*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1795077 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος koritsaki_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1680 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:41:15 μμ »
τα 700 ειναι μόνο για τον νεοδιόριστο...... ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ........................!!!!!!!!!!
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:09:23 »

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1681 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:42:01 μμ »
Εσύ μάλλον ανήκεις σε αυτούς που είναι αρκετά ψηλά! Εγώ δεν είπα τι είναι καλό και τι όχι, ο καθένας έχει και άλλη γνώμη, γι αυτό και είπα να μην το ξεκινήσουμε τώρα και αυτό το βιολί τι πρέπει να πάρει και τι όχι! Τώρα εσύ αν έχεις όρεξη τι να πω...

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1682 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:44:11 μμ »
Λογικά κάπου στα €900-€950 θα είναι τα καθαρά στο χέρι. Με αφορολόγητο όμως στις 5000 ουσιαστικά θα είναι ακόμα λιγότερα. Δηλαδή 250-300 ευρώ κάτω με πέρυσι. Τα 1200+ ξεχάστε τα.

Το καλό είναι ότι κάποιοι θα αρνηθούν πρόσληψη αναπληρωτή διότι έχω διαβάσει αρκετές φορές εδώ μέσα να δηλώνουν ότι δεν τους φτάνουν τα 1200+ πόσο μάλλον τα 900-950. Άρα όσοι είναι κάπως χαμηλότερα στον πίνακα μπορεί να ωφεληθούν απο το μισθολόγιο-φτωχολόγιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2011, 01:52:19 μμ από ekalaitz »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1683 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:45:15 μμ »
Εσύ μάλλον ανήκεις σε αυτούς που είναι αρκετά ψηλά! Εγώ δεν είπα τι είναι καλό και τι όχι, ο καθένας έχει και άλλη γνώμη, γι αυτό και είπα να μην το ξεκινήσουμε τώρα και αυτό το βιολί τι πρέπει να πάρει και τι όχι! Τώρα εσύ αν έχεις όρεξη τι να πω...
Ανήκω σε αυτούς που είναι ψηλά γιατί έχω δουλέψει 4 χρόνια ωρομίσθιος με 4 έως 12 ώρες την εβδομάδα! Και ξέρω τι θα πει "ελαστική εργασία". Όταν ήμουν στις 12 ώρες διεκδικούσα οργανικές θέσεις στην πρωτοβάθμια, όχι ελαστική εργασία για να βολευτούν περισσότεροι! Ειλικρινά εκπλήσσομαι με όσα διαβάζω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:09:23 »

Αποσυνδεδεμένος koritsaki_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1684 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:49:41 μμ »
χαλαρώστε .... ειναι λογικό κάποιος που περιμένει να δουλέψει ΑΜΩ να τον συμφέρει η διάσπαση των θέσεων σε ΑΜΩ...... τι θα πρέπει να λέει δλδ??? το αντίθετο???? γίνεστε παράλογοι.... αλλα είπαμε στην πληροφορική ο κάθε ενας θέλει τους άλλους να φωνάζουν και να διεκδικούν το δικό του καλό..... τα παιδιά μπορεί να θέλουν να μπουν ΑΜΩ έστω για αυτά τα λίγα λεφτά και για το ΙΚΑ ..... για να έχουν έναν γιατρό μέσα στη χρονιά και να μπορούν να παίρνουν φάρμακα...... τι θα υποστηρίζουν δλδ τα 1200 ευρώ του κάθε ένα που είναι ψηλά στη λίστα????? Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1685 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:49:59 μμ »
Καλώς...

Αποσυνδεδεμένος Yvonnita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1686 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:52:47 μμ »
Εσύ μάλλον ανήκεις σε αυτούς που είναι αρκετά ψηλά! Εγώ δεν είπα τι είναι καλό και τι όχι, ο καθένας έχει και άλλη γνώμη, γι αυτό και είπα να μην το ξεκινήσουμε τώρα και αυτό το βιολί τι πρέπει να πάρει και τι όχι! Τώρα εσύ αν έχεις όρεξη τι να πω...
Και απο ποτε ειναι επιληψιμο να εισαι ψηλα στον πινακα?? Δεν την καταλαβαινω αυτη τη νοοτροπια... Χρησιμοποιεις ως επιχειρημα την θεση του ανθρωπου στον πινακα.... ΕΛΕΟΣ!
Εγω που ειμαι δλδ στις πρωτες 10 θεσεις δεν δικαιουμαι να εχω αποψη? Κι εγω ανεργη ειμαι ως τωρα οπως και οι περισσοτεροι εδω μεσα!
The best is yet to come.....

Αποσυνδεδεμένος Yvonnita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1687 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:57:19 μμ »
υπάρχουν και περιπτώσεις ατόμων που το κράτος τους εκτόξευσε ψηλά στον πίνακα ...... τα γνωστα να μην τα ξανα λέμε
Σε αυτο δεν διαφωνω, απλα ειναι μαζικος αφορισμος να "την πεφτεις" σε καποιον που βρισκεται σε καλυτερη θεση απο καποιον αλλον, χωρις να ξερεις γιατι συμβαινει αυτο!
The best is yet to come.....

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1688 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:57:30 μμ »
Πες τα βρε koritsaki... gpapage 5 χρόνια ωρομίσθια ήμουν, άρα είμαι κι εγώ ψηλά!
Απλά προτιμώ ΑΜΩ και στο σπιτάκι μου παρά ΑΚΩ και στου διαόλου τη μάνα, να πηγαίνω και κάθε χρόνο αλλού λες κι έχω τσαντίρι σαν τους γύφτους! Το ιδανικό βέβαια είναι ΑΚΩ και σπίτι σου αλλά...
Τι νομίζεις ότι τα 950 θα σου φτάνουν να βάζεις και κάτι στην άκρη όπως πέρσι με τα 1200??

Αποσυνδεδεμένος Yvonnita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1689 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:58:46 μμ »
Αυτα! Γιατι θα "φωναζει" η Χριστινα και θα εχει και δικιο!!!  :D
The best is yet to come.....

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1690 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:00:49 μμ »
Δεν τη λέω σε κανέναν που είναι ψηλά.. Εγώ απλά η δόλια είπα να μην ξεκινήσει η κόντρα για ΑΜΩ και ΑΚΩ και από κει άρχισε το πανηγύρι, δεν είπα κάτι κακό!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1691 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:08:43 μμ »
Συνάδερφοι σας παρακαλώ στο θέμα αυτό ας μείνουμε εντός θέματος. Υπάρχουν σχετικά θέματα για την κατάσταση του κλάδου για να εκφράζετε τις απόψεις σας  εκεί http://www.pde.gr/index.php?topic=15038.700;topicseen.


Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1692 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:14:14 μμ »
koritsaki_PE20, άμα ψάξεις καλά σε κάθε κλάδο, θα δεις παντού διαφωνίες και «αδικίες». Σ' εμάς δεν είναι η παιδαγωγική επάρκεια΄, είναι κάτι άλλο! Δεν έχει νόημα ν' αναφερθώ. Το θέμα είναι η νοοτροπία!!! Ας αφήσουμε πια την κατσίκα του γείτονα να βγάζει γάλα κι ας προσπαθήσουμε κι εμείς για τη δική μας να είναι παραγωγική-όχι να θέλουμε να εξοντώσουμε την άλλη!!!
Χριστίνα, συγγνώμη! Απάντησα εδώ για να διαβαστεί σίγουρα η απάντησή μου. Αν θέλεις, μπορείς να διαγράψεις αργότερα το μήνυμα. Και πάλι ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1693 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:16:02 μμ »
209 κενά πανελλαδικά

Πηγή;
γνωστός μου από το υπουργείο... μέσα από το κόμμα ..... δε βάζω και το χέρι μου στην φωτιά αλλά το άτομο είναι σοβαρό.... απλά μου είπε οτι ισως θα προτιμήσουν να τις σπάσουν σε ΑΜΩ για να δώσουν σε περισσότερα άτομα δουλειά ..... το επεξεργάζονται

Δεν παίζει αυτό..Πρώτα θα πάρει κάποιους ΑΚΩ (έστω και ελάχιστους) και μετά τους ΑΜΩ..Σε προηγούμενα post έχουν αναλυθεί οι λόγοι που προτιμώνται οι ΑΚΩ. Και εγώ που είχα μιλήσει τηλεφωνικά στο Υπουργείο το ίδιο πράγμα μου είχαν πει. Υπάρχουν σχολεία που δεν έχουν αποσπασμένους μόνιμους. Τι θα πάρει εκεί 3 ΑΜΩ ή 1 ΑΚΩ και 1 ΑΜΩ που θα κάθεται και στο ολοήμερο??
Και αυτά τώρα που λέει ο "κάθε συνδικαλιστής" εγώ προσωπικά τα ακούω βερεσέ.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 878
Σύνολο: 878

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.