*

Αποστολέας Θέμα: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 1390934 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4830 στις: Ιούλιος 25, 2013, 11:12:37 μμ »


Συνάδελφοι είναι ντροπή να μην δεχόμαστε την αξιόλογηση...την έχουμε δαιμονοποιήσει δίχως λόγο...δηλ. τί ακριβώς νομίζετε ότι θα γίνει αν κάνεις το μάθημά σου σωστά? Θέλω πραγματικά κάποιος να μου το αναλύσει αυτό...Υποτίθεται ότι θα βγουν κάποιοι στόχοι που θα ναι υπό αξιολόγηση..και κάποια στιγμή μια μέρα θα έλθει ο σύμβουλός σου να παρακολουθήσει το μάθημα..(όπως έγινε φέτος στο Δημοτικό που ήμουν Ολοήμερο)....και μάλιστα η δασκάλα στην οποία ήλθε ο Σύμβουλος μου είπε χαρακτηριστικά "Ευτυχώς που ο Κωστάκης και ο Πετράκης ήταν αρκετά ανήσυχοι και υπερκινητικοί ώστε να φανούν ακριβώς τα προβλήματα στην εκπαιδευτική διαδικασία.......’ψογη αντιμετώπιση κατά την άποψή μου!
Ας σταματήσουμε να έχουμε χαμηλή αυτοεκτίμηση σε αυτό που κάνουμε...ας βγούμε μπροστά με αυτοπεποίθηση...δεν αντέχω άλλο να ακούω ποιός θα με αξιολογήσει..ο συμβουλός μου θα το κάνει..σιγά τα αβγά!

Δε θέλω να σου χαλάσω την ονειρική εικόνα που έχεις για την αξιολόγηση, αλλά:
- Δεν είναι όλοι οι σχολικοί σύμβουλοι σαν αυτόν που περιγράφεις. Υπάρχουν αμέτρητοι κομπλεξικοί και ανεπαρκείς που υπηρετούν σε αυτή τη θέση και μόνο βοήθεια δεν προσφέρουν. Τώρα που θα έχουν στα χέρια τους και εξουσία, αντιλαμβάνεσαι πως θα καταντήσουν.
- Κάθε σχολικός σύμβουλος θα δέχεται πιέσεις να βρει "ανεπαρκείς" συναδέλφους για να τεθούν σε διαθεσιμότητα και να "βγουν" οι αριθμοί της τρόικας. Και ποιοι θα κριθούν "ανεπαρκείς"; Προφανώς αυτοί που δεν έβαλαν τον τάδε διευθυντή ΔΔΕ, αιρετό ή οποιονδήποτε μπάρμπα στην Κορώνη να τηλεφωνήσει στο σύμβουλο και να του εφιστήσει την προσοχή για τον "τάδε καλό συνάδλεφο που δεν πρέπει να πειραχτει".
Στην Ελλάδα ζούμε, και μάλιστα στην Ελλάδα του μνημονίου και της χρεοκοπίας. Όποιος νομίζει ότι η αξιολόγηση γίνεται για να βοηθηθεί το εκπαιδευτικό έργο, μάλλον δεν έχει αντιληφθεί τι έχει συμβεί τα τελευταία τρία χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:32 »

dd2

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4831 στις: Ιούλιος 25, 2013, 11:14:06 μμ »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4832 στις: Ιούλιος 25, 2013, 11:15:54 μμ »
Για τις υποχρεωτικές μετατάξεις γράφει ότι καλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί να υποβάλλουν αίτηση. Αν δε συμπληρωθούν οι θέσεις, πώς θα αξιολογηθούν όλοι οι εκπαιδευτικοί του κλάδου χωρίς να υποβάλλουν αίτηση;
όλοι οι εκπαιδευτικοί αξιολογούνται στην περίπτωση που καταργούνται ορισμένες οργανικές του ίδιου κλάδου ή ειδικότητας,
για την περίπτωση της υποχρεωτικής μετάταξης συντάσσεται αξιολογικός πίνακας ύστερα από αιτήσεις των ενδιαφερομένων πλεοναζόντων ανά ειδικότητα και διεύθυνση,
δε μπορώ να φανταστώ κάποιον τέτοιο πλεονάζοντα που δε θα κάνει αίτηση εφόσον η μετάταξη στην περίπτωση αυτή είναι υποχρεωτική,
να προσέξουμε ότι μετατάσσονται υποχρεωτικά σε θέσεις εκπαιδευτικού ή διοικητικού προσωπικού
σε υπηρεσίες ή φορείς του Υ.ΠΑΙ.Θ
με ταυτόχρονη κατάργηση ισάριθμων κενών ή κενούμενων (εφόσον δεν υπάρχουν) οργανικών θέσεων της ίδιας, ανώτερης ή κατώτερης κατηγορίας (το κατώτερης προστέθηκε με τη σημερινή τροπολογία)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος talaiporos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4833 στις: Ιούλιος 25, 2013, 11:27:36 μμ »
όλοι οι εκπαιδευτικοί αξιολογούνται στην περίπτωση που καταργούνται ορισμένες οργανικές του ίδιου κλάδου ή ειδικότητας,

όπως ακριβώς συμβαίνει με τις νέες υπεραριθμίες ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:32 »

Αποσυνδεδεμένος Garcia4

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4834 στις: Ιούλιος 25, 2013, 11:46:36 μμ »


Συνάδελφοι είναι ντροπή να μην δεχόμαστε την αξιόλογηση...την έχουμε δαιμονοποιήσει δίχως λόγο...δηλ. τί ακριβώς νομίζετε ότι θα γίνει αν κάνεις το μάθημά σου σωστά? Θέλω πραγματικά κάποιος να μου το αναλύσει αυτό...Υποτίθεται ότι θα βγουν κάποιοι στόχοι που θα ναι υπό αξιολόγηση..και κάποια στιγμή μια μέρα θα έλθει ο σύμβουλός σου να παρακολουθήσει το μάθημα..(όπως έγινε φέτος στο Δημοτικό που ήμουν Ολοήμερο)....και μάλιστα η δασκάλα στην οποία ήλθε ο Σύμβουλος μου είπε χαρακτηριστικά "Ευτυχώς που ο Κωστάκης και ο Πετράκης ήταν αρκετά ανήσυχοι και υπερκινητικοί ώστε να φανούν ακριβώς τα προβλήματα στην εκπαιδευτική διαδικασία.......’ψογη αντιμετώπιση κατά την άποψή μου!
Ας σταματήσουμε να έχουμε χαμηλή αυτοεκτίμηση σε αυτό που κάνουμε...ας βγούμε μπροστά με αυτοπεποίθηση...δεν αντέχω άλλο να ακούω ποιός θα με αξιολογήσει..ο συμβουλός μου θα το κάνει..σιγά τα αβγά!

Δε θέλω να σου χαλάσω την ονειρική εικόνα που έχεις για την αξιολόγηση, αλλά:
- Δεν είναι όλοι οι σχολικοί σύμβουλοι σαν αυτόν που περιγράφεις. Υπάρχουν αμέτρητοι κομπλεξικοί και ανεπαρκείς που υπηρετούν σε αυτή τη θέση και μόνο βοήθεια δεν προσφέρουν. Τώρα που θα έχουν στα χέρια τους και εξουσία, αντιλαμβάνεσαι πως θα καταντήσουν.
- Κάθε σχολικός σύμβουλος θα δέχεται πιέσεις να βρει "ανεπαρκείς" συναδέλφους για να τεθούν σε διαθεσιμότητα και να "βγουν" οι αριθμοί της τρόικας. Και ποιοι θα κριθούν "ανεπαρκείς"; Προφανώς αυτοί που δεν έβαλαν τον τάδε διευθυντή ΔΔΕ, αιρετό ή οποιονδήποτε μπάρμπα στην Κορώνη να τηλεφωνήσει στο σύμβουλο και να του εφιστήσει την προσοχή για τον "τάδε καλό συνάδλεφο που δεν πρέπει να πειραχτει".
Στην Ελλάδα ζούμε, και μάλιστα στην Ελλάδα του μνημονίου και της χρεοκοπίας. Όποιος νομίζει ότι η αξιολόγηση γίνεται για να βοηθηθεί το εκπαιδευτικό έργο, μάλλον δεν έχει αντιληφθεί τι έχει συμβεί τα τελευταία τρία χρόνια...

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι η καχυποψία που μας έχει ποτίσει το νεοελληνικό κράτος από το 74 και μετά είναι δηλητήριο που κατατρώει τις σάρκες μας...αυτή η λογική είναι η λογική που μας έφερε ως εδώ..στην χρεωκοπία...έχω βαρεθεί το στην ελλάδα ζούμε...πραγματικά έχει καταντήσει ένα σίχαμα αυτή η χώρα..από τους πολίτες της και όχι τους πολιτικούς της...οι Έλληνες Πολίτες έχουν καταντήσει την Ελλάδα στα χάλια που έχει...εμείς! Και στην τελική...ας εφαρμοστεί πιλοτικά η αξιολόγηση..εγώ που θέλω να αξιολογηθώ για το εκπαιδευτικό μου έργο να μπορώ να αξιολογηθώ...όποιος δεν θέλει κανένα πρόβλημα..αλλά όχι να αλλάζει και βαθμό χωρίς αξιολόγηση..πού το χετε δει γραμμένο αυτό στον ιδιωτικό τομέα? Και να ξέρετε ότι και στον ιδιωτικό υπάρχουν τα λάθη οι προσωπικές κόντρες και η υποκειμενικότητα στην αξιολόγηση..αυτό όμως τί σημαίνει? Ότι δεν θα υπάρχει? Έλεος πια με την δικτατορία της μετριότητας στην Ελλάδα...αυτό που ενδόμυχα φοβόμαστε είναι ότι κάποιος πιο ορεξάτος πιο καινοτόμος και πιο καλός στην τελική δάσκαλος θα πάρει μεγαλύτερο μισθό από μας ή θα μας ξεβολέψει..αυτή είναι η αποψή μου...Κακό δηλ είναι να επιβραβευτεί? Όλοι ίδιοι είμαστε και γαμάτοι? Κανείς δεν είναι κακός? Ήμαρτον θα τρελαθούμε σε αυτή τη χώρα...

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4835 στις: Ιούλιος 25, 2013, 11:52:59 μμ »
Αντισυνταγματική η διαθεσιμότητα, κρίνουν τέσσερα δικαστήρια - Ειδήσεις - Ελλάδα - in.gr
Μήπως είναι αυτοί (δημοτικοί υπάλληλοι)που παραμένουν στην εργασία τους με προσωρινές διαταγές?
By the way οι μεταπτυχιακοί/διδακτορικοί δημοτικοί φύλακες και αστυνόμοι εξακολουθούν μέχρι νεωτέρας να μετατάσσονται αυτοδίκαια :-[, του κλώτσου και του μπάτσου γίναμε... :-[
πχ και εδώ:
http://eadikigoroi.wordpress.com/2012/12/21/%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B9%CE%BC%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%AD%CF%86%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%85%CF%80%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BB%CE%BF/
για αυτούς δηλαδή που είχαν πει ότι θα φύγουν πρώτοι? ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2013, 12:00:14 πμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: ’ντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4836 στις: Ιούλιος 26, 2013, 12:01:35 πμ »
Αντισυνταγματική η διαθεσιμότητα, κρίνουν τέσσερα δικαστήρια - Ειδήσεις - Ελλάδα - in.gr
http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231244148

Πολύ σωστή η απόφαση, αλλά ποιός θα την εφαρμόσει, η πουλημένη κυβέρνηση ή η υπεράνω αυτής αρχή, η Ε.Ε., η οποία στην ουσία είναι ο παράγοντας που την ωθεί στην αντισυνταγματικότητα?
  

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: ’ντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4837 στις: Ιούλιος 26, 2013, 12:50:51 πμ »
Τι είδους οικονομική αυτονομία έχουν οι Δήμοι? Αφού οι περισσότεροι είναι καταχρεωμένοι...

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2005
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4838 στις: Ιούλιος 26, 2013, 01:36:32 πμ »
Μοριοδότηση για τους εκπαιδευτικούς της τεχνικής εκπαίδευσης που κατέχουν μεταπτυχιακό ή διδακτορικό δίπλωμα, προανήγγειλε ο υφυπουργός Παιδείας Συμεών Κεδίκογλου.
Όπως είπε , οι συγκεκριμένοι εκπαιδευτικοί τέθηκαν σε διαθεσιμότητα "κατ' απαίτηση της τρόικας, προκειμένου να προχωρήσει η διαδικασία με τη δόση". ???
«Για τους εκπαιδευτικούς αυτούς που έμειναν με τη σημερινή τροπολογία εκτός του καθεστώτος προστασίας, θα υπάρξει μια μοριοδότηση, ένα bonus, ώστε να έχουν ένα προβάδισμα στην απορρόφηση προσωπικού, που θα γίνει κατά την περίοδο της διαθεσιμότητάς τους», τόνισε ο κ. Κεδίκογλου.
"Το προεδρείο εκφράζει την έκπληξή του ότι νομοθετούμε επειδή μας το ζητάει η τρόικα...Προχωρούμε παρακάτω", σχολίασε ο αντιπρόεδρος της βουλής Γιάννης Δραγασάκης.
http://www.youtube.com/watch?v=60A3XdZ9XNM&feature=player_embedded&t=0

Ας τ' αφήσει αυτά ο "σεμνός και μελαγχολικός" κ. Κεδίκογλου. Αν θέλανε να κάνουνε πράξη αυτό που λένε θα αλλάζανε στο άρθρο 91 (Κινητικότητα) το:

"Οι τρίτεκνοι υπάλληλοι ΅ετατάσσονται ή ΅εταφέρονται κατά προτεραιότητα."

και θα συμπεριλαμβάνανε και τους κατόχους μεταπτυχιακών/διδακτορικών. Όλα τ' άλλα...

Αλλά αυτό δεν το ζήτησε η τρόικα, έτσι δεν είναι κ. Κεδίκογλου;

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4839 στις: Ιούλιος 26, 2013, 02:14:47 πμ »

Ας τ' αφήσει αυτά ο "σεμνός και μελαγχολικός" κ. Κεδίκογλου. Αν θέλανε να κάνουνε πράξη αυτό που λένε θα αλλάζανε στο άρθρο 91 (Κινητικότητα) το:

"Οι τρίτεκνοι υπάλληλοι ΅ετατάσσονται ή ΅εταφέρονται κατά προτεραιότητα."

και θα συμπεριλαμβάνανε και τους κατόχους μεταπτυχιακών/διδακτορικών. Όλα τ' άλλα...

Αλλά αυτό δεν το ζήτησε η τρόικα, έτσι δεν είναι κ. Κεδίκογλου;
αυτό με τους τρίτεκνους ήταν προϋπόθεση, για να ψηφίσει το νομοσχέδιο ένας βουλευτής. Αν δεν είχε γίνει αυτό, μάλλον θα έβγαιναν τα νούμερα και δε θα χρειαζόταν άλλοι 80, που τους πήρε από τους κατέχοντες μεταπτυχιακούς τίτλους.

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4840 στις: Ιούλιος 26, 2013, 03:29:08 πμ »
Aυτο το κλαμα σημερα μονο για τους μεταπτυχιακους οτι ειναι ανωτεροι απο τους αλλους με αναγουλιασε.....ολοι ισαξιοι ειναι και βρισκονται στην ιδια μοιρα που εχασαν την εργασια τους,και δεν πιστευω στο προσοντολογιο (ασε που ειναι και ακριβο και καποιος πρεπει να στο παρεχει....ευκαταστατοι μαμα μπαμπας γνωριμιες με πανεπιστιμιακους...)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2013, 03:32:29 πμ από belw »

Αποσυνδεδεμένος kopan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: ’ντρας
  • Όλα αλλάζουν όταν εσύ αλλάζεις.
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4841 στις: Ιούλιος 26, 2013, 07:19:30 πμ »

Ας τ' αφήσει αυτά ο "σεμνός και μελαγχολικός" κ. Κεδίκογλου. Αν θέλανε να κάνουνε πράξη αυτό που λένε θα αλλάζανε στο άρθρο 91 (Κινητικότητα) το:

"Οι τρίτεκνοι υπάλληλοι ΅ετατάσσονται ή ΅εταφέρονται κατά προτεραιότητα."

και θα συμπεριλαμβάνανε και τους κατόχους μεταπτυχιακών/διδακτορικών. Όλα τ' άλλα...

Αλλά αυτό δεν το ζήτησε η τρόικα, έτσι δεν είναι κ. Κεδίκογλου;
αυτό με τους τρίτεκνους ήταν προϋπόθεση, για να ψηφίσει το νομοσχέδιο ένας βουλευτής. Αν δεν είχε γίνει αυτό, μάλλον θα έβγαιναν τα νούμερα και δε θα χρειαζόταν άλλοι 80, που τους πήρε από τους κατέχοντες μεταπτυχιακούς τίτλους.

Και για τους μεταπτυχιακούς δύο βουλευτές χθες δεν ψήφισαν, αλλά μόνο "κίτρινη κάρτα" πήραν, ενώ ο Αντώνης είχε προειδοποιήσει και απειλήσει με εκλογές, για το όποιο "αντάρτικο"...
Φυσικά οι εκλογές ΔΕΝ είναι δική του αρμοδιότητα πια, αλλά του Ράιχ...!

Ας το "τυπώσουμε" στο μυαλό μας...ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι στο απυρόβλητο...ΚΑΝΕΝΑΣ...!!!

Το ότι έχει κάποιος διδακτορικό, τι σχέση έχει με το αν είναι καλός δάσκαλος ή όχι...;
Ξέρω συναδέλφους "διδάκτορες", που είναι στο μάθημα πραγματικά για γέλια και παιδιά και γονείς τους δουλεύουν και παραπονιούνται και άλλους που είναι χωρίς "τίτλους" και "φαμφάρες" και είναι πραγματικά δάσκαλοι...!!!

Το "εκπαιδευτιλίκι" παιδιά, είναι κατά το μεγαλύτερο ποσοστό...η "προσωπικότητα" και η ικανότητα μετάδοσης...!!!

Αυτή η αυτο-διαίρεση και ο "κανιβαλισμός" θα μας φάει ΟΛΟΥΣ...!!!

Καλημέρα όλη μέρα και για σήμερα...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2013, 07:25:24 πμ από kopan »
Η ευφυΐα είναι η σύζυγος, η φαντασία είναι η ερωμένη και η μνήμη είναι η υπηρέτρια.
Βίκτωρ Ουγκώ

Αποσυνδεδεμένος Ikaria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4842 στις: Ιούλιος 26, 2013, 07:58:38 πμ »
Οταν ακουσα πριν μερικα χρονια για το ΔΝΤ και την 'βοηθεια' που προσφερε στην Ρουμανια,
θυμαμαι με ειχε σοκαρει το γεγονος οτι το πρωτο μετρο που πηρε ηταν η απολυση 100.000 δημοσιων υπαλληλων.
 Τωρα τα ζω ..... δυστυχως και τα χειροτερα ερχονται!

Δεν ήταν 100 αλλά 150000. Και η Ρουμανία πραγματικά αμα δείτε την ιστορία της πέρασε των παθών της τον τάραχο απο το ΔΝΤ.

Αποσυνδεδεμένος mpanania

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4843 στις: Ιούλιος 26, 2013, 08:18:44 πμ »
Aυτο το κλαμα σημερα μονο για τους μεταπτυχιακους οτι ειναι ανωτεροι απο τους αλλους με αναγουλιασε.....ολοι ισαξιοι ειναι και βρισκονται στην ιδια μοιρα που εχασαν την εργασια τους,και δεν πιστευω στο προσοντολογιο (ασε που ειναι και ακριβο και καποιος πρεπει να στο παρεχει....ευκαταστατοι μαμα μπαμπας γνωριμιες με πανεπιστιμιακους...)

καλημερα...δεν ισχυει για ολους αυτο που λες...καποιοι δεν εχουν πλουσιους γονεις ουτε γνωριμιες....κ ομως με προσωπικο ζηλο καταφεραν να πανε ενα βημα παραπανω τις σπουδες τους....
μην ειμαστε τοσο γενικολογοι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160692
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 365
Σύνολο: 385

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.