*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2035838 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LITHIUM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι προυπηρεσίες του ΟΑΕΔ έγιναν σε αυτό το κράτος, δεν έγιναν στην Μαδαγασκάρη.
Τα σχολεία του ΟΑΕΔ ανήκουν στην Δημόσια δευτεροβάθμια εκπαίδευση 1566/85.
Αν δεν κατέχετε το άθλημα μην ασχολείστε με αυτό.

Ένας ΟΑΕΔΙΤΗΣ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Οι προυπηρεσίες του ΟΑΕΔ έγιναν σε αυτό το κράτος, δεν έγιναν στην Μαδαγασκάρη.
Τα σχολεία του ΟΑΕΔ ανήκουν στην Δημόσια δευτεροβάθμια εκπαίδευση 1566/85.
Αν δεν κατέχετε το άθλημα μην ασχολείστε με αυτό.

Ένας ΟΑΕΔΙΤΗΣ.
Το ΣΤΕ λέει ότι είναι μη αξιοκρατικά εγγυημένες επειδή δεν έγιναν από ανεξάρτητη αρχή και ούτε από λίστα αναπληρωτών με αντικειμενικό τρόπο από το υπουργείο. Οπότε αυτό ανοίγει ένα δρόμο αμφισβήτησης σε σχέση με τις υπόλοιπες.
Όμως δεν αποκλείεται δικαστικά να αποδειχθεί το αντίθετο. Αυτά τα δεδομένα έχω τώρα
Υποστηρίζω προς το παρόν, μέχρι να βρεθεί καλύτερος, το τρόπο ελέγχου που πρότεινε ο eta-beta

Αποσυνδεδεμένος LITHIUM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
΄Ενα σωρό δικαστήρια δικαίωσαν τους εκπαιδευτικούς του ΟΑΕΔ, και εσύ λες τα δικά σου.


Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εξήγησε αν δεν σου κάνει κόπο να τα διαβάζουμε όλοι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS ΜΠΡΑΤΗΣ
Με απόφαση του ΓΓ του υπουργείου που μας ανακοινώθηκε μόλις τώρα 14.25 ,ανεβλήθη η συνεδρίαση της επιτροπής για το σύστημα διορισμών που ήταν προγραμματισμένο να συνεδριάσει σήμερα στις 14.00,χωρίς να μας εξηγηθούν οι λόγοι της αναβολής.Άγνωστο το πότε θα συνεδριάσει η επιτροπή.

https://www.facebook.com/d.mpratis?fref=ts

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS ΜΠΡΑΤΗΣ
Με απόφαση του ΓΓ του υπουργείου που μας ανακοινώθηκε μόλις τώρα 14.25 ,ανεβλήθη η συνεδρίαση της επιτροπής για το σύστημα διορισμών που ήταν προγραμματισμένο να συνεδριάσει σήμερα στις 14.00,χωρίς να μας εξηγηθούν οι λόγοι της αναβολής.Άγνωστο το πότε θα συνεδριάσει η επιτροπή.

https://www.facebook.com/d.mpratis?fref=ts
είναι αυτό ππου έλεγαν οι συνάδελφοι δυστυχώς. Που να μπλέκουμε τώρα. Μόνο τις καρδιές μας θα χαλάσουμε αφού μπορεί να μην διορίσουμε και κανένα...
LITHIUM βρήκα αυτό και προτείνω να ενημερωθούν όσοι θέλουν: https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fimg.pathfinder.gr%2Fclubs%2Ffiles_3%2F94886%2F6.doc&ei=os9ZVeKuIYqGywON6oCABw&usg=AFQjCNFINo9AOKguTLMRisUPk-axrF5uow&bvm=bv.93564037,d.bGQ
Δεν βλέπω να γινεται λόγος για τον τρόπο επιλογής που είναι το θέμα μας. Και εγώ δεν τον γνωρίζω ακριβώς
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 18, 2015, 02:48:46 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
141 σελιδες απολυτου ΧΑΟΥΣ......ΑΣΕΠΙΤΕΣ, ΦΕΚΙΤΕΣ, 24ΜΗΝΑ,40,ΜΗΝΑ,60ΜΗΝΑ, ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ 2004,ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ 2006,ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ 2008, διαιρεση επιτυχοντων σε ομαδες, αλλη ομαδα οι φιλολογοι του 2008, αλλη του 2006, αλλη του 2004, και επεκταση του φαινομενου σε ολες σχεδον τις ειδικοτητες, ΜΙΑ ΣΦΑΓΗ ΑΝΕΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΝΙΜΟΙ ΕΙΣΠΡΑΤΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΥΘΙΚΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 660 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΑΡΧΗ....ρε συναδελφοι το ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ ΤΕΛΙΚΑ......και ειναι κριμα ....πολυ κριμα......

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
141 σελιδες απολυτου ΧΑΟΥΣ......ΑΣΕΠΙΤΕΣ, ΦΕΚΙΤΕΣ, 24ΜΗΝΑ,40,ΜΗΝΑ,60ΜΗΝΑ, ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ 2004,ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ 2006,ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ 2008, διαιρεση επιτυχοντων σε ομαδες, αλλη ομαδα οι φιλολογοι του 2008, αλλη του 2006, αλλη του 2004, και επεκταση του φαινομενου σε ολες σχεδον τις ειδικοτητες, ΜΙΑ ΣΦΑΓΗ ΑΝΕΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΝΙΜΟΙ ΕΙΣΠΡΑΤΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΥΘΙΚΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 660 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΑΡΧΗ....ρε συναδελφοι το ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ ΤΕΛΙΚΑ......και ειναι κριμα ....πολυ κριμα......
Μπερδεύεις την ένωση με την συμφωνία

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπερδεύεις την ένωση με την συμφωνία
τιποτε δε μπερδευω φιλε gvasilis......αν δεν κατανοησουμε καποια στιγμη οτι μονο αν κινηθουμε ολοι μαζι (και ειμαστε και πολυαριθμοι) να διαπραγματευτουμε καποια πραγματα δεν θα πετυχουμε ποτε τιποτε....και σου μιλαω απο θεση ισχυος...και προυπηρεσια τεραστια εχω και ΑΣΕΠ εχω ......αλλα ξερω οτι κανεις δε στεκεται για πολυ ορθιος δημιουργωντας πτωματα γυρω του. Απλα μαθηματικα αλλη ΙΣΧΥ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ αλλη ΙΣΧΥ οι ομαδουλες

Αποσυνδεδεμένος Παλιοσειρι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
fact1: Η κύρωση της διοικητικής πράξης των ΦΕΚιτών αναμένεται τέλος Σεπτεμβρίου και αφορά τα 140 περίπου άτομα που προσέφυγαν.
fact2: To υπουργείο μπορεί να τρενάρει την εφαρμογή της μέχρι κι ένα δίμηνο.
fact3: Oι υπόλοιποι διοριστέοι με βάση το νομοσχέδιο Κατρούγκαλου θα απορροφηθούν ως τον Δεκέμβριο του 2016
fact4:  H επιτροπή είναι ο ορισμός του << πετάω την μπάλα στην εξέδρα>>.

Και ερωτώ πώς φτιάχνω κάτι νέο χωρίς να τελειώσω ότι εκρεμμότητες έχω με το παλιό:

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

τιποτε δε μπερδευω φιλε gvasilis......αν δεν κατανοησουμε καποια στιγμη οτι μονο αν κινηθουμε ολοι μαζι (και ειμαστε και πολυαριθμοι) να διαπραγματευτουμε καποια πραγματα δεν θα πετυχουμε ποτε τιποτε....και σου μιλαω απο θεση ισχυος...και προυπηρεσια τεραστια εχω και ΑΣΕΠ εχω ......αλλα ξερω οτι κανεις δε στεκεται για πολυ ορθιος δημιουργωντας πτωματα γυρω του. Απλα μαθηματικα αλλη ΙΣΧΥ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ αλλη ΙΣΧΥ οι ομαδουλες
οκ αλλά προς ποιά κατεύθυνση να κινηθούμε.? Αφού βλέπεις ότι έχουμε διαφορετικές απόψεις?
Τι προτείνεις?
Εγώ ας πουμε προτείνω προκειμένου να υπάρξει συναίνεση, να υπάρξει πρώτα απόλυτη διαφάνεια. Παρόν και παρελθόν. Όλοι πρόσβαση στα αρχεία. Να ξέρουμε όλοι τι συμβάινει ποιά είναι η κατάσταση. Αρχεία του τι συνέβαινε στο παρελθόν. Να εντοπίσουμε τα προβλήματα. Να τα συζητήσουμε. Ολα ανοικτά. ούτε μυστικα ούτε μαφίες. Όλοι ΌΛΑ
Σαν βήμα... επειδή δεν ξέρω αν θα είναι αρκετό..

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
οκ αλλά προς ποιά κατεύθυνση να κινηθούμε.? Αφού βλέπεις ότι έχουμε διαφορετικές απόψεις?
Τι προτείνεις?
Εγώ ας πουμε προτείνω προκειμένου να υπάρξει συναίνεση, να υπάρξει πρώτα απόλυτη διαφάνεια. Παρόν και παρελθόν. Όλοι πρόσβαση στα αρχεία. Να ξέρουμε όλοι τι συμβάινει ποιά είναι η κατάσταση. Αρχεία του τι συνέβαινε στο παρελθόν. Να εντοπίσουμε τα προβλήματα. Να τα συζητήσουμε. Ολα ανοικτά. ούτε μυστικα ούτε μαφίες. Όλοι ΌΛΑ
Σαν βήμα... επειδή δεν ξέρω αν θα είναι αρκετό..
οτι καλυτερο διαβασα μεχρι τωρα εδω μεσα...ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!....και τελος σε μαφιες συντεχνιες και δε συμμαζευεται

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
fact1: Η κύρωση της διοικητικής πράξης των ΦΕΚιτών αναμένεται τέλος Σεπτεμβρίου και αφορά τα 140 περίπου άτομα που προσέφυγαν.
fact2: To υπουργείο μπορεί να τρενάρει την εφαρμογή της μέχρι κι ένα δίμηνο.
fact3: Oι υπόλοιποι διοριστέοι με βάση το νομοσχέδιο Κατρούγκαλου θα απορροφηθούν ως τον Δεκέμβριο του 2016
fact4:  H επιτροπή είναι ο ορισμός του << πετάω την μπάλα στην εξέδρα>>.

Και ερωτώ πώς φτιάχνω κάτι νέο χωρίς να τελειώσω ότι εκρεμμότητες έχω με το παλιό:
Σε τι διαφέρουν οι 140 από τους υπόλοιπους διοριστέους;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 18, 2015, 03:28:46 μμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όποιος δεν έχει ήδη μεγάλη προυπηρεσία (επιτυχών ή αποτυχών ΑΣΕΠ, διδακτορικός ή απόφοιτος δημοτικού, σαλονικιός ή πατρινός) εδώ θα κάθεται και θα γκρινιάζει για χρόνια. Όσοι είναι ψηλά στις λίστες αναπληρωτών, θα δουλέψουν οι ίδιοι και το 2015-16 όπως και το 2014-15 και οι με πάρα πολύ μεγάλη προυπηρεσία (μαζί βέβαια με τους διοριστέους ΑΣΕΠ), ίσως προσληφθούν κάμποσοι απ΄αυτούς ως μόνιμοι. Πέραν της προυπηρεσίας, η μόνη διέξοδος είναι η παλαιότητα πτυχίου, η οποία, όσο μεγαλύτερη είναι, μπορεί να αφήσει ένα αχνό φως ελπίδας, συνδυαζόμενη και με άλλα προσόντα, για πρόσληψη ως αναπληρωτής ή ωρομίσθιος και στο απώτερο μέλλον ως μόνιμος.
Δεν είναι πληροφορίες, είναι αποτελέσματα λογικής σκέψης χωρίς αυταπάτες με δεδομένο την κατάργηση του γραπτού ΑΣΕΠ.
Όσοι απλά και μόνο έχουν πιάσει τη βάση σε ΑΣΕΠ και φαντασιώνονται αναπληρωτιλίκι ή διορισμό τα επόμενα χρόνια μπορούν να κάνουν την ψυχοθεραπεία τους εδώ στο forum. Εμένα προσωπικά δε με ενοχλεί :).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160053
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 466
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 306
Σύνολο: 307

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.