*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 261699 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #658 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:21:28 μμ »
και εγω παιδια μενω μεσσηνια, ευχομαι να μπορεσουν καποιοι να παρευρεθουν...εννοειται οτι θα πεταγα λασπες, θα καιγα δεντρα και τη βουλη την ιδια για αυτη την κατασταση υποτιμησης ενος πτυχιου με συνεχομενους ασεπ, ωρομισθιες του κωλου και προσθετες που εξαρτωνται απο το ποσο θα γλειψεις τον εκαστοτε διευθυντη....λοιπον μην τρελαθουμε κιολας οτι ολα ειναι καλα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:17:45 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #659 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:25:03 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #660 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:25:20 μμ »
Συνάδελφος με ενημέρωσε ότι ο Αυτιάς το πρωί δήλωσε ότι από Δευτέρα θα ξεκινήσουν οι κλήσεις αναπληρωτών.

Μα ποιος είναι τέλος πάντων ο Αυτιάς. Ότι του κατέβει λέει. Άλλα λέει το ΣτΕ και άλλα ο Αυτιάς.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #661 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:30:25 μμ »
Συντάσσομαι με τις σκέψεις όλων των συναδέλφων παραπάνω. Θεωρώ ότι υποτιμούν τη νοημοσύνη μας και μας προσβάλλουν με τον χειρότερο τρόπο κι αυτό είναι κάτι που σαν μορφωμένοι άνθρωποι δεν πρέπει να το ανεχόμαστε.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:17:45 »

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #662 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:44:09 μμ »
πηρα πριν λιγο τηλ στο υπουργειο και μου ειπαν οτι απο δευτερα τωρα τα λεμε καθως δεν τους ηρθε καμια αποφαση του συμβουλιου.ουτε πινακες ετοιμους εχουν.θα κινητοποιηθουν οταν δωσει την εγκριστη το στε

Αποσυνδεδεμένος jeronimo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το πόκερ
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #663 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:46:48 μμ »
Πήραν από τις περιφέρεις στις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας και ζητήσαν κενά, χθες συνεδρίασε το ΠΥΣΔΕ στις κατά τόπους περιφέρειες για να τοποθετηθούν οι νεοδιόριστοι και από βδομάδα τοποθετούνται οι αναπληρωτές της α φάσης. Πήγαν όλα λίγο πιο πίσω (4-5 μέρες)ρε παιδιά γι αυτό και η καθυστέρηση με τη β φάση και είναι στη μέση και οι εκλογές..Ας ηρεμήσουμε και από πηγή από το ΥΠΕΠΘ έμαθα ότι Δευτέρα Τρίτη η β φάση. Άντε καλό ΠΣΚ και ψυχραιμία... :)

Αποσυνδεδεμένος nikos6767

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #664 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:47:23 μμ »
τα αποτελεσματα π2 οχι πριν απο τεταρτη -καλο σαβ-κυρ

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #665 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:48:41 μμ »
θα παθω εγκεφαλικο διαβασα την απαντηση του υπουργου στο esos  κ δυο λεξεις δε μου αρεσαν ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ να δωσει εξαιρεση  το Στε  κ τα κενα ΑΝ υπαρχουν θα καλυφθουν, μεχρι τη Δευτερα , αντε Τριτη οπως ειπε η υπαλληλος απο το Στε εγω θα καθομαι σε αναμμενα καρβουνα .

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #666 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:52:03 μμ »

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Κύριε Υπουργέ, από την πλευρά των καθηγητών τής μέσης εκπαίδευσης, μέσω της ομοσπονδίας τους, σας εστάλη ένα μήνυμα, ότι υπάρχουν κενές θέσεις. Υπάρχει χρονοδιάγραμμα άμεσης κάλυψης σε ότι αφορά τα γυμνάσια και τα λύκεια;


ΥΠΟΥΡΓΟΣ: Αυτό έχει απαντηθεί από το Υπουργείο Παιδείας, τα πάντα είναι καλύτερα και από κάθε χρονιά και, όσον αφορά στα «κενά» εκεί που δεν υπάρχουν, και όσον αφορά στο υλικό, όσον αφορά στα βιβλία και ούτω καθεξής. Δηλαδή είμαστε στον ίδιο βαθμό προετοιμασίας, όπως κάθε χρόνο. Από εκεί και έπειτα, αν υπάρχουν κάποιες δυσλειτουργίες, εμείς είμαστε έτοιμοι να τις αντιμετωπίσουμε όταν και εφόσον βεβαίως το Συμβούλιο της Επικρατείας δώσει και την άδεια -γιατί είμαστε σε προεκλογική περίοδο- για να προχωρήσουμε σε επιπρόσθετες προσλήψεις. Διότι, όπως ξέρετε αυτό γίνεται μόνο από την τριμελή επιτροπή η οποία απαρτίζεται από τον Πρόεδρο του Συμβουλίου Επικρατείας και δύο Αρεοπαγίτες, η οποία βεβαίως όταν με το καλό συσταθεί, ενδεχομένως να μας δώσει και άδεια εάν να υπάρχουν κενά, θα τα συμπληρώσουμε και αυτά.


πάω στοίχημα πως δεν τους ζήτησαν άδεια ακόμα!!!! αν είχαν ζητήσει...δεν θα είχε συσταθεί η επιτροπή; μη ξεχνάτε πως δεν είναι μόνιμη επιτροπή του ΣτΕ, αλλά ύστερα από κάποιο αίτημα συγκροτείται!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:55:13 μμ από ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος fys98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #667 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:58:19 μμ »
για να μην χρεωθούν αποτυχία μπορεί να θέλουν κα καθυστερούν

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #668 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 03:05:58 μμ »
Συνάδελφοι, συμπάσχω μαζί σας και αν και είμαι της Α΄φάσης (τακτοποιημενη θεωρητικά) τραβιέμαι όπως και ίσως άλλοι αναπληρωτές της α΄φάσης. Για ακόμη μια φορά μας τοποθετούν αρχικά σε σχολείο και μετά μας διώχνουν. Αυτή τη φορά ήρθαν οι βυσματούχοι των αποσπάσεων και εμείς οι αναπληρωτές είμαστε έρμαια της κάθε δευτεροβάθμιας. Αίσχος!

Μόλις σήμερα στις 12.20 τοποθετήθηκα... στο Λύκειο όπου ήμουν μαθήτρια και από όπου απολύθηκα!!!  :D  :D
Έτσι, θα είμαι συνάδελφος με τους καθηγητές μου!!!  :D  ;D  ;D

Με το καλό η Β' φάση.  :)
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος cycle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #669 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 03:19:06 μμ »
Γεια σας και απο μενα. Μολις διαβασα στο esos.gr οτι ακομη και σημερα το υπ. παιδειας δεν ελαβε τη γνωμοδοτηση του Συμβουλιου Επικρατειας. Παει και το σαββατοκυριακο απο δευτερα τα νεοτερα. Οχι τιποτε αλλο αλλα ετος μιλαμε για αλλο υπουργο , αν ηταν ο Στυλιανιδης δεν θα λεγαμε τιποτε για σαββατοκυρικο και αργια. Τοτε το υπουργειο δουλευε 24ωρο και οι τοποθετησεις γινονταν καθε ωρα της ημερας. Μονο εμεις και οι οικογενειες μας γεμιζουμε αγχος.

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #670 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 03:23:30 μμ »
θελω επειγοντως Ευρ.Στυλλιανιδη πισω, δεν αντεχω αλλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #671 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 03:25:18 μμ »
και φυσικα ξαναπηρα και το σηκωσε ο ευγενικος κυριουλης και ειπε το πιθανοτερο οχι , γιατι δεν εχουν ακομη την αδεια απο το ΣτΕ
Βρε ,παιδιά δε θέλω να σας απογοητεύσω ,αλλά μάλλον θα αργήσει κάπως η β' φάση. Μόλις χθες σε πολλές περιφέρειες τοποθετήθηκαν αποσπασθέντες ,ενώ σε άλλες όπως στη δική μου δεν έχουν ακόμη τοποθετηθεί οι αναπληρωτές (όπως συμβαίνει και με μένα) της α' φάσης . Δηλαδή υπάρχουν ήδη δεκάδες και ίσως εκατοντάδες ακόμη καθηγητές όλων των κλάδων κυριολεκτικά με το ακουστικό στο χέρι ,για να μάθουν σε ποιο σχολείο θα τοποθετηθούν για φέτος.
Δε θέλω να σκορπίσω απογοήτευση ,αλλά επικρατεί γεινικώς ένα μπάχαλο...

Κι εγώ δε θέλω να σας απογοητεύσω, αλλά θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα (καλύτερα, προγράψαντα  ;D )...
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159988
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 564
Σύνολο: 577

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.139 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.