*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 859606 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Έλλη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2380 στις: Αύγουστος 27, 2014, 12:35:45 πμ »
Και είναι αυτό συνταγματικό δηλαδή; Διαφορετικοί τρόποι πρόσληψης, διαφορετικοί πίνακες, διαφορετική μοριοδότηση; Ε, όχι, ρε παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:11:57 »

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2381 στις: Αύγουστος 27, 2014, 12:36:39 πμ »
Εκεί που τελειώνει η λογική αρχίζει το Υπουργείο Παιδείας  :P
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2382 στις: Αύγουστος 27, 2014, 12:37:00 πμ »
Τελικά θα μετράει διπλά η προϋπηρεσία στα δυσπρόσιτα; Συζητήθηκε αυτό;
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2383 στις: Αύγουστος 27, 2014, 12:37:45 πμ »
Και είναι αυτό συνταγματικό δηλαδή; Διαφορετικοί τρόποι πρόσληψης, διαφορετικοί πίνακες, διαφορετική μοριοδότηση; Ε, όχι, ρε παιδιά.
δηλαδή θες να δίνεις ασεπ χωρις να έχει θέσεις διορισμού;;;;
αν και εγώ βλέπω ασεπ γιοκ για όλους μέχρι νεωτέρας....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:11:57 »

Αποσυνδεδεμένος Έλλη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2384 στις: Αύγουστος 27, 2014, 12:43:36 πμ »
(Ξανά)απολαύστε υπεύθυνα: "Θα αποφασίσουμε μέσα στην εβδομάδα ( η γνώμη της ΔOE και της OΛME εκφράστηκε στη Βουλή) , και θα φέρουμε ρύθμιση στην ολομέλεια της Βουλής. Σε περίπτωση θετικής στάσης όμως θα πρέπει να συνδυαστεί με διαγωνισμό του ΑΣΕΠ για περίπου 10.000 προσλήψεις.". Δηλαδή και νομοθετική ρύθμιση για άνοιγμα μετά το '12 και ΑΣΕΠ. Οέο; Δεν έχει σημασία τι θέλω εγώ φίλε μου, σημασία έχει ότι πρέπει να ισχύσει ένα -όσο το δυνατόν- αξιοκρατικό σύστημα προσλήψεων για όλους. Και με αυτές τις παλινδρομήσεις δεν το βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2385 στις: Αύγουστος 27, 2014, 12:49:15 πμ »
Για οσους δεν κανει ΑΣΕΠ ανοιγμα των πινακων για τους υπολοιπους διαγωνισμος και 3848.

Πέντε ειδικότητες ενδιαφέρουν το Λοβέρδο... Οι πατρικιοι φιλόλογοι, μαθηματικοί, φυσικοί, δάσκαλοι και νηπιαγωγοί.
Γι αυτούς ο νέος διαγωνισμός είναι σίγουρος... Για τους υπόλοιπους πληβείους, εγώ προσωπικά δεν έχω ξεκαθαρίσει τι θέλει να κάνει... Στις όλες τις δηλώσεις του ως τώρα έχω την εντύπωση ότι ποτέ δεν αναφέρθηκε ξεκάθαρα για όλες μα όλες τις ειδικότητες... Διορθώστε με αν μου έχει ξεφύγει (λόγω καλοκαιριού) κάτι...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2386 στις: Αύγουστος 27, 2014, 12:49:37 πμ »
(Ξανά)απολαύστε υπεύθυνα: "Θα αποφασίσουμε μέσα στην εβδομάδα ( η γνώμη της ΔOE και της OΛME εκφράστηκε στη Βουλή) , και θα φέρουμε ρύθμιση στην ολομέλεια της Βουλής. Σε περίπτωση θετικής στάσης όμως θα πρέπει να συνδυαστεί με διαγωνισμό του ΑΣΕΠ για περίπου 10.000 προσλήψεις.". Δηλαδή και νομοθετική ρύθμιση για άνοιγμα μετά το '12 και ΑΣΕΠ. Οέο; Δεν έχει σημασία τι θέλω εγώ φίλε μου, σημασία έχει ότι πρέπει να ισχύσει ένα -όσο το δυνατόν- αξιοκρατικό σύστημα προσλήψεων για όλους. Και με αυτές τις παλινδρομήσεις δεν το βλέπω.
το θέμα είναι να γίνουν διορισμοί και από οτι φαίνεται δεν θα γίνουν για όλους. Η εκπαίδευση πρέπει να το πάρουν κάποιοι χαμπάρι τελείωσε. Κυρίως για κάποιες ειδικότητες θα παίρνει αιωνίως αναπληρωτές. ή το παίρνεις απόφαση και το δέχεσαι ή αλλάζεις  κατέυθυνση επαγγελματικά.

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2387 στις: Αύγουστος 27, 2014, 01:04:50 πμ »
Εγω βάζω στοίχημα οτι η διενεργια του ΑΣΕΠ είναι μούφα. Καταρχην δεν έχει πάρει έγκριση απο την Τροικα για να κάνει 10000 διορισμους και εμεις κάνουμε πλάνα. τουλάχιστον θα με επειθε αν διοριζε τώρα και τους εναπομειναντες διοριστέους.. και δεν μπορεί μεχρι τωρα να πήρε ελαχιστους νηπιαγωγους και του χρόνου 10000.. είναι αδιανόητο.
 επίσης πως γίνεται να ανακοινωνει για 5 κλάδους ΑΣΕΠ και για τους υπόλοιπους τίποτα.. δηλαδή οι άλλοι θα περάσουν σε άλλους πίνακες με τον νομο 3848 και για τους υπόλοιπους στο περιπου ή στο περίμενε???

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2388 στις: Αύγουστος 27, 2014, 01:10:31 πμ »
Να πω και εγω ενα σεναριο που μου ρχεται στο μυαλο μιας και πραγματικα ολα ειναι πιθανα. Το σεναριο το βγαζει η εμπειρια μου με τους τραγικους υπουργους του παιδειας τα τελευταια χρονια χωρις καμια φυσικα ενημερωση,οποτε μη το παρετε στα σοβαρα, αν και μεταξυ μας πιο πιθανο το θεωρω απο ολα οσα ακουγονται! Παμε, διοριζει τους 400 περιπου ασεπιτες που χρωσταει απο το 2009 λογω δικαστηριου και μετα ενω διαφαινεται πως θα γινει ασεπ δηλωνει πως δε μπορουμε να ξαφνιαζουμε τον κοσμο και θα δωσουμε χρονο(επειδη θα παρει και το οχι απο τροικα), αρα ασεπ το Γεναρη του 2016 ωστε να κινηθει και περισσοτερο χρονο η αγορα (βιβλιοπωλεια φροντιστηρια φωτοτυπαδικα και οτι αλλο συνδεεται με τον ασεπ) και του χρονου δε διοριζει κανενα ή διοριζει κανενα 24 μηνο οπου εχει, αντε και καμια ειδικη κατηγορια.

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2389 στις: Αύγουστος 27, 2014, 01:18:20 πμ »
Να πω και εγω ενα σεναριο που μου ρχεται στο μυαλο μιας και πραγματικα ολα ειναι πιθανα. Το σεναριο το βγαζει η εμπειρια μου με τους τραγικους υπουργους του παιδειας τα τελευταια χρονια χωρις καμια φυσικα ενημερωση,οποτε μη το παρετε στα σοβαρα, αν και μεταξυ μας πιο πιθανο το θεωρω απο ολα οσα ακουγονται! Παμε, διοριζει τους 400 περιπου ασεπιτες που χρωσταει απο το 2009 λογω δικαστηριου και μετα ενω διαφαινεται πως θα γινει ασεπ δηλωνει πως δε μπορουμε να ξαφνιαζουμε τον κοσμο και θα δωσουμε χρονο(επειδη θα παρει και το οχι απο τροικα), αρα ασεπ το Γεναρη του 2016 ωστε να κινηθει και περισσοτερο χρονο η αγορα (βιβλιοπωλεια φροντιστηρια φωτοτυπαδικα και οτι αλλο συνδεεται με τον ασεπ) και του χρονου δε διοριζει κανενα ή διοριζει κανενα 24 μηνο οπου εχει, αντε και καμια ειδικη κατηγορια.
Οχι τοσο αργα διοτι εχει πει οτι θα εχει προβλημα του χρονουν αρα θα πρεπει να γινει μεχρι τις αρχες του 2015.Εγω πιστευω μαλλον ανοιξη του 2015 αν ειναι να γινει για οποιους θα γινει.

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2390 στις: Αύγουστος 27, 2014, 01:20:43 πμ »
πρέπει το δημόσιο να έχει διώξει μέχρι το τέλος του έτους 15.000 υπαλλήλους και αυτός θα προσλάβει 10.000;;;;
το δούλεμα πάει σύννεφο.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2391 στις: Αύγουστος 27, 2014, 01:24:10 πμ »
Οχι τοσο αργα διοτι εχει πει οτι θα εχει προβλημα του χρονουν αρα θα πρεπει να γινει μεχρι τις αρχες του 2015.Εγω πιστευω μαλλον ανοιξη του 2015 αν ειναι να γινει για οποιους θα γινει.
Και τι εγινε που ειπε οτι του χρονου θα εχουν προβλημα τα σχολεια ,θα πει οτι του παραχρονου δε θα ανοιξουν!! Δηλαδη με 22.500 κενα ανοιγουν τα σχολεια μια χαρα ενω με 26.500 π.χ. δεν ανοιγουν με τιποτα!!! Προφανως δεν αναφερομαι σε εσενα ε, αλλα στο σκεπτικο του υπουργου...

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2392 στις: Αύγουστος 27, 2014, 01:24:48 πμ »
πρέπει το δημόσιο να έχει διώξει μέχρι το τέλος του έτους 15.000 υπαλλήλους και αυτός θα προσλάβει 10.000;;;;
το δούλεμα πάει σύννεφο.
..και κάπου εκει είναι οι εκλογές.

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2393 στις: Αύγουστος 27, 2014, 01:27:19 πμ »
..και κάπου εκει είναι οι εκλογές.
και κάπου εκεί δε θα εκλεγεί βουλευτής

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160804
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 401
Σύνολο: 421

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.