*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητα για φέτος?  (Αναγνώστηκε 21782 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi-st

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 02, 2009, 05:45:53 μμ »
Ως νεα στο συσημα του Ασεπ μηπως μπορτειτε να με ενημερωσετε αν εχω πιθανοτητες για αναπληρωτρια με 19,65 μορια και σειρα 2657?? μαλλον οχι ε??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:58:34 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 02, 2009, 06:32:44 μμ »
Καλησπέρα! ;DΝα ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου, με 21,3 μόρια μπορώ να ελπίζω για αναπληρώτρια μέχρι και τη δευτερη χρονιά?Κι αν ναι για πότε?Γιατί με όσα διαβάζω και ακούω έχω αρχίσει και απογοητεύομαι.. :'(

Θα σου πω για τον εαυτό μου. Εγώ πισεύω ότι θα με πάρουν τη δεύτερη χρονιά, τουλάχιστον μέχρι τον Οκτώβριο-Νοέμβριο. Επειδή είμαι αισιόδοξος άνθρωπος ελπίζω και για φέτος για τις τελευταίες φάσεις  ;)

Ως νεα στο συσημα του Ασεπ μηπως μπορτειτε να με ενημερωσετε αν εχω πιθανοτητες για αναπληρωτρια με 19,65 μορια και σειρα 2657?? μαλλον οχι ε??

Του χρόνου θα πας αναπληρώτρια γύρω στον Οκτώβριο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2009, 06:36:07 μμ από Demetroula »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 02, 2009, 08:27:16 μμ »
Καλησπέρα! ;DΝα ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου, με 21,3 μόρια μπορώ να ελπίζω για αναπληρώτρια μέχρι και τη δευτερη χρονιά?Κι αν ναι για πότε?Γιατί με όσα διαβάζω και ακούω έχω αρχίσει και απογοητεύομαι.. :'(

Θα σου πω για τον εαυτό μου. Εγώ πισεύω ότι θα με πάρουν τη δεύτερη χρονιά, τουλάχιστον μέχρι τον Οκτώβριο-Νοέμβριο. Επειδή είμαι αισιόδοξος άνθρωπος ελπίζω και για φέτος για τις τελευταίες φάσεις  ;)


Επειδή κι εγώ είμαι αισιόδοξος άνθρωπος.. ;D..μακάρι κ΄καλή επιτυχία και στις 2 μας!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος anoteri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Συμπληρωματικοί διορισμοί
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 02, 2009, 08:27:57 μμ »
Τι ξέρετε για τους συμπληρωματικούς διορισμούς;
Πότε γίνονται; Επειδή διάβασα στο forum ότι θα διορίσουν παραπάνω άτομα και φέτος και του χρόνου λέτε να βγει νωρίς καμία τέτοια ρύθμιση;
Είμαι το 655 και είμαι δίπλα στην πηγή δίχως νερό. Με 43 και μόρια σύνολο θα πάω ελπίζω αναπληρώτρια στις περιοχές που δήλωσα αλλά καίγομαι για διορισμό. Αν γίνουν μην μας αφήσουν ένα χρόνο στο περίμενε κι αν γίνει!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:58:34 »

Αποσυνδεδεμένος ritsaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 02, 2009, 08:46:14 μμ »
εγω παντως δε βλέπω το όνομα μου στον πίνακα...αντιστοιχα άτομα με βαθμολογία 30.21 βρίσκονται 1495 σειρά...οπότε προς τέλος αυτής της χρονιάς με βλέπω...

Αποσυνδεδεμένος regi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 02, 2009, 09:21:19 μμ »
 κορίτσια θέλω τα φώτα σας!!!!!εγω εχω 21.86 μορια κ διολου προυπηρεσια.εχω καμια πιθανοτητα για του χρονου?κ οταν λετε φασεισ,πόσεσ φασεισ υπάρχουν?εγω που ειμαι παντρεμενη υπαρχει δυνατοτητα συνηπηρετησης αν με παρουν αναπληρωτρια?ο συζυγος ειναι στρατιωτικος!
ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΣΙΩΠΗ ΣΟΥ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ!!!

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 02, 2009, 09:43:08 μμ »
κορίτσια θέλω τα φώτα σας!!!!!εγω εχω 21.86 μορια κ διολου προυπηρεσια.εχω καμια πιθανοτητα για του χρονου?κ οταν λετε φασεισ,πόσεσ φασεισ υπάρχουν?εγω που ειμαι παντρεμενη υπαρχει δυνατοτητα συνηπηρετησης αν με παρουν αναπληρωτρια?ο συζυγος ειναι στρατιωτικος!
Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΣΟ ΜΕΣΑ ΠΕΦΤΕΙ;ΑΦΟΡΑ ΠΟΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ;ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ 2009 Ή ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 2010;
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Αποσυνδεδεμένος grnikolaou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:00:16 μμ »
κορίτσια θέλω τα φώτα σας!!!!!εγω εχω 21.86 μορια κ διολου προυπηρεσια.
1. εχω καμια πιθανοτητα για του χρονου?
2. κ οταν λετε φασεισ,πόσεσ φασεισ υπάρχουν?
3. εγω που ειμαι παντρεμενη υπαρχει δυνατοτητα συνηπηρετησης αν με παρουν αναπληρωτρια?

ο συζυγος ειναι στρατιωτικος!

Σιγά σιγά κυρία μου, με το μαλακό .
Απαντήσεις:
1. Ναι έχεις.

2. Τη χρονιά που πέρασε υπήρξε και IΔ΄Φάση (08-05-09).

3. Όχι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα για τους αναπληρωτές.
 
Υ.Γ.: Για το θέμα σύζυγος στρατιωτικός, ας πρόσεχες..

Αποσυνδεδεμένος evi-st

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 03, 2009, 03:10:58 μμ »
ευχαριστω πολυ demetroula! μακαρι να συμβει αυτο που λες, θα προαπαθησω να ειμαι και εγω αισιοδοξη! σου ευχομαι κ εσενα καλη επιτυχια!!

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 03, 2009, 04:14:11 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα . Γράφω σήμερα για πρώτη φορά,σας διαβάζω όμως προ Α.Σ.Ε.Π. Και'γω ανήκω στις ''ατυχήσασες''του φετινού διαγωνισμού,αφού μετά από διάβασμα μηνωωωωωωών ο βαθμός μου ήταν μέτριος.Ωστόσο,με κάτι λίγο από τον προηγούμενο Α.Σ.Ε.Π. συγκέντρωσα 24.5 μορια. Πιστεύετε,πως έχω ελπίδες φέτος για αναπλήρωση;  Ευχαριστώ και εύχομαι να τα λέμε συχνά. ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος zoi83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 03, 2009, 04:23:08 μμ »
καλησπερα! δεν εχω καταλαβει πολυ καλα ποιοι ειναι αυτοι που ειναι στο 40% , στους 24 μηνες και στους 30. πως ακριβως λειτουργει αυτο? και κατι αλλο . με 25.09 υπαρχει ελπιδα για φετος? τι λετε?

Αποσυνδεδεμένος grnikolaou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 03, 2009, 04:38:13 μμ »
καλησπερα! δεν εχω καταλαβει πολυ καλα ποιοι ειναι αυτοι που ειναι στο 40% , στους 24 μηνες και στους 30. πως ακριβως λειτουργει αυτο? και κατι αλλο . με 25.09 υπαρχει ελπιδα για φετος? τι λετε?

Να διαβάσεις την εγκύκλιο των αναπληρωτών, γιατί θα σε κάνω ντα-ντα.

γ. Από τις διατάξεις του άρθρου 6 παρ.2α περίπτωση ββ΄ του Ν.3255/2004 (ΦΕΚ138/τ.Α΄/22-7-04) ορίζεται ότι από την έναρξη του σχολικού έτους 2005-2006 και εφεξής, οι διορισμοί εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στις κενές οργανικές θέσεις πραγματοποιούνται  σε ποσοστό 40% από ενιαίο πίνακα αναπληρωτών εκπαιδευτικών, ο οποίος συντάσσεται για κάθε έτος και στον οποίο κατατάσσονται κατά σειρά που εξαρτάται από την πραγματική προϋπηρεσία προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού σε δημόσια σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης αρμοδιότητας του Υπουργείου Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων.

δ. Με τις διατάξεις του άρθρου 5 του Ν. 3687/2008 θεσμοθετείται διαδικασία διορισμού όσων εκπαιδευτικών συμπλήρωσαν πραγματική προϋπηρεσία αναπληρωτή ή ωρομισθίου εκπαιδευτικού σε δημόσια σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης αρμοδιότητας του Υπουργείου Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων:
I. Τουλάχιστον τριάντα (30) μηνών μέχρι 30-06-2008. Οι εκπαιδευτικοί αυτοί διορίζονται από το σχολικό έτος 2008-2009 και το αργότερο μέχρι και το σχολικό έτος 2012-2013, σε ποσοστό που ορίζεται κατ’ έτος στο 1/5 του συνολικού αριθμού αυτών, κατά προτεραιότητα έναντι όσων συμπλήρωσαν προϋπηρεσία 24 μηνών και έναντι των εγγεγραμμένων στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών (40%) και πέραν των ποσοστών 60%-40% της παρ. 2.α. του άρθρου 6 του Ν.3255/04.
II. Τουλάχιστον είκοσι τεσσάρων (24) μηνών, εφόσον έχουν λάβει τη βαθμολογική βάση σε οποιονδήποτε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ του κλάδου τους (άρθρο 6, παρ.3, του Ν.2525/1997). Οι εκπαιδευτικοί αυτοί διορίζονται από το σχολικό έτος 2008-2009 και εφεξής στον κλάδο επιτυχίας τους, σύμφωνα με τις ανάγκες της υπηρεσίας και με σειρά που εξαρτάται από την προαναφερθείσα συνολική προϋπηρεσία κατά προτεραιότητα έναντι των εγγεγραμμένων στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών (40%) και μετά από τους εκπαιδευτικούς της προηγούμενης παραγράφου και πέραν των ποσοστών 60%-40%. Ο αριθμός των διοριζομένων ανά σχολικό έτος και ανά κλάδο και ειδικότητα θα καθορίζεται με Κ.Υ.Α. των Υπουργών Οικονομίας και Οικονομικών και Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 03, 2009, 08:08:00 μμ »
κορίτσια θέλω τα φώτα σας!!!!!εγω εχω 21.86 μορια κ διολου προυπηρεσια.
1. εχω καμια πιθανοτητα για του χρονου?
2. κ οταν λετε φασεισ,πόσεσ φασεισ υπάρχουν?
3. εγω που ειμαι παντρεμενη υπαρχει δυνατοτητα συνηπηρετησης αν με παρουν αναπληρωτρια?

ο συζυγος ειναι στρατιωτικος!

Σιγά σιγά κυρία μου, με το μαλακό .
Απαντήσεις:
1. Ναι έχεις.

2. Τη χρονιά που πέρασε υπήρξε και IΔ΄Φάση (08-05-09).

3. Όχι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα για τους αναπληρωτές.
 
Υ.Γ.: Για το θέμα σύζυγος στρατιωτικός, ας πρόσεχες..

ΑΣ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ. ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ;ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ...
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητα για φέτος?
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 04, 2009, 12:18:26 πμ »
εγω παντως δε βλέπω το όνομα μου στον πίνακα...αντιστοιχα άτομα με βαθμολογία 30.21 βρίσκονται 1495 σειρά...οπότε προς τέλος αυτής της χρονιάς με βλέπω...

Φέτος θα πάρουν μέχρι τη σειρά του πίνακα γύρω στο 1800-1900. Και 400-450 τρίτεκνους. Προσωπική εκτίμηση.

Συνάδελφοι καλησπέρα. Γράφω σήμερα για πρώτη φορά,σας διαβάζω όμως προ Α.Σ.Ε.Π. Και'γω ανήκω στις ''ατυχήσασες''του φετινού διαγωνισμού,αφού μετά από διάβασμα μηνωωωωωωών ο βαθμός μου ήταν μέτριος.Ωστόσο,με κάτι λίγο από τον προηγούμενο Α.Σ.Ε.Π. συγκέντρωσα 24.5 μορια. Πιστεύετε,πως έχω ελπίδες φέτος για αναπλήρωση;  Ευχαριστώ και εύχομαι να τα λέμε συχνά. ;) ;)

Ναι, έχεις πολλές ελπίδες και για φέτος.

καλησπερα! δεν εχω καταλαβει πολυ καλα ποιοι ειναι αυτοι που ειναι στο 40% , στους 24 μηνες και στους 30. πως ακριβως λειτουργει αυτο? και κατι αλλο . με 25.09 υπαρχει ελπιδα για φετος? τι λετε?

Ναι, θα είσαι από την πρώτη χρονιά.
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160357
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 590
Σύνολο: 590

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.