*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1794740 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3024 στις: Φεβρουάριος 21, 2012, 05:42:13 μμ »
Σε ποια σειρά είστε (στο περίπου φυσικά) εσείς που περιμένετε να κληθείτε;

Βρε Χριστίνα σαν Moderator που είσαι κάνε μια εκκαθαριση του πινακα μας pleaseeeeeeeee, τουλάχιστον μέχρι το Νο 800  ;)  :-*
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:43:33 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3025 στις: Φεβρουάριος 21, 2012, 06:30:51 μμ »
Σε ποια σειρά είστε (στο περίπου φυσικά) εσείς που περιμένετε να κληθείτε;

Βρε Χριστίνα σαν Moderator που είσαι κάνε μια εκκαθαριση του πινακα μας pleaseeeeeeeee, τουλάχιστον μέχρι το Νο 800  ;)  :-*

Αννέτα αν περιμένεις απο εμένα σώθηκες!! Είμαι σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης!:-P Κάποιος συνάδερφος όμως δεν έκανε εκκαθαρίσεις κάθε φορά που καλούσαν αναπληρωτές; Αν διαβάζει και έχει κάνει κάτι και τώρα πρόσφατα, τον παρακαλούμε να εμφανιστεί!

Αποσυνδεδεμένος gPE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3026 στις: Φεβρουάριος 21, 2012, 08:37:34 μμ »
όχι από ότι είδα!!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3027 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 12:55:45 μμ »
όχι από ότι είδα!!

Αν απαντάς σε μένα, τι έχει αλλάξει ώστε να μετρήσει του χρόνου η προϋπηρεσία? Τίποτα
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:43:33 »

Αποσυνδεδεμένος kathigitrioula_nina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3028 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 01:07:37 μμ »
Γεια σας!! Είμαι καινούρια στο forum και μελλοντική (ίσως είναι καλύτερα να πω "πολύ μελλοντική") συνάδελφος..Είναι η πρώτη μου χρονιά στους πίνακες αναπληρωτών και μόλις κατέθεσε και το μεταπτυχιακό μου, που μου δίνει παιδαγωγική επάρκεια...Θα ήθελα να ρωτήσω αν αναμένονται και άλλες προσλήψεις για φέτος (τόσο αναπληρωτών μειωμένου όσο και πλήρους ωραρίου)..γνωρίζει κανείς;;; θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος kirril

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3029 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 01:10:23 μμ »
χωρίς προυπηρεσία και να καλέσουν δύσκολα πολύ ...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2012, 01:13:15 μμ από kirril »

Αποσυνδεδεμένος minasp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3030 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 01:33:28 μμ »
Γεια σας!! Είμαι καινούρια στο forum και μελλοντική (ίσως είναι καλύτερα να πω "πολύ μελλοντική") συνάδελφος..Είναι η πρώτη μου χρονιά στους πίνακες αναπληρωτών και μόλις κατέθεσε και το μεταπτυχιακό μου, που μου δίνει παιδαγωγική επάρκεια...Θα ήθελα να ρωτήσω αν αναμένονται και άλλες προσλήψεις για φέτος (τόσο αναπληρωτών μειωμένου όσο και πλήρους ωραρίου)..γνωρίζει κανείς;;; θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

δέχτηκε η β'βάθμια το μεταπτυχιακό σου εκτός της περιόδου αιτήσεων για αναπληρωτές;
από ότι ξέρω, δικαίωμα κατάθεσης εγγράφων για την παιδαγωγική επάρκεια στα μέσα της χρονιάς, έχουν μόνο οι απόφοιτοι ΑΣΠΑΙΤΕ. εμένα τουλάχιστον, μου είπαν ότι μπορώ να καταθέσω το μεταπτυχιακό μόνο το καλοκαίρι με τις αιτήσεις, σύμφωνα με την εγκύκλειο.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3031 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 02:56:09 μμ »
Γεια σας!! Είμαι καινούρια στο forum και μελλοντική (ίσως είναι καλύτερα να πω "πολύ μελλοντική") συνάδελφος..Είναι η πρώτη μου χρονιά στους πίνακες αναπληρωτών και μόλις κατέθεσε και το μεταπτυχιακό μου, που μου δίνει παιδαγωγική επάρκεια...Θα ήθελα να ρωτήσω αν αναμένονται και άλλες προσλήψεις για φέτος (τόσο αναπληρωτών μειωμένου όσο και πλήρους ωραρίου)..γνωρίζει κανείς;;; θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

δέχτηκε η β'βάθμια το μεταπτυχιακό σου εκτός της περιόδου αιτήσεων για αναπληρωτές;
από ότι ξέρω, δικαίωμα κατάθεσης εγγράφων για την παιδαγωγική επάρκεια στα μέσα της χρονιάς, έχουν μόνο οι απόφοιτοι ΑΣΠΑΙΤΕ. εμένα τουλάχιστον, μου είπαν ότι μπορώ να καταθέσω το μεταπτυχιακό μόνο το καλοκαίρι με τις αιτήσεις, σύμφωνα με την εγκύκλειο.
Μπορεί να το υποβάλλει για μισθολογική εξέλιξη (αν και εφόσον προσληφθεί και αν αναγνωριστεί η προσαύξηση του μεταπτυχιακού στο μισθό). Αλλά και εγώ δε νομίζω ότι θα αλλάξει θέση στους πίνακες για φέτος....

Αποσυνδεδεμένος Elpida_tz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3032 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 04:33:04 μμ »
Γεια σας παιδια
να ρωτησω ........... επειδη εγινε συζητηση για μεταπτυχιακο............
που μπορει να κανει καποιος  μεταπτυχιακό και να σου δώσει παιδαγωγική επάρκεια ......
πόσο διαρκεί και πόσο κοστίζει ?

Αποσυνδεδεμένος kathigitrioula_nina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3033 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 04:40:03 μμ »
Λοιπόν το μεταπτυχιακό μου- η επάρκεια δηλαδή- έγινε δεκτό τόσο από τη δευτεροβάθμια όσο και από το Υπουργείο την ίδια μέρα που το κατέθεσα...όσον αφορά τώρα τους πίνακες μετά από επικοινωνία με το Υπουργείο μου είπαν ότι η ανανέωση του πίνακα θα γίνει αν όχι άμεσα τουλάχιστον όταν ή αν χρειαστεί να καλέσουν άτομα..Σε αυτή τη περίπτωση η επάρκειά μου θα ληφθεί σίγουρα υπόψιν...και απ`ότι μ`ενημέρωσαν θα προηγούμαι από αυτούς που έχουν μόρια προϋπηρεσίας αλλά δεν έχουν επάρκεια...Αυτά όσον αφορά την κατάθεση της επάρκειας και τους πίνακες...


Αποσυνδεδεμένος kathigitrioula_nina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3034 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 04:43:00 μμ »
Elpida_tz Το μεταπτυχιακό μου έγινε στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου, στο Παιδαγωγικό τμήμα Δημοτικής εκπαίδευσης...(Ρόδο) Για να μπεις δίνεις εξετάσεις και περνάς συνέντευξη...το κόστος 2.500...
Γενικότερα απ`όσο γνωρίζω παρόμοια μεταπτυχιακά παρέχονται και από άλλα Πανεπιστήμια και φυσικά ΑΣΠΑΙΤΕ...

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3035 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 06:39:06 μμ »
Λοιπόν το μεταπτυχιακό μου- η επάρκεια δηλαδή- έγινε δεκτό τόσο από τη δευτεροβάθμια όσο και από το Υπουργείο την ίδια μέρα που το κατέθεσα...όσον αφορά τώρα τους πίνακες μετά από επικοινωνία με το Υπουργείο μου είπαν ότι η ανανέωση του πίνακα θα γίνει αν όχι άμεσα τουλάχιστον όταν ή αν χρειαστεί να καλέσουν άτομα..Σε αυτή τη περίπτωση η επάρκειά μου θα ληφθεί σίγουρα υπόψιν...και απ`ότι μ`ενημέρωσαν θα προηγούμαι από αυτούς που έχουν μόρια προϋπηρεσίας αλλά δεν έχουν επάρκεια...Αυτά όσον αφορά την κατάθεση της επάρκειας και τους πίνακες...
Για την ενημέρωση των πινάκων ίσως έχεις δίκιο. Είναι πιθανόν να το δέχονται ακόμα και τώρα.

Αλλά σχετικά με το ποιους περνάς σίγουρα δεν σε πληροφόρησαν σωστά... Αν έχεις παιδαγωγική επάρκεια, αλλά δεν έχεις προϋπηρεσία πριν τον Ιούνιο του 2010 ή μόρια από κάποια επιτυχία στον ΑΣΕΠ κατατάσσεσαι στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών χωρίς προϋπηρεσία. Όταν προσλαμβάνουν αναπληρωτές πρώτα εξαντλείται ο πίνακας με προϋπηρεσία και μετά πηγαίνουν στον πίνακα χωρίς προϋπηρεσία. Μπορείς να το διασταυρώσεις αυτό αν δεις τους πίνακες στο e-aitisi.sch.gr. Θα δεις ότι στον πίνακα χωρίς προϋπηρεσία υπάρχουν κάπου 250 άτομα χωρίς προϋπηρεσία, με παιδαγωγική επάρκεια. Αρκετοί από αυτούς μάλιστα έχουν από πέρσι προϋπηρεσία που δεν έχει προσμετρηθεί επειδή έχουν κλειδώσει οι πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος kathigitrioula_nina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3036 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 07:10:33 μμ »
Λοιπόν το μεταπτυχιακό μου- η επάρκεια δηλαδή- έγινε δεκτό τόσο από τη δευτεροβάθμια όσο και από το Υπουργείο την ίδια μέρα που το κατέθεσα...όσον αφορά τώρα τους πίνακες μετά από επικοινωνία με το Υπουργείο μου είπαν ότι η ανανέωση του πίνακα θα γίνει αν όχι άμεσα τουλάχιστον όταν ή αν χρειαστεί να καλέσουν άτομα..Σε αυτή τη περίπτωση η επάρκειά μου θα ληφθεί σίγουρα υπόψιν...και απ`ότι μ`ενημέρωσαν θα προηγούμαι από αυτούς που έχουν μόρια προϋπηρεσίας αλλά δεν έχουν επάρκεια...Αυτά όσον αφορά την κατάθεση της επάρκειας και τους πίνακες...
Για την ενημέρωση των πινάκων ίσως έχεις δίκιο. Είναι πιθανόν να το δέχονται ακόμα και τώρα.

Αλλά σχετικά με το ποιους περνάς σίγουρα δεν σε πληροφόρησαν σωστά... Αν έχεις παιδαγωγική επάρκεια, αλλά δεν έχεις προϋπηρεσία πριν τον Ιούνιο του 2010 ή μόρια από κάποια επιτυχία στον ΑΣΕΠ κατατάσσεσαι στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών χωρίς προϋπηρεσία. Όταν προσλαμβάνουν αναπληρωτές πρώτα εξαντλείται ο πίνακας με προϋπηρεσία και μετά πηγαίνουν στον πίνακα χωρίς προϋπηρεσία. Μπορείς να το διασταυρώσεις αυτό αν δεις τους πίνακες στο e-aitisi.sch.gr. Θα δεις ότι στον πίνακα χωρίς προϋπηρεσία υπάρχουν κάπου 250 άτομα χωρίς προϋπηρεσία, με παιδαγωγική επάρκεια. Αρκετοί από αυτούς μάλιστα έχουν από πέρσι προϋπηρεσία που δεν έχει προσμετρηθεί επειδή έχουν κλειδώσει οι πίνακες.

Μάλιστα...Σε ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες!!!

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3037 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 09:13:38 μμ »
Σε ποια σειρά είστε (στο περίπου φυσικά) εσείς που περιμένετε να κληθείτε;

Βρε Χριστίνα σαν Moderator που είσαι κάνε μια εκκαθαριση του πινακα μας pleaseeeeeeeee, τουλάχιστον μέχρι το Νο 800  ;)  :-*

Αννέτα αν περιμένεις απο εμένα σώθηκες!! Είμαι σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης!:-P Κάποιος συνάδερφος όμως δεν έκανε εκκαθαρίσεις κάθε φορά που καλούσαν αναπληρωτές; Αν διαβάζει και έχει κάνει κάτι και τώρα πρόσφατα, τον παρακαλούμε να εμφανιστεί!

 :-*
Είναι άφαντος ο φιλος μας  :(
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160634
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 427
Σύνολο: 447

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.