*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 197943 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #490 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 07:12:20 μμ »
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα επειδή είμαι καινούργια και προσπαθώ να καταλάβω πως έχουν τα πράγματα....σε περίπτωση που με πάρουν αναπληρώτρια ή ωρομίσθια τί πρέπει να κάνω?Απο χαρτιά και τέτοια?
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:52:22 »

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #491 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 07:17:03 μμ »
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα επειδή είμαι καινούργια και προσπαθώ να καταλάβω πως έχουν τα πράγματα....σε περίπτωση που με πάρουν αναπληρώτρια ή ωρομίσθια τί πρέπει να κάνω?Απο χαρτιά και τέτοια?


http://www.alfavita.gr/artro.php?id=2824

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #492 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 07:21:35 μμ »
Ξέρει κανείς τίποτα νεότερο για μας???Βαρέθηκα να περιμένω..!!!!


Ελπίζω Παρασκευή τώρα πια....

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #493 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 07:31:49 μμ »
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα επειδή είμαι καινούργια και προσπαθώ να καταλάβω πως έχουν τα πράγματα....σε περίπτωση που με πάρουν αναπληρώτρια ή ωρομίσθια τί πρέπει να κάνω?Απο χαρτιά και τέτοια?


http://www.alfavita.gr/artro.php?id=2824

Σευχραιστώ πολύ maraki82
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:52:22 »

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #494 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 08:10:08 μμ »
Οι αποσπάσεις που είχαν βγει από 31.08.2010 αν προστεθούν με τις σημερινές πόσα κενά περίπου μπορεί να βγάλουν; Έχετε πληροφορίες αν οι αποσπασμένοι των πρώτων φάσεων έχουν τοποθετηθεί και αν τα κενά που άφησαν πίσω τους έχουν καλυφθεί;

 Επίσης, θα ήθελα από προσωπικό ενδιαφέρον να ρωτήσω, πόσοι μέσα στους πρώτους 40 στον πίνακα αναπληρωτών (ακόμα και όσοι έχουν κληθεί ως ΑΜΩ) έχουν δηλώσει το κουτάκι των αναπληρωτών για όλη την Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #495 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 08:15:04 μμ »
Εγω τοβαλα το παλιοκουτακι. Περιπου πεντε ατομα πηραν αποσπαση απο μας δε νομιζω να καλυφτηκαν ιδιαιτερα κενα. Των Ιταλικων εχουν οργανωθει πολυ και πιεσαν πολυ το υπουργειο... Γιαυτο τους πηραν. Μπραβο τους και μαλιστα ΑΚΩ που μεταξυ μας σιγα μη συμπληρωνουν 21 ωρες ο καθενας τους...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2010, 08:18:26 μμ από SOPHIA »

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #496 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 08:27:49 μμ »
Εχεις απολυτο δικιο Σοφια....οι συλλογοι της Ιταλικης πιεζουν η εχουν αλλες τακτικες.Εμας ο συλλογος μας ειναι αλλου.....μετα απο πιεσεις τωρα μας ειπαν οτι δεν εχουμε κενα και οτι η Διαμαντοπουλου τα καλυψε ολα!!!Την επομενη μερα που μας το ειπαν βγαινει η Χριστοφιλοπουλου και λεει οτι θα παρουν κι αλλους ΑΜΩ......μα υπεραριθμους εχουμε και το ξερουμε,αλλα τι γινεται?τη μια δεν υπαρχουν κενα και την αλλη παιρνουν ΑΜΩ?Το σιγουρο ειναι οτι οι 200 οργανικες στα δημοτικα πανε περιπατο οπως και οι προσληψεις μονιμων καθηγητων απο δω κι επειτα.....!

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #497 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 08:33:30 μμ »
Εγω τοβαλα το παλιοκουτακι. Περιπου πεντε ατομα πηραν αποσπαση απο μας δε νομιζω να καλυφτηκαν ιδιαιτερα κενα. Των Ιταλικων εχουν οργανωθει πολυ και πιεσαν πολυ το υπουργειο... Γιαυτο τους πηραν. Μπραβο τους και μαλιστα ΑΚΩ που μεταξυ μας σιγα μη συμπληρωνουν 21 ωρες ο καθενας τους...

23 άτομα στα ιταλικά δεν είναι καθόλου άσχημα για νέα ειδικότητα στα σχολεία. Οι ΑΚΩ των ιταλικών είναι για αναπλήρωση συναδέλφων τους ή για στελέχωση θέσεων;

Το θέμα είναι τι κενά αφήνουν πίσω τους αυτοί που αποσπώνται. να δούμε κι εμείς οι υποψήφιοι αναπληρωτές τι πιθανότητες έχουμε.(κι εγώ έχω βάλει το κουτάκι- δε δηλωσα ΑΜΩ αλλά για ΑΚΩ είπα ΝΑΙ σε όλα).

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #498 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 08:40:05 μμ »
Εγω τοβαλα το παλιοκουτακι. Περιπου πεντε ατομα πηραν αποσπαση απο μας δε νομιζω να καλυφτηκαν ιδιαιτερα κενα. Των Ιταλικων εχουν οργανωθει πολυ και πιεσαν πολυ το υπουργειο... Γιαυτο τους πηραν. Μπραβο τους και μαλιστα ΑΚΩ που μεταξυ μας σιγα μη συμπληρωνουν 21 ωρες ο καθενας τους...

23 άτομα στα ιταλικά δεν είναι καθόλου άσχημα για νέα ειδικότητα στα σχολεία. Οι ΑΚΩ των ιταλικών είναι για αναπλήρωση συναδέλφων τους ή για στελέχωση θέσεων;

Το θέμα είναι τι κενά αφήνουν πίσω τους αυτοί που αποσπώνται. να δούμε κι εμείς οι υποψήφιοι αναπληρωτές τι πιθανότητες έχουμε.(κι εγώ έχω βάλει το κουτάκι- δε δηλωσα ΑΜΩ αλλά για ΑΚΩ είπα ΝΑΙ σε όλα).

Κ γω τα ιδια, μονο ΑΚΩ κ το βρωμοκουτακι...Ειναι δυσκολο να βρουμε τι κενα αφηνουν οι αποσπασμενοι, ειδικα αν ηταν υπεραριθμοι στις περιοχες απο οπου εφυγαν...Τρεχα γυρευε...Οσο για τους ιταλικους, εγω περιμενα να παρει κ περισσοτερους...Παιδια, δε μπορουμε να περιμενουμε να δημιουργησει μονιμες θεσεις για ολους τους αποφοιτους της Γερμανικης Φιλολογιας, ειναι πρακτικα αδυνατο. Κ εννοειται οτι ολοι οι ξενογλωσσοι διεκδικουν, και καλα κανουν, τα ιδια πραγματα. Κ μεις τα ιδια καναμε παλιοτερα, οταν υπηρχαν μονο τα γαλλικα, ετσι δεν ειναι?Τωρα ηρθε η σειρα των ιταλικων, μεθαυριο θα μπουν και αλλοι στο παιχνιδι, ετσι παει...καλως η κακως.

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #499 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 08:44:37 μμ »
Καλα κανουν οι ανθρωποι... Οργανικες δεν εχουν ακομα... αλλα το οτι ξεκιναν με ΑΚΩ και οχι Ωρομισθιοι ή ΑΜΩ ειναι καλο σημαδι για αυτους. Χιλιοι καλη χωρανε και η ιδεα της πολυγλωσσιας στα σχολεια ειναι πολυ ωραια. Να κοιταξουμε να κανουμε σωστα τη δουλεια μας εμεις ομως για να διατηρησουμε και να καλυτερεψουμε τις θεσεις μας... αν βεβαια μας παρουν ποτε...χαχαχ!

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #500 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 08:48:07 μμ »
Καλα κανουν οι ανθρωποι... Οργανικες δεν εχουν ακομα... αλλα το οτι ξεκιναν με ΑΚΩ και οχι Ωρομισθιοι ή ΑΜΩ ειναι καλο σημαδι για αυτους. Χιλιοι καλη χωρανε και η ιδεα της πολυγλωσσιας στα σχολεια ειναι πολυ ωραια. Να κοιταξουμε να κανουμε σωστα τη δουλεια μας εμεις ομως για να διατηρησουμε και να καλυτερεψουμε τις θεσεις μας... αν βεβαια μας παρουν ποτε...χαχαχ!

Αυτο ξαναπες το!Αφου ο συλλογος δεν ειναι πλεον τοσο δραστηριος κ πιεστικος το μονο που μας μενει ειναι να μαστε πολυ καλοι στη δουλεια μας κ να κρατησουμε ετσι τους μαθητες και τους γονεις!Μονο ετσι θα κερδισουμε το παιχνιδι!Αν μας κανει τη χαρη η Αννουλα κ μας προσλαβει...Ειδαλλως, θα κρατησουμε τα κολπα μας για τα ιδιαιτερα! (που δεν εχω αυτη τη στιγμη!!!)

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #501 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 08:51:32 μμ »
χαχαχαχαχ!!! Ετσι ετσι.... λετε να βγει τιποτα σημερα γυρω στις 11 που τους αρεσει να ανακοινωνουν?

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #502 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 08:52:14 μμ »
Οποιος εχει ιδιαιτερο κερδιζει χρυσο ωρολογιον!!!Να δω τις προσφορες σας....εγω δεν εχω τιποτε και ουτε προβλεπεται.....αλλα δεν θα πεθανουμε κιολας!!!

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #503 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 09:02:16 μμ »
Οποιος εχει ιδιαιτερο κερδιζει χρυσο ωρολογιον!!!Να δω τις προσφορες σας....εγω δεν εχω τιποτε και ουτε προβλεπεται.....αλλα δεν θα πεθανουμε κιολας!!!


Εγω ή απο βαριεστημαρα θα παω ή απο το πολυ φαϊ!Οταν εχω αγχος κ ανυπομονησια αδειαζω το ψυγειο!Τελος παντων, για σημερα δεν το κοβω, οποτε αποχωρω με την ουρα στα σκελια κ παλι...Η μικρη Αννουλα το κανε παλι το θαυμα της...Καλο βραδι, παιδες!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160571
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 760
Σύνολο: 785

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.135 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.