*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3367152 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7994 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 06:48:38 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι σχετικά καινούρια στην διαδικασία και τον τρόπο με τον οποίο λειτουργούν τα πράγματα στις προσλήψεις κλπ. Έχω τελειώσει φιλολογία ωστόσο φέτος ορκίζομαι και στην δεύτερη μου σχολή που τελείωσα. Η μεγάλη μου πίκρα είναι ότι τον Φεβρουάριο που καταθέταμε όλοι χαρτιά εγώ δεν είχα το πτυχίο μου το δεύτερο οπότε και φυσικά δεν είχα καμία ελπίδα χωρίς αυτό να μπω κάπου να εργαστώ. Η ερώτηση μου ειναι, ισχύει ότι όσοι αποφοιτούμε φέτος για τα επόμενα χρόνια δεν διακαιούμαστε να υποβάλουμε το πτυχίο μας; Αν όντως είναι έτσι, μένουμε τρία χρόνια εκτός και δεν μπορούμε ούτε ως αναπληρωτές να εργαστούμε κάπου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:49:05 »

Αποσυνδεδεμένος despinoula4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7995 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 07:07:45 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι σχετικά καινούρια στην διαδικασία και τον τρόπο με τον οποίο λειτουργούν τα πράγματα στις προσλήψεις κλπ. Έχω τελειώσει φιλολογία ωστόσο φέτος ορκίζομαι και στην δεύτερη μου σχολή που τελείωσα. Η μεγάλη μου πίκρα είναι ότι τον Φεβρουάριο που καταθέταμε όλοι χαρτιά εγώ δεν είχα το πτυχίο μου το δεύτερο οπότε και φυσικά δεν είχα καμία ελπίδα χωρίς αυτό να μπω κάπου να εργαστώ. Η ερώτηση μου ειναι, ισχύει ότι όσοι αποφοιτούμε φέτος για τα επόμενα χρόνια δεν διακαιούμαστε να υποβάλουμε το πτυχίο μας; Αν όντως είναι έτσι, μένουμε τρία χρόνια εκτός και δεν μπορούμε ούτε ως αναπληρωτές να εργαστούμε κάπου;
Καταρχήν συγχαρητήρια για τα 2 πτυχία και καλώς ήρθες στο PDE. Οτιδήποτε εξτρά θέλουμε να προσθέσουμε στην υποψηφιότητά μας (ως μελλοντικοί αναπληρωτές ή ως μόνιμοι) δεν μπορούμε να το κάνουμε άμεσα. Για να μπορέσει να προστεθεί το καινούργιο πτυχίο που θα αποκτήσεις, θα πρέπει να ξεκινήσει καινούργια διαδικασία κατάρτισης καινούργιων πινάκων... Κοινώς χρειάζεται να προκηρυχθεί καινούργιος διαγωνισμός τύπου 3ΕΑ και 2ΓΕ... Άρα αναμένεις αναγκαστικά έως τότε για να προστεθεί στον φάκελό σου, ό,τι καινούργιο προσόν θα έχεις. Ως αναπληρώτρια φυσικά και θα μπορούσες και τώρα να εργαστείς, εφόσον φτάσει ο πίνακας της ειδικότητάς σου στη σειρά που βρίσκεσαι! Καλή επιτυχία και υπομονή! ;)
ΠΕ02 ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7996 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 07:14:10 μμ »
Δυστυχως τώρα δεν γίνεται να εργαστώ μάλλον σαν αναπληρώτρια.... δεν έχω καταθέσει σχεδόν τίποτα από γλώσσες και υπολογιστές με το σκεπτικό ότι θα τα κατέθετα όλα μαζί 'οταν πια θα είχα ορκιστεί, χωρίς να λάβω υπόψη μου το τριετές κλείδωμα. Με το 2ο πτυχίο μου είμαι στον κλάδο ΠΕ79.01 με ειδίκευση σε όργανο και αν κατέθετα το πτυχίο θα δούλευα κατα 90% σε μουσικό σχολείο.... σε αυτή την περίπτωση δεν γίνεται να αλλάξει κάτι ε;

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7997 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 07:15:07 μμ »
Καταρχήν συγχαρητήρια για τα 2 πτυχία και καλώς ήρθες στο PDE. Οτιδήποτε εξτρά θέλουμε να προσθέσουμε στην υποψηφιότητά μας (ως μελλοντικοί αναπληρωτές ή ως μόνιμοι) δεν μπορούμε να το κάνουμε άμεσα. Για να μπορέσει να προστεθεί το καινούργιο πτυχίο που θα αποκτήσεις, θα πρέπει να ξεκινήσει καινούργια διαδικασία κατάρτισης καινούργιων πινάκων... Κοινώς χρειάζεται να προκηρυχθεί καινούργιος διαγωνισμός τύπου 3ΕΑ και 2ΓΕ... Άρα αναμένεις αναγκαστικά έως τότε για να προστεθεί στον φάκελό σου, ό,τι καινούργιο προσόν θα έχεις. Ως αναπληρώτρια φυσικά και θα μπορούσες και τώρα να εργαστείς, εφόσον φτάσει ο πίνακας της ειδικότητάς σου στη σειρά που βρίσκεσαι! Καλή επιτυχία και υπομονή! ;)

Δυστυχως τώρα δεν γίνεται να εργαστώ μάλλον σαν αναπληρώτρια.... δεν έχω καταθέσει σχεδόν τίποτα από γλώσσες και υπολογιστές με το σκεπτικό ότι θα τα κατέθετα όλα μαζί 'οταν πια θα είχα ορκιστεί, χωρίς να λάβω υπόψη μου το τριετές κλείδωμα. Με το 2ο πτυχίο μου είμαι στον κλάδο ΠΕ79.01 με ειδίκευση σε όργανο και αν κατέθετα το πτυχίο θα δούλευα κατα 90% σε μουσικό σχολείο.... σε αυτή την περίπτωση δεν γίνεται να αλλάξει κάτι ε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:49:05 »

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7998 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 08:04:51 μμ »
Δυστυχως τώρα δεν γίνεται να εργαστώ μάλλον σαν αναπληρώτρια.... δεν έχω καταθέσει σχεδόν τίποτα από γλώσσες και υπολογιστές με το σκεπτικό ότι θα τα κατέθετα όλα μαζί 'οταν πια θα είχα ορκιστεί, χωρίς να λάβω υπόψη μου το τριετές κλείδωμα. Με το 2ο πτυχίο μου είμαι στον κλάδο ΠΕ79.01 με ειδίκευση σε όργανο και αν κατέθετα το πτυχίο θα δούλευα κατα 90% σε μουσικό σχολείο.... σε αυτή την περίπτωση δεν γίνεται να αλλάξει κάτι ε;

Θα κάνεις υπομονή, προφανώς δεν είχες και μεγάλο ζόρι να εργαστείς αφού δεν κατέθεσες οτιδήποτε θα σου έδινε μόρια οπότε μικρό το κακό.

Αποσυνδεδεμένος Monte Sorry

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης Καρατζόγλου - Υιός Αριστείδη Καρατζογλου
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7999 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 08:10:09 μμ »
Δυστυχως τώρα δεν γίνεται να εργαστώ μάλλον σαν αναπληρώτρια.... δεν έχω καταθέσει σχεδόν τίποτα από γλώσσες και υπολογιστές με το σκεπτικό ότι θα τα κατέθετα όλα μαζί 'οταν πια θα είχα ορκιστεί, χωρίς να λάβω υπόψη μου το τριετές κλείδωμα. Με το 2ο πτυχίο μου είμαι στον κλάδο ΠΕ79.01 με ειδίκευση σε όργανο και αν κατέθετα το πτυχίο θα δούλευα κατα 90% σε μουσικό σχολείο.... σε αυτή την περίπτωση δεν γίνεται να αλλάξει κάτι ε;

Κοίτα φυσικά μέχρι να ανοίξουν οι πίνακες και μέχρι να βγει νεος ΑΣΕΠ κράτα μικρό καλάθι για το τι θα σου χρειαστεί και τι όχι! Μπορεί αυριο να πάμε σε αλλο καθεστώς μπορεί και όχι.. Το μονο σίγουρο ειναι πως αν ειχες διαβάσει την προκυρήξη μιλούσε για το κλείδωμα
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αφιερώνουμε στο μίσος,
αλλά ευτυχώς το προσδόκιμο ζωής όλο και αυξάνεται..

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8000 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 08:23:44 μμ »
Θα κάνεις υπομονή, προφανώς δεν είχες και μεγάλο ζόρι να εργαστείς αφού δεν κατέθεσες οτιδήποτε θα σου έδινε μόρια οπότε μικρό το κακό.
εχω πολυ μεγαλο οικονομικο ζορι αν αυτο ρωτας.... και φυσικα θελω να εργαστω.... απλα δεν γνωριζω τη διαδικασια και δουλευα σε ασχετες δουλειες....

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8001 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 08:24:57 μμ »
Κοίτα φυσικά μέχρι να ανοίξουν οι πίνακες και μέχρι να βγει νεος ΑΣΕΠ κράτα μικρό καλάθι για το τι θα σου χρειαστεί και τι όχι! Μπορεί αυριο να πάμε σε αλλο καθεστώς μπορεί και όχι.. Το μονο σίγουρο ειναι πως αν ειχες διαβάσει την προκυρήξη μιλούσε για το κλείδωμα
είμαι πολύ σιγουρη για αυτο που σου λεω... δεν το λεω ετσι... γ αυτο με καιει τι θα γινει με το κλειδωμα....και αν θα ισχυσει και αν θα αλλαξει κατι στα επομενα χρονια...ευχομαι να αλλαξει......αδικο μου φαινεται.....

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8002 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 08:31:14 μμ »
εχω πολυ μεγαλο οικονομικο ζορι αν αυτο ρωτας.... και φυσικα θελω να εργαστω.... απλα δεν γνωριζω τη διαδικασια και δουλευα σε ασχετες δουλειες....
Βόλεψε τα κάπως προς το παρόν και όταν ξανα βγει προκήρυξη δηλώνεις ότι θα μπορούσε να σου δώσει μεγαλύτερες πιθανότητες να εργαστείς στην εκπαίδευση. Το καλό είναι πως ακόμα και αν αλλάξει το σύστημα μοριοδότησης το 2ο πτυχίο σχεδόν σε όλες τις προκηρύξεις δίνει καλά μόρια.

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8003 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 08:40:06 μμ »
Βόλεψε τα κάπως προς το παρόν και όταν ξανα βγει προκήρυξη δηλώνεις ότι θα μπορούσε να σου δώσει μεγαλύτερες πιθανότητες να εργαστείς στην εκπαίδευση. Το καλό είναι πως ακόμα και αν αλλάξει το σύστημα μοριοδότησης το 2ο πτυχίο σχεδόν σε όλες τις προκηρύξεις δίνει καλά μόρια.
Ευχαριστώ!  Πρώτη φορά γίνεται αυτό με το κλείδωμα ή έχει ξαναγίνει; θυμάμαι κάποτε οι αναπληρωτές τα έκαναν κάθε χρόνο τα χαρτιά τους...θυμάμαι λάθος;

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8004 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 08:46:12 μμ »
Ευχαριστώ!  Πρώτη φορά γίνεται αυτό με το κλείδωμα ή έχει ξαναγίνει; θυμάμαι κάποτε οι αναπληρωτές τα έκαναν κάθε χρόνο τα χαρτιά τους...θυμάμαι λάθος;

Τελείως διαφορετικό σύστημα ήταν πριν, δεν υπήρχε μοριοδότηση για γλώσσες, μεταπτυχιακά, βαθμό πτυχίου κτλ. Είχαν κλειδώσει ξανά το 2010 για μερικά χρόνια αλλά μπορούσες να προσθέσεις παιδαγωγική επάρκεια, σοβαρές παθήσεις και πολυτεκνία νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8005 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 08:51:50 μμ »
Τελείως διαφορετικό σύστημα ήταν πριν, δεν υπήρχε μοριοδότηση για γλώσσες, μεταπτυχιακά, βαθμό πτυχίου κτλ. Είχαν κλειδώσει ξανά το 2010 για μερικά χρόνια αλλά μπορούσες να προσθέσεις παιδαγωγική επάρκεια, σοβαρές παθήσεις και πολυτεκνία νομίζω.
ααα μάλιστα.... κάτι που είδα να γράφουν ότι υπήρξε κλείδωμα και το 1018-19 ισχύει; Εν τέλει πότε θα ανοίξουν ξανά; To 23;

Αποσυνδεδεμένος Monte Sorry

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης Καρατζόγλου - Υιός Αριστείδη Καρατζογλου
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8006 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 09:14:09 μμ »
ααα μάλιστα.... κάτι που είδα να γράφουν ότι υπήρξε κλείδωμα και το 1018-19 ισχύει; Εν τέλει πότε θα ανοίξουν ξανά; To 23;

Με τα υπάρχων δεδομένα θα ανοίξουν την σχολική χρονιά 2023-2024, αν έχουν βγει οι οριστικοι πίνακες μέχρι και τον Αύγουστο του 2021 αλλιώς θα ανοίξουν ξανά την σχολική χρονιά 2024-2025.
Λογικά θα βγει προκήρυξη ένα χρόνο πριν. Κινούμενη άμμος η εκπαίδευση κανένας δεν ξέρει τι θα γίνει!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2020, 09:16:10 μμ από Monte Sorry »
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αφιερώνουμε στο μίσος,
αλλά ευτυχώς το προσδόκιμο ζωής όλο και αυξάνεται..

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8007 στις: Οκτώβριος 23, 2020, 09:15:56 μμ »
Με τα υπάρχων δεδομένα για την σχολική χρονιά 2023-2024.
Λογικά θα βγει προκήρυξη ένα χρόνο πριν. Κινούμενη άμμος η εκπαίδευση κανένας δεν ξέρει τι θα γίνει!
ναι καταλαβαίνω... έχετε καμία συμβουλή για το τί θα μπορούσα να κάνω.... αναρωτιέμαι όλο αυτο το κυνηγι των πτυχίων που θα οδηγήσει.... δυστυχώς....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160141
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 689
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 516
Σύνολο: 519

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.