*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 992443 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10812
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5026 στις: Απρίλιος 28, 2016, 04:21:13 μμ »
Προς το παρόν είναι λογικό να μην αναμένονται διορισμοί, επειδή εκκρεμεί ο διορισμός 460 περίπου εκπαιδευτικών του ΑΣΕΠ 2008.
Στη συνέχεια το ΣτΕ λέει ότι το υπουργείο υποχρεούται να διενεργήσει διαγωνισμό ΑΣΕΠ. Ακόμα κι αν θέλει να διορίσει σε κάποιους κλάδους (π.χ. ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ04, ΠΕ70 και ΠΕ60) θα κρατά επιφυλακτική στάση, επειδή δεν θα ξέρει πόσοι επιτυχόντες παλιότερων διαγωνισμών θα δικαιωθούν από τα δικαστήρια και θα πρέπει να διοριστούν.

Δε λέω να μην διεκδικηθούν διορισμοί, αλλά λαμβάνοντας υπόψη τα δεδομένα που περιγράφω, καθώς και την οικονομική συγκυρία της χώρας, το υπουργείο θα είναι επιφυλακτικό!

Άσχετα με τα παραπάνω, θεωρώ ότι αν γίνει ΑΣΕΠ θα διορίσει έστω και λίγους από τους παραπάνω κλάδους.
Οι υπόλοιποι του νέου πίνακα ΑΣΕΠ θα έχουν δυνατότητα να διδάξουν ως αναπληρωτές. Εκεί παίζεται το παιχνίδι πλέον.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4020
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5027 στις: Απρίλιος 28, 2016, 05:00:21 μμ »
όχι δεν υπονοώ κάτι για τους συναδέλφους... για εσένα υπονοώ  :) να κάνεις όσες προσφυγές θες και σηκώνει η τσέπη σου, αλίμονο μια απλή προσφυγή θα κάνεις άλλωστε.... μετά σειρά έχουν οι τρίτεκνοι, πολύτεκνοι, ειδικές κατηγορίες και γενικά ότι διαφοροποιείται από την αφεντιά σου... σου προτείνω εναλλακτικό ψευδώνυμο το judge dread


ωραία 137 νοματαίοι.... από τις άλλες ειδικότητες ? ας πούμε στο σύνολο 200+ άνθρωποι?.... αν σκεφτείς ότι είναι καμιά 100.000 οι αιτήσεις μιλάμε  για το 0,2%..... δηλαδή στο σύνολο δεν είναι τίποτα.... κάτι μου λέει ότι αφορά κυρίως τους φιλολόγους.....
anyway αν νομίζεις ότι είναι αντισυνταγματικό μίλα με τον judge dread να κάνετε μαζί την προσφυγή να μειωθεί και το κόστος.

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω το πρόβλημα που είναι. Επικροτείς τη διαιώνιση της ανομίας; Επειδή ίσως βόλεψε τη δικιά σου αφεντιά και φοβάσαι μη σου κολλήσει τη ρετσινιά ή βολεύει κάποιο δικό σου άτομο; Δεν έχεις εμπιστοσύνη στη δικαιοσύνη και πιστεύεις ότι θα βγάλει άδικη απόφαση; Όσο για την αφεντιά μου, αυτό που είπα για τα δυσπρόσιτα προφανώς και το προσπέρασες στο ντούκου, γιατί δεν ταιριάζει με το συλλογισμό σου

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5028 στις: Απρίλιος 28, 2016, 05:08:43 μμ »
Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω το πρόβλημα που είναι. Επικροτείς τη διαιώνιση της ανομίας; Επειδή ίσως βόλεψε τη δικιά σου αφεντιά και φοβάσαι μη σου κολλήσει τη ρετσινιά ή βολεύει κάποιο δικό σου άτομο; Δεν έχεις εμπιστοσύνη στη δικαιοσύνη και πιστεύεις ότι θα βγάλει άδικη απόφαση; Όσο για την αφεντιά μου, αυτό που είπα για τα δυσπρόσιτα προφανώς και το προσπέρασες στο ντούκου, γιατί δεν ταιριάζει με το συλλογισμό σου

το πρόβλημα είναι ότι κόλλησες στο πως να αποδόσεις δικαιοσύνη εκεί που νομίζεις αλλά ξέχασες ότι δεν θα υπάρχει σχολείο να σε προσλάβει εσένα και όλους τους υπόλοιπους.... δικαίωμα σου βέβαια αλλά και δικαίωμα μου να στο χτυπάω....

για τα δυσπρόσιτα σε έχασα περιμένεις να σου πω εγώ αν είναι συνταγματικά τα διπλά ή όχι ; αν θες να σου απαντήσω για τα δυσπρόσιτα είμαι της άποψης ότι πρέπει να προσλαμβάνει ντόπιους που θα μείνουν εκεί....... έτσι είναι και στο υπόλοιπο δημόσιο.... τι λες θα κάνεις προσφυγή για αυτό; 


Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4020
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5029 στις: Απρίλιος 28, 2016, 05:11:30 μμ »
συνάδελφε φυσικά και να γίνει το νόμιμο ποιος διαφωνεί... αλλά αν μείνουμε σε αυτό (πρόσληψη αναπληρωτών) έχουμε αποδεχτεί την ηττοπάθεια μας ως μόνιμη κατάσταση..... αυτό θέλουν... να κυνηγάς το ελάχιστο ! και να πλακώνεσαι για να μην διεκδικήσουμε το φυσιολογικό που είναι οι μόνιμοι διορισμοί!....
τι θα πει δεν αναμένονται μόνιμοι διορισμοί.... αν δεν τους διεκδικήσουμε γιατί να αναμένονται;.... δεν θα γίνουν ποτέ...

όταν θα κάνει διορισμούς στο υπόλοιπο δημόσιο τι επιχείρημα θα έχουμε για την ανυπαρξία της όποιας διεκδίκησης εκ μέρους μας;

Εσύ διαφωνείς... Όταν αποκαλείς τις προσφυγές που σκοπό έχουν να διασαφηνίσουν τί είναι νόμιμο και τι παράνομο, "φάγωμα" και tetris με το ΣτΕ, εσύ διαφωνείς. Απλά θεωρείς ότι μιλάς με χαϊβάνια και δεν καταλαβαίνει κανείς τι θες να πεις. Ναι στους μαζικούς διορισμούς. Όχι στους μαζικούς διορισμούς με όποιο τρόπο να'ναι

το πρόβλημα είναι ότι κόλλησες στο πως να αποδόσεις δικαιοσύνη εκεί που νομίζεις αλλά ξέχασες ότι δεν θα υπάρχει σχολείο να σε προσλάβει εσένα και όλους τους υπόλοιπους.... δικαίωμα σου βέβαια αλλά και δικαίωμα μου να στο χτυπάω....

για τα δυσπρόσιτα σε έχασα περιμένεις να σου πω εγώ αν είναι συνταγματικά τα διπλά ή όχι ; αν θες να σου απαντήσω για τα δυσπρόσιτα είμαι της άποψης ότι πρέπει να προσλαμβάνει ντόπιους που θα μείνουν εκεί....... έτσι είναι και στο υπόλοιπο δημόσιο.... τι λες θα κάνεις προσφυγή για αυτό; 



Άμα μ'έχασες, να ξαναδιαβάσεις τι έγραψα, να με βρεις. Το αν θα υπάρχουν σχολεία ή όχι, είναι ένας κοινός αγώνας που μπορούμε να τον δώσουμε όλοι μαζί. Το σύστημα διορισμών και προσλήψεων είναι κάτι διαφορετικό και ο καθείς θα κάνει αυτό που πιστεύει σωστό. Αν εσύ θέτεις ως προϋπόθεση για τον κοινό αγώνα, να αποδεχτούμε το τωρινό σύστημα, λυπάμαι, αλλά δε σε νοιάζει πραγματικά το αν θα υπάρχει σχολείο ή όχι, αλλά σε νοιάζει το ποιος θα δουλεύει σε αυτά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5030 στις: Απρίλιος 28, 2016, 05:26:41 μμ »
Εσύ διαφωνείς... Όταν αποκαλείς τις προσφυγές που σκοπό έχουν να διασαφηνίσουν τί είναι νόμιμο και τι παράνομο, "φάγωμα" και tetris με το ΣτΕ, εσύ διαφωνείς. Απλά θεωρείς ότι μιλάς με χαϊβάνια και δεν καταλαβαίνει κανείς τι θες να πεις. Ναι στους μαζικούς διορισμούς. Όχι στους μαζικούς διορισμούς με όποιο τρόπο να'ναι

Άμα μ'έχασες, να ξαναδιαβάσεις τι έγραψα, να με βρεις. Το αν θα υπάρχουν σχολεία ή όχι, είναι ένας κοινός αγώνας που μπορούμε να τον δώσουμε όλοι μαζί. Το σύστημα διορισμών και προσλήψεων είναι κάτι διαφορετικό και ο καθείς θα κάνει αυτό που πιστεύει σωστό. Αν εσύ θέτεις ως προϋπόθεση για τον κοινό αγώνα, να αποδεχτούμε το τωρινό σύστημα, λυπάμαι, αλλά δε σε νοιάζει πραγματικά το αν θα υπάρχει σχολείο ή όχι, αλλά σε νοιάζει το ποιος θα δουλεύει σε αυτά.

το πως θες να ερμηνεύσεις αυτά που γράφω μου είναι αδιάφορο... δεν τσιμπάω
δεν διαφωνώ και πουθενά δεν είπα να μην διεκδικούνται τα δίκαια του οποιοδήποτε!... μάλιστα σε παλαιότερο μήνυμα μου είπα ότι παραδέχομαι μόνο τους συναδέλφους που έχουν κάνει προσφυγές για μόνιμο διορισμό (μάλιστα η μάρθα σοκαρίστηκε γιατί ανήκει και αυτή εκεί).....αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο....
το πρόβλημα μου είναι ότι εσύ όπως και άλλοι έχετε φάει τρελό κόλλημα και έχει γίνει αυτοσκοπός το tetris στο ΣΤΕ! μέχρι εκεί.... παρακάτω ? τίποτα ! αυτό λέω.... αν έβλεπα έστω και ένα στοιχείο που να έλεγε κάτι διαφορετικό δεν θα έλεγα τίποτα....
ούτε συμφωνώ με το τωρινό σύστημα γιαυτό και προτείνω άλλο σε διπλανό νήμα... αλλά δεν σκούζω εδώ φωνάζοντας γιατί έχω μεγαλύτερο δίκαιο από τον άλλο, γιατί γεννοβολά ή μία και ο άλλος γιατί ο ιδιωτικός και γιατί όσοι έχουν μισό μόριο εκτός ασεπ είναι λαμόγια ....και άλλα τέτοια.... εγώ λέω να δούμε το δάσος.... το τι θα κάνει ο καθένας στα δικαστήρια ας το κάνει εκεί... εδώ πρέπει να υπάρχει συσπείρωση.... δύσκολο ; όσο εστιάζετε στο πως θα ανεβείτε ο ένας πάνω από τον άλλο... πολύ δύσκολο...



« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2016, 05:34:41 μμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4020
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5031 στις: Απρίλιος 28, 2016, 05:30:58 μμ »
το πως θες να ερμηνεύσεις αυτά που γράφω μου είναι αδιάφορο... δεν τσιμπάω
δεν διαφωνώ και πουθενά δεν είπα να μην διεκδικούνται τα δίκαια του οποιοδήποτε!... μάλιστα σε παλαιότερο μήνυμα μου είπα ότι παραδέχομαι μόνο τους συναδέλφους που έχουν κάνει προσφυγές για μόνιμο διορισμό (μάλιστα η μάρθα σοκαρίστηκε γιατί ανήκει και αυτή εκεί).....αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο....
το πρόβλημα μου είναι ότι εσύ όπως και άλλοι έχετε φάει τρελό κόλλημα και έχει γίνει αυτοσκοπός το tetris στο ΣΤΕ! μέχρι εκεί.... παρακάτω ? τίποτα ! αυτό λέω.... αν έβλεπα έστω και ένα στοιχείο που να έλεγε κάτι διαφορετικό δεν θα έλεγα τίποτα....
ούτε συμφωνώ με το τωρινό σύστημα γιαυτό και προτείνω άλλο σε διπλανό νήμα... αλλά δεν σκούζω εδώ φωνάζοντας γιατί έχω μεγαλύτερο δίκαιο από τον άλλο, γιατί γεννοβολά ή μία και ο άλλος γιατί ο ιδιωτικός και γιατί όσοι έχουν μισό μόριο εκτός ασεπ είναι λαμόγια ....και άλλα τέτοια.... εγώ λέω να δούμε το δάσος.... το τι θα κάνει ο καθένας στα δικαστήρια ας το κάνει εκεί... εδώ πρέπει να υπάρχει συσπείρωση.... δύσκολο ; όσο εστιάζετε στο πως θα ανέβετε ο ένας πάνω από τον άλλο... πολύ δύσκολο...

Εγώ δε σκούζω πουθενά. Ξεκάθαρα για προσφυγές μίλησα και μου "επιτέθηκες". Τώρα το αν δεν πληρώ τα στάνταρ σου για τον αγώνα που θες να γίνει, με αφήνει και μένα αδιάφορο. Ξεκαθάρισε μια στο μυαλό σου αν οι προσφυγές είναι καλές ή είναι αλληλοφάγωμα και μετά πες μας και μας. Γιατί φάσκεις και αντιφάσκεις.

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5032 στις: Απρίλιος 28, 2016, 06:11:18 μμ »
Εγώ δε σκούζω πουθενά. Ξεκάθαρα για προσφυγές μίλησα και μου "επιτέθηκες". Τώρα το αν δεν πληρώ τα στάνταρ σου για τον αγώνα που θες να γίνει, με αφήνει και μένα αδιάφορο. Ξεκαθάρισε μια στο μυαλό σου αν οι προσφυγές είναι καλές ή είναι αλληλοφάγωμα και μετά πες μας και μας. Γιατί φάσκεις και αντιφάσκεις.

Εσύ διαφωνείς... Όταν αποκαλείς τις προσφυγές που σκοπό έχουν να διασαφηνίσουν τί είναι νόμιμο και τι παράνομο, "φάγωμα" και tetris με το ΣτΕ, εσύ διαφωνείς. Απλά θεωρείς ότι μιλάς με χαϊβάνια και δεν καταλαβαίνει κανείς τι θες να πεις. Ναι στους μαζικούς διορισμούς. Όχι στους μαζικούς διορισμούς με όποιο τρόπο να'ναι

+++++

ελπίζω για το καλο σου συνάδελφε kinegire (μήπως και εσύ ουρλιάζεις σε καραβάνια??) να μας θεωρείς χαιβάνια και να μην πιστεύεις αυτά που γράφεις... χωρίς ειρωνεία, γιατί οι σκέψεις σου είναι σκόρπιες προτάσεις, ασύνδετες και εξαιρετικά στρεβλωμένες. Άρνηση να μπεις στο διάλογο με εντιμοτητα.. ανασφάλεια?? δεν μπορείς να απαντάς σε επιχείρημα για το ποιοι πρέπει να διοριστούν με την αλληλεγγύη. και από ποια θέση σοφίας εσύ μας υποδεικνύεις το δικο μας καλό? δεν θέλουμε συμβουλές, μόνο κακο κάνει να γινομαστε πρόβατα, απόψεις και γνώση χρειάζονται για να ξεκαθαρίσει το τοπίο. θέλω να πιστεύω ότι είσαι πιο έξυπνος από τα γραπτά σου, αλλιώς σου απαντάω και εγώ ότι για λόγους μαζικών διορισμών μας συμφέρει να έχουμε μόνο ασεπ. γιατί?? έτσι, επειδή εγώ ξέρω!!

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5033 στις: Απρίλιος 28, 2016, 06:45:54 μμ »
Πάρτε λοιπόν ένα στατιστικό πε02 137 άτομα από ιδιωτικά 14 από αυτά έχουν ασεπ στις πρώτες θέσεις από αυτούς μόρια 280 περίπου.
Μεταφράζονται σε 28 χρόνια δουλειάς δηλαδή μετά το πτυχίο απευθείας δουλειά και μετά την απόλυση απευθείας αναπληρωτής.Ωραίο δεν ακούγετε;

Συνολικά για το εν λόγω, (το 'χα δει, προ καιρού, στα γρήγορα, για όλους τους κλάδους ΠΕ), ο υπολογισμός, (χοντρικά φυσικά, χωρίς να είναι απολύτως ακριβές), ανέρχεται σε 433 ιδιωτικούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2016, 11:14:58 πμ από rrrrrr »

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5034 στις: Απρίλιος 28, 2016, 07:18:47 μμ »
Συνολικά για το εν λόγω, (το 'χα δει, προ καιρού, στα γρήγορα, για όλους τους κλάδους ΠΕ), ο υπολογισμός (χοντρικά φυσικά, χωρίς να είναι απολύτως ακριβές) ανέρχεται σε 433 ιδιωτικούς.
τεραστιος αριθμος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5035 στις: Απρίλιος 28, 2016, 07:20:30 μμ »
τεραστιος αριθμος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
τεράστιο επιχείρημα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5036 στις: Απρίλιος 28, 2016, 07:25:43 μμ »
Στον κλαδο μου,το 2010,οταν εγιναν οι ελαχιστοι διορισμοι με την ποσοστωση 60%-40%,τα 4 ατομα που πηρε για το 40% ηταν ιδιωτικοι.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5037 στις: Απρίλιος 28, 2016, 07:27:22 μμ »
Καλησπέρα, να κάνω και εγώ μια ερώτηση μεταξύ σοβαρού και αστείου, ο εκάστοτε Υπουργός Παιδείας μπορεί από μόνος του, χωρίς συζήτηση, χωρίς μελέτες, χωρίς να έχει συμφωνήσει μαζί του κανένας από τους εμπλεκόμενους φορείς να αλλάζει συθέμελα το εκπαιδευτικό σύστημα της χώρας ψελλίζοντας κάποιες αηδίες για "ίσες ευκαιρίες στην εκπαίδευση"; Και αυτό το πολίτευμα ονομάζεται δημοκρατία; Και εμείς που τα δεχόμαστε και τα ανεχόμαστε όλα αυτά πως ονομαζόμαστε;

Υ.Γ. Αν ήθελε να δώσει πραγματικά "ίσες ευκαιρίες στην εκπαίδευση" στα παιδιά θα μπορούσε με την ίδια λογική να καταργήσει εντελώς τα σχολεία! Έτσι όλοι οι μαθητές θα είχαν μηδέν ευκαιρίες στην εκπαίδευση και θα ερχόταν η πολυπόθητη ισότητα!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5038 στις: Απρίλιος 28, 2016, 07:40:35 μμ »
+++++

ελπίζω για το καλο σου συνάδελφε kinegire (μήπως και εσύ ουρλιάζεις σε καραβάνια??) να μας θεωρείς χαιβάνια και να μην πιστεύεις αυτά που γράφεις... χωρίς ειρωνεία, γιατί οι σκέψεις σου είναι σκόρπιες προτάσεις, ασύνδετες και εξαιρετικά στρεβλωμένες. Άρνηση να μπεις στο διάλογο με εντιμοτητα.. ανασφάλεια?? δεν μπορείς να απαντάς σε επιχείρημα για το ποιοι πρέπει να διοριστούν με την αλληλεγγύη. και από ποια θέση σοφίας εσύ μας υποδεικνύεις το δικο μας καλό? δεν θέλουμε συμβουλές, μόνο κακο κάνει να γινομαστε πρόβατα, απόψεις και γνώση χρειάζονται για να ξεκαθαρίσει το τοπίο. θέλω να πιστεύω ότι είσαι πιο έξυπνος από τα γραπτά σου, αλλιώς σου απαντάω και εγώ ότι για λόγους μαζικών διορισμών μας συμφέρει να έχουμε μόνο ασεπ. γιατί?? έτσι, επειδή εγώ ξέρω!!

αφήνω την κριτική (ο Θεός να την κάνει) για το πως γράφω, ουρλιάζω, σκόρπιες προτάσεις, ασύνδετες, στρεβλωμένες, ανασφάλεια, άρνηση για εντιμότητα και άλλα τέτοια χαριτωμένα....
και να ξεκαθαρίσω ότι δεν υποδεικνύω το δικό σου καλό... δεν σε ξέρω ούτε θέλω να σε μάθω ειδικά με τον τρόπο που χαρακτηρίζεις.... το μόνο που κάνω είναι να δείχνω προς τον στόχο του υπουργείου και άρα στο τι πρέπει να κάνουμε εμείς..... όποιος θέλει ας δει, όποιος δεν θέλει ας μην δει....

όσο για το τι μας συμφέρει.... θα απαντούσα ασεπ (είτε γραπτό είτε με διαδικασίες) αν υπήρχαν ξεκάθαρες θέσεις και όχι αυτό που λέει ο 3848.... αλλά δεν πρόκειται γιατί δεν διεκδικείτε τίποτα παρά μόνο προσωρινή κάλυψη ως αναπληρωτές... αυτό είναι το μείζον για εσάς και αυτό σας δίνουν.... μια χαρά ειδικά όταν είσαι κοντά στην σύνταξη δεν είναι άσχημα....

υ.γ. δεν είμαι εξυπνότερος από τα γραπτά μου.... έχει να κάνει με την δική σου νοητική δυνατότητα αν αντιλαμβάνεσαι αυτά που γράφω ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2016, 07:49:33 μμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOSCHRI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #5039 στις: Απρίλιος 28, 2016, 09:25:13 μμ »
Η πολιτική κωλοτούμπα του Φίλη είναι μια απόδειξη της ανομίας. Ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ είναι σε ισχύ. Το δικαστήριο δεν μπορεί να δώσει το πράσινο φως, οι προσφυγές ετοιμάζονται. Η Δικαιοσύνη θα λάμψει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160159
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 737
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 386
Σύνολο: 399

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.