναθέσεις μείωσαν τις ανάγκες σε εκπαιδευτικό προσωπικό. Μόνο με το νέο κύμα συνταιοδοτήσεων θα αδειάσουν θέσεις. Μην ελπίζετε λοιπόν σε διορισμούς ! Μόνο όσοι έχουν δικαστικές αποφάσεις θα βγουν κερδισμένοι...

Το νέο σύστημα είναι προεκλογικό πυροτέχνημα, δεν έχει έχει νομική και ουσιαστική βάση. Νομική γιατί εκκρεμούν δικαστικές αποφάσεις και ουσιαστική γιατί δεν υπάρχουν τόσες ανάγκες πλέον ....

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4879 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 09:50:05 μμ »
Με 7 ποστ δεν μπορείς να με πείσεις ότι δεν έχεις κάποιο διπλό προφίλ. Δεν ξέρω γιατί αλλά την ασεπουλα προσωπικα την συμπάθησα.
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4880 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 09:53:03 μμ »
Ανάγκες υπάρχουν, όπως φαίνεται κι απ' τις προσλήψεις των αναπληρωτών, κι είναι πολλές. Και θα γίνουν ακόμη περσότερες διότι θ' αυξηθεί κατά πολύ τα επόμενα χρόνια ο αριθμός των μαθητών με την υποδοχή των προσφυγόπουλων και τη μόνιμη εγκατάσταση των οικογενειών τους στη χώρα. Τώρα το θέμα είναι ότι επιλέγουν οι πολιτικοί αντίς για μόνιμους διορισμούς τη λύση της αναπλήρωσης για προφανείς λόγους. Και πολλάκις έχει ειπωθεί κι απ' την asepoula πως το νέο σύστημα θα 'ναι δεξαμενή αναπληρωτών.

KANANGA

  • Επισκέπτης
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4881 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 09:53:16 μμ »
Με 7 ποστ δεν μπορείς να με πείσεις ότι δεν έχεις κάποιο διπλό προφίλ. Δεν ξέρω γιατί αλλά την ασεπουλα προσωπικα την συμπάθησα.

Και να έχω δεν λέω κατι κακό. Άρα τι σε πειράζει;

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4882 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 09:53:34 μμ »
Τρωκτικο ενας μονιμος λεει οτι περισσευουν οι γυμναστες στα σχολεια...εχει να πεις κατι ?

Με 7 ποστ δεν μπορείς να με πείσεις ότι δεν έχεις κάποιο διπλό προφίλ. Δεν ξέρω γιατί αλλά την ασεπουλα προσωπικα την συμπάθησα.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4883 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 11:07:32 μμ »
Δυο ερωτησεις να κανω οποιος θελει μου απανταει
1. Γιατι ενας αναπληρωτης που δουλεψε μια χρονια να προηγειται απο καποιον μηδενικης?
2.Ενας αναπληρωτης που δουλευει 6 χρονια γιατι φοβαται με το νεο συστημα?Οσο και να μετρανε τα ακαδημαικα δεν τον περναει ενας μηδενικης

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4884 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 11:17:33 μμ »
math22 να σου απαντήσω:

1. Ένας αναπληρωτής που δούλεψε μια χρονιά έχει αποκτήσει την εμπειρία μιας χρονιάς σε τάξη και επομένως θα διαχειριστεί πιθανότατα καλύτερα τους μαθητές και το εκπαιδευτικό υλικό από έναν μηδενικής προϋπηρεσίας.


2. Δεν ξέρω πόσο θα μετράνε τα ακαδημαϊκά. Φαντάζομαι θα μετράνε πολύ λιγότερο από την προϋπηρεσία και επομένως δεν έχει λόγο να φοβάται κάποιος που έχει δουλέψει έξι χρόνια.

Για μένα η προϋπηρεσία είναι πολύ σημαντική. Πρέπει να μετρήσουν όμως και τα ακαδημαϊκά.




Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4885 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 11:26:52 μμ »
Τρωκτικο ενας μονιμος λεει οτι περισσευουν οι γυμναστες στα σχολεια...εχει να πεις κατι ?
έχω να πω ότι εάν γίνουν νωρίς οι αποσπάσεις της βθμιας όχι μόνο δεν περισσεύουν αλλά χρειάζονται και παρά πολλούς! Στα δημοτικά δε το συζητάμε! Ακόμα σε κάποια δάσκαλοι κάνουν 2ωρακια και 4 ωρακια αναθέσεις. Όσο αφορά τις αποσπάσεις που προανέφερα δεν μιλάμε για 10 άτομα αλλά 300+ομοσπονδίακους προπονητες που πρέπει να αποσπαστούν στις ομοσπονδίες για να λειτουργήσουν και οι Εθνικές ομάδες τα τεφφα κοκ. Να πεις λοιπόν στον φίλο σου τον μόνιμο ότι έχει λάθος και όποιος θέλει πάω και στο υπουργείο με στοιχεία για ότι γράφω!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160627
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 376
Σύνολο: 391

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.