*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 197922 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #602 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 11:50:45 πμ »
Καλημέρα Καλημέρα καλημέρα καλημέρα καλημέρα καλημέρα καλημεράααααααααααααααααααααα :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Καλημερα Αναστασια......ζουζου ηθελα να πω....χα!χα! :Dετσι λεω και την κορη μου......να σαι καλα με την αισιοδοξια σου μας ανεβαζεις!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:43:44 »

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #603 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 12:50:49 μμ »
καλημέρα και σε σένα ....μαμά...χιχιχιχιχι μην νομίζεις ότι έχω μεγάλη διαφορά με την μικρή σου ζουζού...!!!!!!!!
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #604 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 02:37:20 μμ »
καλησπέρα και από μένα! χαίρομαι για το ανεβασμένο ηθικό, μπράβο είναι μεταδοτικό!!!  ;) :) :)

μόλις μίλησα με πρωτοβάθμια δυτικής θεσσαλονίκης, σήμερα συνεδριάζουν, οι τοποθετήσεις της β' φάσης θα γίνουν τη δευτέρα, το αργότερο να μάθουμε που δουλεύουμε την τρίτη (είχε γέλιο η τύπισσα: "θα ενημερωθείτε από το ιντερνετ σίγουρα, θα ανέβουν οι πληροφορίες, και κάποια στιγμή θα σας πάρουμε τηλέφωνο" εν τω μεταξύ στη σελίδα της διεύθυνσης ούτε καν οι προσλήψεις της 4/10 δεν αναφέρονται.. )

οπότε αφού τελειώνει τόσο γρήγορα η β' φάση παίρνετε γρήγορα σειρά για την γ΄- α΄θμιας ή α' - β'θμιας (μιας και είναι αλληλένδετα αυτά..)

Αποσυνδεδεμένος christa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #605 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 02:43:10 μμ »
καλησπέρα και από μένα! χαίρομαι για το ανεβασμένο ηθικό, μπράβο είναι μεταδοτικό!!!  ;) :) :)

μόλις μίλησα με πρωτοβάθμια δυτικής θεσσαλονίκης, σήμερα συνεδριάζουν, οι τοποθετήσεις της β' φάσης θα γίνουν τη δευτέρα, το αργότερο να μάθουμε που δουλεύουμε την τρίτη (είχε γέλιο η τύπισσα: "θα ενημερωθείτε από το ιντερνετ σίγουρα, θα ανέβουν οι πληροφορίες, και κάποια στιγμή θα σας πάρουμε τηλέφωνο" εν τω μεταξύ στη σελίδα της διεύθυνσης ούτε καν οι προσλήψεις της 4/10 δεν αναφέρονται.. )

οπότε αφού τελειώνει τόσο γρήγορα η β' φάση παίρνετε γρήγορα σειρά για την γ΄- α΄θμιας ή α' - β'θμιας (μιας και είναι αλληλένδετα αυτά..)

marigen μήπως ξέρεις τί παίζει με ένσυμα και χρήματα...να προσπαθήσουμε για 5 ήμερο ή θα μας πουν, ότι και τα ενσυμα πάνε αναλογικά με τους ΑΚΩ και θα τρέχουμε τζάμπα πάνω κάτω όλη τη βδομάδα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:43:44 »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #606 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 03:01:51 μμ »
καλησπέρα και από μένα! χαίρομαι για το ανεβασμένο ηθικό, μπράβο είναι μεταδοτικό!!!  ;) :) :)

μόλις μίλησα με πρωτοβάθμια δυτικής θεσσαλονίκης, σήμερα συνεδριάζουν, οι τοποθετήσεις της β' φάσης θα γίνουν τη δευτέρα, το αργότερο να μάθουμε που δουλεύουμε την τρίτη (είχε γέλιο η τύπισσα: "θα ενημερωθείτε από το ιντερνετ σίγουρα, θα ανέβουν οι πληροφορίες, και κάποια στιγμή θα σας πάρουμε τηλέφωνο" εν τω μεταξύ στη σελίδα της διεύθυνσης ούτε καν οι προσλήψεις της 4/10 δεν αναφέρονται.. )

οπότε αφού τελειώνει τόσο γρήγορα η β' φάση παίρνετε γρήγορα σειρά για την γ΄- α΄θμιας ή α' - β'θμιας (μιας και είναι αλληλένδετα αυτά..)

marigen μήπως ξέρεις τί παίζει με ένσυμα και χρήματα...να προσπαθήσουμε για 5 ήμερο ή θα μας πουν, ότι και τα ενσυμα πάνε αναλογικά με τους ΑΚΩ και θα τρέχουμε τζάμπα πάνω κάτω όλη τη βδομάδα?

ειλικρινά δεν έχω ιδέα. αυτό θα εξαρτηθεί και από τους διευθυντές και τους συναδέλφους των γαλλικών, τι πρόγραμμα θα μας αφήσουν/θα θελήσουν να βγάλουμε. εγώ θα το παλέψω να έχω κάθε μέρα έστω και 2 ώρες - είναι λίγο απίθανο να είναι μονός αριθμός ωρών (ελπίζω δηλαδή). θα ρωτήσω από δευτέρα πάντως για σίγουρα!
για τα χρήματα ξέρω οτι υπολογίζονται από την ημέρα ανάληψης και αναλογικά με το μισθό του αναπληρωτή και τις ώρες του νεοδιόριστου για α'θμια δηλαδή διαιρείς με 21 ώρες. σε άλλο τόπικ για τις πληρωμές αναπληρωτών άκουσα οτι ίσως αργήσουν και μέχρι νοέμβρη και για αυτούς των α' φάσεων. αλλά εμείς ως εσπα μάλλον έχουμε άλλες συνθήκες.. για ότι νεότερο θα ενημερώσω!
πάντως να έχετε υπόψη σας οτι οι ώρες μας μετράνε σας των αναπληρωτών όχι των ωρομισθίων - ξεκινούν από την ανάληψη υπηρεσίες και υπολογίζονται και οι γιορτές και αργίες!

Αποσυνδεδεμένος christa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #607 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 03:09:45 μμ »
καλησπέρα και από μένα! χαίρομαι για το ανεβασμένο ηθικό, μπράβο είναι μεταδοτικό!!!  ;) :) :)

μόλις μίλησα με πρωτοβάθμια δυτικής θεσσαλονίκης, σήμερα συνεδριάζουν, οι τοποθετήσεις της β' φάσης θα γίνουν τη δευτέρα, το αργότερο να μάθουμε που δουλεύουμε την τρίτη (είχε γέλιο η τύπισσα: "θα ενημερωθείτε από το ιντερνετ σίγουρα, θα ανέβουν οι πληροφορίες, και κάποια στιγμή θα σας πάρουμε τηλέφωνο" εν τω μεταξύ στη σελίδα της διεύθυνσης ούτε καν οι προσλήψεις της 4/10 δεν αναφέρονται.. )

οπότε αφού τελειώνει τόσο γρήγορα η β' φάση παίρνετε γρήγορα σειρά για την γ΄- α΄θμιας ή α' - β'θμιας (μιας και είναι αλληλένδετα αυτά..)

marigen μήπως ξέρεις τί παίζει με ένσυμα και χρήματα...να προσπαθήσουμε για 5 ήμερο ή θα μας πουν, ότι και τα ενσυμα πάνε αναλογικά με τους ΑΚΩ και θα τρέχουμε τζάμπα πάνω κάτω όλη τη βδομάδα?

ειλικρινά δεν έχω ιδέα. αυτό θα εξαρτηθεί και από τους διευθυντές και τους συναδέλφους των γαλλικών, τι πρόγραμμα θα μας αφήσουν/θα θελήσουν να βγάλουμε. εγώ θα το παλέψω να έχω κάθε μέρα έστω και 2 ώρες - είναι λίγο απίθανο να είναι μονός αριθμός ωρών (ελπίζω δηλαδή). θα ρωτήσω από δευτέρα πάντως για σίγουρα!
για τα χρήματα ξέρω οτι υπολογίζονται από την ημέρα ανάληψης και αναλογικά με το μισθό του αναπληρωτή και τις ώρες του νεοδιόριστου για α'θμια δηλαδή διαιρείς με 21 ώρες. σε άλλο τόπικ για τις πληρωμές αναπληρωτών άκουσα οτι ίσως αργήσουν και μέχρι νοέμβρη και για αυτούς των α' φάσεων. αλλά εμείς ως εσπα μάλλον έχουμε άλλες συνθήκες.. για ότι νεότερο θα ενημερώσω!
πάντως να έχετε υπόψη σας οτι οι ώρες μας μετράνε σας των αναπληρωτών όχι των ωρομισθίων - ξεκινούν από την ανάληψη υπηρεσίες και υπολογίζονται και οι γιορτές και αργίες!

dankeeeeeeeee...αν και νομίζω, οτι στην πρωτοβάθμια το διαιρούμε δια του 24...και δεν ειμαι σίγουρη για το μισθό του αναπληρωτή ( 1200  ή έχουν γίνει αρκετές μειώσεις? ) ρώτησα πάντως απο πότε πληρωνόμαστε και κλασσικα δεν ήξεραν, αν είναι απ τη μέρα ανάληψης...είδομεν  ???

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #608 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 03:27:27 μμ »
καλησπέρα και από μένα! χαίρομαι για το ανεβασμένο ηθικό, μπράβο είναι μεταδοτικό!!!  ;) :) :)

μόλις μίλησα με πρωτοβάθμια δυτικής θεσσαλονίκης, σήμερα συνεδριάζουν, οι τοποθετήσεις της β' φάσης θα γίνουν τη δευτέρα, το αργότερο να μάθουμε που δουλεύουμε την τρίτη (είχε γέλιο η τύπισσα: "θα ενημερωθείτε από το ιντερνετ σίγουρα, θα ανέβουν οι πληροφορίες, και κάποια στιγμή θα σας πάρουμε τηλέφωνο" εν τω μεταξύ στη σελίδα της διεύθυνσης ούτε καν οι προσλήψεις της 4/10 δεν αναφέρονται.. )

οπότε αφού τελειώνει τόσο γρήγορα η β' φάση παίρνετε γρήγορα σειρά για την γ΄- α΄θμιας ή α' - β'θμιας (μιας και είναι αλληλένδετα αυτά..)


marigen μήπως ξέρεις τί παίζει με ένσυμα και χρήματα...να προσπαθήσουμε για 5 ήμερο ή θα μας πουν, ότι και τα ενσυμα πάνε αναλογικά με τους ΑΚΩ και θα τρέχουμε τζάμπα πάνω κάτω όλη τη βδομάδα?

ειλικρινά δεν έχω ιδέα. αυτό θα εξαρτηθεί και από τους διευθυντές και τους συναδέλφους των γαλλικών, τι πρόγραμμα θα μας αφήσουν/θα θελήσουν να βγάλουμε. εγώ θα το παλέψω να έχω κάθε μέρα έστω και 2 ώρες - είναι λίγο απίθανο να είναι μονός αριθμός ωρών (ελπίζω δηλαδή). θα ρωτήσω από δευτέρα πάντως για σίγουρα!
για τα χρήματα ξέρω οτι υπολογίζονται από την ημέρα ανάληψης και αναλογικά με το μισθό του αναπληρωτή και τις ώρες του νεοδιόριστου για α'θμια δηλαδή διαιρείς με 21 ώρες. σε άλλο τόπικ για τις πληρωμές αναπληρωτών άκουσα οτι ίσως αργήσουν και μέχρι νοέμβρη και για αυτούς των α' φάσεων. αλλά εμείς ως εσπα μάλλον έχουμε άλλες συνθήκες.. για ότι νεότερο θα ενημερώσω!
πάντως να έχετε υπόψη σας οτι οι ώρες μας μετράνε σας των αναπληρωτών όχι των ωρομισθίων - ξεκινούν από την ανάληψη υπηρεσίες και υπολογίζονται και οι γιορτές και αργίες!

dankeeeeeeeee...αν και νομίζω, οτι στην πρωτοβάθμια το διαιρούμε δια του 24...και δεν ειμαι σίγουρη για το μισθό του αναπληρωτή ( 1200  ή έχουν γίνει αρκετές μειώσεις? ) ρώτησα πάντως απο πότε πληρωνόμαστε και κλασσικα δεν ήξεραν, αν είναι απ τη μέρα ανάληψης...είδομεν  ???

ναι λάθος μου, για α'θμια δια 24 ώρες. μισθός αναπληρωτή κανονικού με τις περικοπές γύρω στα 1100, αλλά από γενάρη θα ισχύσει άλλο μισθολόγιο..

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #609 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 04:10:30 μμ »
1100???? διαιρούμε με το 24 στην Αβαθμια 2+4=6    1+1=2      6+2=8   και από το 1100  το 11 όλο μαζί 11888 ΤΥΧΑΙο?δεν νομιζωωωωωωωωωωωωωωωωω   
χαχχαχχααχχαχαχααχαχχαχα
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #610 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 06:21:27 μμ »
1100???? διαιρούμε με το 24 στην Αβαθμια 2+4=6    1+1=2      6+2=8   και από το 1100  το 11 όλο μαζί 11888 ΤΥΧΑΙο?δεν νομιζωωωωωωωωωωωωωωωωω   
χαχχαχχααχχαχαχααχαχχαχα

+++++++++++++++++++++++++++++++   ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #611 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 06:30:59 μμ »
να ρωτήσω κάτι....βρήκα μια εικόνα και θέλω να την βάλω εδώ που γράφω να την δείτε πως γίνεται?
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #612 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 07:19:00 μμ »
 Μου είπαν σήμερα στην πρωτοβάθμια ότι ισχύει το προηγούμενο σύστημα με τα ένσημα,πρέπει δηλαδή να τα μοιράζουμε και στις 5 μέρες της   εβδομάδας.

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #613 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 10:46:12 μμ »
να ρωτήσω κάτι....βρήκα μια εικόνα και θέλω να την βάλω εδώ που γράφω να την δείτε πως γίνεται?

όταν πατάς απάντηση και βγαίνει η φόρμα στην οποία γράφεις έχει κάτω από τα πλήκτρα γραμματοσειράς μια ακόμα σειρά από πλήκτρα, πατάς το δεύτερο, εισαγωγή εικόνας  ;)

Αποσυνδεδεμένος kimolia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #614 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 11:35:45 μμ »
Υπάρχουν όμως περιπτώσεις, όπου το πρόγραμμα της εβδομάδας βγαίνει σε 3 ή 4 μέρες (παράδειγμα ένας που έχει 10 ή 12 ώρες αντίστοιχα), εκεί τι γίνεται??? παίρνεις 3 ένσημα ή 4 ??? (γιατί για να παίρνεις 5 όπως ο ΑΚΩ, ο οποίος έχοντας περισσότερες ώρες αναγκαστικά δουλεύει 5 μέρες, μου φαίνεται απίθανο, εκτός κι αν κάνω λάθος) Αν γνωρίζετε κάτι ενημερώστε.

Αυτή τη στιγμή βέβαια τα προγράμματα των ΑΜΩ της α΄φάσης έχουν βγει και δεν αλλάζουν και πολλοί συνάδελφοι διανύουν μεγάλες αποστάσεις οπότε καλύπτουν το προγραμμα τους σε 3 ή και 4 μέρες. Σίγουρα έχει ενδιαφέρον να μάθουμε τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις με τα ενσημα.

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #615 στις: Οκτώβριος 09, 2010, 01:36:14 πμ »
Υπάρχουν όμως περιπτώσεις, όπου το πρόγραμμα της εβδομάδας βγαίνει σε 3 ή 4 μέρες (παράδειγμα ένας που έχει 10 ή 12 ώρες αντίστοιχα), εκεί τι γίνεται??? παίρνεις 3 ένσημα ή 4 ??? (γιατί για να παίρνεις 5 όπως ο ΑΚΩ, ο οποίος έχοντας περισσότερες ώρες αναγκαστικά δουλεύει 5 μέρες, μου φαίνεται απίθανο, εκτός κι αν κάνω λάθος) Αν γνωρίζετε κάτι ενημερώστε.

Αυτή τη στιγμή βέβαια τα προγράμματα των ΑΜΩ της α΄φάσης έχουν βγει και δεν αλλάζουν και πολλοί συνάδελφοι διανύουν μεγάλες αποστάσεις οπότε καλύπτουν το προγραμμα τους σε 3 ή και 4 μέρες. Σίγουρα έχει ενδιαφέρον να μάθουμε τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις με τα ενσημα.

το 10ωρο γίνεται 5ήμερο με 2 ώρες την εβδομάδα, το ίδιο και το 12ωρο με μία μερα 4ωρο και τις υπόλοιπες 2ωρο (εξαρτάται και πόσα σχολεία) αξίζει να πληρώσεις λίγο παραπάνω στα μεταφορικά για να βγάλεις περισσότερα ένσημα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160546
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 743
Σύνολο: 747

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.