*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2035784 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν συμβεί κάτι τέτοιο, ποιός θα πάει αναπληρωτής με 3 και 60? Δύσκολο να επιβιώσεις, ειδικά μετά τα όσα συνέβησαν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
ρρ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:28:46 »

Kokoschka

  • Επισκέπτης
ρρ
« Απάντηση #4495 στις: Ιούλιος 07, 2015, 06:20:34 μμ »
Με τα νεα χιλιο-μετρα,θα περιοριστουν αρκετα τα πραγματα και στο μετωπο των μονιμων διορισμων καθως και των αναπληρωτων.Ειναι οι λεγομενες'' μεταρρυθμισεις'' που θελουν οι απ εξω.Θα μας μεταρρυθμισουν σε Νεαντερταλ

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πολυ καλή τοποθέτηση του συναδέλφου perastikos_kav. για τα άλλα που συζητιούνται εδώ , αυτή την στιγμή δεν υπάρχει κυριολεκτικά η παραμικρή σκέψη για υλοποίηση του οτιδήποτε. όλοι περιμένουν τι θα γίνει στις διαπραγματεύσεις για την τύχη της χώρας και μετά. άρα υπομονή. ότι άλλο λέγεται τώρα η γράφεται δεν έχει βάση. καλή τυχη στην χώρα μας...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

anemona

  • Επισκέπτης
πολυ καλή τοποθέτηση του συναδέλφου perastikos_kav. για τα άλλα που συζητιούνται εδώ , αυτή την στιγμή δεν υπάρχει κυριολεκτικά η παραμικρή σκέψη για υλοποίηση του οτιδήποτε. όλοι περιμένουν τι θα γίνει στις διαπραγματεύσεις για την τύχη της χώρας και μετά. άρα υπομονή. ότι άλλο λέγεται τώρα η γράφεται δεν έχει βάση. καλή τυχη στην χώρα μας...
+++++++

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
To καλο ειναι οτι αφου διορισμοι δε γινονται οτι εμεις που ειμαστε πανω πανω στον πινακα θα δουλευουμε αναπληρωτες και με καλη αυξηση μισθου καθως θα ανεβαινουμε κλιμακια 8)

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
To καλο ειναι οτι αφου διορισμοι δε γινονται οτι εμεις που ειμαστε πανω πανω στον πινακα θα δουλευουμε αναπληρωτες και με καλη αυξηση μισθου καθως θα ανεβαινουμε κλιμακια 8)
Μακάρι να έχεις δίκαιο και να πάρουν αναπληρωτές. Πόσους όμως θα πάρουν, αν θα πάρουν; Η αύξηση μισθού από που προκύπτει;

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
To καλο ειναι οτι αφου διορισμοι δε γινονται οτι εμεις που ειμαστε πανω πανω στον πινακα θα δουλευουμε αναπληρωτες και με καλη αυξηση μισθου καθως θα ανεβαινουμε κλιμακια 8)

  Που να αρχίσουν κ οι καύσωνες ...



Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μακάρι να έχεις δίκαιο και να πάρουν αναπληρωτές. Πόσους όμως θα πάρουν, αν θα πάρουν; Η αύξηση μισθού από που προκύπτει;
Γιατι να μην παρουν?Η συμφωνια θα περιλαμβανει και αναπτυξιακο πακετο...Η αυξηση μισθου προκυπτει απο το οτι δουλευουμε καθε χρονο..Εγω π.χ με ενα αλλο χρονο φτανω τα 6 ετη και παω βαθμο Δ..1120 καθαρα στο χερι... 8)

Αποσυνδεδεμένος ελπιδα@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πρεπει να ειμαστε συγκρατημενοι,,,τα γεγονοτα της πολιτικης ζωης,,,θα επιφερουν πολλες αλλαγες,,,και καθυστερησεις,,,τις προηγουμενες χρονιες,,,η καθυστερηση εκδοσης εγκυκλιου,,,συνεχιζοταν με μικρες φασεις προσληψεων,,,και δουλευαμε απο τελη νοεμβρη....ετσι συμβαινει μια χρονια σεπτεμβρη,,μια χρονια νοεμβρη,,,δυστυχως,,,και ειδικα τωρα,,,ολα ειναι στον αερα...

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
και με 30αρια τμήματα

Kokoschka

  • Επισκέπτης
ρρ
« Απάντηση #4505 στις: Ιούλιος 07, 2015, 11:00:02 μμ »
Γιατι να μην παρουν?Η συμφωνια θα περιλαμβανει και αναπτυξιακο πακετο...Η αυξηση μισθου προκυπτει απο το οτι δουλευουμε καθε χρονο..Εγω π.χ με ενα αλλο χρονο φτανω τα 6 ετη και παω βαθμο Δ..1120 καθαρα στο χερι... 8)
Πολλη αναπτυξη ακουω και θα μας ερθουν 13 δις μετρα καπελο.Ευχομαι να μην εχω ψηφισει όχι στα 8,5 και ναι στα 13.
Ιδωμεν.

 Και αναπτυξιακο πακετο να υπαρξει,δεν θα παει σε αυξησεις μισθων ΔΥ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2015, 11:06:22 μμ από Kokoschka »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Γιατι να μην παρουν?Η συμφωνια θα περιλαμβανει και αναπτυξιακο πακετο...Η αυξηση μισθου προκυπτει απο το οτι δουλευουμε καθε χρονο..Εγω π.χ με ενα αλλο χρονο φτανω τα 6 ετη και παω βαθμο Δ..1120 καθαρα στο χερι... 8)
Συγνωμη , εγω που ειμαι κλιμακιο Δ2 , επιδομα παιδιου και 15 χρονια δουλειας, παλαιος ασφαλισμενοςκαι παιρνω 1070, με πιασανε Κωτσο; που τα ειδες τα 1120 καθαρα, ρε φιλε;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2015, 11:31:56 μμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγνωμη , εγω που ειμαι κλιμακιο Δ2 , επιδομα παιδιου και 15 χρονια δουλειας και παιρνω 1070, με πιασανε Κωτσο; που τα ειδες τα 1120 καθαρα, ρε φιλε;
Αν εισαι μονιμος υπαρχει διαφορα με το μισθολογιο των αναπληρωτων

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160040
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 382
Σύνολο: 391

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.