*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 446328 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #910 στις: Ιανουάριος 14, 2017, 10:46:23 μμ »
Δε νομίζω ότι επειδή δε θα γίνει γραπτός διαγωνισμός, ότι δε θα μετράνε οι παλιοί βαθμοί.
Το τεστ δεξιοτήτων δεν ξανάγινε, αλλά κανείς δεν είπε ότι έπαψε να μετράει στις προκηρύξεις του δημοσίου.

Δε μετράει στις μέρες μας δυστυχώς πουθενά το τεστ δεξιοτήτων. Σε μια ρημαδοπροκήρυξη που είπα να ασχοληθώ γιατί είχε υψηλές απαιτήσεις (C1 ακατέβατο, προυπηρεσία τουλάχιστον 7ετή, μεταπτυχιακά) μπας και ξετελματώσω, αυτή της τράπεζας της Ελλάδος, δε μπόρεσα να συμετάσχω γιατί είχε ως όριο ηλικίας τα 35!!!!! Διάβασέ τη να πεισθείς...
Η πλάκα είναι ότι κοιτώντας τα μόρια των διοριστέων εκ των υστέρων, είχα περισσότερα κι απ τον πρώτο...
Τόπο στα νιάτα παντού λοιπόν!!!
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:42:58 »

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #911 στις: Ιανουάριος 14, 2017, 11:52:36 μμ »
Ο υπουργός Παιδείας  είπε  επίσης τα εξής:
Α. Η εφαρμογή του νόμου που προέβλεπε ότι το Πιστοποιητικό Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας είναι απαραίτητη προϋπόθεση για οποιοδήποτε διορισμό στην εκπαίδευση, αναστέλλεται, μέχρι την ολοκλήρωση της επεξεργασίας του νέου νομικού πλαισίου.
https://www.esos.gr/arthra/48395/deite-sto-esos-tin-anakoinosi-toy-yp-paideias-gia-pistopoiitiko-paidagogikis-kai
βολεύουν τα ΤΣΥΡΙΖοπουλα ή μου φαίνεται;

 

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #912 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 12:01:54 πμ »
Το μόνο που θα μπορούσε να δωθει στους νέους είναι μοριοδοτηση. Είμαι τριτεκνος το έχω παραδεχτεί. Δεν ήταν σωστό το 20%. Τότε για όσους θέλουν να γνωρίζουν μας το έδωσαν τυράκι προκειμένου να μην γίνει η εξομοίωση με τους πολύτεκνους που μας είχαν υποσχεθεί! Τα ποσοστά δεν είναι σωστά! Μοριοδοτηση σε ότι έχει κάνει ο καθένας! Τα πάντα όλα . Έτος κτησης βαθμός κτησης μεταπτυχιακά ,παιδιά για όλους με μοριοδοτηση. Βαθμός ΑΣΕΠ ολόκληρος! Ξενες γλώσσες! Προϋπηρεσία πλαφόν! Το γνωρίζαμε από το 2009 και ο καθένας έκανε τις επιλογές του. Εάν δεν δώσει πλαφόν το 16.8 θα είναι η ίδια παρανομία με το παράνομο άνοιγμα των πινάκων!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #913 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 12:47:45 πμ »
Το μόνο που θα μπορούσε να δωθει στους νέους είναι μοριοδοτηση. Είμαι τριτεκνος το έχω παραδεχτεί. Δεν ήταν σωστό το 20%. Τότε για όσους θέλουν να γνωρίζουν μας το έδωσαν τυράκι προκειμένου να μην γίνει η εξομοίωση με τους πολύτεκνους που μας είχαν υποσχεθεί! Τα ποσοστά δεν είναι σωστά! Μοριοδοτηση σε ότι έχει κάνει ο καθένας! Τα πάντα όλα . Έτος κτησης βαθμός κτησης μεταπτυχιακά ,παιδιά για όλους με μοριοδοτηση. Βαθμός ΑΣΕΠ ολόκληρος! Ξενες γλώσσες! Προϋπηρεσία πλαφόν! Το γνωρίζαμε από το 2009 και ο καθένας έκανε τις επιλογές του. Εάν δεν δώσει πλαφόν το 16.8 θα είναι η ίδια παρανομία με το παράνομο άνοιγμα των πινάκων!
μοριοδότηση σε οτι έχει κάνει ο καθένας; αλλά πλαφόν; άρα κόβεις κάτι που έχει κάνει κάποιος ..αυτό δεν είναι μοριοδότηση σε ότι έχει κάνει, ουτε τα πάντα όλα, αλλά ψαλίδισμα σε ότι έχει κάνει...αλήθεια τα πλεονεκτηματα του 20% των τριτέκνων εσύ δεν τα καρπώθηκες; ή δεν πήγαινες; διότι αν πήγαινες και μάζευες με την ιδιότητα του τρίτεκνου μόρια,θες τωρα να τα κόψουν από τους άλλους; γιατί πλαφόν; κουράστηκες να πηγαίνεις και είπες να μην σε προσπεράσουν οι άλλοι; καλά αυτό το έτος κτήσης πτυχίου να μετράει το λέει η πεαδ; δηλαδή θα βαθμολογήσουμε την παλαιότητά σου, άρα κάτι σαν επετηρίδα; αυτό δεν είναι λίγο συμφεροντολογικό; αλλά πλαφόν στην προϋπηρεσία; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;Dπλαφόν ε; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
καταλάβατε;;...να μετράει για την πρόσληψη το πότε πήρες πτυχίο και όχι τοπόσα χρόνια εχεις στην τάξη; αλήθεια έχεις πάει σε ιδιωτική δουλειά να πεις στον εργοδότη ''πάρε με στην δουλειά έχω πτυχίο από το 1821''  ;D ;D ;D ;D ;D αλλά στην τάξη μόνο 5 χρόνια (επειδή δεν ΄μπορούσα ή δεν ήθελα να πάω αναπληρωτής  έναντι άλλων συνυποψηφίων μου) και έναντι ένός συνυποψηφίου μου με 12, 15 χρόνια στην τάξη πλεονεκτώ λόγω αρχαιότητας;... ;D ;D ;D ;D ;D ;D μιλαμε είσθε τραγικοί μερικοί...αυτο είναι το περίγραμμα προσόντων που θέλετε για τους εκπαιδευτικούς; επίσης και μόρια για ταπαιδιά...κάντε παιδιά λοιπόν και μην πηγαίνετε ,σαν κορόιδα αναπληρωτές...είναι πολύτιμο προσόν...στα παιδιά όχι πλαφόν...γεννάται γιατί δεν διοριζόμαστεεεεεε.... ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2017, 01:03:42 πμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:42:58 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4034
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #914 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 01:14:45 πμ »
Απλά όταν αποφασίσετε για τα κριτήρια, το αν πρέπει να υπάρχει πλαφόν ή όχι και τη βαρύτητα του κάθε κριτηρίου, μη ξεχάσετε να το πείτε στο Γαβρόγλου. Μην παιδεύεται τσάμπα...

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #915 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 01:39:03 πμ »
Μια χαρά τα καταφέρανε με το σκαρφάλωμα στα κάγκελα!!! Τους χαλούσε η τροπολογία Φίλη..... και ας λέγαμε ότι στην ουσία είναι εφαρμογή του 3848 που δίνει απλόχερα τη βάση........... τώρα όποιος αντέξει............ Τελικά όλοι θα παρακαλάνε για γραπτό ΑΣΕΠ........... αν ισχύσουν όσα ακούγονται ούτε οι μισές θέσεις για όσους στηρίζονται μόνο στην προϋπηρεσία. Οψόμεθα!!!!! Για φαντάσου μέχρι τώρα είχανε αλλεργία στη λέξη πλαφόν!!!!!!! ;D ;D ;D

ΥΓ. Αν δε κάνω λάθος όταν λένε ποσοστό για νέους, τουλάχιστον στους άλλους διαγωνισμούς αυτό ισχύει, εννοείται ποσοστό θέσεων για τις οποίες δε θα προσμετρηθεί η προϋπηρεσία. Δε σημαίνει ότι κάποιος που διαθέτει εμπειρία δεν έχει τη δυνατότητα να διαγωνιστεί για αυτές τις θέσεις. Απλά σε αυτή την περίπτωση πρέπει να συμπληρώνει υψηλότερο σκορ στα λοιπά κριτήρια πχ ακαδημαϊκά....... ή όποια θα οριστούν. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.............

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #916 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 01:50:43 πμ »
off topic
@ porcupinetree
Δεν το γνωρίζω το θέμα αλλά κάτι είχε πάρει το αυτί μου και το θυμήθηκα τώρα που το είπες, ρίξε μια ματιά εδώ http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?t=13345 και εδώ http://www.synigoros.gr/?i=metaxeirisi.el.image.269535
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2017, 01:55:41 πμ από ernie »
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #917 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 02:32:47 πμ »
Ας μην ξεχνάμε πώς ξεκίνησε πάλι έτι ζωηρωτέρα η συζήτηση περί γραπτού ΑΣΕΠ ή όχι κλπ...Θυμάστε ότι ειπώθηκε πώς αυτήν την εβδομάδα θα συνεδρίαζε η διυπουργική που θα έλυνε όλες τις λεπτομέρειες, όπως επίσης και την δήλωση Βερναρδάκη περί  προκήρυξης διορισμού επίσης την εβδομάδα που πέρασε...είδαμε τίποτε από όλα αυτά;;;!!!!Μου προξενεί εντύπωση ότι συζητάμε για όλα με λεπτομέρειες και ξεχνάμε το έναυσμα δηλαδή  τις δηλώσεις για προκηρύξεις κλπ...τις οποίες δεν είδαμε...επομένως τι εμπιστοσύνη να έχει κανείς στα λεγόμενα τους;;; Όπως αμφιβάλλω για το αν θα κάνουν τελικά διορισμούς, άλλο τόσο πρέπει να αμφιβάλλουμε για το πως θα γίνουν(γραπτός ΑΣΕΠ ή πίνακας μοριοδότησης κλπ.) οι...ανύπαρκτοι διορισμοί.... δεν ξέρω τι πληροφορίες έχουν κάποιοι από τον τρίτο όροφο του Αμαρουσίου, πάντως όταν κάποιος(αναφέρομαι στην πολιτική ηγεσία) αποδεικνύεται αναξιόπιστος για ένα θέμα( βαρύγδουπες δηλώσεις για  διυπουργικές και προκήρυξη διορισμών την εβδομάδα που έφυγε!!!), άλλο τόσο  και περισσότερο είναι αναξιόπιστος  για το σύστημα-τρόπο διορισμών...επιπλέον μην έχετε απόλυτη εμπιστοσύνη στο τι λένε οι εκάστοτε σύμβουλοι του εκάστοτε υπουργού, διότι σε τελική ανάλυση είναι αυτό ακριβώς... εκάστοτε...οι κάθε υπουργικοί σύμβουλοι μιλάνε κάθε φορά με ύφος και νοοτροπία αυθεντίας, αλλά αυτά που λένε αποδεικνύονται πάμπολλες φορές αέρας κοπανιστός ευθύς μόλις αλλάξει ο υπουργός και αλλάξουν και οι σύμβουλοι, σε μία χώρα, όπως η δική μας στην οποία από το 2010 μέχρι σήμερα έχουν περάσει από τα υπουργικά γραφεία 7 υπουργοί παιδείας.....το ότι οι τωρινοί ένοικοι του τρίτου ορόφου του Αμαρουσίου δεν θέλουν γραπτό ΑΣΕΠ, δεν μου λέει κάτι, διότι σε λίγο μπορεί να είναι πρώην, οπότε και αυτά που λένε  να πάνε στο αρχείο...αλήθεια η άποψη της ΝΔ ποια είναι;;; Γραπτός ΑΣΕΠ ή όχι;;;Ετοιμάζονται να κυβερνήσουν, επομένως πρέπει να πάρουν ξεκάθαρη θέση...

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #918 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 03:38:43 πμ »
Ας μην ξεχνάμε πώς ξεκίνησε πάλι έτι ζωηρωτέρα η συζήτηση περί γραπτού ΑΣΕΠ ή όχι κλπ...Θυμάστε ότι ειπώθηκε πώς αυτήν την εβδομάδα θα συνεδρίαζε η διυπουργική που θα έλυνε όλες τις λεπτομέρειες, όπως επίσης και την δήλωση Βερναρδάκη περί  προκήρυξης διορισμού επίσης την εβδομάδα που πέρασε...είδαμε τίποτε από όλα αυτά;;;!!!!Μου προξενεί εντύπωση ότι συζητάμε για όλα με λεπτομέρειες και ξεχνάμε το έναυσμα δηλαδή  τις δηλώσεις για προκηρύξεις κλπ...τις οποίες δεν είδαμε...επομένως τι εμπιστοσύνη να έχει κανείς στα λεγόμενα τους;;; Όπως αμφιβάλλω για το αν θα κάνουν τελικά διορισμούς, άλλο τόσο πρέπει να αμφιβάλλουμε για το πως θα γίνουν(γραπτός ΑΣΕΠ ή πίνακας μοριοδότησης κλπ.) οι...ανύπαρκτοι διορισμοί.... δεν ξέρω τι πληροφορίες έχουν κάποιοι από τον τρίτο όροφο του Αμαρουσίου, πάντως όταν κάποιος(αναφέρομαι στην πολιτική ηγεσία) αποδεικνύεται αναξιόπιστος για ένα θέμα( βαρύγδουπες δηλώσεις για  διυπουργικές και προκήρυξη διορισμών την εβδομάδα που έφυγε!!!), άλλο τόσο  και περισσότερο είναι αναξιόπιστος  για το σύστημα-τρόπο διορισμών...επιπλέον μην έχετε απόλυτη εμπιστοσύνη στο τι λένε οι εκάστοτε σύμβουλοι του εκάστοτε υπουργού, διότι σε τελική ανάλυση είναι αυτό ακριβώς... εκάστοτε...οι κάθε υπουργικοί σύμβουλοι μιλάνε κάθε φορά με ύφος και νοοτροπία αυθεντίας, αλλά αυτά που λένε αποδεικνύονται πάμπολλες φορές αέρας κοπανιστός ευθύς μόλις αλλάξει ο υπουργός και αλλάξουν και οι σύμβουλοι, σε μία χώρα, όπως η δική μας στην οποία από το 2010 μέχρι σήμερα έχουν περάσει από τα υπουργικά γραφεία 7 υπουργοί παιδείας.....το ότι οι τωρινοί ένοικοι του τρίτου ορόφου του Αμαρουσίου δεν θέλουν γραπτό ΑΣΕΠ, δεν μου λέει κάτι, διότι σε λίγο μπορεί να είναι πρώην, οπότε και αυτά που λένε  να πάνε στο αρχείο...αλήθεια η άποψη της ΝΔ ποια είναι;;; Γραπτός ΑΣΕΠ ή όχι;;;Ετοιμάζονται να κυβερνήσουν, επομένως πρέπει να πάρουν ξεκάθαρη θέση...

Γραπτός ΑΣΕΠ για εκπαιδευτικούς πάπαλα, νομίζω έχει γίνει αντιληπτό αυτό.

Όχι μόνο για πρακτικούς/οικονομικούς λόγους, αλλά και ουσιαστικούς....

Από ένα διάλογο που είχε ξεκινήσει προ "κρίσης":
http://clubs.pathfinder.gr/asep_kathigitwn_me_moria/993894?forum=74103&read=5

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #919 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 08:18:04 πμ »
Ολα θα εξαρτηθουν απο τις προθεσεις των κυβερνωντων υπαρχουν κατα βαση τρεις κατηγοριες και οπου θελουν γερνουν την πλαστιγγα, ή αποφασιζουν να μοιρασουν σε ολους τις πιθανοτητες κατα το δυνατον α) Εχοντες μεγαλη προυπηρεσια αν θελουν μπορουν να τους δωσουν γενναια μοριοδοτηση, β) επιτυχοντες ΑΣΕΠ εχουν συμμαχο την αποφαση του ΣτΕ, γ) νεοι αποφοιτοι στο παιχνιδι εχουν αβανταζ την ερευνα του ΟΟΣΑ που λεει οτι το 50% των εκπαιδευτικων (α/θμιας ιδιως) ειναι πανω απο 50 χρονων. Σιγουρα θα προσμετρηθουν μεταπτυχιακα κ.λ.π
Οποια αποφαση και να ληφθει σιγουρα θα υπαρχουν αδικημενοι. Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η οποια αλλαγη θα αφορα στους πινακες αναπληρωτων μιας και διορισμους δεν βλεπω...

Υπάρχει και μια τέταρτη μεγάλη κατηγορία. Αυτοί που έχουν παλιό πτυχίο και δουλεύουν χρόνια σε φροντιστήρια και ιδιαίτερα. Αυτοί φυσικά θέλουν γραπτό  διαγωνισμό ΑΣΕΠ όπως και οι νέοι πτυχιούχοι.

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #920 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 09:07:52 πμ »
Υπάρχει και μια τέταρτη μεγάλη κατηγορία. Αυτοί που έχουν παλιό πτυχίο και δουλεύουν χρόνια σε φροντιστήρια και ιδιαίτερα. Αυτοί φυσικά θέλουν γραπτό  διαγωνισμό ΑΣΕΠ όπως και οι νέοι πτυχιούχοι.

Να βγαλω το μαντηλι να σκουπιστω  :'( :'( :'(...Που ηταν αυτοι οταν γινοταν ΑΣΕΠ επι 15 χρονια? Γιατι δεν πηγαν να διαγωνιστουν?
Αντε να μην ακουστει κανενα γαλλικο πρωι-πρωι...

Οσο για τους νεους πους τους επιασε ο καημος καποιους οχι με το αζημιωτο...δεν υπαρχει κανενα μελλον στην Δημοσια Εκπαιδευση...απολυτως κανενα...

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #921 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 09:14:57 πμ »
Υπάρχει και μια τέταρτη μεγάλη κατηγορία. Αυτοί που έχουν παλιό πτυχίο και δουλεύουν χρόνια σε φροντιστήρια και ιδιαίτερα. Αυτοί φυσικά θέλουν γραπτό  διαγωνισμό ΑΣΕΠ όπως και οι νέοι πτυχιούχοι.

Υπαρχει και μια μεγαλυτερη κατηγορια ...οι φαλακροι ανω των σαραντα (ετων)...εκει να δεις κοσμο.... :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #922 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 10:12:45 πμ »
μοριοδότηση σε οτι έχει κάνει ο καθένας; αλλά πλαφόν; άρα κόβεις κάτι που έχει κάνει κάποιος ..αυτό δεν είναι μοριοδότηση σε ότι έχει κάνει, ουτε τα πάντα όλα, αλλά ψαλίδισμα σε ότι έχει κάνει...αλήθεια τα πλεονεκτηματα του 20% των τριτέκνων εσύ δεν τα καρπώθηκες; ή δεν πήγαινες; διότι αν πήγαινες και μάζευες με την ιδιότητα του τρίτεκνου μόρια,θες τωρα να τα κόψουν από τους άλλους; γιατί πλαφόν; κουράστηκες να πηγαίνεις και είπες να μην σε προσπεράσουν οι άλλοι; καλά αυτό το έτος κτήσης πτυχίου να μετράει το λέει η πεαδ; δηλαδή θα βαθμολογήσουμε την παλαιότητά σου, άρα κάτι σαν επετηρίδα; αυτό δεν είναι λίγο συμφεροντολογικό; αλλά πλαφόν στην προϋπηρεσία; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;Dπλαφόν ε; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
καταλάβατε;;...να μετράει για την πρόσληψη το πότε πήρες πτυχίο και όχι τοπόσα χρόνια εχεις στην τάξη; αλήθεια έχεις πάει σε ιδιωτική δουλειά να πεις στον εργοδότη ''πάρε με στην δουλειά έχω πτυχίο από το 1821''  ;D ;D ;D ;D ;D αλλά στην τάξη μόνο 5 χρόνια (επειδή δεν ΄μπορούσα ή δεν ήθελα να πάω αναπληρωτής  έναντι άλλων συνυποψηφίων μου) και έναντι ένός συνυποψηφίου μου με 12, 15 χρόνια στην τάξη πλεονεκτώ λόγω αρχαιότητας;... ;D ;D ;D ;D ;D ;D μιλαμε είσθε τραγικοί μερικοί...αυτο είναι το περίγραμμα προσόντων που θέλετε για τους εκπαιδευτικούς; επίσης και μόρια για ταπαιδιά...κάντε παιδιά λοιπόν και μην πηγαίνετε ,σαν κορόιδα αναπληρωτές...είναι πολύτιμο προσόν...στα παιδιά όχι πλαφόν...γεννάται γιατί δεν διοριζόμαστεεεεεε.... ;D ;D ;D ;D
είσαι τελικά αλλά ντάλα! Αλλο γράφω άλλο απαντάς! Ειπα ότι οι τριτεκνος τσιμπησαν το τυράκι δεν πρόσεξαν την φάκα! Με την προϋπηρεσία που έχω και 3 χρονιά να μην δουλέψω πάλι θα με καλέσουν. Το πλαφόν προϋπηρεσίας υπάρχει σε όλες τις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ!Έχω δουλέψει παράλληλα 15 τουλαχιστον χρόνια στον ιδιωτικό τομέα μαζί με την αναπλήρωση! Μαζεψου όπως σου γράφουν! Δεν ξέρεις με ποιους μιλάς!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #923 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 11:06:10 πμ »
είσαι τελικά αλλά ντάλα! Αλλο γράφω άλλο απαντάς! Ειπα ότι οι τριτεκνος τσιμπησαν το τυράκι δεν πρόσεξαν την φάκα! Με την προϋπηρεσία που έχω και 3 χρονιά να μην δουλέψω πάλι θα με καλέσουν. Το πλαφόν προϋπηρεσίας υπάρχει σε όλες τις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ!Έχω δουλέψει παράλληλα 15 τουλαχιστον χρόνια στον ιδιωτικό τομέα μαζί με την αναπλήρωση! Μαζεψου όπως σου γράφουν! Δεν ξέρεις με ποιους μιλάς!
Γράφεις ,
Παράθεση
Μοριοδοτηση σε ότι έχει κάνει ο καθένας! Τα πάντα όλα . Έτος κτησης βαθμός κτησης μεταπτυχιακά ,παιδιά για όλους με μοριοδοτηση. Βαθμός ΑΣΕΠ ολόκληρος! Ξενες γλώσσες! Προϋπηρεσία πλαφόν!
ή όχι; 'Aν έχεις προϋποηρεσία να την υποστηρίξεις κι άσε τα πλαφόν γιατί ποντάρεις στο προνόμιο της τριτεκνίας που ξέρεις ότι ευνοείται από στους διορισμούς. Λες ή όχι
Παράθεση
παιδιά [...] με μοριοδοτηση Προϋπηρεσία πλαφόν!
λες να μετράει το
Παράθεση
Έτος κτησης
πτυχίου;  δηλαδή παλαιότητα;! γράφεις και δεν θυμάσει τι γράφεις; δούλευες στον ιδιωτικό τομέα αναπληρωτής παράλληλα ; δηλαδή στον ίδιο τόπο δυο δουλειές! κι εμείς που τρέχουμε για τη μια του αναπληρωτη θέλετε τα trust των troktikων να μας την φάτε; μαζέψου εσύ γιατί θα  βάλω τις γάτες troktiko ;D ;D ;D ;D ;D ;D μην υποτιμάς τη νοημοσύνη μας βάζεις για τους άλλους πλαφόν στην προϋπηρεσία αλλα τα παιδάκια σου bonus....τα εμά εμά και τα εσά εμά...
κατω τα χέρια από τους κόπους μας!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2017, 11:11:30 πμ από proypiresia »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160742
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 407
Σύνολο: 425

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.