*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1560621 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4368 στις: Μάιος 10, 2016, 06:02:03 μμ »

Απόλυτα respect , που λέν’ και τα μαξούμια τα Σπουδαστάκια μας!!... 

Ο Σαρκασμός είν’ η ευφυΐα , το Ταλέντο των Ανθρώπων , που δεν παρατάνε τίποτα , δεν ζουν καμία μοιρολατρία , αλλά το’ χουν ρε παιδί μου!.. ΔΕΝ καταβάλλονται.

Φιλιά!.. Να’ στε καλά ρε παιδιά, Συνάδελφοι!


Θ.

Έτσι! χαχαχαχαχα

Σε λίγο θα σας ενημερώσω και εγώ. Πάω στο ATM και ελπίζω να έχει ξεκολλήσει από τα 3 ευρώ υπόλοιπο... :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:30:53 »

Αποσυνδεδεμένος adreaskoz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4369 στις: Μάιος 10, 2016, 06:18:33 μμ »
Καλησπέρα και απο εμένα...

Εμένα δεν φαίνεται κάτι στη καρτέλα των ενσήμων μου, όπως σε κάποιους στη παρέα εδω μέσα. Τουλάχιστον μέσα απο την εφαρμογή στο www.ika.gr δεν εχει περαστεί κάτι.

Όσο αναφορά τα χρήματα, η σύμβαση είναι με 15 ευρώ(μικτές αποδοχές) την ώρα.
Το Νοέμβρη έκανα 6 ώρες και οι καθαρές αποδοχές βγαίνουν 11.023/ώρα.
Το Δεκέμβρη είχα 33 ώρες και βγαίνουν οι καθαρές αποδοχές 12,5145/ωρα.

Πως τα υπολογίζουν;;
Για να τα δεις πρέπει να πας από το ΙΚΑ να πάρεις την καρτέλα, στην εφαρμογή δεν έχουν περαστεί επειδή δεν είναι οριστικοποιημένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 10, 2016, 06:20:33 μμ από adreaskoz »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4370 στις: Μάιος 11, 2016, 02:21:21 πμ »
Αγαπημένοι (κι ας αφήσουμε κατά μέρος τις αντιθέσεις μας και τους συνεχώς δρώντες "κοινωνικούς αυτοματισμούς" μας..) Συνάδελφοι!...

•   Το γεγονός ότι , μετά από ΔΥΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ Μήνες και (κατόπιν) ύστερα από τουλάχιστο δυο βδομάδες ανακοίνωσης  «πληρωμής» μας Νοέμβρη – Δεκέμβρη ‘2015 ...λάβαμε , μα επιτέλους ..χαρήκαμε  μια Ελάχιστη Προκαταβολή Δεδουλευμένων μας…

ΟΚ , πέρα από τις Ωραίες πλάκες και μαγικούς σαρκασμούς που κάνουμε δωπέρα ή λιγότερο ψηφιακά , «δια ζώσης» Συνάδελφοι που συναντιόμαστε φάτσα μπάλλα στα ΔΙΕΚ…

Δεν λέει «σούπερ».  Γενικά , απλήρωτοι  στα Δεδουλευμένα μας Είμαστε.


•   «Κάτι» , σκεφτόμαστε ,  βάζουμε μπρος  ορισμένοι  Συνάδελφοι.


•   Προσπερνώντας , χωρίς να περιφρονούμε… ασχέτως αντίληψης εκάστου (για..) τα υφιστάμενα «Σωματεία» - Συνδικαλιστές.

Εφόσον το Λήξουμε,  Βάζουμε μπρος και το επικοινωνούμε Συνάδελφοι , σε διάστημα λίγων ημερών-  νωρίτερα και από βδομάδα…

Προφανέστατα , η βασικότερη επικοινωνία θα δοθεί σε αυτό το Κοινοτικό μας Φόρουμ.


•   ΑΝΤΕ μπας και ξεκινήσει Τίποτα Αυτοοργανωμένο , Ζωτικό από τον δικό Μας Κόσμο της Εργασίας στα Δ.Ι.Ε.Κ.



« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2016, 02:29:21 πμ από Theta._ »
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος vagbel2015

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4371 στις: Μάιος 11, 2016, 07:59:08 πμ »
Ειμαι σε ΔΣΕΚ και σε ΔΙΕΚ. Έχω για τους μηνες Νοεμβριο κ Δεκεμβριο 2015, 40 ωρες στη ΔΣΕΚ και 30 ωρες στο ΔΙΕΚ. Συνολικα, στην Εθνικη είδα στο λογαριασμό μου 466,08ευρω. Να υποθεσω οτι πληρωσαν μόνο τις 30 ωρες στο ΔΙΕΚ (και για τη ΔΣΕΚ περιμένουμε ακόμα??). Βγαίνει ωρομίσθιο 15,5 ευρω (Είμαι με ασφαλιση ΙΚΑ και έχω πτυχιο και διδακτορικό, η συμβαση έλεγε ωρομίσθιο 20 ευρω/ωρα μεικτά). Ωστόσο, θυμάμαι ότι περισυ για 102 ωρες στη ΔΣΕΚ (παλι μεικτο ωρομισθιο 20ευρω/ωρα) έβγαινε καθαρό ποσό 16,68ευρω. Τί έγινε? Μήπως αυξησανε τις ασφαλιστικες εισφορες ή το φορο και οποτε πέρνουμε λιγότερο ωρομίσθιο φετος??

Πόσο πρέπει να'ναι το ωρομισθιο μου καθαρά?? (Όταν το μεικτό ωρομίσθιο της σύμβασης είναι 20ευρώ/ώρα)

Επίσης έχει πληρωθεί κάποιος συνάδελφος που να ήταν σε ΔΣΕΚ??

Α, να μην ξεχασω, από ενσημα Νοεμβρίου-Δεκεμβριου απ'ο,τι είδα δεν έχουν βάλει τιποτε.
Παρακαλώ τα φωτα σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:30:53 »

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4372 στις: Μάιος 11, 2016, 08:10:46 πμ »
αγαπητε vagbel2015 πληρωθηκαμε μονο απο τα ΔΙΕΚ.  για τις ΔΣΕΚ δεν εχει εκταμιευτει η χρηματοδοτηση.
το ωρομισθιο δε μειωθηκε αμεσα, απλα αυξηθηκαν τις εισφορες μας αναφορικα με το ενσημο απο 1/5/16 κατα 1 ευρω και γι'αυτο το ωρομ. πηγε στις 15.500 κατι. συνεπως ειναι σαν να εχουμε υποστει καποια μειωση.

Αποσυνδεδεμένος vagbel2015

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4373 στις: Μάιος 11, 2016, 08:47:30 πμ »
αγαπητε vagbel2015 πληρωθηκαμε μονο απο τα ΔΙΕΚ.  για τις ΔΣΕΚ δεν εχει εκταμιευτει η χρηματοδοτηση.
το ωρομισθιο δε μειωθηκε αμεσα, απλα αυξηθηκαν τις εισφορες μας αναφορικα με το ενσημο απο 1/5/16 κατα 1 ευρω και γι'αυτο το ωρομ. πηγε στις 15.500 κατι. συνεπως ειναι σαν να εχουμε υποστει καποια μειωση.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Να'σαι καλά! Γιατί στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ δεν απαντάνε καθόλου. Να δουμε πότε θα βαλουν και τα αντίστοιχα ενσημα γιατί μέχρι τώρα, σε εμένα τίποτε (απ΄ό,τι είδα από το ηλ/κο σύστημα του ΙΚΑ).
Βεβαια, αφού η πληρωμή μας αφορά περίοδο πριν την 1/5/16 (Νοεμβριος-Δεκεμβριος 2015), δεν θα έπρεπε να έχουμε το παλαιό (και πιο υψηλο κατά ένα περίπου ευρώ) ωρομίσθιο? Λέω τώρα...αναρρωτιέμαι...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2016, 08:52:03 πμ από vagbel2015 »

Αποσυνδεδεμένος george_thess

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4374 στις: Μάιος 11, 2016, 09:33:46 πμ »
 :)
george_thess σε ευχαριστω! Αρα ειναι 13,5 μου εβαλαν σωστά τις ώρες...απλά όλοι μου έλεγαν 14,4 του ελειπε αυτο το ΑΚΑΓΕ

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4375 στις: Μάιος 11, 2016, 01:18:23 μμ »
Γεια σας,
Έχει κάποιος το τηλέφωνο του λογιστηρίου του ινεδιβιμ;

Αποσυνδεδεμένος epana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4376 στις: Μάιος 11, 2016, 06:40:20 μμ »
Καλησπέρα! Είναι κάποιος μηχανικός που διδάσκει σε ΙΕΚ να μου πει πόσο πάει η ώρα, αφαιρουμένων των κρατήσεων για ΙΚΑ ασθενείας?
Εγώ είμαι μηχανικός με μεταπτυχιακό, άρα ξεκινάω με μεικτά 18.

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4377 στις: Μάιος 11, 2016, 07:00:10 μμ »
Γεια σας,
Έχει κάποιος το τηλέφωνο του λογιστηρίου του ινεδιβιμ;

Λογιστήριο 213-1314591 210-2114458

www.dikaiologitika.gr

Αποσυνδεδεμένος gnomonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4378 στις: Μάιος 11, 2016, 07:53:22 μμ »
καλησπέρα συνάδελφοι,κοιτώντας τη φορολογική μου δήλωση βλέπω ότι στα προεκτυπωμένα ποσά από το ινεδιβιμ δεν ανταποκρίνεται το ποσό που έχω πάρει,μάλιστα πήγα σήμερα στην εθνική και πήρα ανάλυση κινήσεων και έχω διαφορά,μου έχουν βάλει παραπάνω ποσό ότι έχω εισπράξει,μήπως έχουν προσθέσει και το ποσό που πήραμε τώρα επειδή αφορούν 11ο-12ο 2015 αν και πάλι δε συμφωνούν τα ποσά

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4379 στις: Μάιος 11, 2016, 10:25:57 μμ »
καλησπέρα συνάδελφοι,κοιτώντας τη φορολογική μου δήλωση βλέπω ότι στα προεκτυπωμένα ποσά από το ινεδιβιμ δεν ανταποκρίνεται το ποσό που έχω πάρει,μάλιστα πήγα σήμερα στην εθνική και πήρα ανάλυση κινήσεων και έχω διαφορά,μου έχουν βάλει παραπάνω ποσό ότι έχω εισπράξει,μήπως έχουν προσθέσει και το ποσό που πήραμε τώρα επειδή αφορούν 11ο-12ο 2015 αν και πάλι δε συμφωνούν τα ποσά
παραπάνω να πάρεις..απόλυτα δύσκολο...πρέπει να σου δώσουν την βεβαίωση αποδοχών εκει θα διασταυρώσεις
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος gnomonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4380 στις: Μάιος 11, 2016, 11:13:21 μμ »
εννοώ εχουν γράψει μεγαλύτερο ποσό στη δήλωση ενώ εγώ από την κίνηση του λογαριασμού δεν τα έχω πάρει αυτά υπάρχει διαφορά,βεβαιώσεις αποδοχών αφού δεν στέλνουν τι να κάνω να ζητήσω;

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4381 στις: Μάιος 12, 2016, 02:11:28 πμ »
εννοώ εχουν γράψει μεγαλύτερο ποσό στη δήλωση ενώ εγώ από την κίνηση του λογαριασμού δεν τα έχω πάρει αυτά υπάρχει διαφορά,βεβαιώσεις αποδοχών αφού δεν στέλνουν τι να κάνω να ζητήσω;


Συνάδελφε Gnomon, Γεια Χαρά!...

Με άλλο τρόπο , έχω θίξει...μα τουλάχιστο ένα μήνα πίσω το θέμα της ...ας πω ήπια...  "λανθασμένης" προσυμπλήρωσης στο TAXISnet , των απολαβών μας , κρατήσεων φόρου και τα συναφή.

Σημείωσα επί πρόσθετα ότι ΔΕΝ πρόκειται για "λάθος" σε ατομική (μου) περίπτωση , αλλά πως έχω γνώση ανάλογων καταστάσεων μπόλικων Συναδέλφων...

Χτες; (Τρίτη) το επιβεβαίωσα περαιτέρω και από άλλους Συναδέλφους σε ΔΙΕΚ , που πιάσαμε σχετική κουβέντα...

Προσωπικά , ζητώντας πραγματική επιστροφή Φόρου , ενημέρωσα Ηλεκτρονικά και το ΤΑΧΙS και το ΙΝΕΔΙΒΙΜ , στο οποίο , πήγα με τα σχετικά παραστατικά Δύο φορές !...

Η αρμόδια Εργαζόμενη με αντιμετώπισε με πραγματική ευγένεια , μου τηλεφώνησε κι όλας (πριν την Πασχαλιά) προκειμένου να με ενημερώσει ότι το "θέμα" πήγε στον "οικονομικό προϊστάμενο"... 

Πέραν τούτου... Ουδέν!....

Πρόσθετη αναμονή Τρεις +++ βδομάδες!...

Αναγκαστικά, θα το ξανατρέξω!.... ξαναζορίσω!...   (προφανώς , η ευθύνη ΔΕΝ της Κυρίας που παρέλαβε τη διαμαρτυρία μου).

Έτσι που λες!


Στα πάντα , είμαστε σαν το Ντόναλντ Ντακ!... Καταντίπ Κινούμενα Σχέδια!!!!...


Τρέχουμε.... Τρέχουμε ... Τρέχουμε!!!......  Και ο θείος Σκρουτζ παίζει  τους Χίουϊ , Λιούϊ , Ντιούϊ!!!..... 

Θ.








« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 12, 2016, 02:16:56 πμ από Theta._ »
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159961
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 630
Σύνολο: 636

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.