*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ19 αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 114917 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vaios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #336 στις: Αύγουστος 27, 2009, 09:25:42 πμ »
Δυστυχώς αυτός νόμος άλλαξε μέσα στο καλοκαίρι, οπότε τώρα θα τα κάνεις όλα και νόμιμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:17:58 »

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #337 στις: Αύγουστος 27, 2009, 10:33:34 πμ »
random όταν γίνεις μόνιμος που στο εύχομαι και δεις πως είναι τα πράγματα έλα και πές μου τότε.Αυτό που είπα σε πείραξε ή το γεγονός οτι τα μαθήματα μας τα παίρνουν με ανάθεση άλλες ειδικότητες και γι΄αυτό δε συμπληρώνουμε ωράριο.Αν δείς αγαπητέ μου το τι αγκαροδουλειές κάνει ένας πληροφορικός στο σχολείο (και δε μιλάω για μαθήματα ) τότε έλα και πές μου.Φυσικά και θέλω να βολευτούν οι φίλοι μου.Θέλω όμως να κάνω τα μαθήματα που πρέπει και όχι να  τα κάνουν ένα σωρό άσχετες ειδικότητες.ΌΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ 2 ΩΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ/ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ.ΕΙΜΑΙ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΙΜΗ  ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΟΡΓΑΝΙΚΗ  ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΣΑΝ ΜΠΑΛΑΚΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.Τέλος μακάρι να γίνουν μόνιμες οι θέσεις στα δημότικα για να βολευτούν όσο περισσότεροι γίνεται.Αυτά ειχα να πω για τα ειρωνικά σου σχόλια.

Επειδή ειλικρινά απορώ πως κάνετε παράπονα οι μόνιμοι χωρίς όμως να προσπαθείτε να αλλάξετε κάτι....αυτό που λες για τίς αναθέσεις μαθημάτων έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ και παρόλο που δεν είμαι μόνιμη σε καταλαβαίνω γιατί έχω κάνει αναπληρώτρια....Αλλά  όταν η ΕΠΕ έκανε κινήσεις με δικηγόρο ούτε topic με 50 σελίδες έγινε όπως με την τροπολογία ούτε μαζεύτηκαν πολλά άτομα ούτε έγινε ιδιαίτερο θέμα και ας έστειλε η ΕΠΕ mail σε όλα τα σχολεία της χώρας και εντάξει εσύ μου είπες ότι δεν ενημερώθηκες και το πιστεύω, αλλά όλοι οι άλλοι χιλιάδες συνάδελφοι που ήταν??γιατί εγώ προσωπικά ενημέρωσα τους μόνιμους συναδέλφους που έρχονταν στο σχολείο μου για συμπλήρωση ωραρίου ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ δεν έδωσε σημασία...απ όλο το νήσι ήμουν η μοναδική που συμμετείχε...και δεν είμαι καν μόνιμη...
Οπότε μην παραπονιόμαστε κιόλας...80 άτομα απ όλη την Ελλάδα συμμετοχή...τι στο καλό όλοι οι άλλοι δεν ενημερώθηκαν???ασε....και καλά να πάθουμε και κάνουμε όλες τις αγγαρίες γιατί  οι άλλοι συνάδελφοι ειδικά στα Γενικά Λύκεια μας θεωρούν παραλίες...ότι τα μαθήματα που κάνουμε δεν είναι σοβαρά...αρα...χώστε τους σε δουλειές γραφείου....

Αποσυνδεδεμένος random_pe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #338 στις: Αύγουστος 27, 2009, 12:01:20 μμ »
Επίσης προς ενημέρωση σου υπάρχει νόμος που άσχετα με το πόσες ώρες έχει ο πληροφορικός αναλαμβάνει μόνο το εργαστήριο και ευφημερία.Όμως στα σχολεία τις επαρχίας επείδη δεν υπάρχουν γραμματείς κτλ όλα τα φωρτονόμαστε εμείς.Φέτος πέρα όλων των άλλων όπως survey,αποτύπωση,έπαφο κτλ έκανα και τα οικονομικά επειδή είχα μειωμένο ωράριο, που σημαίνει ότι ήμουν στο σχολείο κάθε μέρα 8-2.Οπότε όπως καταλαβαίνεις θα πρότιμούσα να είχα 18 ώρες (τόσες είναι το ωράριο μας και 3 το εργαστήριο) παρά να κάνω όλα αυτά.'Οπως κατάλαβες εμένα δε μου ''ξεφεύγει κάτι όπως είπες'' ,απλά ξέρω τι λέω.Ίσως όμως επειδή κάπως έτσι θα σκεφτόσουν εσύ πιστεύεις ότι όλοι μιλάμε ή μάλλον γράφουμε και κοιτάμε το συμφέρον μας.

από Δ.Ο.Ε.
Παράθεση
Το εργασιακό ωράριο των εκπαιδευτικών είναι κατ' ανώτατο 30 ώρες. Με τη λήξη του διδακτικού ωραρίου ο εκπαιδευτικός μπορεί να αποχωρήσει, εκτός αν του έχει ανατεθεί συγκεκριμένο έργο( όχι όμως διδακτικό) (π.χ. συμμετοχή σε γιορταστικές, αθλητικές και πολιτιστικές εκδηλώσεις, ενημέρωση των γονέων, τήρηση βιβλίων του Σχολείου, εκτέλεση διοικητικών εργασιών), ή υπάρχει συνεδρίαση του συλλόγου διδασκόντων.
επειδή  8-2 είναι 6 ώρες και 5x6=30, όπως καταλαβαίνεις σύμφωνα και με την Δ.Ο.Ε. δεν έκανες κάτι πέρα από τα προβλεπόμενα ....

όπως πολύ σωστά ανέφεραν ήδη άλλοι χρήστες άλλο να φωνάζετε (που όπως φαίνεται δεν το κάνετε γιατί οι περισσότεροι βολέυεστε έτσι) για τις αναθέσεις κι άλλο να μην θέλετε να συμπληρώσετε το ωράριο σας για να μαζεύουν μόρια οι ωρομίσθιοι κολλητοί σας ...

Αποσυνδεδεμένος ritaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #339 στις: Αύγουστος 27, 2009, 12:26:54 μμ »
Η' δεν καταλαβαίνεις τί λέω ή δεν θέλεις να καταλάβεις.Σε ένα ΕΠΑΛ εάν οι καθηγητές πληροφορικής συμπληρώσουν το ωράριο τους τότε το μάθημα Εφαρμογές Πληροφορικής π.χ της κομμωτικής θα το διδάξει η κομμώτρια που έχει πιστοποίηση στις νέες τεχνολογίες ,στους ηλέκτρολόγους ο ηλεκτρολόγος που έχει πιστοποίηση.Όπως επίσης στα ΓΕΛ στο μάθημα ΑΕΠΠ θα έπρεπε στο εργαστήριο να μπαίνουν 2 καθηγητές πληροφορικής κατι το οποίο στη χρονιά που πέρασε δεν έγινε.Λέω λοιπόν ότι εξαιτίας αυτών των λόγων χάνονται πολλές ώρες πληροφορικής με αποτέλεσμα και ωράριο να μην μπορούμε να συμπληρώνουμε οι μόνιμοι και ωρομίσθιους στη Δ/βάθμια να μην προσλαμβάνουν.Επίσηςνα σε ενημερώσω ότι μέχρι πέρυσι ο καθηγητής πληροφορικής δεν αναλάμβανε τιποτα άλλο εκτός από το εργαστήριο και την εφημερία.'Όλες τις υπόλοιπες δουλειές τις κάνουμε όχι γιατι μας υποχρεώνει κάποιος αλλά για να βοηθήσουμε το σχολείο.Να σε ενημερώσω επίσης οτι εξαιτίας του μειωμένου ώραριου που έχουμε γιατι άλλες ειδικότητες κάνουν τα μαθήματα μας ,έχω διδάξει Γεωγραφία, τεχνολογία, Κοινωνική και Πολιτική αγωγή  και μία χρονιά ήμουν Γραμματειακή υποστήριξη.Επειδή προφανώς δεν γνωρίζεις πολλά πράγματα και δε σε κατηγορώ γι'αυτό τουλάχιστον δε χρειάζεται να είσαι τόσο εριστικός.Επειδή όμως έχουμε ξεφύγει απο το αρχικό θέμα αν θέλεις στείλε μου pm να τα πουμε αν θέλεις τηλεφωνικά ή ακόμα και να πάμε και για καφέ αν μένεις Θεσσαλονίκη.Τέλος να πω οτι αυτά μας φάγαν σε αυτό το κλάδο ,οι διαφορές μεταξύ μονίμων και μη,μεταξύ ΑΕΙ και ΤΕΙ και το ποια σχολή είναι η καλύτερη.Ετσι φτάσαμε εδώ που φτάσαμε ενώ σε άλλες ειδικότηες
δεν τολμάνε να κάνουν αυτά που κάνουν σε εμάς.Ψαξε να μάθεις για την ηλεκτρονική τάξη και το eschool να δεις τι μας ετοιμάζουν.



« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2009, 12:29:10 μμ από ritaki »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:17:58 »

Αποσυνδεδεμένος spyvou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #340 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 11:47:29 πμ »
Επειδή το topic είναι ΠΕ19 αποτελέσματα επανέρχομαι στο θέμα...


alfavita.gr: Μέσα στην εβδομάδα ανακοινώνονται τα προσωρινά αποτελέσματα του διαγωνισμού των εκπαιδευτικών για τους κλάδους Πληροφορικής (ΤΕΙ) και Θεατρολόγων καθώς και τα τελικά των κλάδων που έχουν απομείνει εκτός Πληροφορικής ΑΕΙ

Σύμφωνα με ενημέρωση από το ΑΣΕΠ εντός της εβδομάδας αναμένονται να ανακοινωθούν τα προσωρινά αποτελέσματα του διαγωνισμού των εκπαιδευτικών για τους κλάδους Πληροφορικής (ΤΕΙ) και Θεατρολόγων καθώς και τα τελικά των κλάδων Κοινωνιολόγων, Οικονομολόγων και Καλλιτεχνικών που έχουν απομείνει εκτός Πληροφορικής ΑΕΙ

Δηλαδή τα δικά μας από την άλλη βδομάδα... Τι να πω ρε π@@@ μου  >:( Θέλουν 10 μέρες για τις ενστάσεις???

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #341 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 01:10:00 μμ »
Η' δεν καταλαβαίνεις τί λέω ή δεν θέλεις να καταλάβεις.Σε ένα ΕΠΑΛ εάν οι καθηγητές πληροφορικής συμπληρώσουν το ωράριο τους τότε το μάθημα Εφαρμογές Πληροφορικής π.χ της κομμωτικής θα το διδάξει η κομμώτρια που έχει πιστοποίηση στις νέες τεχνολογίες ,στους ηλέκτρολόγους ο ηλεκτρολόγος που έχει πιστοποίηση.Όπως επίσης στα ΓΕΛ στο μάθημα ΑΕΠΠ θα έπρεπε στο εργαστήριο να μπαίνουν 2 καθηγητές πληροφορικής κατι το οποίο στη χρονιά που πέρασε δεν έγινε.Λέω λοιπόν ότι εξαιτίας αυτών των λόγων χάνονται πολλές ώρες πληροφορικής με αποτέλεσμα και ωράριο να μην μπορούμε να συμπληρώνουμε οι μόνιμοι και ωρομίσθιους στη Δ/βάθμια να μην προσλαμβάνουν.Επίσηςνα σε ενημερώσω ότι μέχρι πέρυσι ο καθηγητής πληροφορικής δεν αναλάμβανε τιποτα άλλο εκτός από το εργαστήριο και την εφημερία.'Όλες τις υπόλοιπες δουλειές τις κάνουμε όχι γιατι μας υποχρεώνει κάποιος αλλά για να βοηθήσουμε το σχολείο.Να σε ενημερώσω επίσης οτι εξαιτίας του μειωμένου ώραριου που έχουμε γιατι άλλες ειδικότητες κάνουν τα μαθήματα μας ,έχω διδάξει Γεωγραφία, τεχνολογία, Κοινωνική και Πολιτική αγωγή  και μία χρονιά ήμουν Γραμματειακή υποστήριξη.Επειδή προφανώς δεν γνωρίζεις πολλά πράγματα και δε σε κατηγορώ γι'αυτό τουλάχιστον δε χρειάζεται να είσαι τόσο εριστικός.Επειδή όμως έχουμε ξεφύγει απο το αρχικό θέμα αν θέλεις στείλε μου pm να τα πουμε αν θέλεις τηλεφωνικά ή ακόμα και να πάμε και για καφέ αν μένεις Θεσσαλονίκη.Τέλος να πω οτι αυτά μας φάγαν σε αυτό το κλάδο ,οι διαφορές μεταξύ μονίμων και μη,μεταξύ ΑΕΙ και ΤΕΙ και το ποια σχολή είναι η καλύτερη.Ετσι φτάσαμε εδώ που φτάσαμε ενώ σε άλλες ειδικότηες
δεν τολμάνε να κάνουν αυτά που κάνουν σε εμάς.Ψαξε να μάθεις για την ηλεκτρονική τάξη και το eschool να δεις τι μας ετοιμάζουν.





Εσείς που ξέρετε τι μας ετοιμάζουν τι κάνετε???γιατί συγγνώμη κιόλας είμαι 5 χρόνια ωρομίσθια και αναπληρώτρια και δεν έχω δει καμία κίνηση απο το σύλλογο καθηγητών ΠΛηροφορικής κανένα αίτημα για τον κλάδο μας όπως για παράδειγμα έκανε ο σύλλογος εκπαιδευτικών Καλλίτεχνικών μαθημάτων...και για τις αναθέσεις μαθημάτων που έχω γίνει κουραστική να το λέω δεν ενδιαφέρθηκαν οι συνάδελφοι...εδώ μέσα καλά τα λέμε...αλλά εξω τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #342 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 07:54:49 μμ »
Κάτι ακούγεται για εκλογές... Υπάρχει περίπτωση να "παγώσει" κι άλλο η ήδη "παγωμένη" κατάσταση των διορισμών;

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #343 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 01:07:04 μμ »
Έστω δύο απόφοιτοι Πληροφορικής, χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ, δίνουν ΑΣΕΠ. Ο ένας γράφει 75 και ο άλλος 60. Ποιος θα διοριστεί???
Στο παράλογο αυτό κράτος διορίζεται ο δεύτερος (με το 60). Και αυτό γιατί? Γιατί έχει την "τύχη" να είναι από ΤΕΙ ενώ ο άλλος "δυστυχώς"
είναι από ΑΕΙ. Μα στους πίνακες ίσοι δε θεωρούμαστε? Γιατί στον ΑΣΕΠ μας διαχωρίζουν? Ό,τι να ΄ναι! Τα λέμε στις κάλπες σ' ένα μήνα!

Αποσυνδεδεμένος toonoma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #344 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 01:53:13 μμ »
Θα επιχειρήσω μια πρόχειρη στατιστική ανάλυση των αποτελεσμάτων του διαγωνισμού 3Π/2008, επισημαίνοντας ότι οι υποψήφιοι των κλάδων ΠΕ19 και ΠΕ20 διαγωνίστηκαν στα ίδια θέματα.

Κλάδος          Διαγωνιζόμενοι σε όλες τις ενότητες            Επιτυχόντες        Ποσοστό Επιτυχίας
ΠΕ19                                    2126                                                519                          24,4%
ΠΕ20                                    1795                                                 45                            2,5%


Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει στατιστική ανάλυση μόνο ως προς το γνωστικό αντικείμενο, επειδή το ΑΣΕΠ δεν δημοσιοποιεί τα αναλυτικά αποτελέσματα του διαγωνισμού. Σημειώνεται, επίσης, ότι η αναλογία των επιτυχόντων ΠΕ19:ΠΕ20 είναι περίπου 10:1 ενώ η αναλογία διορισμών είναι 3:2.

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #345 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 01:56:37 μμ »
Έστω δύο απόφοιτοι Πληροφορικής, χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ, δίνουν ΑΣΕΠ. Ο ένας γράφει 75 και ο άλλος 60. Ποιος θα διοριστεί???
Στο παράλογο αυτό κράτος διορίζεται ο δεύτερος (με το 60). Και αυτό γιατί? Γιατί έχει την "τύχη" να είναι από ΤΕΙ ενώ ο άλλος "δυστυχώς"
είναι από ΑΕΙ. Μα στους πίνακες ίσοι δε θεωρούμαστε? Γιατί στον ΑΣΕΠ μας διαχωρίζουν? Ό,τι να ΄ναι! Τα λέμε στις κάλπες σ' ένα μήνα!

Εν τω μεταξύ προτού δω το τι παίζει με τα μάτια μου νόμιζα ότι ήταν υπέρ μας (ΠΕ19) το ότι διαχωρίζαν τις θέσεις του ΑΣΕΠ σε ΠΕ19 και ΠΕ20 !!! Που να ξερα ότι ΚΑΙ αυτό γίνεται για να ευνοηθούν οι ΠΕ20 !!! Τίποτα για μας πια σε αυτή τη χώρα ...

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #346 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 01:56:59 μμ »
Μην τσακωνεστε ρε ΑΕΙ - ΤΕΙ

c'est la vie !!


και οπως λεμε και εμεις στην Κρητη... οπως σου παιζουνε την λυρα θα χορευεις !!

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #347 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 02:15:14 μμ »
Και εγώ ΠΕ19 είμαι αλλά για τα ποσοστά επιτυχίας δεν δείχνουν κάτι...πολλοί πάνε έτσι να δώσουν χωρίς καν να διαβάσουν...δε σημαίνει οτι οι ΠΕ19 ξέρουν πιο πολλά απ τους ΠΕ20 επειδή είναι περισσότεροι οι επιτυχόντες...

Αποσυνδεδεμένος toonoma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #348 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 02:31:35 μμ »
Μην τσακωνεστε ρε ΑΕΙ - ΤΕΙ

c'est la vie !!


και οπως λεμε και εμεις στην Κρητη... οπως σου παιζουνε την λυρα θα χορευεις !!


Αυτό πες το στους επιτυχόντες ΠΕ19 που δεν διορίζονται. Η μόνη λύση είναι να γίνονται ενιαίοι διορισμοί. Όσοι γράψουν να διορίζονται κατά σειρά επιτυχίας, είτε είναι ΠΕ19 είτε είναι ΠΕ20. Έτσι θα πετύχει και η (νυν/τέως) κυβέρνηση την πολυπόθητη ανωτατοποίηση των ΤΕΙ ;)

Αποσυνδεδεμένος mitman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #349 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 02:39:15 μμ »
Θα επιχειρήσω μια πρόχειρη στατιστική ανάλυση των αποτελεσμάτων του διαγωνισμού 3Π/2008, επισημαίνοντας ότι οι υποψήφιοι των κλάδων ΠΕ19 και ΠΕ20 διαγωνίστηκαν στα ίδια θέματα.

Κλάδος          Διαγωνιζόμενοι σε όλες τις ενότητες            Επιτυχόντες        Ποσοστό Επιτυχίας
ΠΕ19                                    2126                                                519                          24,4%
ΠΕ20                                    1795                                                 45                            2,5%


Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει στατιστική ανάλυση μόνο ως προς το γνωστικό αντικείμενο, επειδή το ΑΣΕΠ δεν δημοσιοποιεί τα αναλυτικά αποτελέσματα του διαγωνισμού. Σημειώνεται, επίσης, ότι η αναλογία των επιτυχόντων ΠΕ19:ΠΕ20 είναι περίπου 10:1 ενώ η αναλογία διορισμών είναι 3:2.
Το τραγικό ε'ιναι ότι με ύλη των Πανεπιστημίων περάσαν ΜΟΝΟ 519 !!! και αρκετοί πέρασαν οριακά... αλλά..μας φταίει το σύστημα και τα ΤΕΙ...
ΝΑΙ φταίνε και αυτοί αλλά πρώτα απ'ολα φταίμε εμείς που για να γίνουμε 520 ή 2126 επιτυχόντες τα χώνουμε στα διάφορα φροντιστήρια με την ελπίδα ότι θα είμαστε μέσα..., ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ για τους διάφορους τυχαίους που μπηκαν στον κλάδο...γι'αυτους που διδασκουν χρόνια πληροφορική με 500 ώρες κατάρτηση ή με μεταπτυχιακό στον τομέα της πληροφορικής και απορώ γιατί εμένα δεν με πήραν στο ΕΣΥ σφού έκανα μεταπτυχιακό στην Ιατρική - με θέμα επέμβαση ανοικτής καρδιάς με χρήση νέων τεχνολογιών...... ΑΛΛΑ έτσι είναι...σκοπός είναι να βολευτούμε μετά ...γαργάρα....
ΕΔΩ και τώρα να γίνει καταγραφεί όλων των καθηγητών πληροφορικής και να μείνουν μόνο όσοι έχουν πτυχίο πληροφορικής, οι υπόλοιποι να πανε να διδάξουν στην ειδικότητα τους.. όπως έγινε με τα 30-μηνα και 24 μηνα να γίνει και με αυτούς....
Να καθαρίσει το τοπίο επιτέλους..... αντί να τρώει ο ΠΕ19 τον ΠΕ20 και το αντίστροφο να ενωθούμε για να καθαρίσει ο τόπος....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160686
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 397
Σύνολο: 414

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.