*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2998057 φορές)

0 μέλη και 45 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ

στο πρωτο, επιμορφωση σδε βαζεις μονο τα σεμιναρια απο σδε. στο δευτερο επιμορφωση ανα θεματικες στην εκπαιδευση ενηλικων, βαζεις ολα τα σεμιναρια που αφορουν στην αρχικη, στη συνεχιζομενη καταρτιση, στα κεε, στον οδυσσεα και οτι γενικα αφορα σε ενηλικες. φυσικα σ' αυτο το τελευταιο δηλωνεις τα σεμιναρια ανα θεματικες δηλαδη 1,2,5 κλπ. και αυτοι μετα την αποστολη του φακελου θα μετρησουν τις ωρες. τελος στο τριτο κουτακι βαζεις τα σεμιναρια της ειδικοτητας σου, ακομα και στη δευτε/θμια
[/quote]

Αυτό σημαίνει ότι δεν θα βγεί το σύνολο των μορίων αυτόματα από το σύστημα όπως λέει η προκήρυξη. Και τότε πώς θα καλέσουν τους τελικούς επιλεχθέντες να υποβάλλουν τα χαρτιά τους?


Εγώ πιστεύω ότι σε κάθε τομέα που ζητάει ώρες, πρέπει να δηλώσεις ώρες ώστε να βγουν αυτόματα τα μόρια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ

στο πρωτο, επιμορφωση σδε βαζεις μονο τα σεμιναρια απο σδε. στο δευτερο επιμορφωση ανα θεματικες στην εκπαιδευση ενηλικων, βαζεις ολα τα σεμιναρια που αφορουν στην αρχικη, στη συνεχιζομενη καταρτιση, στα κεε, στον οδυσσεα και οτι γενικα αφορα σε ενηλικες. φυσικα σ' αυτο το τελευταιο δηλωνεις τα σεμιναρια ανα θεματικες δηλαδη 1,2,5 κλπ. και αυτοι μετα την αποστολη του φακελου θα μετρησουν τις ωρες. τελος στο τριτο κουτακι βαζεις τα σεμιναρια της ειδικοτητας σου, ακομα και στη δευτε/θμια

Αυτό σημαίνει ότι δεν θα βγεί το σύνολο των μορίων αυτόματα από το σύστημα όπως λέει η προκήρυξη. Και τότε πώς θα καλέσουν τους τελικούς επιλεχθέντες να υποβάλλουν τα χαρτιά τους?


Εγώ πιστεύω ότι σε κάθε τομέα που ζητάει ώρες, πρέπει να δηλώσεις ώρες ώστε να βγουν αυτόματα τα μόρια.

[/quote]

Στον συγκεκριμένο τομέα η οδηγία λέει να βάλουμε αριθμό ενοτήτων αλλά η μοριοδότηση γίνεται ανάλογα με τις ώρες . Κάτι είναι λάθος εδώ.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
αυτο ειναι ενα σοβαρο θεμα οπου αυριο θα τηλεφ. για διευκρινηση. οι επιμορφωσεις ανα θεματικες δεν καταχωρουνται σε ωρες, αλλα σε ενοτητες. αυτοι στο ιδεκε πώς θα βγαλουν την μοριοδοτηση για να καλεσουν; με εικονικη πραγματικοτητα; οι αλλες επιμορφωσεις δηλωνονται σε ωρες, συμφωνα με την οδηγια.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
loella, για τις θεματικες δεν υπαρχει κουτακι ετσι ωστε να συμπληρωσεις ωρες. υπαρχει κουτακι για 1,2,5,10 θεματικες ενοτητες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marley1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
loella, για τις θεματικες δεν υπαρχει κουτακι ετσι ωστε να συμπληρωσεις ωρες. υπαρχει κουτακι για 1,2,5,10 θεματικες ενοτητες
1.τα φροντιστήρια υπάγονται στην τυπική εκπαιδευση?
2.μπορουμε να δηλωσουμε συνεδρια και σεμιναρια στο πεδιο διδακτικο αντικειμενο με θεμα ψηφιακη ταξη, νεες τεχνολογιες κλπ  ?
3.τι εννοειται οταν λεςτ σεμιναρια ανα θεματικη ενοτητα.δωστε ενα πχ

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Γενικά δεν είναι και πολύ σαφείς οι οδηγίες. Οι θεματικές ενότητες στην Εκπαίδευση Ενηλίκων είναι κάτι γενικό? Και σεμινάρια στα ΚΕΚ δηλαδή? Τα φροντιστήρια προφανώς δε μετράνε γιατί δεν μπορείς να αποδείξεις ώρες ( το χαρτί από το ΙΚΑ έχει μέρες). Πρόχειρη προκήρυξη και δε σου δίνει και δυνατότητα διόρθωσης αίτησης παρά τις ασάφειες.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
loella, για τις θεματικες δεν υπαρχει κουτακι ετσι ωστε να συμπληρωσεις ωρες. υπαρχει κουτακι για 1,2,5,10 θεματικες ενοτητες

Έχεις δίκιο....τότε πώς θα ξέρουν πόσες ακριβώς ώρες αίναι η κάθε θεματική μας ενότητα για να μας υπολογίσουν τα μόρια  ???
Πρέπει να το διευκρινήσουμε κι αυτό μέσα στ' άλλα....

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Πήρα τηλέφωνο και τους επισήμανα αυτή τη λεπτομέρεια με τον αριθμό ενοτήτων που ζητάει το κουτάκι στην επιμόρφωση σε θεματικές ενότητες εκπαίδευσης ενηλίκων και το πρόβλημα στον τρόπο μοριοδότησης από τις ώρες και μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν. Επίσης ρώτησα τι ακριβώς αφορά αυτή η επιμόρφωση, αν παραδείγματος χάρη αφορά την συμμετοχή σε σεμινάριο σε κέντρο εκπαίδευσης ενηλίκων και μου είπαν ότι αφορά συγκεκριμένα την επιμόρφωση για Εκπαίδευση ενηλίκων, να έχεις επιμορφωθεί δηλαδή για να είσαι εκπαιδευτής ενηλίκων και όχι την παρακολούθηση ενός οποιουδήποτε σεμιναρίου σε δομές ενηλίκων.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
η προυπηρεσία στα σδε προσμετράται που προσμετρτάται;

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
η προυπηρεσία στα σδε προσμετράται που προσμετρτάται;

Εννοείται πως προσμετράται. Το βάζεις στo: Διδακτική εμπειρία στα ΣΔΕ και παίρνεις 2 μόρια για κάθε 100 ώρες με μέγιστο αριθμό μορίων το 15...το λέει ξεκάθαρα η προκήρυξη  :P

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
όχι εννοώ πού προσμετράται;;
στο δημόσιο σχολείο;

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2010, 12:22:21 πμ από loella »

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πήρα τηλέφωνο και τους επισήμανα αυτή τη λεπτομέρεια με τον αριθμό ενοτήτων που ζητάει το κουτάκι στην επιμόρφωση σε θεματικές ενότητες εκπαίδευσης ενηλίκων και το πρόβλημα στον τρόπο μοριοδότησης από τις ώρες και μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν. Επίσης ρώτησα τι ακριβώς αφορά αυτή η επιμόρφωση, αν παραδείγματος χάρη αφορά την συμμετοχή σε σεμινάριο σε κέντρο εκπαίδευσης ενηλίκων και μου είπαν ότι αφορά συγκεκριμένα την επιμόρφωση για Εκπαίδευση ενηλίκων, να έχεις επιμορφωθεί δηλαδή για να είσαι εκπαιδευτής ενηλίκων και όχι την παρακολούθηση ενός οποιουδήποτε σεμιναρίου σε δομές ενηλίκων.

Kakar αυτό δεν ισχύει. Σήμερα πήγα στο ΙΔΕΚΕ και ρώτησα την υπεύθυνη εκεί και μου είπε ότι μπορώ στην επιμόρφωση σε θεματικές ενότητες στην εκπαίδευση ενηλίκων να βάλω διάφορα σεμινάρια του ΙΔΕΚΕ όπως πχ του ΗΡΩΝΑ που έχω και μάλιστα μου είπε ότι στην αίτηση να μην δηλώσω θεματικές αλλά πόσες ώρες διήρκησε το σεμινάριο αυτό ώστε να ξέρουν πόσα μόρια μου αναλογούν.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Πήρα τηλέφωνο και τους επισήμανα αυτή τη λεπτομέρεια με τον αριθμό ενοτήτων που ζητάει το κουτάκι στην επιμόρφωση σε θεματικές ενότητες εκπαίδευσης ενηλίκων και το πρόβλημα στον τρόπο μοριοδότησης από τις ώρες και μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν. Επίσης ρώτησα τι ακριβώς αφορά αυτή η επιμόρφωση, αν παραδείγματος χάρη αφορά την συμμετοχή σε σεμινάριο σε κέντρο εκπαίδευσης ενηλίκων και μου είπαν ότι αφορά συγκεκριμένα την επιμόρφωση για Εκπαίδευση ενηλίκων, να έχεις επιμορφωθεί δηλαδή για να είσαι εκπαιδευτής ενηλίκων και όχι την παρακολούθηση ενός οποιουδήποτε σεμιναρίου σε δομές ενηλίκων.

Kakar αυτό δεν ισχύει. Σήμερα πήγα στο ΙΔΕΚΕ και ρώτησα την υπεύθυνη εκεί και μου είπε ότι μπορώ στην επιμόρφωση σε θεματικές ενότητες στην εκπαίδευση ενηλίκων να βάλω διάφορα σεμινάρια του ΙΔΕΚΕ όπως πχ του ΗΡΩΝΑ που έχω και μάλιστα μου είπε ότι στην αίτηση να μην δηλώσω θεματικές αλλά πόσες ώρες διήρκησε το σεμινάριο αυτό ώστε να ξέρουν πόσα μόρια μου αναλογούν.

καλα οτι να ναι ελεγα να κανω σημερα την αιτηση αλλα θα παρω κι εγω παλι αυριο τηλ να διευκρινισω ολα αυτα που λετε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 897
Σύνολο: 898

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.268 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.