*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 859646 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #910 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:49:32 πμ »
ναι εδω τώρα έχεις δίκιο Papagalia  διότι έγραψα άλλο μήνυμα με την ερώτηση αλλά έστειλα το πρώτο αντί του δεύτερου.
Η ερώτηση έλεγε το εξής: Πόσο νόμιμη είναι η  μερική/επιλεκτική προσμέτρηση της προϋπηρεσίας?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:10:16 »

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #911 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:50:53 πμ »

Και που δεν αναγνωριζονται τα 4 χρονια παλι εχουμε δραματικες αλλαγες στους πινακες.Και ξερεις σε ποιες ειδικοτητες?Σε αυτες που χρωσταει ακομα διορισμους.Εδω και 4 χρονια διοριζονται αλλοι αντι αλλων.Δεν ειναι αδικια αυτο?


http://xenesglosses.eu/2014/07/anaplirotes-ekpaideutikoi-texnikon/
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #912 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:02:08 πμ »
ναι εδω τώρα έχεις δίκιο Papagalia  διότι έγραψα άλλο μήνυμα με την ερώτηση αλλά έστειλα το πρώτο αντί του δεύτερου.
Η ερώτηση έλεγε το εξής: Πόσο νόμιμη είναι η  μερική/επιλεκτική προσμέτρηση της προϋπηρεσίας?
για ένα δυο γραφικούς, που συνεχίζουν να γράφουν ακατανόητα υπέρ σε ότι πιο εκτρωματικά άδικο έχει αποφασιστεί στην εκπαίδευση , φιλαράκια η πίκρα της συντριπτικής πλειοψηφίας των συναδέλφων είναι μεγάλη. Οικογενειακοί προγραμματισμοί δυναμιτίζονται. Και εσείς τον χαβά σας. Πρέπει να αποβληθούμε από το φόρουμ δηλαδή βραδιάτικα; Άντε , καταλάβαμε ότι βολευεστε κλέβοντας τον ιδρώτα τον άλλων με την ρύθμιση, η στοιχειώδης ευγένεια όμως απαιτεί και σιωπή μετά την κλοπή. Άντε για νανάκια λοιπόν και αφήστε μας τους υπόλοιπους.
Από τη στιγμή που διαβάζεις μια εγκύκλιο που γράφει ότι οι πίνακες παύουν να τροφοδοτούνται από 30/6/2010 και κάνεις αίτηση και βάζεις την υπογραφή σου, γνωρίζεις ότι δουλεύεις υπό αυτές τις συνθήκες. Για ποιόν προγραμματισμό μιλάτε, δεν καταλαβαίνω. Αν συνηθίζατε να προγραμματίζετε τη ζωή σας με βάση τον "οραματισμό" ότι η προυπηρεσία θα προσμετρηθεί, ενώ ο νόμος δεν το προέβλεπε, πράξατε κακώς και για εσάς τους ίδιους βέβαια, αλλά και για το σύνολο του κλάδου, όπως ανέφερα σε προηγούμενο μηνυμά μου. Αυτές είναι οι προσωπικές μου απόψεις. Και δεν θέλω να "κλέψω τον ιδρώτα σας" Πρότεινα πάντα να μείνουν οι πίνακες κλειστοί, από τη στιγμή που δεν έγιναν κινήσεις να ανοίξουν από την αρχή. Ύπνον ελαφρύ, Θρυλέον!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2014, 02:05:17 πμ από papagalia »

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #913 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:07:08 πμ »
Σκοπός δεν είναι να φιμώσει κανείς κανέναν αλλά τουλάχιστον να μην κοροϊδευόμαστε κιόλας. Λεσ και ξαναλές ότι σέβεσαι όλες τις απόψεις  και ότι είναι δικαίωμα του καθε ενός να λέει αυτά που πιστεύει.Κι όταν μιλας για αυτούς που ζητούν εφαρμογή του 3848 και προσμέτρηση απο το 2010 λες" ξύνονται για αναδρομική αναγνώριση" .Που  είναι ο σεβασμός στην αντίθετη άποψη?
Καταρχάς αυτό που έγραψα "Τώρα γιατί το 2014; Γιατί κάποιοι ¨ξύνονταν" όλα αυτά τα χρόνια για προσμέτρηση προύπηρεσίας ποντάρωντας και στην προσμέτρηση του 2010-2014" αν δίαβαζες όλο τον διάλογο ήταν σε ερώτηση συναδέλφου γιατί να ανοίξει τους πίνακες τώρα και όχι το 2010 ή 2011 ή το 2012 ή το 2013, Το "ξύνονταν" δεν είναι ειρωνικό το έχω σε εισαγωγικά !!!! και ήθελα να τονίσω όταν αντί να ασχολούνται με άλλα πιο σοβαρά θέματα πχ διορισμοί τους απασχολούσε το άνοιγμα των πινάκων...
Πραγματικά αν θες το πιστεύεις σε σέβομαι απεριόριστα φτάνει να μην μου προσθέτεις λόγια που δεν έχω πει ούτε να ερμηνεύεις με τον δικό σου τρόπο σκέψεις φράσεις που έχω γράψει. Αν κάτι από αυτά που έχω γράψει δεν είναι κατανοητό  καλό είναι πρώτα να  ζητάς διευκρίνιση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:10:16 »

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #914 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:08:43 πμ »
Από τη στιγμή που διαβάζεις μια εγκύκλιο που γράφει ότι οι πίνακες παύουν να τροφοδοτούνται από 30/6/2010 και κάνεις αίτηση και βάζεις την υπογραφή σου, γνωρίζεις ότι δουλεύεις υπό αυτές τις συνθήκες. Για ποιόν προγραμματισμό μιλάτε, δεν καταλαβαίνω. Αν συνηθίζατε να προγραμματίζετε τη ζωή σας με βάση τον "οραματισμό" ότι η προυπηρεσία θα προσμετρηθεί, ενώ ο νόμος δεν το προέβλεπε, πράξατε κακώς και για εσάς τους ίδιους βέβαια, αλλά και για το σύνολο του κλάδου, όπως ανέφερα σε προηγούμενο μηνυμά μου. Αυτές είναι οι προσωπικές μου απόψεις. Ύπνον ελαφρύ, Θρυλέον!

 Μισό λεπτό: Το δεν προσμετράται η προϋπηρεσία που γράφεις εσύ  είναι το ίδιο με το δεν προσμετράται η προΫπηρεσία μέχρι να γίνει νέος ΑΣΕΠ , οποτε και θα προσμετρηθεί όλη που γράφει ο 3848?
Και ξαναρωτώ:αφού ΑΣΕΠ δεν έγινε πως μπορεί να υπολογιστεί επιλεκτική  προϋπηρεσία?

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #915 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:13:52 πμ »
Μισό λεπτό: Το δεν προσμετράται η προϋπηρεσία που γράφεις εσύ  είναι το ίδιο με το δεν προσμετράται η προΫπηρεσία μέχρι να γίνει νέος ΑΣΕΠ , οποτε και θα προσμετρηθεί όλη που γράφει ο 3848?
Και ξαναρωτώ:αφού ΑΣΕΠ δεν έγινε πως μπορεί να υπολογιστεί επιλεκτική  προϋπηρεσία?
Να υποστηρίξετε τη διενέργεια ΑΣΕΠ μάλιστα, μαζί σας, αν και δεν με συμφέρει προσωπικά. Εσείς όμως υποστηρίζετε αναδρομικό άνοιγμα των πινάκων χωρίς να έχει προκυρηχθεί ΑΣΕΠ.
Προτείνω κλειστούς πίνακες μέχρι να γίνει ΑΣΕΠ. Αυτό προέβλεπε ο νόμος, βάσει του οποίου κι εσείς και όλοι μας προγραμματίσαμε τη ζωή μας. Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς μαζί μου και σε αυτό... ::)

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #916 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:15:24 πμ »
kukuruku έχω διαβάσει πολύ μα πολύ προσεκτικά αυτά που γράφεις. Σου έχω ζητήσει και διευκρινίσεις όπως λές .άλλες  δε χρειάζονται έχουν χιλιοειπωθεί πράγματα εδώ μέσα. Εμένα αυτό το "ξύνονταν " εξακολουθεί να μου φαίνεται ειρωνικό .Δεν είναι λέξη που απευθύνεις σε ανθρώπους που λες ότι σέβεσαι
Υ.Γ δεν το παίρνω προσωπικά....

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #917 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:18:58 πμ »
Να υποστηρίξετε τη διενέργεια ΑΣΕΠ μάλιστα, μαζί σας, αν και δεν με συμφέρει προσωπικά. Εσείς όμως υποστηρίζετε αναδρομικό άνοιγμα των πινάκων χωρίς να έχει προκυρηχθεί ΑΣΕΠ.
Προτείνω κλειστούς πίνακες μέχρι να γίνει ΑΣΕΠ. Αυτό προέβλεπε ο νόμος, βάσει του οποίου κι εσείς και όλοι μας προγραμματίσαμε τη ζωή μας. Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς μαζί μου και σε αυτό... ::)

μα αν διαβάσεις προηγούμενα μηνύματά μου θα δεις ότι  γράφω πως ζητούμενο πρέπει να είναι η λήξη της μεταβατικής περιόδου με τον τρόπο που προέβλεπε ο 3848!!!

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #918 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:25:33 πμ »
kukuruku έχω διαβάσει πολύ μα πολύ προσεκτικά αυτά που γράφεις. Σου έχω ζητήσει και διευκρινίσεις όπως λές .άλλες  δε χρειάζονται έχουν χιλιοειπωθεί πράγματα εδώ μέσα. Εμένα αυτό το "ξύνονταν " εξακολουθεί να μου φαίνεται ειρωνικό .Δεν είναι λέξη που απευθύνεις σε ανθρώπους που λες ότι σέβεσαι
Υ.Γ δεν το παίρνω προσωπικά....
Δεκτό πάρτο όπως θες αφού δεν σε πείθω (αλλά χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος επειδή είμαι ΠΕ20 ξέρω ότι βάση γραφόμενου κώδικα στα φόρουμ τα "" αλλοιώνουν την πραγματική έννοια της λέξης που περικλείουν)

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #919 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:29:55 πμ »
Το ξαναλεω:γινει δε γινει ΑΣΕΠ η προυπηρεσια πρεπει να προσμετρηθει!Να υπαρξει στοιχειωδης δικαιοσυνη.Αν δε γινει ετσι ,ολοι εμεις που εργαστηκαμε ολα αυτα τα χρονια σε απομακρυσμενες περιοχες χανουμε εκτος απο τα εργασιακα μας κεκτημενα και την αξιοπρεπεια μας.Ειναι επαγγελματικα ανηθικο αυτο.Πρεπει να το καταλαβουμε επιτελους.
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #920 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:34:03 πμ »
οι προυπηρεσίες είχαν έναν σκόπο που έπαψαν να προσμετράνε. Ο σκοπός ήταν για να γινόταν εκείνη η διενέργεια του ΑΣΕΠ το πολυ 2-3 χρόνια από το 2010. Αφού δεν έγινε ΑΣΕΠ και ουτε προκειται να γίνει, αυτές τις ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΕΣ δεν πρέπει να τις ΑΓΝΟΗΣΟΥΜΕ! ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΑΕΠ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ.. Οπότε αφού ΑΠΕΤΥΧΕ Ο ΝΟΜΟΣ 3848 να ολοκληρωθεί, ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΚΑΙ το 2010 εως το 2014 ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΜΕΤΡΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙς ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ!!! ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ;; ΠΟΥ ΔΙΔΑΞΑΜΕ;;; ΣΤΗΝ ΤΑΝΖΑΝΙΑ;;
Προσωπικά ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ για αυτή την ανακοίνωση..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2014, 02:36:24 πμ από manosmc »

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #921 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:36:10 πμ »
Δεκτό πάρτο όπως θες αφού δεν σε πείθω (αλλά χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος επειδή είμαι ΠΕ20 ξέρω ότι βάση γραφόμενου κώδικα στα φόρουμ τα "" αλλοιώνουν την πραγματική έννοια της λέξης που περικλείουν)

Κοίτα,  απο υπολογιστές δεν ξέρω πολλά αλλά είτε με εισαγωγικά είτε χωρίς εισαγωγικά εμένα ίδια μου φαίνεται και από σημασιολογικής και απο πραγματολογικής απόψεως που λέμε και μεις οι ΠΕ06  ;)

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #922 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:43:03 πμ »
Προσωπικα δε με ενδιαφερει αν θα προκηρυχθει Ασεπ αμεσα ή οχι.Εκεινο που μετραει ειναι να φαινονται τα δεδουλευμενς του καθενος.Απο εκει και περα τα πραγματα θα παρουν το δρομο τους.Αργα γ γρηγορα ΘΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΟΥΝ να διορισουν.Τα σχολεια δε γινεται να λειτουργησουν επαπειρον με ευκαιριακους συμβασιουχους.Καταργειται η συνοχη στα σχολεια.Αυτο πρωτιστως πρεπει να διεκδικησουμε.
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #923 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:43:11 πμ »
οι προυπηρεσίες είχαν έναν σκόπο που έπαψαν να προσμετράνε. Ο σκοπός ήταν για να γινόταν εκείνη η διενέργεια του ΑΣΕΠ το πολυ 2-3 χρόνια από το 2010. Αφού δεν έγινε ΑΣΕΠ και ουτε προκειται να γίνει, αυτές τις ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΕΣ δεν πρέπει να τις ΑΓΝΟΗΣΟΥΜΕ! ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΑΕΠ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ.. Οπότε αφού ΑΠΕΤΥΧΕ Ο ΝΟΜΟΣ 3848 να ολοκληρωθεί, ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΚΑΙ το 2010 εως το 2014 ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΜΕΤΡΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙς ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ!!! ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ;; ΠΟΥ ΔΙΔΑΞΑΜΕ;;; ΣΤΗΝ ΤΑΝΖΑΝΙΑ;;
Προσωπικά ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ για αυτή την ανακοίνωση..

Και αυτό  σωστό ....! Το έχω ξαναγράψει και αυτό ως εναλλακτικη : αν είναι  να εφαρμοστεί πλήρως ο 3848 (όχι όμως στην άλλη ζωή !) έχει καλώς .Αλλιώς  να πάψει να ισχύει πλήρως.
Υ.Γ δεν ξέρω αν διδάξαμε στην Τανζανία αλλά σίγουρα ζούμε στη  Ζιμπάμπουε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160805
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 376
Σύνολο: 379

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.