*

Αποστολέας Θέμα: Ένσταση για ΣΔΕ  (Αναγνώστηκε 4694 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 07, 2008, 12:35:36 μμ »
Εγω την περασμενη φορα την εστειλα με φαξ σε ενα νουμερο που μου ειχαν δωσει αυτοι και μετα απο μιση ωρα τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι την ελαβαν και πρωτοκολληθηκε και μου εδωσαν και τον αριθμο πρωτοκολλου απο το τηλεφωνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2008, 03:03:03 μμ από kellykou »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:42:59 »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 07, 2008, 02:32:18 μμ »
λέει κάπου με πόσο βαθμολογηθήκαμε στη συνέντευξη;
και τι ακριβώς βαθμολογούν;
δεδομένου ότι μείναμε μέσα για 5 λεπτά το πολύ και δεν μας ρώτησαν απολύτως ΤΙΠΟΤΑ..Απλά μας είδαν,δηλώσαμε παρουσία κατα κάποιο τρόπο!


Δε λέει απλά αφαιρείς από τα συνολικά σου μόρια τα μόρια που έχεις από τα άλλα και βλέπεις πόσο πήρες στη συνέντευξη..Έλα ντε τίποτα δε ρώτησαν..Μαλακίες στημένα ήταν όλα..

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 07, 2008, 02:43:56 μμ »
Στημένα ήταν αλλά μη το αφήσεις έτσι. Διαφορά στις συνεντεύξεις πάνω από 5 μόρια θεωρείται μεροληπτική. Αν κάνεις ένσταση θα ξαναμετρήσουν και τα μόρια των απο πάνω μπορεί να έχει γινει καποιο λάθος που ξέρεις. 2 εργασιμες είναι η προθεσμια. Έχουν γίνει πολλά κουλά στις φετινές λίστες .

Αποσυνδεδεμένος πάνθηρ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 07, 2008, 03:19:05 μμ »
Η συνέντευξη έδινε μέχρι 20 μόρια. Η επιτροπή συνεντεύξεων αν βάλει σε κάποιον χαμηλό βαθμό στη συνέντευξη θα πρέπει με επίσημο έγγραφο να το αιτιολογήσει, διαφορετικά μετά τις ενστάσεις θα πρέπει να ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙί. Επομένως για να κάνεις ένσταση πρέπει να είσαι σίγουρος ότι έχεις τα μετρήσιμα μόρια με όλα τους τα δικαιολογητικα. Αυτά δεν μπορούν να σου τα "κλέψουν". Πολλοί κάνουν ένσταση έτσι για να την κάνουν και καθυστερούν έως και 3 μήνες όλους τους υπόλοιπους. Ααχολούμαι 14 χρόνια με την εκπαίδευση και έτυχε να μου κάνουν ένσταση άτομα που πήραν πτυχίο πριν 2 ή 3 χρόνια κα με διαφορά 12 μορίων. Οπότε πριν από οποιαδήποτε ένσταση κοιτάμε το σύνολο των ΜΟΡΙΩΝ: ΚΑΘΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗΣ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:42:59 »

Αποσυνδεδεμένος sss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 07, 2008, 03:24:46 μμ »
δεδομένου ότι μείναμε μέσα για 5 λεπτά το πολύ και δεν μας ρώτησαν απολύτως ΤΙΠΟΤΑ..Απλά μας είδαν,δηλώσαμε παρουσία κατα κάποιο τρόπο!

[/quote]

Δε λέει απλά αφαιρείς από τα συνολικά σου μόρια τα μόρια που έχεις από τα άλλα και βλέπεις πόσο πήρες στη συνέντευξη..Έλα ντε τίποτα δε ρώτησαν..Μαλακίες στημένα ήταν όλα..
[/quote]

εμένα τότε ρε παιδιά γιατί με ξετίναξαν στις ερωτήσεις??? κι εγώ είχα ρωτήσει ένα συνάδελφο και μου είχε πει ότι απλά παρουσία δηλώνεις. μπήκα μέσα άνετη (έτσι κι αλλιώς δεν είχα να χάσω τίποτα) και με τάραξαν.... "και τι μέθοδο θα χρησιμοποιούσες γιαυτό και για εκείνο", και "πώς θα ευαισθητοποιήσεις την τάξη στο θέμα τάδε", "τι μορφές εκπαίδευσης ενηλίκων ξέρεις", "γιατί στα ΣΔΕ και όχι στη Β/θμια"... χαμός... μόνο σε μένα έτυχε έτσι?? :-\

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 07, 2008, 03:30:13 μμ »
Και ποιά είναι η εξήγηση αν δουλευεις και σε τυπική εκπαίδευση (15μορια καθαρής πρϋπηρεσίας) και σε ΣΔΕ και απο περισυ μέχρι φέτος έχει πέσει πάνω από 25 άτομα και έχεις και λιγότερα μόρια στον πίνακα? Αντί για καλύτερα χειρότερα? Δεν θα σου κινεί υποψίες ότι κάτι δεν πέι καλά? Ειδικά όταν στην 5 θέση είναι άτομα με 1 χρονιά τυπική εκπαίδευση και ΣΔΕ? Δεν είναι ο σκοπός να "χτυπάς" συναδέλφους αλλά ελπίζεις οτι ίσως να κατάλάβουν πως δεν κοιμάσε όρθιος και γιατί όχι να ντραπούν και αν έχει γίνει "λάθος" να το διορθώσουν.

Σε κάποιες περιφέρειες ρωτούσαν και σε άλλες όχι...

Αποσυνδεδεμένος πάνθηρ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 07, 2008, 03:46:53 μμ »
To 2005 η συνέντευξη έδινε το 40% και είχα 65 μόρια. Φέτος που δίνει 20% έχω 10 λιγότερα

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 07, 2008, 05:14:46 μμ »
δεδομένου ότι μείναμε μέσα για 5 λεπτά το πολύ και δεν μας ρώτησαν απολύτως ΤΙΠΟΤΑ..Απλά μας είδαν,δηλώσαμε παρουσία κατα κάποιο τρόπο!


Δε λέει απλά αφαιρείς από τα συνολικά σου μόρια τα μόρια που έχεις από τα άλλα και βλέπεις πόσο πήρες στη συνέντευξη..Έλα ντε τίποτα δε ρώτησαν..Μαλακίες στημένα ήταν όλα..
[/quote]

εμένα τότε ρε παιδιά γιατί με ξετίναξαν στις ερωτήσεις??? κι εγώ είχα ρωτήσει ένα συνάδελφο και μου είχε πει ότι απλά παρουσία δηλώνεις. μπήκα μέσα άνετη (έτσι κι αλλιώς δεν είχα να χάσω τίποτα) και με τάραξαν.... "και τι μέθοδο θα χρησιμοποιούσες γιαυτό και για εκείνο", και "πώς θα ευαισθητοποιήσεις την τάξη στο θέμα τάδε", "τι μορφές εκπαίδευσης ενηλίκων ξέρεις", "γιατί στα ΣΔΕ και όχι στη Β/θμια"... χαμός... μόνο σε μένα έτυχε έτσι?? :-\
[/quote]

Μάλλον..Εμείς ξέρεις τι κάναμε εκείνα τα 5 λεπτά?Μου μέτρησαν τα μόρια που έπερνα από χαρτιά που είχα και προυπηρεσίες, με ρώτησαν γιατί θέλω να δουλέψω στα ΣΔΕ και εάν έχω παρακολουθήσει κάποια από τα δρώμενά τους..Μετά τους ρώτησα πόσα άτομα θα πάρουν είπαν ανάλογα τις ελλείψεις και ότι τα αποτελέσματα θα έβγαιναν μετά τις 15 Ιούλη στη σελίδα τους. Ευχαριστούμε πολύ γεια σας.. That's all..

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 07, 2008, 05:24:19 μμ »
To 2005 η συνέντευξη έδινε το 40% και είχα 65 μόρια. Φέτος που δίνει 20% έχω 10 λιγότερα

Ο.Κ το 2005 ήταν έτσι. Πέρισυ όμως? Αν θυμάσε η προκήρυξη έδινε πάλι 20 στην συνέντευξη. Οτι και να λέμε άδικα λόγια. Θα κάνουμε ένσταση να μας απαντήσουν οι αρμόδιοι...και δεν πειράζει οι δικοί τους ας καθυστερήσουν και λιγάκι να αρχίσουν να γράφουν ώρες...ετσι κι αλλιώς πιο μπροστά από όλους μας θα διοριστούν...

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 07, 2008, 05:32:47 μμ »
Η συνέντευξη έδινε μέχρι 20 μόρια. Η επιτροπή συνεντεύξεων αν βάλει σε κάποιον χαμηλό βαθμό στη συνέντευξη θα πρέπει με επίσημο έγγραφο να το αιτιολογήσει, διαφορετικά μετά τις ενστάσεις θα πρέπει να ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙί. Επομένως για να κάνεις ένσταση πρέπει να είσαι σίγουρος ότι έχεις τα μετρήσιμα μόρια με όλα τους τα δικαιολογητικα. Αυτά δεν μπορούν να σου τα "κλέψουν". Πολλοί κάνουν ένσταση έτσι για να την κάνουν και καθυστερούν έως και 3 μήνες όλους τους υπόλοιπους. Ααχολούμαι 14 χρόνια με την εκπαίδευση και έτυχε να μου κάνουν ένσταση άτομα που πήραν πτυχίο πριν 2 ή 3 χρόνια κα με διαφορά 12 μορίων. Οπότε πριν από οποιαδήποτε ένσταση κοιτάμε το σύνολο των ΜΟΡΙΩΝ: ΚΑΘΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗΣ.

Όταν λες χαμηλό βαθμό μέχρι ποιο βαθμό αναφέρεσαι? Το 13 π.χ. είναι ή δεν είναι χαμηλός? Εάν κρίνουμε βέβαια και από το γεγονός ότι άλλοι που δεν είχαν ούτε 0,5 μόριο  στον πίνακα των αναπληρωτών ήταν πιο πάνω από μενα στα ΣΔΕ..Θα μου πεις ίσως είχαν κάτι άλλο..Τι ακριβώς όμως? Συγγραφή βιβλίων ή μήπως καμμια δημοσίευση σε επιστημονικό περιοδικό? Άντε και 2-3 να είχαν μεταπτυχιακό ή κάποιοι να είχαν ξαναδουλέψει εκεί..Τόσα άτομα όμως πια?Και συγκεκριμένα ήξερα άτομο μόνο με πτυχίο και Lower και είναι πάνω από μενα στη λίστα των ΣΔΕ..

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 07, 2008, 05:35:40 μμ »
To 2005 η συνέντευξη έδινε το 40% και είχα 65 μόρια. Φέτος που δίνει 20% έχω 10 λιγότερα

Ο.Κ το 2005 ήταν έτσι. Πέρισυ όμως? Αν θυμάσε η προκήρυξη έδινε πάλι 20 στην συνέντευξη. Οτι και να λέμε άδικα λόγια. Θα κάνουμε ένσταση να μας απαντήσουν οι αρμόδιοι...και δεν πειράζει οι δικοί τους ας καθυστερήσουν και λιγάκι να αρχίσουν να γράφουν ώρες...ετσι κι αλλιώς πιο μπροστά από όλους μας θα διοριστούν...

Σωστός..Να σε ρωτήσω ένσταση έχεις ξανακάνει? Τι ακριβώς γράφουμε ? ΌΤΙ ΜΕ ΦΑΓΑΤΕ ΛΑΧΑΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΛΕΨΕΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΑΤΕ? :p ΣΕ ΠΙΟ ΚΟΣΜΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΒΕΒΑΙΑ.. :p

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 07, 2008, 05:43:14 μμ »
Solero δες τα μηνύματά σου αν θελήσεις οτιδηποτε πες

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 11, 2008, 03:23:27 μμ »
Παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικό-άσχετο...:)
Σε εμάς της Πληροφορικής ξέρει κανείς να πει με σιγουριά αν μοριοδοτηθήκαμε όλοι ή κανένας με τα 3 μόρια της χρήσης Η/Υ για τα ΣΔΕ??
Γνωρίζω περιπτώσεις που άλλοι μοριοδοτήθηκαν και άλλοι όχι....

Αποσυνδεδεμένος πάνθηρ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 11, 2008, 03:42:35 μμ »
Εάν κρίνουμε βέβαια και από το γεγονός ότι άλλοι που δεν είχαν ούτε 0,5 μόριο  στον πίνακα των αναπληρωτών ήταν πιο πάνω από μενα στα ΣΔΕ..Θα μου πεις ίσως είχαν κάτι άλλο...

ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΣΩΣ ΕΙΧΑΝ 50 ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΤΕΕ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΠΕΠΘ. 10 ΧΡΟΝΙΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΕ ΙΕΚ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 532
Σύνολο: 536

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.