*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1249183 φορές)

0 μέλη και 21 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Οι δικαιωθεντες Ασεπιτες θα κληθουν σε διορισμο μετα τις μεταθεσεις των μονιμων. Δυστυχως οι περισσοτερoι Ασεπιτες θα πανε ας το πουμε σε "χαλια" κενα..Ετσι αυτοι που διοριστηκαν παρανομα (ειτε στεναχωρει ειτε οχι ειναι η αποφαση του δικαστηριου) θα πανε σπιτι τους... και οι μακακες Ασεπιτες στην θεση τους... και ειναι αγνωστο αν θα πανε ποτε σπιτι τους...Εικαζω με τα τωρινα δεδομενα τουλαχιστον μετα απο μια 10ετια... >:(
Ξέρεις κάτι συγκεκριμένο για τα "χάλια" κενά;
Γνωρίζεις πως υπάρχουν και οι προσωποπαγείς θέσεις που θα συσταθούν ειδικά για τους συγκεκριμένους δικαιωθέντες;
Κι όσο για τους αντισυνταγματικά διορισμένους, βρίσκονται ήδη εδώ και κάτι χρόνια στα σπίτια τους!
Και μην κάνεις ούτε εικασίες, σαν κάποιους άλλους "μελλοντολόγους", που έλεγαν με "σιγουριά" και "βεβαιότητα" ότι διορισμοί δεν πρόκειται να γίνουν στη δημόσια εκπαίδευση, αφού θα εφαρμοζόταν τάχα ο "θεσμός" των αναπληρωτών 5ετούς θητείας (κάτι που τελικά ποτέ δεν έγινε), γιατί θα πέσεις έξω!
Φρόντισε να πληροφορηθείς σωστά!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ξέρεις κάτι συγκεκριμένο για τα "χάλια" κενά;
Γνωρίζεις πως υπάρχουν και οι προσωποπαγείς θέσεις που θα συσταθούν ειδικά για τους συγκεκριμένους δικαιωθέντες;
Κι όσο για τους αντισυνταγματικά διορισμένους, βρίσκονται ήδη εδώ και κάτι χρόνια στα σπίτια τους!
Και μην κάνεις ούτε εικασίες, σαν κάποιους άλλους "μελλοντολόγους", που έλεγαν με "σιγουριά" και "βεβαιότητα" ότι διορισμοί δεν πρόκειται να γίνουν στη δημόσια εκπαίδευση, αφού θα εφαρμοζόταν τάχα ο "θεσμός" των αναπληρωτών 5ετούς θητείας (κάτι που τελικά ποτέ δεν έγινε), γιατί θα πέσεις έξω!
Φρόντισε να πληροφορηθείς σωστά!
Ξέρω εγώ γιατί τα έχω μαζέψει για την ειδικότητα μου και σου εύχομαι να πας σε ένα από αυτά, γιατί κατά δική σου ομολογία αντέχεις και σου αρέσει. Καλή Νίσυρο και Φολέγανδρο λοιπόν και να μας γράφεις στο pde.
Όσο για τις προσωποπαγεις (που ουσιαστικά αυτός είναι ο διακαής σας πόθος και εκεί ποντάρετε αγνοώντας όλους τους άλλους), ας τολμήσουν μόνο και τα λέμε.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2019, 07:37:58 μμ από Aneta »

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2019, 07:38:39 μμ από Aneta »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Oλες οι ειδικότητες ίδιες είναι; Για μην αναφέρω άλλες και παρεξηγηθώ, οι Μαθηματικοί έχουμε δεκάδες, να μην πω εκατοντάδες οργανικά κενά. Και οι υπό διορισμό είναι μόλις 35.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Ξέρω εγώ γιατί τα έχω μαζέψει για την ειδικότητα μου και σου εύχομαι να πας σε ένα από αυτά, γιατί κατά δική σου ομολογία αντέχεις και σου αρέσει. Καλή Νίσυρο και Φολέγανδρο λοιπόν και να μας γράφεις στο pde.
Όσο για τις προσωποπαγεις (που ουσιαστικά αυτός είναι ο διακαής σας πόθος και εκεί ποντάρετε αγνοώντας όλους τους άλλους), ας τολμήσουν μόνο και τα λέμε.
Να πω τότε στο Υπουργείο να συνεννοηθεί μαζί σου για τις τοποθετήσεις των δικαιωθέντων, μιας κι έχεις άποψη και σωστές πληροφορίες!
Καλύτερα, όμως, να κοιτάξεις πότε θα διοριστείς εσύ, τώρα με το νέο σύστημα κι όχι να ασχολείσαι με κάτι που είναι ήδη τελειωμένο (εσύ η ίδια μάλιστα το έγραφες)! Μη χάνεις άλλο το χρόνο σου με τους δικαιωθέντες! 
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Πάντως προσωποπαγείς θέσεις στην εκπαίδευση για πρώτη φορά φέτος το άκουσα!!
Κατά τα λοιπά πολύ αργούν οι προκηρύξεις!!!
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2019, 07:39:04 μμ από Aneta »

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
οχο μόνο αργούν αλλα δε προκειται κ να βγουν..
Έγινες υπουργός παιδείας και δεν θα τη βγάλεις ;

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Έγινες υπουργός παιδείας και δεν θα τη βγάλεις ;

Δε χρειάζεται συνάδελφε να γίνω,δε βλέπεις που απο καθυστέρηση σε καθυστέρηση πάει τοθέμα.Μας εχουν σκάσει, επιτελούς ποτε εχουν σκοπο να βγαλουν την προσκληση.του χρόνου?

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δε χρειάζεται συνάδελφε να γίνω,δε βλέπεις που απο καθυστέρηση σε καθυστέρηση πάει τοθέμα.Μας εχουν σκάσει, επιτελούς ποτε εχουν σκοπο να βγαλουν την προσκληση.του χρόνου?
Αυτό το σχέση έχει με τη σιγουριά σου ότι δεν θα διοριστούμε ;

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2019, 05:52:25 μμ από Aneta »

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εχω πληροφοριες...εαν εισαι δικαιωμένος φρόντισε να μάθεις
Ξέρεις πόσες φορές έχω ακούσει για τις πληροφορίες που λέτε και δεν ισχύει καμία από αυτές .

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Έχεις πληροφορίες ότι οι δικαστικά δικαιωθέντες παρ' όλες τις αμετάκλητες δικαστικές αποφάσεις και παρ' όλες τις αποφάσεις της Επιτροπής Συμμόρφωσης και παρ' όλο τον νόμο που ψηφίστηκε με ευρύτατη πλειοψηφία από τη Βουλή δεν θα διοριστούν;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 850
Σύνολο: 852

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.