*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2688196 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7546 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 08:14:01 μμ »
Ενδεχομένως να έχουν καλυφθεί οι θέσεις από τους πιστοποιημένους. Έχεις ελέγξει πόσοι είναι οι πιστοποιημένοι και πόσους της ειδικότητάς σου χρειάζονται το τρέχον εξάμηνο;

 Είναι μόνο 1 πιστοποιημένος κ όταν κατέθεσα τα χαρτιά μου είχαν πει για 2-3 τμήματα στην ειδικότητά μου. Εν τω μεταξύ, αποσπασμένους δεν έχει κανένα από τα 2 ΙΕΚ το νομού μου (το είδα κ στο ίντερνετ κ μου το διαβεβαίωσε κ ο διευθυντής από το άλλο ΙΕΚ). Βέβαια οι ίδιοι στο τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα έχουν μόνιμους, ενώ η ενημέρωση -όπως είπα- υπάρχει για αυτο το θέμα...

Σε περίπτωση που μας καλέσουν από ένα ΙΕΚ του νομού μας κ αρνηθούμε τι γινεται με τη σειρά στον πίνακα; Πηγαίνει στον επόμενο μόνο για το συγκεκριμένο ΙΕΚ ή φαινόμαστε διαθέσιμοι στο άλλο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:51:04 »

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7547 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 08:18:15 μμ »
μπορεί να μου πει κανείς τι ισχύει τελικά με την ασφάλιση στα ΙΕΚ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Να ξαναρωτήσω, (μην χαθεί η ερώτηση μου :) ),  μήπως γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει;
Ισχύει το ΙΚΑ και το AΕΔ ή το μπλοκάκι ;

Όσον αφορά στις ώρες, στην περιοχή μου, δεν νομίζω να μέτρησε και πολύ η πιστοποίηση. Μοιράστηκαν οι ώρες κανονικά, όπως πάντα.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7548 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 08:22:20 μμ »
Να ξαναρωτήσω, (μην χαθεί η ερώτηση μου :) ),  μήπως γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει;
Ισχύει το ΙΚΑ και το AΕΔ ή το μπλοκάκι ;

Όσον αφορά στις ώρες, στην περιοχή μου, δεν νομίζω να μέτρησε και πολύ η πιστοποίηση. Μοιράστηκαν οι ώρες κανονικά, όπως πάντα.
Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς.Ισχύουν ΙΚΑ, ΤΠΥ, ΤΛΥ. Φαντάζομαι η σελίδα 9 της προκήρυξης απαντάει στην ερώτησή σου.
http://inedivim.gr/sites/default/files/announcements-proclamations-publicity/files/2015-10-21-prosklisi-diek.pdf

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7549 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 08:28:49 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!!Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πρόβλημα να δουλέψουμε στα ΙΕΚ αν ήδη δουλεύουμε σε φροντιστήριο;

Δεν το έψαξα ποτέ αλλά το θεωρώ απίθανο να υπάρχει ασυμβίβαστο.
Αν υπήρχε πρόβλημα θα σε έβαζαν να κάνεις υπ. δήλωση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:51:04 »

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7550 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 08:29:14 μμ »
Μεγάλο πρόβλημα υπάρχει με την ειδικότητα Βοηθός Φαρμακείου. Επειδή δεν υπάρχει επίσημα οδηγός αναθέσεων των μαθημάτων, ο κάθε Διευθυντής αναθέτει τα μαθήματα όπως νομίζει ή όπως του έχουν πει. Το ίδιο μάθημα, άλλο ΙΕΚ το αναθέτει σε Χημικό και άλλο σε Φαρμακοποιό. Η ανάθεση των μαθημάτων δεν πρέπει να γίνεται αποκλειστικά και μόνο με τον τίτλο του μαθήματος αλλά κατά βάση με το περιεχόμενό του. 

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7551 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 08:43:23 μμ »
Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς.Ισχύουν ΙΚΑ, ΤΠΥ, ΤΛΥ. Φαντάζομαι η σελίδα 9 της προκήρυξης απαντάει στην ερώτησή σου.
http://inedivim.gr/sites/default/files/announcements-proclamations-publicity/files/2015-10-21-prosklisi-diek.pdf

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ ! Να σαι καλά. Ρωτάω επειδή γενικά, όλα αλλάζουν από μέρα σε μέρα και δεν πρόλαβα να παρακολουθήσω τον τελευταίο καιρό.

 
Μεγάλο πρόβλημα υπάρχει με την ειδικότητα Βοηθός Φαρμακείου. Επειδή δεν υπάρχει επίσημα οδηγός αναθέσεων των μαθημάτων, ο κάθε Διευθυντής αναθέτει τα μαθήματα όπως νομίζει ή όπως του έχουν πει. Το ίδιο μάθημα, άλλο ΙΕΚ το αναθέτει σε Χημικό και άλλο σε Φαρμακοποιό. Η ανάθεση των μαθημάτων δεν πρέπει να γίνεται αποκλειστικά και μόνο με τον τίτλο του μαθήματος αλλά κατά βάση με το περιεχόμενό του. 

ακριβώς έτσι. Το περιεχόμενο δεν το κοιτάζει κανείς.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2015, 08:45:06 μμ από Παυλινα »

Αποσυνδεδεμένος fake

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7552 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 09:02:26 μμ »
Με κάλεσαν σήμερα και μου είπαν οτι θα μου δώσουν 4 ώρες! Είμαι 2η στους ΜΗ πιστοποιημένους (υπάρχει και 1 πιστοποιημένος) σε όλη την περιφέρεια!

Το ΙΕΚ απέχει απο την κατοικία μου 60 km (ορεινή διαδρομή με πολλά χιόνια τον χειμώνα). Αύριο που θα πάω να ρωτήσω πως μοιραστηκαν οι ώρες για να διαπιστώσω αν δώσαν και σε άλλους; Ποιός είναι ο μέγιστος αριθμός ωρών που μπορούν να δώσουν σε ένα άτομο; Και τελικά ποιό είναι το ωρομίσθιο κατόχου μεταπτυχιακού;

Ε;  :o

Αποσυνδεδεμένος igognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7553 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 09:03:44 μμ »
Ξέρετε που μπορούμε να κάνουμε ένσταση για την ανάθεση ωρών;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2858
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7554 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 09:23:17 μμ »
Είναι μόνο 1 πιστοποιημένος κ όταν κατέθεσα τα χαρτιά μου είχαν πει για 2-3 τμήματα στην ειδικότητά μου. Εν τω μεταξύ, αποσπασμένους δεν έχει κανένα από τα 2 ΙΕΚ το νομού μου (το είδα κ στο ίντερνετ κ μου το διαβεβαίωσε κ ο διευθυντής από το άλλο ΙΕΚ). Βέβαια οι ίδιοι στο τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα έχουν μόνιμους, ενώ η ενημέρωση -όπως είπα- υπάρχει για αυτο το θέμα...

Σε περίπτωση που μας καλέσουν από ένα ΙΕΚ του νομού μας κ αρνηθούμε τι γινεται με τη σειρά στον πίνακα; Πηγαίνει στον επόμενο μόνο για το συγκεκριμένο ΙΕΚ ή φαινόμαστε διαθέσιμοι στο άλλο;

wam μήπως περιμένουν να βγουν οι οριστικοί πίνακες απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και να καλέσουν μετά? Λέω εγώ τώρα, γιατί και γω στο ΙΕΚ που κατέθεσα την αίτηση μου είπαν ότι για αγγλικά έχουν 2 τμήματα και ότι οι πιστοποιημένες είμαστε 2. Άρα? Εν τω μεταξύ , στην περιοχή που με ενδιαφέρει δεν υπάρχουν πλεονάζοντες στην ειδικότητά μου για να διατεθούν . Εκτός αν η άλλη συνάδελφοςπήρε και τα δυο τμήματα...

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7555 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 09:59:04 μμ »
Από ΙΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ ξερουμε αν εχουν καλεσει? γιατι γνωστους μου συναδερφους που ειναι ψηλα στη λιστα δεν τους εχουν καλεσει ακομη

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7556 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 10:04:47 μμ »
Ναι κάλεσε χτες σήμερα στις 6 είχαμε ενημέρωση κ αύριο ξεκινάνε μαθήματα.

Αποσυνδεδεμένος cupcake

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7557 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 10:24:21 μμ »
Αν κάποιος εργαστεί σε ΙΕΚ μπορεί να πάρει ώρες και σε ΚΔΒΜ, ή ισχύει ακόμη το ασυμβίβαστο για εργασία σε πάνω από μια δομές του ΙΝΕΔΙΒΙΜ?

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7558 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 11:18:00 μμ »
και φέτος στην υπεύθυνη δήλωση του ΚΔΒΜ για όλους εκτός από όσους έχουν ενεργή σύμβαση με τον δημόσιο τομέα ( πχ δημόσιοι υπάλληλοι , αναπληρωτές ) υπάρχει ο όρος:

Δεν είμαι ασφαλισμένος στο Ι.Κ.Α. από το Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. (ΣΔΕ. ΙΕΚ, κλπ.).

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7559 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 11:37:35 μμ »
Δυστυχώς το μέσο καλά κρατεί στα ΙΕΚ.Τι και αν είναι κάποιος πρώτος στη λίστα;Οι κόρες των διευθυντών παίρνουν πάντα τις ώρες και τα τμήματα που τις βολεύουν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160631
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 402
Σύνολο: 411

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.