*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013  (Αναγνώστηκε 370568 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1106 στις: Αύγουστος 20, 2013, 08:44:33 πμ »
Για τις αιτήσεις δηλ. δεν χρειάζεται κανέναν δικαιολογητικό για όσους τα έχουν κάνει και πέρσι; (εννοείται να μην έχουν υπάρξει αλλαγές σε ταυτότητες κτλ). Πήγατε έτσι με μια ταυτότητα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:07:42 »

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1107 στις: Αύγουστος 20, 2013, 09:09:13 πμ »
Για τις αιτήσεις δηλ. δεν χρειάζεται κανέναν δικαιολογητικό για όσους τα έχουν κάνει και πέρσι; (εννοείται να μην έχουν υπάρξει αλλαγές σε ταυτότητες κτλ). Πήγατε έτσι με μια ταυτότητα;
Ναι!
πέρσι πολλοί που δεν είχαν κάνει αίτηση, επειδή ήταν χαμηλά στο πίνακα, την πάτησαν, διότι δεν μπορούσαν να κάνουν αίτηση για ενισχυτική.
Η εγκύκλιος το ανέφερε ρητά πως η κατάταξη των υποψηφίων θα γίνει με βάση τη σειρά που έχουν στον πίνακα των αναπληρωτών.
Πέρσι ήταν υποχρεωτικό να είχες κάνει αίτηση αναπληρωτών και να μην εργάζεσαι ούτε μια ώρα! Υπάρχει η ελπίδα της ενισχυτικής αλλά μην ξεχνάμε πως πέρσι πήραν άτομα με 0 μόρια όχι γιατί δεν υπήρχαν άλλοι πριν από αυτούς ήταν 25 μέρες με το πολύ 15 ώρες. Φυσικά κάποιοι που ήταν ποιο πριν δεν γνώριζαν για τις αιτήσεις. Το σημαντικότερο για εμένα ήταν πως τότε υπήρχε η ελπίδα να ξεκλειδώσουν οι πίνακες, δεν είχε ανακοινωθεί η αύξηση του ωραρίου. Φέτος ο μισθός θα είναι ποιο μικρός και τα μόρια λιγότερα.
Επειδή δεν αναμένεται να ξεκινήσει σύντομα η ενισχυτική στα λύκεια ούτε και στα γυμνάσια, αν αρχίσουν να καλούν ωρομίσθιους κάποιοι με πολλά μόρια θα αποκλειστούν από την ενισχυτική, αν αρνηθούν τις ώρες πάλι μπορεί να μην εργαστούν και στην ενισχυτική. Δυστυχώς δεν βγαίνει πίνακας αμω καθώς εκεί θα γίνει ο μεγάλος χαμός.
Θα αδικηθούν εκατοντάδες αναπληρωτές επειδή οι αρμόδιοι γουστάρουν να μας ταλαιπωρούν, τόσο δύσκολο είναι να υπάρξουν πίνακες αμω και να καλούν από εκεί.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1108 στις: Αύγουστος 20, 2013, 12:40:02 μμ »
Καλημέρα! Να ενημερώσω κι εγώ για δυτική Θεσσαλονίκη, στο 1ο ΓΕΛ Σταυρούπολης όπου γίνονται οι αιτήσεις φιλολόγων, η κατάσταση σήμερα το πρωί ήταν απροσδόκητα ομαλή και χωρίς ταλαιπωρία. Πήγα στις 8 το πρωί και μέχρι να καθαρογράψω την αίτηση είχε έρθει η σειρά μου, ούτε μισή ώρα αναμονή. Ευγενέστατοι οι υπάλληλοι και εξυπηρετικότατοι... αν και τους ταλαιπώρησα με ... 2 μετατροπές της αρχικής μου αίτησης με αντιμετώπισαν με ευγένεια και χιούμορ, τους ευχαριστώ.
Και μια ερώτηση: αν δηλώσει κάποιος εκκλησιαστικό και τον καλέσουν, περνά από συνέντευξη, αν περάσει καλώς... αν κοπεί στη συνέντευξη (εδώ σηκώνει μεγάλη κουβέντα αλλά τέσπα) έχει διαγραφεί από τον πίνακα και αποκλείεται έτσι από όλες τις άλλες περιοχές που δήλωσε; Μπορεί να είναι ραδιοαρβύλα, το άκουσα από συνάδελφο, το ρώτησα στους υπαλλήλους της διδε αλλά δεν ήξερε κάποιος να μου απαντήσει με σιγουριά...

Υ.Γ.: ούτε συστατική επιστολή "από προσωπικότητα της Ορθοδοξίας" προσκόμισα ούτε έχω κάποια ιδιαίτερη σχέση με τον εκκλησιαστικό κόσμο, οπότε είμαι υποψήφια για απόρριψη σε συνέντευξη, γι' αυτό και ανησυχώ! Πολύ θα ήθελα να ήξερα τα κριτήρια της συνέντευξης... 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1109 στις: Αύγουστος 20, 2013, 01:14:03 μμ »
Καλημέρα! Να ενημερώσω κι εγώ για δυτική Θεσσαλονίκη, στο 1ο ΓΕΛ Σταυρούπολης όπου γίνονται οι αιτήσεις φιλολόγων, η κατάσταση σήμερα το πρωί ήταν απροσδόκητα ομαλή και χωρίς ταλαιπωρία. Πήγα στις 8 το πρωί και μέχρι να καθαρογράψω την αίτηση είχε έρθει η σειρά μου, ούτε μισή ώρα αναμονή. Ευγενέστατοι οι υπάλληλοι και εξυπηρετικότατοι... αν και τους ταλαιπώρησα με ... 2 μετατροπές της αρχικής μου αίτησης με αντιμετώπισαν με ευγένεια και χιούμορ, τους ευχαριστώ.
Και μια ερώτηση: αν δηλώσει κάποιος εκκλησιαστικό και τον καλέσουν, περνά από συνέντευξη, αν περάσει καλώς... αν κοπεί στη συνέντευξη (εδώ σηκώνει μεγάλη κουβέντα αλλά τέσπα) έχει διαγραφεί από τον πίνακα και αποκλείεται έτσι από όλες τις άλλες περιοχές που δήλωσε; Μπορεί να είναι ραδιοαρβύλα, το άκουσα από συνάδελφο, το ρώτησα στους υπαλλήλους της διδε αλλά δεν ήξερε κάποιος να μου απαντήσει με σιγουριά...

Υ.Γ.: ούτε συστατική επιστολή "από προσωπικότητα της Ορθοδοξίας" προσκόμισα ούτε έχω κάποια ιδιαίτερη σχέση με τον εκκλησιαστικό κόσμο, οπότε είμαι υποψήφια για απόρριψη σε συνέντευξη, γι' αυτό και ανησυχώ! Πολύ θα ήθελα να ήξερα τα κριτήρια της συνέντευξης... 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει!
θα ήθελα κι εγώ αν μάθω πληροφοριές, γιατί έχω δηλώσει κι εγώ εκκλησιαστικό.αν απορριφθεί κανείς στη συνέντευξη τι γινεται?
Επίσης,γνωρίζουμε που είναι τα μειονοτικά δευτεροβάθμιας?
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:07:42 »

Αποσυνδεδεμένος faz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1110 στις: Αύγουστος 20, 2013, 02:06:31 μμ »
Για τα εκκλησιαστικά: απαραίτητο το βιογραφικό, προαιρετική η συστατική επιστολή, όχι συνέντευξη.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1111 στις: Αύγουστος 20, 2013, 02:11:44 μμ »
faz, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Άρα, παραπληροφόρηση τα σχετικά με συνέντευξη.
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1112 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:20:06 μμ »
συνέντευξη είχε πριν τις αλλαγές της Διαμάντως...

Αποσυνδεδεμένος Little Bunny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1113 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:38:39 μμ »
 Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο σχετικά τα Εκκλησιαστικά... Πέρυσι έκανα αίτηση για Εκκλησιαστικά με βιογραφικό και συστατική επιστολή. Φέτος πρέπει και πάλι να τα προσκομίσω; Πήρα τηλέφωνο στην ειδικότητά μου να ρωτήσω και η αγενέστατη κυρία χωρίς καν να με καλημερίσει, μου απάντησε να ρωτήσω την εκκλησιαστική εκπαίδευση και ότι αυτοί είναι υπεύθυνοι για την γενική εκπαίδευση και μου το έκλεισε στα μούτρα. Το θέμα είναι ότι στην εγκύκλιο, στα εκκλησιαστικά σχολεία έχει μόνο e-mail στο οποίο και να στείλω, δεν νομίζω να μου απαντήσει κανείς. Έχει κάνει κανείς τα χαρτιά του δεύτερη συνεχόμενη χρονιά σε Εκκλησιαστικά, να μας διαφωτίσει;   
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1114 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:48:00 μμ »
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο σχετικά τα Εκκλησιαστικά... Πέρυσι έκανα αίτηση για Εκκλησιαστικά με βιογραφικό και συστατική επιστολή. Φέτος πρέπει και πάλι να τα προσκομίσω; Πήρα τηλέφωνο στην ειδικότητά μου να ρωτήσω και η αγενέστατη κυρία χωρίς καν να με καλημερίσει, μου απάντησε να ρωτήσω την εκκλησιαστική εκπαίδευση και ότι αυτοί είναι υπεύθυνοι για την γενική εκπαίδευση και μου το έκλεισε στα μούτρα. Το θέμα είναι ότι στην εγκύκλιο, στα εκκλησιαστικά σχολεία έχει μόνο e-mail στο οποίο και να στείλω, δεν νομίζω να μου απαντήσει κανείς. Έχει κάνει κανείς τα χαρτιά του δεύτερη συνεχόμενη χρονιά σε Εκκλησιαστικά, να μας διαφωτίσει;
εννοείται οτι θα τα ξανακαταθέσεις!

Αποσυνδεδεμένος Little Bunny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1115 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:58:17 μμ »
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο σχετικά τα Εκκλησιαστικά... Πέρυσι έκανα αίτηση για Εκκλησιαστικά με βιογραφικό και συστατική επιστολή. Φέτος πρέπει και πάλι να τα προσκομίσω; Πήρα τηλέφωνο στην ειδικότητά μου να ρωτήσω και η αγενέστατη κυρία χωρίς καν να με καλημερίσει, μου απάντησε να ρωτήσω την εκκλησιαστική εκπαίδευση και ότι αυτοί είναι υπεύθυνοι για την γενική εκπαίδευση και μου το έκλεισε στα μούτρα. Το θέμα είναι ότι στην εγκύκλιο, στα εκκλησιαστικά σχολεία έχει μόνο e-mail στο οποίο και να στείλω, δεν νομίζω να μου απαντήσει κανείς. Έχει κάνει κανείς τα χαρτιά του δεύτερη συνεχόμενη χρονιά σε Εκκλησιαστικά, να μας διαφωτίσει;
εννοείται οτι θα τα ξανακαταθέσεις!

 :( Μα γιατί; Όπως δεν δίνουμε πάλι το πτυχίο γιατί να μη δίνουμε πάλι βιογραφικό και συστατική;  :(
Περεμπιπτόντως ευχαριστώ για την απάντηση!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2013, 03:59:58 μμ από Little Bunny »
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1116 στις: Αύγουστος 20, 2013, 04:43:41 μμ »
Είναι λογικό το βιογραφικό να περιλαμβάνει και την τελευταία χρονιά που πέρασε. Αυτό είναι υπέρ αυτού που κάνει την αίτηση.
Και η συστατική πρέπει να ειναι πρόσφατη για αυτονόητους λόγους. Θα μπορούσες να έχεις χάσει την "εμπιστοσύνη " αυτού που σου έδωσε συστατική πριν από 2-3 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1117 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:19:30 μμ »
Για Δυτικη Θεσσαλονικη που γινονται οι αιτησεις για Μαθηματικους; Ευχαριστω εκ των προτερων...

Αποσυνδεδεμένος Little Bunny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1118 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:36:07 μμ »
Όλες οι ειδικότητες μπορούν να επιλέξουν το κουτάκι: ".Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Α/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε." ή Β/θμιας αντίστοιχα;
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος penny*

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1119 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:40:31 μμ »
Μήπως γνωρίζει κανείς αν βιολόγοι μπορούν να κάνουν αίτηση για ενισχυτική; ή μόνο φυσικοί και χημικοί από τους πε04;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160672
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 386
Σύνολο: 400

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.