*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1794591 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1568 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 11:40:05 πμ »

Δεν υπάρχει έλεος....
Λέτε η Βθμια να έχει και εμάς αύριο;;

Και να μας έχει (υποθέτοντας ότι αυτοί που θα κληθούν τώρα θα καλύψουν τα κενά αποσπασμένων) πάνω από 20 άτομα αποκλείεται να έχει, γιατί οι περισσότεροι απ' αυτούς που αποσπάστηκαν ήταν υπεράριθμοι και στο νομό τους, οπότε είχαν ήδη διατεθεί στην πρωτοβάθμια.

Καλά αυτό εννοείται δεν το συζητάμε. Απλά να αρχίσει να κινείται κάτι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:25:28 »

Αποσυνδεδεμένος koritsaki_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1569 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:08:17 μμ »
με αγχώσατε απαπα ουφφφφφφφφ .... πάω να πάρω τσιγάρα .... μετά από 12 μήνες αποχή .... ίσως να με χαλαρώσει
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1570 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:10:41 μμ »
Έχω να καπνίσω ένα μήνα... Μην το ξεκινάς πάλι για κανένα λόγο.

Αποσυνδεδεμένος adedward

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση!!!? ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1571 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:14:20 μμ »
Καλημέρα,

Να πω την αλήθεια έχω ανγχωθεί και 'γώ. Είναι η πρώτη φορά που κάνω αίτηση για αναπληρωτής και ωρομίσθιος με ΠΕ20. Στο ένα είανι πολύ μα πολύ χαμηλά (λόγω μηδενικής προϋπηρεσίας) στο άλλο στην περιφέρεια που επέλεξα είμαι σε σχετικά καλή θέση. Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω αν έχω καμιά ελπίδα.... Ξέρετε λένε ότι ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλά καλό θα είναι μα γνώριζα αν θα "πέθαινε" νωρίς ή αργά....  :P :P :P

Ηέρω ότι είναι λάθος να ρωτώ κάτι τέτοιο επειδή είναι νέος στο χώρο της εκπαίδευσης αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα για εμάς τους νέους απόφοιτους.... μόνο μια ελπίδα μας κρατά από την τρέλα
Never give up...Never think sad....
Keep walking....Stand up.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:25:28 »

Αποσυνδεδεμένος voreios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1572 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:23:00 μμ »
Μόλις μίλησα με υπουργείο και μου είπανε ότι σήμερα θα έχουνε εικόνα των κενών οπότε μπορεί και αύριο προσλήψεις.2 περιφέρειες καθυστερήσανε και δεν στείλανε.Μου είπε ότι εφόσον έχουν τα κενά μπορούνε να βγάλουνε τα ονόματα γρήγορα,εφόσον δεν προκύψει τεχνικό πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος adedward

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση!!!? ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1573 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:28:16 μμ »
 :o :o :o
Να τώρα εμείς είμαστε σίγουροι ότι δεν θα υπάρξει κανένα τεχνικό πρόβλημα....
Αν έκαναν τόσο καιρό να δώσουν οι περιφέρειες τα κενά που έχουν να δώ πόσο και καιρό θα κάνει το υπουργείο
Never give up...Never think sad....
Keep walking....Stand up.....

Αποσυνδεδεμένος adioristos_pe19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, αλλά αυτή με πληγώνει!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1574 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:30:47 μμ »
Μόλις μίλησα με υπουργείο και μου είπανε ότι σήμερα θα έχουνε εικόνα των κενών οπότε μπορεί και αύριο προσλήψεις.2 περιφέρειες καθυστερήσανε και δεν στείλανε.Μου είπε ότι εφόσον έχουν τα κενά μπορούνε να βγάλουνε τα ονόματα γρήγορα,εφόσον δεν προκύψει τεχνικό πρόβλημα.

Επιβεβαιώνεται αυτό που μου είπαν και σε μένα δηλαδή, κάτι είναι και αυτό. Είναι απαράδεκτο όπως είπε και η Χριστίνα να μην έχουν στείλει εντός προθεσμίας τα κενά οι 2 αυτές περιφέρειες. Μάλιστα όταν τους έστειλαν e-mail τους τόνισαν το εξής: "Επισημαίνεται η ανάγκη πιστής τήρησης της προθεσμίας καθώς οποιαδήποτε αποστολή στοιχείων μετά την εν λόγω προθεσμία δεν θα ληφθεί υπόψη για τη διαδικασία πρόσληψης αναπληρωτών."
Ελπίζω να μην περιμένουμε άλλο ένα ΣΚ και να δούμε φως επιτέλους αύριο.

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1575 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:33:33 μμ »
Καλημέρα,

Να πω την αλήθεια έχω ανγχωθεί και 'γώ. Είναι η πρώτη φορά που κάνω αίτηση για αναπληρωτής και ωρομίσθιος με ΠΕ20. Στο ένα είανι πολύ μα πολύ χαμηλά (λόγω μηδενικής προϋπηρεσίας) στο άλλο στην περιφέρεια που επέλεξα είμαι σε σχετικά καλή θέση. Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω αν έχω καμιά ελπίδα.... Ξέρετε λένε ότι ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλά καλό θα είναι μα γνώριζα αν θα "πέθαινε" νωρίς ή αργά....  :P :P :P

Ηέρω ότι είναι λάθος να ρωτώ κάτι τέτοιο επειδή είναι νέος στο χώρο της εκπαίδευσης αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα για εμάς τους νέους απόφοιτους.... μόνο μια ελπίδα μας κρατά από την τρέλα
Κανείς πιστεύω ότι δεν μπορεί να κάνει ασφαλή εκτίμηση φέτος, ακόμα και για τους έχοντες προϋπηρεσία (Πίνακας Β)
Πέρυσι απο τον πίνακα Γ, μηδενικής προϋπηρεσίας προσλήφθηκαν αρκετοί!!!!!
Φέτος, σαφέστατα υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με πλεονάζον προσωπικό ΠΕ19-20 απο Β/θμια και το βλέπουμε ήδη καθώς κοντεύουμε μέσα Οκτώβρη και ουδεμία πρόσληψη έχει γίνει, ενώ, σύμφωνα με τις περυσινές προσλήψεις στον κλάδο μας, είχαν γίνει ήδη 2 φάσεις Αναπληρωτών Πλήρους Ωραρίου στην Α/θμια (296 στις 9/9/2010  +  258 στις 5/10/2010) αντίστοιχα!!
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος adedward

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση!!!? ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1576 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:35:05 μμ »
Καλημέρα,

Να πω την αλήθεια έχω ανγχωθεί και 'γώ. Είναι η πρώτη φορά που κάνω αίτηση για αναπληρωτής και ωρομίσθιος με ΠΕ20. Στο ένα είανι πολύ μα πολύ χαμηλά (λόγω μηδενικής προϋπηρεσίας) στο άλλο στην περιφέρεια που επέλεξα είμαι σε σχετικά καλή θέση. Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω αν έχω καμιά ελπίδα.... Ξέρετε λένε ότι ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλά καλό θα είναι μα γνώριζα αν θα "πέθαινε" νωρίς ή αργά....  :P :P :P

Ηέρω ότι είναι λάθος να ρωτώ κάτι τέτοιο επειδή είναι νέος στο χώρο της εκπαίδευσης αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα για εμάς τους νέους απόφοιτους.... μόνο μια ελπίδα μας κρατά από την τρέλα
Κανείς πιστεύω ότι δεν μπορεί να κάνει ασφαλή εκτίμηση φέτος, ακόμα και για τους έχοντες προϋπηρεσία (Πίνακας Β)
Πέρυσι απο τον πίνακα Γ, μηδενικής προϋπηρεσίας προσλήφθηκαν αρκετοί!!!!!
Φέτος, σαφέστατα υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με πλεονάζον προσωπικό ΠΕ19-20 απο Β/θμια και το βλέπουμε ήδη καθώς κοντεύουμε μέσα Οκτώβρη και ουδεμία πρόσληψη έχει γίνει, ενώ, σύμφωνα με τις περυσινές προσλήψεις στον κλάδο μας, είχαν γίνει ήδη 2 φάσεις Αναπληρωτών Πλήρους Ωραρίου στην Α/θμια (296 στις 9/9/2010  +  258 στις 5/10/2010) αντίστοιχα!!


Σε ευχαριστώ.....Τουλάχιστον έχουμε ακόμα ελπίδες.....  ;)
Never give up...Never think sad....
Keep walking....Stand up.....

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1577 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:38:39 μμ »
Καλημέρα,

Να πω την αλήθεια έχω ανγχωθεί και 'γώ. Είναι η πρώτη φορά που κάνω αίτηση για αναπληρωτής και ωρομίσθιος με ΠΕ20. Στο ένα είανι πολύ μα πολύ χαμηλά (λόγω μηδενικής προϋπηρεσίας) στο άλλο στην περιφέρεια που επέλεξα είμαι σε σχετικά καλή θέση. Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω αν έχω καμιά ελπίδα.... Ξέρετε λένε ότι ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλά καλό θα είναι μα γνώριζα αν θα "πέθαινε" νωρίς ή αργά....  :P :P :P

Ηέρω ότι είναι λάθος να ρωτώ κάτι τέτοιο επειδή είναι νέος στο χώρο της εκπαίδευσης αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα για εμάς τους νέους απόφοιτους.... μόνο μια ελπίδα μας κρατά από την τρέλα
Κανείς πιστεύω ότι δεν μπορεί να κάνει ασφαλή εκτίμηση φέτος, ακόμα και για τους έχοντες προϋπηρεσία (Πίνακας Β)
Πέρυσι απο τον πίνακα Γ, μηδενικής προϋπηρεσίας προσλήφθηκαν αρκετοί!!!!!
Φέτος, σαφέστατα υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με πλεονάζον προσωπικό ΠΕ19-20 απο Β/θμια και το βλέπουμε ήδη καθώς κοντεύουμε μέσα Οκτώβρη και ουδεμία πρόσληψη έχει γίνει, ενώ, σύμφωνα με τις περυσινές προσλήψεις στον κλάδο μας, είχαν γίνει ήδη 2 φάσεις Αναπληρωτών Πλήρους Ωραρίου στην Α/θμια (296 στις 9/9/2010  +  258 στις 5/10/2010) αντίστοιχα!!


Σε ευχαριστώ.....Τουλάχιστον έχουμε ακόμα ελπίδες.....  ;)
Να είσαι καλά!
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1578 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:39:54 μμ »
Έχω να καπνίσω ένα μήνα... Μην το ξεκινάς πάλι για κανένα λόγο.

Εγώ πάλι δεν το χα κόψει καθόλου αλλά είχα καταφέρει να το μειώσω πολύ. Αυτές τις μέρες όμως......Τέλος πάντων βλακεία μας.
Μόλις μίλησα με υπουργείο και μου είπανε ότι σήμερα θα έχουνε εικόνα των κενών οπότε μπορεί και αύριο προσλήψεις.2 περιφέρειες καθυστερήσανε και δεν στείλανε.Μου είπε ότι εφόσον έχουν τα κενά μπορούνε να βγάλουνε τα ονόματα γρήγορα,εφόσον δεν προκύψει τεχνικό πρόβλημα.

Άντε να δούμε....

Αποσυνδεδεμένος adioristos_pe19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, αλλά αυτή με πληγώνει!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1579 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:42:00 μμ »
Ίσως θα ήταν καλό συνάδελφοι να πάρετε και εσείς τηλέφωνο στο Υπουργείο, μήπως φιλοτιμηθούν και κατανοήσουν την αγωνία μας και τελικά έχουμε καλά νέα από αύριο. Ποτέ δεν ξέρετε...

Αποσυνδεδεμένος adedward

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση!!!? ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1580 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:43:32 μμ »
Μόλις μίλησα με υπουργείο και μου είπανε ότι σήμερα θα έχουνε εικόνα των κενών οπότε μπορεί και αύριο προσλήψεις.2 περιφέρειες καθυστερήσανε και δεν στείλανε.Μου είπε ότι εφόσον έχουν τα κενά μπορούνε να βγάλουνε τα ονόματα γρήγορα,εφόσον δεν προκύψει τεχνικό πρόβλημα.

Επιβεβαιώνεται αυτό που μου είπαν και σε μένα δηλαδή, κάτι είναι και αυτό. Είναι απαράδεκτο όπως είπε και η Χριστίνα να μην έχουν στείλει εντός προθεσμίας τα κενά οι 2 αυτές περιφέρειες. Μάλιστα όταν τους έστειλαν e-mail τους τόνισαν το εξής: "Επισημαίνεται η ανάγκη πιστής τήρησης της προθεσμίας καθώς οποιαδήποτε αποστολή στοιχείων μετά την εν λόγω προθεσμία δεν θα ληφθεί υπόψη για τη διαδικασία πρόσληψης αναπληρωτών."
Ελπίζω να μην περιμένουμε άλλο ένα ΣΚ και να δούμε φως επιτέλους αύριο.


Αντε να τελειώσει και η αγωνία των ΠΕ19 - ΠΕ20...Πάντως σαν κράτος είμαστε χάλια. Ποτέ δεν μπορούμε να κρατήσουμε μια προθεσμία. Στο τομέα μας αν κάποιος δεν κρατήσει την προθεσμία σε μια π.χ. εργασία, "καταστρέφεται" όλος ο κόπος και η προσπάθεια που έκαναν οι συνάδερφοι για να έρθει εις πέρας. Πρέπει κάτι να κάνουμε για να αλλάξει αυτό το σύστημα. Εκτός τον άλλων είναι και πολύ ψυχοφθόρο..
Never give up...Never think sad....
Keep walking....Stand up.....

Αποσυνδεδεμένος matinaki_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1581 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 01:11:20 μμ »
Ίσως θα ήταν καλό συνάδελφοι να πάρετε και εσείς τηλέφωνο στο Υπουργείο, μήπως φιλοτιμηθούν και κατανοήσουν την αγωνία μας και τελικά έχουμε καλά νέα από αύριο. Ποτέ δεν ξέρετε...

Εγώ πήρα τώρα και στη Ββάθμια και στην Αβάθμια.
Στη Ββάθμια μου είπαν ότι προς το παρόν δε θα πάρουν από εμάς.
Στην Αβάθμια μου απάντησε μια "πολύ ευγενική κυρία" ότι περιμένουν τα κενά. Όταν της είπαν ότι τα κενά ήταν μέχρι χθες μου είπε ότι ήταν μέχρι σήμερα να τα στείλουν οι περιφέρειες και ότι από εκεί και πέρα θα μπούμε στο δρόμο των προσλήψεων αλλά δεν ξέρει πότε και μου το έκλεισε!
Αυτά.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 300
Σύνολο: 306

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.