*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2034715 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1387
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Τροπολογία-βόμβα μειώνει τις προσλήψεις στο Δημόσιο κατά 3.000

Πηγή: Τροπολογία-βόμβα μειώνει τις προσλήψεις στο Δημόσιο κατά 3.000 | iefimerida.gr http://www.iefimerida.gr/news/201011/tropologia-vomva-meionei-tis-proslipseis-sto-dimosio-kata-3000#ixzz3WzmKtzNJ
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Επισης συναδελφοι οσοι ευαγγελιζεστε τον νομο αρσενη στα αρθρα 6.7.8 εχετε διαβασει οτι συμμετοχη στον διαγωνισμο δεν μπορει να εχει καποιος χωρις παιδαγωγικη επαρκεια και οτι αυτη πιστοποιειται μονο με 2  6μηνα προγραμματα μεσα στις σχολες ή εκτος αυτων?  Το παραπανω τα κρινει παρανομα ολα???

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
@ Syrrahm,

τα γνωρίζω όλα αυτά. Εγώ απομόνωσα μια κατηγορία συναδέλφων που τελικά ακολούθησαν την πεπατημένη ενός κώδικα που είναι η βασική αιτία πολλών κακοδαιμονιών στη χώρα. Δεν ξέρω  τι γραμμή θα ακολουθήσει η νέα κυβέρνηση. Μπορεί και να αρχίσουν οι βουλευτές της να ανοίγουν γραφεία στην επαρχία και να δέχονται πελάτες. Τότε θα αφήσουν το τοπίο στο θέμα των διορισμών θολό.

Στο θέμα μας: Νομίζω πως ο νόμος της Διαμαντοπούλου είναι καλός. Θα μπορούσε ίσως να συμπληρωθεί με ένα ποσοστό διορισμών μεταβατικά από καθαρή προυπηρεσία κατά 20% και ίσως με επιπλέον  βασικό κριτήριο την ηλικία, γαιτί κάποιος μετά τα 45 δεν μπορεί πια να ανταγωνιστεί εύκολα τος νεότερους στον διαγωνισμό.

Για την περίοδο μέχρι να γίνει ο νέος ΑΣΕΠ, ίσως να ήταν καλύτερα να διορίσει σύμφωνα με 60% από τους επιτυχόντες και 40% από τους πίνακες καθαρής προυπηρεσίας ή 50 - 50

Ένα νέο σύστημα  με μοριοδότηση προσόντων χωρίς διαγωνισμό δημιουργεί πάλι στρεβλώσεις παράξενες και δεν αφήνει τους νέους να μπουν στο παιχνίδι, αφού εκ' των πραγμάτων η προυπηρεσία θα μοριοδοτηθεί σε μεγάλο βαθμό  και έχει δημιουργηθεί μεγάλος αριθμός αδιόριστων με μεγάλες προυπηρεσίες...     

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Να συμπληρώσω ακόμη πως, όπως για παράδειγμα οι τρίτεκνοι έκαναν χρήση του νόμου υπέρ τους για να έχουν δουλειά ως αναπληρωτές, έτσι έχουν και το νόμιμο και ηθικό δικαίωμα όσοι κάνουν χρήση της απόφασης του ΣΤΕ για να διεκδικήσουν   διορισμούς, όσοι έπρεπε να είχαν διοριστεί από το 2010 ή όσοι θεωρούν πως αδικήθηκαν σύμφωνα με τους αντισυνταγματικούς διορισμούς εκτός ΑΣΕΠ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να συμπληρώσω ακόμη πως, όπως για παράδειγμα οι τρίτεκνοι έκαναν χρήση του νόμου υπέρ τους για να έχουν δουλειά ως αναπληρωτές, έτσι έχουν και το νόμιμο και ηθικό δικαίωμα όσοι κάνουν χρήση της απόφασης του ΣΤΕ για να διεκδικήσουν   διορισμούς, όσοι έπρεπε να είχαν διοριστεί από το 2010 ή όσοι θεωρούν πως αδικήθηκαν σύμφωνα με τους αντισυνταγματικούς διορισμούς εκτός ΑΣΕΠ...
Συμφωνώ σε όλα.
Μία παρατήρηση μόνο για τους τελευταίους. Στον αγώνα τους να μην χρησιμοποιούν ανακρίβειες, όπως ότι και οι 780 φιλόλογοι που διορίστηκαν από το 2009 εκτός πινάκων Ασεπ «δεν είχαν συμμετάσχει στον διαγωνισμό, αλλά ούτε επρόκειτο» ή ότι όλοι αυτοί οι διορισμοί ήταν «ρουσφετολογικοί» και είχαν όλοι στόχο τις «πελατειακές σχέσεις». Αναφέρομαι σε αυτό.

http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%85%CF%87%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%82-%CF%86%CE%B9%CE%BB%CF%8C%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CE%B9-2008-%CF%83%CE%B5%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%AD%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%AC%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%85%CF%87%CF%8C%CE%BD%CF%84%CF%89%CE%BD

Σε ό,τι αφορά εμένα και μερικούς άλλους ακόμη που γνωρίζω (δεν μπορώ να μιλήσω για όλους), έχω να πω ότι το περιεχόμενο του εγγράφου στα παραπάνω σημεία εκτός του ότι είναι ανακριβές  είναι και άκρως προσβλητικό. Εγώ ήμουν 2 φορές μη διοριστέος για 1 και 1,5 μόρια αντίστοιχα σε προηγούμενους ασεπ και όλη μου η προϋπηρεσία προήλθε μετά από τις πολύ καλές αυτές επιδόσεις. Άρα, αν ήθελαν να αναφερθούν σε διορισμούς μη επιτυχόντων, ας έψαχναν πρώτα. Νομικό και ηθικό δικαίωμα έχουν λοιπόν, για να διεκδικήσουν αναδρομικό διορισμό, αλλά όχι έτσι, γιατί χάνουν το δίκιο τους.




« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 11, 2015, 03:29:47 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επισης συναδελφοι οσοι ευαγγελιζεστε τον νομο αρσενη στα αρθρα 6.7.8 εχετε διαβασει οτι συμμετοχη στον διαγωνισμο δεν μπορει να εχει καποιος χωρις παιδαγωγικη επαρκεια και οτι αυτη πιστοποιειται μονο με 2  6μηνα προγραμματα μεσα στις σχολες ή εκτος αυτων?  Το παραπανω τα κρινει παρανομα ολα???
Ωπ, ετοιμαστειτε για νέο ΣΤΕ. Ετελείωσε εγω θα υποστηριξω τους παιδαγωγικά επαρκείς. Επιτυχόντες του 2008 κάντε στην άκρη. Ή το εφαρμόζεις όλο ή τιποτα. Οχι άλλες εφαρμογές αλά καρτ του συντάγματος.
Φαντάσου τι άλλο θα γράφει μεσα το συνταγμα που δεν εχουμε ιδέα. Καλά να πάθουμε που τόσα χρόνια το παιζαμε απολιτίκ.

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
παιδαγωγική επάρκεια θεωρείται οτι έχουν όλες οι καθηγητικές σχολές,για τις υπολοιπες νομίζω απαιτειται πτυχίο σελετε
επομένως όλοι αντιμετωπίστηκαν αξιοκρατικά,δεν υπήρξαν αδιαφανεις διαδικασίες τουλάχιστον για την παιδαγωγική επάρκεια
για να τις αμαρτωλές ομως προυπηρεσίες ηθελε γνωριμίες....
για τον  ασεπ ήθελε διαβασμα κατω απο δυσκολες συνθήκες γιατί πολλοί έχουν και άλλους ρόλους και εργαζονταν παράλληλα
αν θελουμε δικαιοσυνη για εμας, πρέπει πρωτα να την αναγνωρίσουμε στο προσωπο των άλλων
αδιανοητο αποφαση ανωτατου δικαστηρίου να αντιμετωπίζεται κατ αυτον τον τρόπο
αν αργότερα ολοι αυτοι οι αμφισβητίες υποστουν μια τετοια αδικία, τοτε δε θα προστρέξουν στα ανόητα δικαστηρια που τώρα εμπαίζουν;μήπως θα παρουν το νόμο στα χέρια τους;;δε ξέρω αν υπάρχει και λυση ετέρα...
πάλι κανένας γνωστος....
 



Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
παιδαγωγική επάρκεια θεωρείται οτι έχουν όλες οι καθηγητικές σχολές,για τις υπολοιπες νομίζω απαιτειται πτυχίο σελετε
επομένως όλοι αντιμετωπίστηκαν αξιοκρατικά,δεν υπήρξαν αδιαφανεις διαδικασίες τουλάχιστον για την παιδαγωγική επάρκεια
για να τις αμαρτωλές ομως προυπηρεσίες ηθελε γνωριμίες....
για τον  ασεπ ήθελε διαβασμα κατω απο δυσκολες συνθήκες γιατί πολλοί έχουν και άλλους ρόλους και εργαζονταν παράλληλα
αν θελουμε δικαιοσυνη για εμας, πρέπει πρωτα να την αναγνωρίσουμε στο προσωπο των άλλων
αδιανοητο αποφαση ανωτατου δικαστηρίου να αντιμετωπίζεται κατ αυτον τον τρόπο
αν αργότερα ολοι αυτοι οι αμφισβητίες υποστουν μια τετοια αδικία, τοτε δε θα προστρέξουν στα ανόητα δικαστηρια που τώρα εμπαίζουν;μήπως θα παρουν το νόμο στα χέρια τους;;δε ξέρω αν υπάρχει και λυση ετέρα...
πάλι κανένας γνωστος....
Μαλλον δεν καταλαβες καλα συναδελφε συμφωνα με τον ν αρσενη αυτοιβπου δεν εχουν παιδαγωγικο δεν μπορουν να δωσουν ασεπ. Μην ξεχνας οτι ολες οι ειδικοτητες δεννεχουν παιδαγωγικο. Υπαρχουν δηλαδη ειδικοτητες που δεν παιρνουν επαρκεια. Οι καθηγητικες εχουν οπως το λες  αλλα οχι ολες οσες δινουν ασεπ. Εκει τι γινεται τωρα? Μηπως καποιοι δεν θα επρεπε καν να συμμετεχουν στις εξετασεις? Μηπως καποιοι απο αυτους εινια μεσα στους εναπομειναντες του 2008? Αυτοι τωρα θα εχουν προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κανεις λαθος dorea για την παιδαγωγική επάρκεια, ο νομος που λεει ο nikolopol το λεει πολύ συγκεκριμένα.
ΠροσοχήΑπο εδω και περα ακολουθεί ξεσπασμα. Μην το διαβάζετε αν δεν εχετε ορεξη για υστερίες πασχαλιάτικα
Αλλά ειναι προσβλητικό μια ομάδα επιτυχόντων 2008 ( μικρή ελπίζω) να ταυτιζει τους προηγούμενους επιτυχοντες και την προυπηρεσία που απεκτησαν μετά από ΑΣΕΠ, με την αδιαφανή προυπηρεσία που αναφερεται και στο ΣΤΕ. Ειναι και πισώπλατη μαχαιριά γιατι στηρίξαμε και τον ΑΣΕΠ και πάντα διαμαρτυρόμασταν για τα βυσματα. Και τα τελευταία 6 χρόνια εχει γινει καποια προσπαθεια να περιοριστούν και εν μερει υπηρξε βελτίωση. Αν ειναι να την πληρώσουν οι προηγουμενοι επιτυχόντες για τα βισματα που εχουν ηδη διοριστεί ( και δεν μπορώ να τα βρω), τοτε ζητώ νεο ΑΣΕΠ, με οποιαδήποτε διαδικασία προβλέπει το σύνταγμα, με οποιαδήποτε προσόντα επιτρέπει το συνταγμα, φαντάζομαι οχι προυπηρεσία που αποκτηθηκε χωρίς προηγουμενη επιτυχία ΑΣΕΠ, πλήρη συμμορφωση με την απόφαση Στε και προηγουμένων, οχι οτι με συμφέρει μόνο, εναρμονηση με τις ευρωπαϊκές νόρμες και δικαστήρια.
Σκοπός δεν ειναι να διοριστώ. Ειμαι και φορολογούμενος. Δεν μπορώ αυτή τη στιγμή να πληρώνω βισματίες καθηγητές, χωρις την απαραιτητη ποιότητα εκπαιδευσης για τα παιδιά μου, ενώ ταυτόγχρονα μου λένε οτι το νοσοκομείο δεν εχει λεφτά για να σώσει το πατέρα μου. Μοιράζομαι το μερίδιο της ευθύνης για την μη ονομαστική καταγγελία των πδς, των οαεδ, των γκομενων και των γυναικών των υπουργών ( και δεν τα ξέρω τα ονόματα). Δεν δέχομαι συνενοχή σε καμία περίπτωση. Θεωρώ ότι ειμαι το ίδιο με τους επιτυχόντες του 2008. Δεν αναγνωρίζω κανενα δικαίωμα υπεροχής τους εναντι των 2006, 2004, 2002, 1999. Βλέπω οτι συμφωνα με το σύνταγμα, πρεπει αδίκως να προτασσονται και στους διορισμους και στις προσλήψεις. Επιθυμώ την διενεργεια καινουργιου διαγωνισμού, καθυστερημένου μεν αλλά όπως επιτάσσει το συνταγμα, ότι επρεπε να ειχε γινει ήδη και οχι να μην γινει επειδή βολεύονται οι επιτυχόντες του 2008. Και αρα επιδιώκω την εξισωση της επιτυχίας του 2008 με την επιτυχία στους προηγούμενους διαγωνισμούς, οπως οριζει το σύνταγμα και οπως οι ίδιοι υποστηρίζουν, δηλαδή την ΕΚΜΗΔΕΝΙΣΗ της.
Για την διασφαλιση των εργασιακών δικαιωμάτων ολων των πολιτών με ισοτιμία, καλό ειναι να τροποποιηθει το συνταγμα συμφωνα με τις απαιτησεις της πλειοψηφίας.
Επίσης ΑΠΑΙΤΩ ΑΜΕΣΑ από τους προσωρινούς μονιμους συναδέλφους δημόσιους υπαλλήλους, και μελλοντικούς απλώς υπαλληλους, να προβούν σε ελεγχο, με οποιοδήποτε τρόπο προβλέπει το σύνταγμα, όλων των προυπηρεσιών, και την εκκαθάριση τους από τις παράνομες ή και τις παράτυπες προυπηρεσίες,  ώστε να τελειώνουμε με τους ενόχους και να απαλλάξουμε τους αθώους από την ομηρία. Να αποδωθουν ποινικές ευθύνες, για την καταπατηση του συντάγματος σε όσους το εκαναν. Απο τους υπουργους μεχρι τους μπαρμπαδες που βοηθούσαν τα "καλά παιδιά". Όλα αυτά τα χρόνια μοιραστήκαμε το κρίμα τους. Λυπηθήκαμε τις οικογένειές τους. Και είμασταν οι βλακες που πηγαιναμε με τους νόμους από πανω. Και τωρα ερχονται μονο οι επιτυχόντες του 2008 να τα φορτώσουν σε εμάς.
Αν θέλουν οι επιτυχόντες 2008 να ρθουν μαζι, να βρούμε ποιοι ειναι τα βυσματα, συγκεκριμένα. Και να κανω και στην ακρη να περάσουν, αν πετυχουν στον επόμενο ΑΣΕΠ, αποδεχόμενος ότι ειχα την ευθύνη να προσεχω διπλα μου και να καταγγέλω νομικά και δικαστικά την καταπάτηση του συντάγματος όποτε την καταλάβαινα.
Τελος οργής
Καλή ανάσταση
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 11, 2015, 04:46:44 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Μαλλον δεν καταλαβες καλα συναδελφε συμφωνα με τον ν αρσενη αυτοιβπου δεν εχουν παιδαγωγικο δεν μπορουν να δωσουν ασεπ. Μην ξεχνας οτι ολες οι ειδικοτητες δεν εχουν παιδαγωγικο. Υπαρχουν δηλαδη ειδικοτητες που δεν παιρνουν επαρκεια. Οι καθηγητικες εχουν οπως το λες  αλλα οχι ολες οσες δινουν ασεπ. Εκει τι γινεται τωρα? Μηπως καποιοι δεν θα επρεπε καν να συμμετεχουν στις εξετασεις? Μηπως καποιοι απο αυτους εινια μεσα στους εναπομειναντες του 2008? Αυτοι τωρα θα εχουν προβλημα?
Όχι, δε θα έχουν πρόβλημα, όπως δεν έχουν και αυτοί που διορίστηκαν τα προηγούμενα χρόνια χωρίς ΑΣΕΠ.
Όταν συμμετείχαν στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ δεν απαιτούνταν παιδαγωγική επάρκεια. Τώρα έχουν ήδη ΦΕΚ διορισμού.
Θεωρώ ότι είναι λογικό να διοριστούν κανονικά οι εναπομείναντες του ΑΣΕΠ, χωρίς κολλήματα λόγω έλλειψης παιδαγωγικού.

Αποσυνδεδεμένος eta-beta

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ν. 2525/1998 ή κοινώς Νόμος Αρσένη

Δεκτοί στο διαγωνισμό είναι οι έχοντες τα ειδικά τυπικά προσόντα διορισμού στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, κατά τις διατάξεις των άρθρων 12, 13 και 14 του Ν. 1566/85, καθώς και πιστοποιητικό Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας, που χορηγείται από τα ΑΕΙ, ανεξάρτητα εάν είναι εγγεγραμμένοι στους πίνακες διοριστέων του Ν. 1566/85. Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτοί, χωρίς πιστοποιητικό Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας, οι έχοντες πτυχίο Παιδαγωγικών Τμημάτων Δημοτικής Εκπαίδευσης και Νηπιαγωγών και των Τμημάτων Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας ή Φιλοσοφίας και Κοινωνικών Σπουδών των ΑΕΙ ή πτυχίο της Παιδαγωγικής Τεχνικής Σχολής της Σχολής Εκπαιδευτικών Λειτουργών Επαγγελματικής Τεχνικής Εκπαίδευσης και της Ανωτέρας Σχολής Εκπαιδευτικών Tεχνολόγων Μηχανικών (ΠΑΤΕΣ και ΑΣΕΤΕΜ της ΣΕΛΕΤΕ), καθώς και οι εγγεγραμμένοι στους πίνακες διοριστέων του Ν. 1566/85 και έχοντες διδακτορικό δίπλωμα στις επιστήμες της Αγωγής ή τίτλο μεταπτυχιακών σπουδών στις επιστήμες της Αγωγής.

Άρα φίλοι, εκτός αν ανήκετε στα ανωτέρω, ο διαγωνισμός σας είναι άκυρος ή εκτός αν κάθε φορά διαλέγουμε μόνο τους νόμους ή τα άρθρα που μας βολεύουν. Θα με ενδιέφερε τώρα μια απάντηση με νόμους και άρθρα και όχι με χαρακτηρισμούς. Και έπεται και συνέχεια...

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Παιδαγωγική επάρκεια προσέφεραν όλες οι καθηγητικές σχολές και νομίζω προσφέρουν ακόμα και σήμερα. Τα ίδια έλεγε και ο 3848 της Διαμάντως. Ότι δλδ παιδαγωγική επάρκεια διαθέτουμε όλοι μέχρι και τους 2 επόμενους ΑΣΕΠ (είχε βγει το '10 άρα μέχρι το '14) άσχετα με το αν δεν έγιναν.
Πρόσφατα αν δεν κάνω λάθος βγήκε και κάτι που έλεγε πως παιδαγωγική επάρκεια θα έχουμε όλοι οι παλαιότεροι επ αόριστον και απαιτείται μόνο για τους νεοεισερχόμενους στις καθηγητικές σχολές από το '13 - '14. Όσοι ενδιαφέρεστε μπορείτε να ψάξετε να το βρείτε.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 11, 2015, 06:58:16 μμ από physikos.50 »

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Συνάδελφοι τσάμπα ο αλληλοσπαραγμός..Τους αριθμούς διορισμών που θα περιοριστούν σχεδόν μόνο στους φεκίτες τους λαμβάνουμε καθόλου υπόψη;To γεγονός ότι ενδέχεται για μία τριετία ακόμη παρά τις μεταρρυθμίσεις τα δημοσιονομικά να μην επιτρέπουν διορισμούς το εξετάζουμε σαν ενδεχόμενo;Τσακωνόμαστε για το ποιος θα πρωτοπάει στις Κυκλάδες του χρόνου με 3,60 για να χαίρεται ότι δουλεύει και ότι δεν έχει βγεί από το παιχνίδι;Ποιο παιχνίδι αλήθεια;Γιατί την κολοκυθιά πάνε χρόνια που την παίζαμε στις γειτονιές μας...

Αποσυνδεδεμένος eta-beta

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ν. 2525/1998 ή κοινώς Νόμος Αρσένη
Επί μία πενταετία από την έναρξη ισχύος του παρόντος νόμου, γίνονται δεκτοί στο
διαγωνισμό οι έχοντες τα τυπικά προσόντα διορισμού και χωρίς πιστοποιητικό
Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας... (άρθρο 8).

Από όσο επιτρέπουν τα μαθηματικά μου, ως φιλόλογος, οι επιτυχόντες του 2008 δεν εμπίπτουν στα ανωτέρω.

Αν ξέρεις αυτό να παρατάθηκε με νόμο πάσο. Αλλά σε παρακαλώ δείξε μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159956
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 466
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.