*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016  (Αναγνώστηκε 614459 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος achilleas23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1456 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:00:28 μμ »
μπορεις να μου εξηγήσεις τι σημαίνει οτι κάποιοι δούλεψαν πιο πολυ και άλλοι λιγότερο ; Τι ειναι αυτα ρε παιδια ; Σε τάξη μπαινει ο ένας σε τάξη μπαινει και ο άλλος . Εκτός και αν πηγαίνουν μερικοί σε κολέγιο και δεν το ξέρουν .

Εννοεί τους μήνες που δούλεψε κάποιος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:55:46 »

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1457 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:07:53 μμ »
Η πολυνομια δε βοηθά.

Ναι αλλά οι λίγοι νόμοι βλέπεις ότι αφήνουν πάντα κάποιον αδικημένο. Γιατί να μην αλλάξει αυτό; Γιατί πάντα κάποιος να αδικείται;

μπορεις να μου εξηγήσεις τι σημαίνει οτι κάποιοι δούλεψαν πιο πολυ και άλλοι λιγότερο ; Τι ειναι αυτα ρε παιδια ; Σε τάξη μπαινει ο ένας σε τάξη μπαινει και ο άλλος . Εκτός και αν πηγαίνουν μερικοί σε κολέγιο και δεν το ξέρουν .

Αυτός που δούλεψε πιο πολύ δεν σημαίνει ότι αξίζει κάτι παραπάνω. Εγώ δεν μπορώ να ξενιτεύομαι, δηλώνω κοντινές περιοχές, και ΗΔΗ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ του να με παίρνουν αργότερα. Μακάρι να με έπαιρναν από Σεπτέμβρη. Γιατί να χάσω και τη θέση μου;

Ο άλλος που κι αυτός θα ήθελε να τον παίρνουν κοντά στο μέρος του, γιατί έβαζε το κουτάκι; Το έβαζε διότι δεν είχε τη σειρά μου. Γιατί δεν είχε τη σειρά μου; Διότι πήρε το πτυχίο αργότερα. Τι να κάνουμε; Όταν εγώ σπούδαζα, αυτός ήταν μαθητής γυμνασίου ή λυκείου. Δεν μπορούν να εξισωθούν αυτά. Όπως εγώ δεν ζητώ να πάρω τη θέση ατόμων που πήραν το πτυχίο τους νωρίτερα από μένα, έτσι απαιτώ να μην το κάνουν άλλοι εναντίον μου.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1458 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:10:12 μμ »
Γιατί να προηγηθούν αν έχουν καναδύο μήνες περισσότερη πραγματική προϋπηρεσία ενώ το πτυχίο τους είναι νεότερο;
Δεν έχει σημασία, ας έχουν δουλέψει παραπάνω έστω και μία μέρα, προηγούνται. Επίσης πρέπει να καταλάβετε ότι η επετηρίδα μας έχει τελειώσει από το '97 - '98 αν δε κάνω λάθος. Με τα μηνύματα που γράφετε ορισμένοι ΠΕ70 αισθάνομαι ότι τώρα ανακαλύπτετε τον κόσμο. Με την καλή έννοια.  :D
μπορεις να μου εξηγήσεις τι σημαίνει οτι κάποιοι δούλεψαν πιο πολυ και άλλοι λιγότερο ; Τι ειναι αυτα ρε παιδια ; Σε τάξη μπαινει ο ένας σε τάξη μπαινει και ο άλλος . Εκτός και αν πηγαίνουν μερικοί σε κολέγιο και δεν το ξέρουν .
Ό,τι να 'ναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2015, 11:12:04 μμ από physikos.50 »

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1459 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:12:25 μμ »
Συγνωμη Αχιλλέα ή εργασία είναι ντροπη? Απάντησε μου σε παρακαλώ.



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:55:46 »

Αποσυνδεδεμένος achilleas23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1460 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:15:54 μμ »
Δεν είναι ντροπή και για αυτο θέλουν εκείνοι που εργάζονται να φαίνεται και στους πίνακες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2015, 11:18:21 μμ από achilleas23 »

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1461 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:16:23 μμ »


Αυτός που δούλεψε πιο πολύ δεν σημαίνει ότι αξίζει κάτι παραπάνω. Εγώ δεν μπορώ να ξενιτεύομαι, δηλώνω κοντινές περιοχές, και ΗΔΗ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ του να με παίρνουν αργότερα. Μακάρι να με έπαιρναν από Σεπτέμβρη. Γιατί να χάσω και τη θέση μου;

Epic!!!! Απλά Θεός! Υποκλίνομαι!

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1462 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:18:12 μμ »
Πολύ καλά έγινε και διαγράφθηκε το μήνυμα του mike γιατί μόνο εμετό μου προκάλεσε και απορία για τον τρόπο που  ...... σκέπτεται;;;;;;;
Είσαι δάσκαλος και θέλεις τον 3848;;;;;;;;; ΓΙΑΤΙ;;;;;; ΕΧΕΙΣ ΑΣΕΠ;;;;;;
Δεν μπορούν να εφαρμόζονται οι νόμοι επιλεκτικά όπου μας αρέσει, επειδή έχασα— ες θέσεις στον πίνακα.
Που ήσουν πέρσι το καλοκαίρι όταν ο αγαπητός υπουργός των δασκάλων, λοβ, πέρασε αυτό το έκτρωμα;;
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1463 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:21:18 μμ »
Συγνωμη Αχιλλέα ή εργασία είναι ντροπη? Απάντησε μου σε παρακαλώ.

?

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1464 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:24:06 μμ »
Δεν έχει σημασία, ας έχουν δουλέψει παραπάνω έστω και μία μέρα, προηγούνται. Επίσης πρέπει να καταλάβετε ότι η επετηρίδα μας έχει τελειώσει από το '97 - '98 αν δε κάνω λάθος. Με τα μηνύματα που γράφετε ορισμένοι ΠΕ70 αισθάνομαι ότι τώρα ανακαλύπτετε τον κόσμο. Με την καλή έννοια.  :D Ό,τι να 'ναι.
πήγαινε να κανεις ενα μπανάκι στη θαλασσα . Άλλωστε εκει στην Κόρινθο εχει καλα νερά . Ρίξε μια βουτιά να χαλαρώσεις και μετα τα ξαναλέμε

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1465 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:25:51 μμ »
Λοιπον αν ή εργασια δεν ειναι ντροπή και αν κάποιος που δούλεψε παραπάνω πληρώθηκε παραπάνω και αν αυτός που δούλεψε λιγότερο δεν είναι ζηλευτη ή θέση του επειδή " καθότανε" ,τότε δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να ξεπεράσει σε εναν αγώνα ο ένας τον άλλο.Έχω χασει εξαιτίας σας και των πιέσεων που ασκουσατε ,1300 θέσεις δουλεύοντας 5 χρόνια κάθε χρονιά.Μη μιλατε λοιπόν γιατί εκτιθεστε.Όσο για τον physicos αγόρι μου δε καταλαβαίνεις ελληνικα ε? Ε βέβαια ή πολλη μηχανική καίει τον εγκέφαλο.Δεν είναι ζήτημα επετηρίδας.Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΎΛΟΥ ΠΟΎ ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΟΜΑ  ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΑΝ ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΣΕΠ.ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ Ή ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΠΡΟΣ?

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1466 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:28:30 μμ »
Λοιπον αν ή εργασια δεν ειναι ντροπή και αν κάποιος που δούλεψε παραπάνω πληρώθηκε παραπάνω και αν αυτός που δούλεψε λιγότερο δεν είναι ζηλευτη ή θέση του επειδή " καθότανε" ,τότε δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να ξεπεράσει σε εναν αγώνα ο ένας τον άλλο.Έχω χασει εξαιτίας σας και των πιέσεων που ασκουσατε ,1300 θέσεις δουλεύοντας 5 χρόνια κάθε χρονιά.Μη μιλατε λοιπόν γιατί εκτιθεστε.Όσο για τον physicos αγόρι μου δε καταλαβαίνεις ελληνικα ε? Ε βέβαια ή πολλη μηχανική καίει τον εγκέφαλο.Δεν είναι ζήτημα επετηρίδας.Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΎΛΟΥ ΠΟΎ ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΟΜΑ  ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΑΝ ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΣΕΠ.ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ Ή ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΠΡΟΣ?

Ρίχνεις το επίπεδο...  :D
πήγαινε να κανεις ενα μπανάκι στη θαλασσα . Άλλωστε εκει στην Κόρινθο εχει καλα νερά . Ρίξε μια βουτιά να χαλαρώσεις και μετα τα ξαναλέμε
Είσαι off topic. Το θέμα μας δεν είναι τα νερα της Κορινθίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2015, 11:45:54 μμ από physikos.50 »

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1467 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:53:05 μμ »
Συνάδελφοί ξαναλεω ,ή καθυστέρηση της εγκυκλίου είναι σημάδι ότι το υπουργείο βάζει μυαλό.Αν αυτό δε συμβεί,όλοι στο ΣτΕ με τα ασφαλιστικά,όλοι στο υπουργειο  να μας νιώσουν,όλοι ενστασεις κατά των πινάκων.Δε θα αφήσουμε, ειδικούς,ιδιωτικούς και αφισοκολλητες του υπουργείου να μας αφήσουν μόνιμα στην ανεργία και να μας πάρουν μαζί τους στον πάτο ,όταν εξαιτίας τους θα δουλεύουν μόνο οι πενηνταρηδες στα ξερονήσια.Διότι αποδεχόμενοι το άνοιγμα των πινάκων χωρίς ΑΣΕΠ  πρώτα,αφήνουμε το υπουργείο να αλωνιζει.Έτσι δε θα γίνει ποτέ ΑΣΕΠ,γιατί θα ισχυει  μόνο ή προυπηρεσια και το υπουργείο δε θαχει πια αναστολές.Συνάδελφοί όλοι ενωμένοι απέναντι τους .

Αποσυνδεδεμένος ppr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1468 στις: Αύγουστος 26, 2015, 11:56:32 μμ »
Προφανώς κάποιοι δάσκαλοι αυτά τα χρόνια δούλεψαν περισσότερο από κάποιους άλλους και θέλουν να δουν τη δίκαιη  - πραγματική θέση τους στον πίνακα. Αυτούς εσείς τους ρωτήσατε αν θέλουν να συνεχίσουν να έπονται;
Λοιπόν, συνάδελφε της Β/βάθμιας, είμαι μία από αυτούς. Μία που με το άνοιγμα των πινάκων όχι απλά ευνοήθηκα αλλά έχω πιάσει ταβάνι με τα μόρια.Επίσης, είμαι και τυχερή γιατί ο νομός μου είναι ανοιχτός οπότε δεν χρειάζεται να ξενιτεύομαι για να δουλεύω (εκτός κι αν είναι υπουργός ο Αρβανιτόπουλος) . Και θα δουλεύω και του χρόνου  με τα μόρια που έχω. Τι να τα κάνω όμως τα μόρια βρε συνάδελφε; Να τα βράσω;Ή μήπως να αναπληρώνω για άλλη μια χρονιά οργανικό κενό.Πόσο πιο απλά να πούμε ότι σε καθεστώς μόνιμης αδιοριστίας το άνοιγμα των πινάκων και μάλιστα αναδρομικά φέρνει αδικίες.Θα σφαχτούμε στο τέλος για μια αναπλήρωση.

Στους υπόλοιπους συναδέλφους να πω να μην το βάλουν κάτω. Είμαστε αρκετά άτομα τα οποία έχουμε ευνοηθεί με το άνοιγμα των πινάκων αλλά βλέπουμε την ταραχή που έχει προκαλέσει.Θα αγωνιστούμε μαζί σας κι ας μην καταφέρουμε τίποτα.Τουλάχιστον θα αγωνιστούμε.Σε καμία περίπτωση δεν θεωρούμε αστείο και χαζό όποιον συνάδελφο ακολούθησε τον νόμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2015, 01:45:18 πμ από ppr »
Πότε θα δούμε μια κόκκινη μέρα;

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1469 στις: Αύγουστος 27, 2015, 12:07:15 πμ »
Ppr, τι να πω,σε συγχαιρω.Μακάρι να είναι πολλές σα κι εσένα συναδελφισσες.Έτσι υπάρχει ελπίδα και στην παιδεία και στη χώρα.Διότι με τον τρόπο που σκέφτεσαι,είναι σίγουρο ότι
και αξιολογη εκπαιδευτικος είσαι και σωστά " ψηφίζεις" και αγωνιζεσαι για  ένα γενικότερο στόχο και όχι να σωθω εγώ,να πνιγειτε εσείς.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160777
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 485
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 429

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.