*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3367345 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2912 στις: Μάιος 15, 2020, 09:38:32 μμ »
καμια υπερπροσπαθεια....βεβαιοτητα!!!!

Θεωρώ ότι όσοι εμφανίζουν βεβαιότητα στα θέματα αυτά κινδυνεύουν να εκτεθούν. Μην παμέ μακρία, και περυσι βέβαιος ήσουν και τα ίδια περίπου επιχειρήματα έγραφες.

Από τη στιγμή λοιπόν που η ίδια η υπουργός έχει δηλώσει σε συνδικαλιστές ότι πρόθεσή της είναι να πάμε με προσωρινούς, εγώ δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω. Αλλά, γνωρίζοντας τις διαδικασίες, το χρόνο που απαιτούν και το γεγονός ότι -μέχρι σήμερα- ΚΑΝΕΝΑΣ προγραμματισμός που αφορούσε το ΑΣΕΠ δεν έπεσε μέσα χρονικά, νομίζω ότι δεν είναι παράλογο που κρατάω και μια πισινή. Πέρα από τι είναι νομιμο, δίκαιο, συνταγματικό κλπ. Αυτά δεν τα εξετάζω καθόλου, γιατί είναι ψιλα γράμματα γι αυτούς που αποφασίζουν.






« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2020, 09:54:19 μμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:57:59 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2913 στις: Μάιος 15, 2020, 09:45:27 μμ »
Θεωρώ ότι όσοι εμφανίζουν βεβαιότητα στα θέματα αυτά κινδυνεύουν να εκτεθούν. Μην παμέ μακρία, και περισυ βέβαιος ήσουν και τα ίδια περίπου επιχειρήματα έγραφες.

Από τη στιγμή λοιπόν που η ίδια η υπουργός έχει δηλώσει σε συνδικαλιστές ότι πρόθεσή της είναι να πάμε με προσωρινούς, εγώ δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω. Αλλά, γνωρίζοντας τις διαδικασίες, το χρόνο που απαιτούν και το γεγονός ότι -μέχρι σήμερα- ΚΑΝΕΝΑΣ προγραμματισμός που αφορούσε το ΑΣΕΠ δεν έπεσε μέσα χρονικά, νομίζω ότι δεν είναι παράλογο που κρατάω και μια πισινή. Πέρα από τι είναι νομιμο, δίκαιο, συνταγματικό κλπ. Αυτά δεν τα εξετάζω καθόλου, γιατί είναι ψιλα γράμματα γι αυτούς που αποφασίζουν.








Η λέξη ΠΡΟΘΕΣΗ είναι λέξη "κλειδί". Κάποιοι συνάδελφοι κατάλαβαν.
Πάντα υπάρχουν "καλές προθέσεις" από την εκάστοτε κυβέρνηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2020, 09:48:38 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2914 στις: Μάιος 15, 2020, 10:12:04 μμ »
Είναι πολύ απλό το όλο σκεπτικό πάνω. Σας το ξαναεξηγησα. Λοιπόν όλοι λέτε ότι είναι απίθανο να πάμε στο νέο . Μάλιστα. Πάμε στο παλαιό. Αναπληρωτής είμαι 15χρονια με το παλαιό αναπληρωτής θα είμαι και με το νέο. Έχουμε και λέμε. Πρώτον υπάρχει μια απόφαση ΣτΕ που λέει για τους πίνακες ότι η χρονιά 18-19ειναι η τελική συνταγματικά ανεκτή. Μετά υπάρχει ένα δικαστήριο με πολλά άτομα που έμειναν εκτός πινάκων. Συνεχίζουμε.....εάν πάμε στο παλαιό θα μείνουν και περίπου αλλά τόσα άτομα εκτός που φέτος τον Φεβρουάριο έκαναν αίτηση για υπαγωγή στους πίνακες. Πάμε τώρα στους κλειστούς που υποστηρίζουν κάποιοι. Έχει βγει της ειδικής και έχει διορίσει τον Γιάννη που είναι στο Χ νούμερο με άλλα όμως μόρια από αυτά που έχει στον παλιό πίνακα. Έχουμε ακόμα και τους τριτεκνους πολύτεκνους που ναι μεν το 18 μπορεί να ήταν τριτεκνοι αλλά τώρα να έχουν χάσει αυτό το μπόνους που είχαν καθότι τα παιδιά μεγάλωσαν και πέρασαν το 23ετος. Αυτά όλα εάν είναι νόμιμα οκ εγώ πάω πάσο.
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2915 στις: Μάιος 15, 2020, 10:23:08 μμ »
Πάμε λοιπόν στην άλλη περίπτωση. Προσωρινοι πίνακες. Μάλιστα. Με τις ευχές όλων και του ΣτΕ(όποιος γνωρίζει). Όλοι έχουν κάνει αίτηση.  Δηλωση υπεύθυνη στον ΑΣΕΠ. Καταλαβαίνει κάποιος τι σημαίνει αυτό? Εάν δεν έχει αυτά που δηλώνει ποινικό αδίκημα.Παει ο διορισμός...... Τώρα Είτε συμφωνούμε είτε διαφωνούμε αυτό είναι το σύστημα. Έχουμε και λέμε λοιπόν τα βγάζει τα αποτελέσματα με προσωρινούς πίνακες. Όλοι μέσα με ότι έχει ο καθένας. Δεν καταλαβαίνω εσείς εάν είσαστε στη θέση του υπουργείου τι θα επιλεγατε. Και μην αρχίσει κάποιος να μιλάει για προσφυγές .......συμφωνημένο να πάνε ακλαφτες με τη σύμφωνη γνώμη της τότε αντιπολίτευσης που τώρα είναι κυβέρνηση αλλά και του ΣτΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2020, 10:25:16 μμ από troktiko »
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:57:59 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2916 στις: Μάιος 15, 2020, 10:29:37 μμ »
Πάμε λοιπόν στην άλλη περίπτωση. Προσωρινοι πίνακες. Μάλιστα. Με τις ευχές όλων και του ΣτΕ(όποιος γνωρίζει). Όλοι έχουν κάνει αίτηση.  Δηλωση υπεύθυνη στον ΑΣΕΠ. Καταλαβαίνει κάποιος τι σημαίνει αυτό? Εάν δεν έχει αυτά που δηλώνει ποινικό αδίκημα.Παει ο διορισμός...... Τώρα Είτε συμφωνούμε είτε διαφωνούμε αυτό είναι το σύστημα. Έχουμε και λέμε λοιπόν τα βγάζει τα αποτελέσματα με προσωρινούς πίνακες. Όλοι μέσα με ότι έχει ο καθένας. Δεν καταλαβαίνω εσείς εάν είσαστε στη θέση του υπουργείου τι θα επιλεγατε. Και μην αρχίσει κάποιος να μιλάει για προσφυγές .......συμφωνημένο να πάνε ακλαφτες με τη σύμφωνη γνώμη της τότε αντιπολίτευσης που τώρα είναι κυβέρνηση αλλά και του ΣτΕ.

Το ότι υπάρχουν άνθρωποι που τα πιστεύουν αυτά με ξεπερνάει. Φαντάζομαι οτι θα είναι οι ίδιοι δικαστές του ΣτΕ που θα έδιναν εξαίρεση προεκλογικά στην προκήρυξη της γενικής. Τι; Όχι;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2020, 10:41:36 μμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2917 στις: Μάιος 15, 2020, 10:40:16 μμ »
Πάμε λοιπόν στην άλλη περίπτωση. Προσωρινοι πίνακες. Μάλιστα. Με τις ευχές όλων και του ΣτΕ(όποιος γνωρίζει). Όλοι έχουν κάνει αίτηση.  Δηλωση υπεύθυνη στον ΑΣΕΠ. Καταλαβαίνει κάποιος τι σημαίνει αυτό? Εάν δεν έχει αυτά που δηλώνει ποινικό αδίκημα.Παει ο διορισμός...... Τώρα Είτε συμφωνούμε είτε διαφωνούμε αυτό είναι το σύστημα. Έχουμε και λέμε λοιπόν τα βγάζει τα αποτελέσματα με προσωρινούς πίνακες. Όλοι μέσα με ότι έχει ο καθένας. Δεν καταλαβαίνω εσείς εάν είσαστε στη θέση του υπουργείου τι θα επιλεγατε. Και μην αρχίσει κάποιος να μιλάει για προσφυγές .......συμφωνημένο να πάνε ακλαφτες με τη σύμφωνη γνώμη της τότε αντιπολίτευσης που τώρα είναι κυβέρνηση αλλά και του ΣτΕ.

Δεν θα μπω στην αντιπαραθεση με ποιο συστημα θα παρει. Θα απαντησω στο παραπανω μονο.
Τα λαθη δεν γινονται μονο στις διευθυνσεις αλλα και στο ασεπ....αν το ασεπ περασει απο λαθος π.χ ενα μοριο παραπανω σε αυτον που ανεφερες και τον παρει ....μετα τον διωξει.....αυτος την προυπηρεσια την αναγνωριζει για επομενο διαγωνισμο. (Δεν ειχε δολο)
Παμε και στη συνεχεια ...αυτος που αδικηθηκε και δεν θα εχει παρει καν τα μορια πως θα τα παρει για επομενη προκηρυξη;;; ΜΟΝΟ  δικαστικως....αρα θα εχουμε εναν που θα νομιμοποιησει παρανομα μορια ( αφου δεν ευθυνεται αυτος αν το λαθος εγινε στο ασεπ) και εναν αλλον ο οποιος θα τρεχει στα δικαστηρια. 


Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2918 στις: Μάιος 15, 2020, 11:06:11 μμ »
Δεν θα μπω στην αντιπαραθεση με ποιο συστημα θα παρει. Θα απαντησω στο παραπανω μονο.
Τα λαθη δεν γινονται μονο στις διευθυνσεις αλλα και στο ασεπ....αν το ασεπ περασει απο λαθος π.χ ενα μοριο παραπανω σε αυτον που ανεφερες και τον παρει ....μετα τον διωξει.....αυτος την προυπηρεσια την αναγνωριζει για επομενο διαγωνισμο. (Δεν ειχε δολο)
Παμε και στη συνεχεια ...αυτος που αδικηθηκε και δεν θα εχει παρει καν τα μορια πως θα τα παρει για επομενη προκηρυξη;;; ΜΟΝΟ  δικαστικως....αρα θα εχουμε εναν που θα νομιμοποιησει παρανομα μορια ( αφου δεν ευθυνεται αυτος αν το λαθος εγινε στο ασεπ) και εναν αλλον ο οποιος θα τρεχει στα δικαστηρια.
σοβαρά μιλάς τώρα nikokpol. Είσαι χρόνια εδώ μέσα. Πώς εγώ θα ξέρω τα δικά σου μόρια. Δεν θα βγάλει πιθανότητα λίστες με ονόματα. Αφμ με αστεράκια θα δώσει. Εάν ένα στοιχείο δικό μου είναι λάθος θα κάνω ένσταση. Δεν θα μπορώ να ξέρω το δικό σου. Εξάλλου ολα είναι ψηφιοποίηση
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2919 στις: Μάιος 15, 2020, 11:07:00 μμ »
Το ότι υπάρχουν άνθρωποι που τα πιστεύουν αυτά με ξεπερνάει. Φαντάζομαι οτι θα είναι οι ίδιοι δικαστές του ΣτΕ που θα έδιναν εξαίρεση προεκλογικά στην προκήρυξη της γενικής. Τι; Όχι;
έχει τελειώσει το θέμα αυτό θα το δεις
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2920 στις: Μάιος 15, 2020, 11:13:51 μμ »
σοβαρά μιλάς τώρα nikokpol. Είσαι χρόνια εδώ μέσα. Πώς εγώ θα ξέρω τα δικά σου μόρια. Δεν θα βγάλει πιθανότητα λίστες με ονόματα. Αφμ με αστεράκια θα δώσει. Εάν ένα στοιχείο δικό μου είναι λάθος θα κάνω ένσταση. Δεν θα μπορώ να ξέρω το δικό σου. Εξάλλου ολα είναι ψηφιοποίηση

Ή δεν εξηγησα καλα αυτο που θελω να πω ή δεν το καταλαβες. Μαλλον δεν το εξηγησα καλα συναδελφε. Βγαζει προσωρινους με βαζει νο 200....ενω επρεπε να ειμαι 205 αφου εγινε λαθος ( δεχομαι οτι κανενας δεν θα το ξερει αν και στην Ειδικη εβγαλε ονοματα) ...αλλα αυτο δεν παιζει ρολο...
Προσλαμβανομαι και παω ....γινονται ενστασεις μετα απο 9 μηνες με πεταει εξω( δεν εχω κανει ψευδη δηλωση ) ...δουλεψα συναδελφε 9 μηνες; αυτη την προυπηρεσια την βαζω σε επομενη προκηρυξη; ...παμε σε εσενα τωρα που θα επρεπε να ησουν στο 200 αλλα δεν εισαι γιατι πηγα εγω... επρεπε εσυ να εχεις αυτη τη προυπηρεσια;;; (Φυσικα Ναι) Θα την εχεις ; οχι.

Επισης συναδελφε στην 3ΕΑ  εχει βγαλει αναλυτικα ολα τα στοιχεια των υποψηφιων στους προσωρινους. Καθως και την αναλυση ολων των μοριων .( φυσικα αυτο ειναι ασχετο με το παραπανω παραδειγμα) αλλα για το αληθες του ισχυρισμου μου ιδου το λινκ των προσωρινων της 3ΕΑ http://files.asep.gr/s/nj3vgScbe5zHMXv/download

Συζητηση κανουμε συναδελφε και δειχνουμε τα προβληματα που υπαρχουν αν παρει με παλιους και αυτα που θα υπαρξουν αν παει με προσωρινους.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2020, 11:27:14 μμ από nikolopol »

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2921 στις: Μάιος 15, 2020, 11:30:37 μμ »
Καταρχην αλλη η προκυρηξη στην ειδικη αλλη στην γενικη. Εγιναν 2000++++ ενστασεις κυριως για το παραβολο. Προσωπικα βλεπω ολες τις διευθυνσεις να λενε στα σιτε οτι η διαδικασια ολοκληρωθηκε και καλουν τους υποψηφιους να δουν τα μορια τους. Η πληροφορηση που εχω μιλαει για αναπληρωτες Σεπτεμβρη και διορισμους Δεκεμβριο οποτε αναιρω το 9μηνο που περιγραφεις. Παμε τωρα στο πχ που αναφερεις και στο αντιστρεφω στο παλαιο. Εισαι στο 200 και προσλαμβανεσαι. Και εγω στο 205 και δεν!!!!! στο νεο συστημα ομως εχω ενα παιδι παραπανω η ενα μεταπτυχιακο και σε ξεπερναω οταν και εφοσον βγουν οι πινακες!!!!!!
 Πηρες ομως οπως λες εσυ αλλα 9 μοριακια?
δεν ειναι παρανομο αυτο για σκεψου το!!!!!Εδω περα τσακωνομαστε πραγματικα για το τι ειναι λιγοτερο η οχι παρανομο!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2922 στις: Μάιος 15, 2020, 11:45:23 μμ »
Όποιος θέλει παλαιούς πίνακες υποκρύπτει δόλο. Θέλει απλά αυτός να πάρει και άλλη προϋπηρεσία που θα την προσθέσει στα ήδη υψηλά μόρια του έτσι ώστε να είναι αμετακίνητος-η. Αυτή την πραγματικότητα βλέπω εγώ. Και ξαναλέω είμαι ήδη 15χρονια αναπληρωτης.
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2923 στις: Μάιος 15, 2020, 11:53:46 μμ »
Η βασική διαφορά είναι ότι οι προσωρινοί είναι λανθασμένοι πίνακες αναντίρρητα. Οι πίνακες του 2018 είναι ελεγμένοι. Το μόνο σίγουρο είναι ότι με όποιους και να πάμε θα ακολουθήσουν πολλά δικαστήρια.

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2924 στις: Μάιος 15, 2020, 11:59:42 μμ »
9 στους 10 λένε ότι πρόθεση του υπουργείου είναι να πάμε με το τάδε σύστημα (υπουργείο, ΔΟΕ, ΟΛΜΕ, ΚΥΣΠΕ,ΚΥΣΔΕ, συνδικαλιστές, εφημερίδες, sides, blogs,), πόσο αφελής πρέπει να είσαι για να μη θες να το καταλάβεις.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2925 στις: Μάιος 16, 2020, 12:22:13 πμ »
Όποιος θέλει παλαιούς πίνακες υποκρύπτει δόλο. Θέλει απλά αυτός να πάρει και άλλη προϋπηρεσία που θα την προσθέσει στα ήδη υψηλά μόρια του έτσι ώστε να είναι αμετακίνητος-η. Αυτή την πραγματικότητα βλέπω εγώ. Και ξαναλέω είμαι ήδη 15χρονια αναπληρωτης.

Κανεναν δολο. Το 9 μηνες ηταν ενα τυχαιο νουμερο που σου ειπα συναδελφε. Θα δεχτω το αντιπαραδειγμα σου αλλα δεν απαντησες στο δικο μου παραδειγμα. Βεβαια δεν παιζει κανεναν ρολο.
Θα περιμενουμε να δουμε 2.5 μηνες τι θα γινει τελικα και πως θα τρεξει ο,τι τρεξει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160143
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 730
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 592
Σύνολο: 606

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.