*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1795044 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1946 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 07:18:44 μμ »
από το fb του μπράτη
Δημήτρης Μπράτης
ΤΙΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΠΑΛΙ...ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ! ΕΤΣΙ ΕΙΠΑΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ!

Αύριο το πρωί αλλά όχι για μας..

ενω για αυτουσ που λενε εδω και δυο μερες ,δεν βλεπεις βγηκανε!!!!
το κλεισανε το μαγαζι

Αν είχαν κλείσει και το στόμα τους νωρίτερα από αυτά που έτρωγαν δε θα είχαμε έρθει σ'αυτήν την κατάσταση τώρα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:20:36 »

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1947 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 08:21:31 πμ »
Καλημέρα.

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1948 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 09:30:38 πμ »
ενας ευγεναστατος κυριος μου απαντησε ως εξης :γιατι σας ειχαμε σε καμια δουλεια και βαρεθηκατε να περιμενετε.

Στο 210344350 Προκλητικος μεχρι εκει που δεν παει.

με εσας λεει θα ασχολουμαστε ,εχουμε λεει κοσμο να μεταφερουμε απο την δευτεροβαθμια. Και οταν του λες μεχρι τωρα δεν εχετε τελειωσει μου απανταει δεν θα μας κανετε κουμαντο ,δεν σας εχουμε και σε καμια δουλεια.Αντε μου λεει μας εχετε ζαλισει απο το πρωι.

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1949 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 09:32:55 πμ »
2103443505 παρτε ολοι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:20:36 »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2385
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1950 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 09:33:43 πμ »
Καλημέρα.
Μόλις μίλησα με το 2103442566. Σε ερώτηση μου σχετικά με τις προσλήψεις μου, πήρα την ακόλουθη απάντηση:
" Η πολιτική ηγεσία δεν έχει δώσει κάποια εντολή μιας και γίνονται ακόμη τοποθετήσεις πλεοναζόντων από τη β/θμια. Προς το παρόν προτεραιότητα έχει δοθεί στα αγγλικά και τα γερμανικά. Για τους πληροφορικούς  δεν είναι στις άμεσες προτεραιότητες και δεν γνωρίζει κανείς πότε θα ανακοινωθεί κάτι."
Εξωφρενικό! Αδιανόητο! Unbelievable!
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1951 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 09:35:56 πμ »
ακου εκει γιατι σας εχουμε προσλαβει καπου και δεν το ξερουμε.

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1952 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 09:50:55 πμ »
όλοι οι αγενέστατοι και άχρηστοι μαζευτήκανε στα υπουργεία... καλά να μας κάνουν γιατί κοιμόμαστε όρθιοι..
Ας το λεγε κανείς αυτό σε Γερμανό πολίτη και σου λεγα που θα βρισκότανε την επόμενη μέρα...

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2385
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1953 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 10:02:18 πμ »
Μήπως το ερώτημα πλέον πρέπει να αλλάξει;
Θα πάρουν φέτος αναπληρωτές ΠΕ19-ΠΕ20;
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1954 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 10:12:56 πμ »
ενας ευγεναστατος κυριος μου απαντησε ως εξης :γιατι σας ειχαμε σε καμια δουλεια και βαρεθηκατε να περιμενετε.

Στο 210344350 Προκλητικος μεχρι εκει που δεν παει.

με εσας λεει θα ασχολουμαστε ,εχουμε λεει κοσμο να μεταφερουμε απο την δευτεροβαθμια. Και οταν του λες μεχρι τωρα δεν εχετε τελειωσει μου απανταει δεν θα μας κανετε κουμαντο ,δεν σας εχουμε και σε καμια δουλεια.Αντε μου λεει μας εχετε ζαλισει απο το πρωι.

Αν μας είχατε σε καμια δουλειά δε θα σας ζαλίζαμε βρε μ@λ@κ@ δεν του είπες!

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1955 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 10:27:03 πμ »
Συνάδελφοί καλημέρα! Επειδή όλοι βλέπουμε ότι η κατάσταση στο κλάδο μας έχει φτάσει σε σημεία εξαθλίωσης, προτείνω τα εξής:
Ένας από τους λόγους που μετά από 5-6 χρόνια δε δουλεύει ΚΑΝΕΙΣ μέσα Οκτώβρη είναι η καθυστέρηση στις αποσπάσεις-διαθέσεις από Β/βθμια σε Α/βθμια. Κάποιος ευθύνεται για αυτήν την καθυστέρηση. Νομίζω ότι ίσως θα πρέπει να κινηθούμε δικαστικά, ώστε να βρεθούν αυτοί οι υπεύθυνοι - ανεύθυνοι.
Δεύτερο κομμάτι που θέλω να τονίσω ότι, πέρσι στο κλάδο μας εργάστηκαν 1500-1800 ΑΚΩ + ΑΜΩ. Δε μπορεί φέτος να καλύφτηκαν όλα τα κενά με μόνιμους της Β/βθμιας. Αν αυτό συνέβει σημαίνει ότι πέρσι σχεδιασμός του υπουργείου ήτανε στο πόδι. Το γεγονός αυτό όμως επηρέασε τις αποφάσεις πολλών ανθρώπων. Τι εννοώ: ότι πολλοί συνάδελφοι βλέποντας ότι έχει κενά κάνανε μεταπτυχιακά, ΑΣΠΑΙΤΕ και δε ξέρω εγώ τι άλλο που τώρα ουσιαστικά το υπουργείο τα καταργεί. ΑΝ από πέρσι ξέραμε ότι τα κενά από 1800 θα ήτανε 500 ή 300 δε θα ασχολούμασταν.
Κάποιος φταίει. Ο μόνος τρόπος πιστεύω να βρούμε κάποια  άκρη άλλα και να πιέσουμε είναι να βρούμε ένα δικηγόρο που θα υπερασπιστεί το δικαίωμα μας να σχεδιάζουμε τη ζωή μας. Δε μπορεί από τη μία μέρα στην άλλη να ξεφυτρώνουν μόνοι της Β/βθμιας. Στα υπόγεια τους κρύβανε; Και αν ναι ποιοι τους κρύβανε και δε ξέραμε τις πραγματικές ανάγκες στον κλάδο.

Επειδή θέλω να είμαι ρεαλιστής και καταλαβαίνω ότι πίεση μπορεί να ασκηθεί μόνο στα μεγάλα κέντρα Θεσσαλονίκη και κυρίως Αθήνα, να δούμε αν μπορούμε να κανονίσουμε κάποια συνάντηση για να δούμε αν υπάρχει θέληση να κάνουμε κάτι τέτοιο. Εγώ μένω μακριά από Θεσσαλονίκη- Αθήνα άλλα αν κανονίσουμε μία συνάντηση εννοείται ότι θα κατέβω.

ΥΓ. Αν κάποιος διαφωνεί ριζικά παρακαλώ πολύ να μη προβεί σε μη κόσμιους χαρακτηρισμούς. Κατανοώ ότι τα νεύρα όλων είναι τεταμένα, απλά είπα να προτείνω κάτι.
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος solar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1956 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 10:27:48 πμ »
περιμένουν εμείς που είμαστε ακόμη άνεργοι κ μέσα στο άγχος μήνες να τους καταλάβουμε ότι ενοχλούμε με τα συνεχόμενα τηλ μας....   :-X

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1957 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 10:57:57 πμ »
Συνάδελφοί καλημέρα! Επειδή όλοι βλέπουμε ότι η κατάσταση στο κλάδο μας έχει φτάσει σε σημεία εξαθλίωσης, προτείνω τα εξής:
Ένας από τους λόγους που μετά από 5-6 χρόνια δε δουλεύει ΚΑΝΕΙΣ μέσα Οκτώβρη είναι η καθυστέρηση στις αποσπάσεις-διαθέσεις από Β/βθμια σε Α/βθμια. Κάποιος ευθύνεται για αυτήν την καθυστέρηση. Νομίζω ότι ίσως θα πρέπει να κινηθούμε δικαστικά, ώστε να βρεθούν αυτοί οι υπεύθυνοι - ανεύθυνοι.
Δεύτερο κομμάτι που θέλω να τονίσω ότι, πέρσι στο κλάδο μας εργάστηκαν 1500-1800 ΑΚΩ + ΑΜΩ. Δε μπορεί φέτος να καλύφτηκαν όλα τα κενά με μόνιμους της Β/βθμιας. Αν αυτό συνέβει σημαίνει ότι πέρσι σχεδιασμός του υπουργείου ήτανε στο πόδι. Το γεγονός αυτό όμως επηρέασε τις αποφάσεις πολλών ανθρώπων. Τι εννοώ: ότι πολλοί συνάδελφοι βλέποντας ότι έχει κενά κάνανε μεταπτυχιακά, ΑΣΠΑΙΤΕ και δε ξέρω εγώ τι άλλο που τώρα ουσιαστικά το υπουργείο τα καταργεί. ΑΝ από πέρσι ξέραμε ότι τα κενά από 1800 θα ήτανε 500 ή 300 δε θα ασχολούμασταν.
Κάποιος φταίει. Ο μόνος τρόπος πιστεύω να βρούμε κάποια  άκρη άλλα και να πιέσουμε είναι να βρούμε ένα δικηγόρο που θα υπερασπιστεί το δικαίωμα μας να σχεδιάζουμε τη ζωή μας. Δε μπορεί από τη μία μέρα στην άλλη να ξεφυτρώνουν μόνοι της Β/βθμιας. Στα υπόγεια τους κρύβανε; Και αν ναι ποιοι τους κρύβανε και δε ξέραμε τις πραγματικές ανάγκες στον κλάδο.

Επειδή θέλω να είμαι ρεαλιστής και καταλαβαίνω ότι πίεση μπορεί να ασκηθεί μόνο στα μεγάλα κέντρα Θεσσαλονίκη και κυρίως Αθήνα, να δούμε αν μπορούμε να κανονίσουμε κάποια συνάντηση για να δούμε αν υπάρχει θέληση να κάνουμε κάτι τέτοιο. Εγώ μένω μακριά από Θεσσαλονίκη- Αθήνα άλλα αν κανονίσουμε μία συνάντηση εννοείται ότι θα κατέβω.

ΥΓ. Αν κάποιος διαφωνεί ριζικά παρακαλώ πολύ να μη προβεί σε μη κόσμιους χαρακτηρισμούς. Κατανοώ ότι τα νεύρα όλων είναι τεταμένα, απλά είπα να προτείνω κάτι.

Συμφωνω 100%

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1958 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 10:58:47 πμ »
Αν περιμένουν 1-2 εβδομάδες ακόμη, θ'αρχίσουν και οι απεργίες, οπότε ποιος ο λόγος να μας παρουν με κλειστά σχολεία; Υπέροχα!

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2385
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1959 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 11:08:28 πμ »
Για να οργανωθούμε μόνοι μας ίσως είναι λίγο δύσκολο. Θα πρότεινα να πιέσουμε τις ΕΠΕ και ΠΕΚΑΠ να το κάνουν.
Φυσικά είμαι υπέρ σε κάθε πρόταση διεκδίκησης και αγώνα. Απλά αναφέρω τον παραπάνω τρόπο για να μη χρονοτριβούμε περισσότερο.
Από κει και πέρα πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι όλοι μας πρέπει να δούμε το ζήτημα πιο σοβαρά.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 887
Σύνολο: 889

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.135 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.