*

Αποστολέας Θέμα: Άδεια άνευ αποδοχών  (Αναγνώστηκε 298182 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #350 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 08:26:42 μμ »
σ ευχαριστώ πολύ!
Tίποτα! Ελπίζω να σε βοήθησα επί της ουσίας! :)
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:31:53 »

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #351 στις: Σεπτέμβριος 14, 2013, 11:54:17 μμ »
gio66 και όποιος άλλος γνωριζει: εάν έχεις αδεια  ανευ αποδοχων, παραμένεις στην περιοχή που είσαι ή για καποιον λογο μπορει να γινει μετακινηση;

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #352 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 12:29:59 μμ »
gio66 και όποιος άλλος γνωριζει: εάν έχεις αδεια  ανευ αποδοχων, παραμένεις στην περιοχή που είσαι ή για καποιον λογο μπορει να γινει μετακινηση;
τυπικά παραμένεις στην περιοχή που είσαι. Η οποια μετακίνηση δεν μπορεί να είναι παρά εικονική, καθώς δεν εργάζεσαι!
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #353 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 01:00:55 μμ »
Σ ευχαριστώ και πάλι για την άμεση ανταπόκριση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:31:53 »

Αποσυνδεδεμένος puella

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Lilacs out of the dead land
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #354 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 11:28:04 πμ »
Καλημέρα. Σκέφτομαι να πάρω ααα, γιατί δεν αντέχω να είμαι άλλο στο νησί περιμένοντας πότε θα βγούν οι μετατάξεις, οι αποσπάσεις κλπ.
1. Μπορώ να πάρω για 15 μέρες; Ή θέλει 1 μήνα το λιγότερο;
2. Μπορώ να κάνω αίτηση μετάταξης ούσα σε ααα?
3. Αν βγουν τα αποτελέσματα κι εγώ είμαι σε άδεια, μπορώ να αναλάβω υπηρεσία;

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • Παντού υπάρχει ένας μύθος
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #355 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 05:18:16 μμ »
Μπορεί ο Δ/ντης της περιοχής όπου ανήκεις να σου δώσει μέχρι 1 μήνα άδεια άνευ αποδοχών με δικιά του μόνο υπογραφή.
Καλύτερα να τον/την επισκεφτείς ή να πάρεις τηλέφωνο πριν καταθέσεις την αίτησή σου.

Όταν είσαι ααα μπορείς να κάνεις αίτηση μετάταξης (99% σίγουρος).
Θα πρέπει να κάνεις διακοπή της ααα, αλλά δεν ξέρω ποια είναι η διαδικασία. Καλύτερα να το ρωτήσεις στη Διεύθυνση.

Αποσυνδεδεμένος herjohn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #356 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 05:26:39 μμ »
Μπορείς να κάνεις ανάκληση της ααα όποτε σταματήσουν να συντρέχουν οι λόγοι που σε οδήγησαν στη λήψη της.

Αποσυνδεδεμένος koukida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • ..
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #357 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 11:06:45 μμ »
καλησπέρα σας-
έχω πάρει ένα μηνα Άδεια ανευ για ανατροφη τεκνου, περιμένοντας να ξεκουνηθούν τα μεγάλα κεφάλια με τις αποσπάσεις / μετατατάξεις... ::)

Αυτά που με ενδιαφέρουν, είναι τα εξης.
Σκοπεύω να κανω αιτηση για άδεια ανευ για ανατροφη παιδιου και για τον επόμενο μηνα. Αυτο που δεν γνωριζω και που δεν είδα πουθενα να αναφέρεται, είναι-
πόσες φορες μπορω να αιτηθω αυτην την άδεια μεσα στο τρεχον (σχ.ετος (ή μηπως πάει ημερολογιακα).
μπορω να κανω αιτηση για 2η φορα(Οκτώβρη) και μετα ξανα για 3η φορα Νοέμβρη? ή υπάρχει καποιος περιορισμος? Μηπως να παρω 2 μηνες απο τωρα και να την διακόψω ΑΝ δουμε φως στο τουνελ?
Αυριο θα παρω τηλεφωνο στο τμημα αδειων της περιοχης μου αλλα θα το εκτιμουσα αν καποιος τυχει και διαβασει το μηνυμα μου και με ενημερωσει μια ωρα αρχύτερα. :)

Θα το εκτιμούσα αν καποιος με διαφωτιζε.
“Dominion does not mean domination. We hold dominion over animals only because of our powerful and ubiquitous intellect. Not because we are morally superior. Not because we have a "right" to exploit those who cannot defend themselves. Let us use our brain to move toward compassion and away from cruelty, to feel empathy rather than cold indifference, to feel animals' pain in our hearts.” M.Bekoff

Αποσυνδεδεμένος galadriel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Σκεπτική ως προς την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #358 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 10:04:57 πμ »
καλησπέρα σας-
έχω πάρει ένα μηνα Άδεια ανευ για ανατροφη τεκνου, περιμένοντας να ξεκουνηθούν τα μεγάλα κεφάλια με τις αποσπάσεις / μετατατάξεις... ::)

Αυτά που με ενδιαφέρουν, είναι τα εξης.
Σκοπεύω να κανω αιτηση για άδεια ανευ για ανατροφη παιδιου και για τον επόμενο μηνα. Αυτο που δεν γνωριζω και που δεν είδα πουθενα να αναφέρεται, είναι-
πόσες φορες μπορω να αιτηθω αυτην την άδεια μεσα στο τρεχον (σχ.ετος (ή μηπως πάει ημερολογιακα).
μπορω να κανω αιτηση για 2η φορα(Οκτώβρη) και μετα ξανα για 3η φορα Νοέμβρη? ή υπάρχει καποιος περιορισμος? Μηπως να παρω 2 μηνες απο τωρα και να την διακόψω ΑΝ δουμε φως στο τουνελ?
Αυριο θα παρω τηλεφωνο στο τμημα αδειων της περιοχης μου αλλα θα το εκτιμουσα αν καποιος τυχει και διαβασει το μηνυμα μου και με ενημερωσει μια ωρα αρχύτερα. :)

Θα το εκτιμούσα αν καποιος με διαφωτιζε.

Καλημέρα. Θα σου συνιστούσα να τη διακόψεις και να πάρεις 3μηνη μια και καλή (τοσο θα σου δωσουν για ανατροφη). Η απλή άνευ του ενός μήνα δινεται μια φορά το χρόνο μόνο. Λογικά δεν θα σου φέρουν πρόβλημα βεβαια, αφου ηδη την πήρες για ανατροφή κι όχι για άλλους λόγους, αλλά καλού κακού συνεννοήσου μαζί τους μη σου πουν τιποτα κουλο..Αυτα με κάθε επιφυλαξη, ας απαντησει και κάποιος άλλος αν τα ξέρει καλύτερα.
Words, words, words..

Αποσυνδεδεμένος koukida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • ..
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #359 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 10:45:38 πμ »
Κάλεσα σημερα στο τμημα αδειων αλλα η συναδελφος απεργει- και πολύ καλά κανει. Δεν υπάρχει κάποιος να με ενημερώσει εκεί.
Σ'ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου galadriel.
“Dominion does not mean domination. We hold dominion over animals only because of our powerful and ubiquitous intellect. Not because we are morally superior. Not because we have a "right" to exploit those who cannot defend themselves. Let us use our brain to move toward compassion and away from cruelty, to feel empathy rather than cold indifference, to feel animals' pain in our hearts.” M.Bekoff

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #360 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 10:47:38 πμ »
koukida, αν και δε γνωρίζω ιδιαιτέρως τι προβλέπεται για ανατροφή παιδιού, θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι καίριο:
εσύ για πόσο χρονικό διάστημα θέλεις να κάνεις χρήση της άδειας αυτής;
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος koukida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • ..
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #361 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 03:07:43 μμ »
Περιμένω να δω τι θα γινει με τις αποσπάσεις και τις μεταταξεις. οποτε δεν γνωρίζω για ποσο καιρο θα χρειαστει.. ::)
Αποφάσισα να κανω χρηση αναρρωτικής άδειας και κανονικής, ελπιζοντας οτι μεχρι το πρωτο 10ημερο του Οκτώβρη θα ξερουμε... αν δεν πάρω απόσπαση μετατξη, τοτε πιθανο να ζητησω αδεια ανευ για το υπολοιπο της χρονιας.... ::)
“Dominion does not mean domination. We hold dominion over animals only because of our powerful and ubiquitous intellect. Not because we are morally superior. Not because we have a "right" to exploit those who cannot defend themselves. Let us use our brain to move toward compassion and away from cruelty, to feel empathy rather than cold indifference, to feel animals' pain in our hearts.” M.Bekoff

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #362 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 03:13:17 μμ »
Περιμένω να δω τι θα γινει με τις αποσπάσεις και τις μεταταξεις. οποτε δεν γνωρίζω για ποσο καιρο θα χρειαστει.. ::)
Αποφάσισα να κανω χρηση αναρρωτικής άδειας και κανονικής, ελπιζοντας οτι μεχρι το πρωτο 10ημερο του Οκτώβρη θα ξερουμε... αν δεν πάρω απόσπαση μετατξη, τοτε πιθανο να ζητησω αδεια ανευ για το υπολοιπο της χρονιας.... ::)

Κοίτα, δε θέλω κιόλας να σε πάρω και στο λαιμό μου, θα πω τη γνώμη μου με κάθε επιφύλαξη, το τονίζω.  Θεωρείς πως έχεις πιθανότητες για απόσπαση κλπ.;
Γιατί σε ρωτάω: αν θεωρείς πως δεν έχεις και πολλές, ίσως θα μπορούσες να ζητήσεις την α/α για το τρέχον σχολικό έτος καθώς η δυνατότητα του ενός μήνα υπάρχει για μία φορά ανα ημερολογιακό έτος, από όσο γνωρίζω.
 Η διαδικασία της άδειας είναι ανεξάρτητη από εκείνη της απόσπασης. Θέλω να πω, αν δεις ότι πήρες απόσπαση και έχεις στο μεταξύ λάβει και την άδεια, μπορείς χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία νομίζω να ανακαλέσεις την άδεια.

Όπως κι αν έχει καλύτερα να το συζητήσεις με τον υπεύθυνο αδειών της δ/νσης σου.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #363 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 03:15:35 μμ »
Καλή τύχη ό,τι κι αν κάνεις τελικά! :)
Έχει ο Θεός.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 902
Σύνολο: 905

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.