*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 197932 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #168 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 12:32:13 πμ »
αύριο θα μάθουν αυτοί που έχουν κληθεί (αν έχουν την τύχη δηλαδή να ξέρουν να τους ενημερώσουν..)

αλλά οι επόμενες κλήσεις είναι ένα θέμα. ξέρει κανείς χοντρικά πόσους ωρομίσθιους παίρναν κάθε χρονιά; τα κενά κάθε χρόνο δεν έχουν αλλάξει, πάνω κάτω τα ίδια είναι (διαθέσεις από β΄θμια σε α'θμια έγιναν και άλλες χρονιές) οπότε αν ξέραμε ένα νούμερο θα μπορούσαμε να καταλάβουμε περίπου αν θα πάρουν άλλους αμω..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:12:59 »

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #169 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 03:37:15 πμ »
Πάνω απο 400 άτομα είχαν προσληφθει πέρσι ως ωρομίσθιοι σύμφωνα με deutsch.gr

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #170 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 10:56:24 πμ »
εγώ βλέπω στους φετινούς πίνακες αναπληρωτών γερμανικής οτι από τους 1000και σχεδόν όλοι έχουν μόρια προυπηρεσίας της χρονίας 2009-2010, από 18 ως 0-κάτι μόρια, που σημαίνει οτι όλοι αυτοί δούλεψαν! αν αφαιρέσουμε τους αναπληρωτές υπάρχουν τουλάχιστον 800 άτομα που έχουν από 2 ως 6 μόρια τη περσινη χρονιά δηλαδή ήταν ωρομίσθιοι με 12, 10 ή 8 ώρες!!!!!

αυτές οι ανάγκες δηλαδή δεν υπάρχουν φέτος  ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #171 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 11:47:42 πμ »
Πάντως σε αρκετά σχολεία στα οποία δούλευαν πέρσι ωρομίσθιοι φέτος έχουν πάει μόνιμοι απο Βθμια τουλάχιστον στα μεγάλα αστικά κέντρα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:12:59 »

Αποσυνδεδεμένος marakimas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #172 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 12:00:29 μμ »
Απ οτι μου ειπαν στην πρωτοβαθμια ,για κλαδους πε 07 πε 05 μιλαω, θα καλεσουν σιγουρα ωρομισθιους...δεν γινεται αλλιως και σιγουρα θα το κανουν πριν τις εκλογες..δεν μπορουν να αφησουν τα παιδια χωρις μαθηματα για δυο μηνες...στη δικη μου την περιφερεια(Κρητης) τα περισσοτερα δημοτικα ειναι χωρις καθηγητες ειδικοτητων..και περυσι ειχε εξαντληθει ο πινακας ωρομισθιων!
Προφανως περιμενουν να τοποθετησουν πρωτα τους ΑΜΩ. Οσον αφορα τα γυμνασια Λυκεια απ οτι ξερω εχουν καλυφθει στο 95%.
Καποιοι μιλουν για ωρομισθια εως 4 ωρες...αυτο πρακτικα ειναι αδυνατον..οι αλλες ωρες πως θα καλυφθουν, εφοσον περυσι με 12ωρα και παλι δεν καλυπταμε..Εκτος αυτου δεν ειναι τοσοι πολλοι οι καθηγητες που θελουν να συμπληρωσουν ωραριο και πανε στα δημοτικα( για παραδειγμα γαλλικης ειναι μονο 4 εδω kai γερμανικης 5) Προσωπικα πιστευω παρολα οσα ακουγονται οτι μεχρι και το τελος της αλλης εβδομαδας θα εχουν καλεσει σχεδον τον ιδιο αριθμο ωρομισθιων οπως και περυσι.
Τωρα οσοι ενδιααφερονται για ΑΚΩ εκει πραγματι τα πραγματα ειναι πολυ χλωμα...
Ας κανουμε παιδια λιγη υπομονη...ελληνικη παιδεια ειναι αυτη....

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #173 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 12:19:54 μμ »
Οι ωροσμίσθιοι με βάση το νεο νομοσχεδιο μπορουν να πάρουν μαξιμουμ 4 ωρες. Οι Κασσανδρες επιβεβαιωνονται: Οι αναπληρωτες έγιναν ΑΜΩ και οι ωρομισθιοι θα πάρουν 4ωρα. Έτσι με λιγοτερα χρήματα, κατάφερε η κυβέρνηση να απασχολεί περισσοτερους εκπαιδευτικους και επιτυγχάνοντας τη μειωση του δεικτη ανεργείας που είναι η καυτη πατάτα για την κυβέρνηση. Θα συμφωνήσω με τις συναδέλφους που είπαν οτι δεν πρεπει να δεχτουμε τις 4 ωρες, τουτεστιν τα 150 Ευρω το μηνα για 1 μοριο (στην καλυτερη περιπτωση) το χρονο και για να τους κανουμε το χατιρι. Ταμειο ανεργειας καλυτερα...!!! Ωστόσο διατηρώ την αισιοδοξία μου και περιμένω κι αλλες προσληψεις ΑΜΩ! Για ΑΚΩ ουδείς λόγος!

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #174 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 12:27:34 μμ »
Οι ΑΚΩ θα γινουν Ανεργοι Κανονικου Ωραριου, ανεργοι στο φουλ!

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #175 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 12:58:53 μμ »
Οι ΑΚΩ θα γινουν Ανεργοι Κανονικου Ωραριου, ανεργοι στο φουλ!
Πολυ καλοοοοοοο!!!ακριβως ετσι...........

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #176 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 01:11:19 μμ »
Πάντως εμάς (ΑΜΩ) ούτε σήμερα φαίνεται να μας τοποθετούνΚαόπιν επικοινωνίας με Αθμια μου είπαν να πάρω το απόγευμα (που δεν είναι κανένας εκεί!!!) ή αυριο το πρωι.Άντε να παιρνούν σειρά και οι υπόλοιποι.

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #177 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 01:29:40 μμ »
Δεν εχουν ιδεα τι τους γινεται! Εχουν τρελλαθει στις Α'βαθμιες γιατι δεν εχουν πάρει οδηγιες απο το Υπουργειο και η διαδικασια προβλεπεται να παει πολυ πισω. Το σίγουρο ειναι οτι θα εχουν τελειωσει ολα μεχρι τις εκλογες. Προσπαθω να επικοινωνησω με το 210 344 2260 (τμημα διορισμου ΥΠΕΠΘ ΠΕ 05-07) για να δω αν εχουν νεοτερο για προσληψεις ΑΜΩ και μιλαει. Αν εχω νεοτερο, θα σας πω.

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #178 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 02:18:36 μμ »
Εγω καταφερα και μιλησα...μου ειπε ενας πολυ ευγενικος κυριος οτι υπαρχουν κενα στην πρωτοβαθμια και οτι θα ξαναπαρουν....μαλλον ΑΜΩ ,οχι ωρομισθιους για τωρα....περιμενουν ομως λεει να πεσει τηλεφωνο απο τα επανω γραφεια  και να δοθει το ok. για να βγαλουν και τα ονοματα των αναπληρωτων,πραγμα που μπορει να γινει και τωρα αλλα και σε καμια βδομαδα...... :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #179 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 02:28:35 μμ »
Εγω καταφερα και μιλησα...μου ειπε ενας πολυ ευγενικος κυριος οτι υπαρχουν κενα στην πρωτοβαθμια και οτι θα ξαναπαρουν....μαλλον ΑΜΩ ,οχι ωρομισθιους για τωρα....περιμενουν ομως λεει να πεσει τηλεφωνο απο τα επανω γραφεια  και να δοθει το ok. για να βγαλουν και τα ονοματα των αναπληρωτων,πραγμα που μπορει να γινει και τωρα αλλα και σε καμια βδομαδα...... :) :) :)

για β΄θμια δηλαδή δεν έχουν κάτι;

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #180 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 02:30:18 μμ »
Εγω καταφερα και μιλησα...μου ειπε ενας πολυ ευγενικος κυριος οτι υπαρχουν κενα στην πρωτοβαθμια και οτι θα ξαναπαρουν....μαλλον ΑΜΩ ,οχι ωρομισθιους για τωρα....περιμενουν ομως λεει να πεσει τηλεφωνο απο τα επανω γραφεια  και να δοθει το ok. για να βγαλουν και τα ονοματα των αναπληρωτων,πραγμα που μπορει να γινει και τωρα αλλα και σε καμια βδομαδα...... :) :) :)

για β΄θμια δηλαδή δεν έχουν κάτι;
Μου ειπαν οχι......sorry.....κι εγω δευτεροβαθμια θα ηθελα,αλλα μπροστα στον κινδυνο να μην εχουμε καθολου δουλεια,μια χαρα ειναι και η πρωτοβαθμια....

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #181 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 03:36:44 μμ »
καλά εγώ δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση, αλλά είναι όλα καλυμένα στη β'θμια;..περίεργο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160550
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 857
Σύνολο: 864

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.