*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2034700 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ποια προϋπηρεσία κρίθηκε παράνομη?Γιατί αν αναφέρεσαι στην μετά το 2010 απο οτι φαίνεται τις τελευταίες μέρες θα μετρήσει κανονικά και εκεί έρχεται αυτό που είπα με το ΣΤΕ καθε 10 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν συνδυάσουμε ,ΣΤΕ ,λεγόμενα Μπαλτά για τον 3848 ότι θα αλλάξουν καποια σημεία του, λεγόμενα Κουράκη για έμφαση στην προυπηρεσία και τις λιγοστές διαρροές, τότε εύκολα καταλήγουμε,τουλάχιστον εγώ σε έναν τροποποιημένο 3848 που όντως ισχύει PASA 123 ,από το 10 και δεν πήγε,προσέξτε δεν πήγε κανείς στη βουλή να τον καταργήσει!!!!Α και στον 3848 προσέξτε μπαινει ο βαθμός ...η προσαύξηση μπορει να ελεχθει και να τροποποιηθει....

Βαθμός γραπτού ΑΣΕΠ εννοείς νομίζω έτσι? Γιατί μπαίνει και ο βαθμός του βασικού πτυχίου σαν προσαύξηση.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Αν συνδυάσουμε ,ΣΤΕ ,λεγόμενα Μπαλτά για τον 3848 ότι θα αλλάξουν καποια σημεία του, λεγόμενα Κουράκη για έμφαση στην προυπηρεσία και τις λιγοστές διαρροές, τότε εύκολα καταλήγουμε,τουλάχιστον εγώ σε έναν τροποποιημένο 3848 που όντως ισχύει PASA 123 ,από το 10 και δεν πήγε,προσέξτε δεν πήγε κανείς στη βουλή να τον καταργήσει!!!!Α και στον 3848 προσέξτε μπαινει ο βαθμός ...η προσαύξηση μπορει να ελεχθει και να τροποποιηθει....
Και φυσικά τα ξαναείπαμε θα ανακοινωθούν ,εάν βαίνουν όλα καλά και θελήσουν να κανουν κάποιους λίγους διορισμούς.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Βαθμός γραπτού ΑΣΕΠ εννοείς νομίζω έτσι? Γιατί μπαίνει και ο βαθμός του βασικού πτυχίου.
Ναι Ασεπ και όλα για 1-2 χρονάκια,μετά κάτι άλλο..
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2015, 07:21:01 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Αν συνδυάσουμε ,ΣΤΕ ,λεγόμενα Μπαλτά για τον 3848 ότι θα αλλάξουν καποια σημεία του, λεγόμενα Κουράκη για έμφαση στην προυπηρεσία και τις λιγοστές διαρροές, τότε εύκολα καταλήγουμε,τουλάχιστον εγώ σε έναν τροποποιημένο 3848 που όντως ισχύει PASA 123 ,από το 10 και δεν πήγε,προσέξτε δεν πήγε κανείς στη βουλή να τον καταργήσει!!!!Α και στον 3848 προσέξτε μπαινει ο βαθμός ...η προσαύξηση μπορει να ελεχθει και να τροποποιηθει....
anixia είπα και εγώ ότι ο Μπαλτάς αναφερόταν στον 3848, αλλά έψαξα και αυτός έχει 48άρθρα και όχι 80, άρα πρόκειται για άλλον νόμο που αναφέρεται στην ανώτατη εκπαίδευση. Πιστεύω ότι ακόμη δεν έχουν βρει τον τρόπο προσμέτρησης κριτηρίων.
Αν δεν έχουν βρει, έχουν έναν νόμο έτοιμο τον 3848 βάσει του οποίου πορευτήκαμε εδώ και 4 χρόνια. Ας πάρουν τέλοσπάντων όλοι τη βάση του ΑΣΕΠ και να μετρήσουν τα κριτήριά μας.
Αν μπορούσαμε να εξασφαλίσουμε εκατοντάδες-χιλιάδες πιστώσεις θα ξεμπλόκαρε το σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και εδώ που τα λέμε επειδή είναι πραγματικά καυτή πατάτα η επίλυση της ''εξίσωσης'' ίσως να καταφύγουν σε ένα τροποποιημένο 3848 για να αποφύγουν και αντιδράσεις, ήταν ένας νόμος που πέρασε απο τη βουλή με μεγάλη πλειοψηφία τότε.

arsinoh2 σωστή η παρατήρησή σου.

Υ.Γ. Πουθενά δεν υπάρχουν αναπληρωτές αστυνομικοί , στρατιωτικοί , δημόσιοι υπάλληλοι , δε μιλάω για ιδιωτικό τομέα , ο κλάδος μας ενώ αριθμεί   τεράστια δυναμικότητα πάντα ήταν διασπασμένος ... πως να βρεις το δίκιο σου και να διεκδικήσεις ...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2015, 07:34:14 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Και εδώ που τα λέμε επειδή είναι πραγματικά καυτή πατάτα η επίλυση της ''εξίσωσης'' ίσως να καταφύγουν σε ένα τροποποιημένο 3848 για να αποφύγουν και αντιδράσεις, ήταν ένας νόμος που πέρασε απο τη βουλή με μεγάλη πλειοψηφία τότε.
να σου θυμίσω οτι είναι ένας νόμος που έφερε μεγάλες αντιδράσεις στην εκπαιδευτικη κοινότητα!!! Τα πνεύματα καταλάγιασαν οταν κατάλαβαν όλοι ότι ο στόχος δεν ήταν να αλλάξει ο τρόπος διορισμών αλλά να μην γίνουν διορισμοί. έτσι μεταβατική κλπ κλπ φτάσαμε εδώ. Και πάλι βλέπω μια επανάληψη και μάχες για το δίκαιο και  και..... στο τέλος δεν θα κάνει διορισμούς και όλοι θα μείνουν με το δίκιο τους!!!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
anixia είπα και εγώ ότι ο Μπαλτάς αναφερόταν στον 3848, αλλά έψαξα και αυτός έχει 48άρθρα και όχι 80, άρα πρόκειται για άλλον νόμο που αναφέρεται στην ανώτατη εκπαίδευση. Πιστεύω ότι ακόμη δεν έχουν βρει τον τρόπο προσμέτρησης κριτηρίων.
Αν δεν έχουν βρει, έχουν έναν νόμο έτοιμο τον 3848 βάσει του οποίου πορευτήκαμε εδώ και 4 χρόνια. Ας πάρουν τέλοσπάντων όλοι τη βάση του ΑΣΕΠ και να μετρήσουν τα κριτήριά μας.
Αν μπορούσαμε να εξασφαλίσουμε εκατοντάδες-χιλιάδες πιστώσεις θα ξεμπλόκαρε το σύστημα.
Οχι μιλάω για τα κομματια του 3848 που το ΣΤΕ εβγαλε παράνομα και τις αλλαγές που μπορούν να κάνουν βασιζόμενοι πάνω σ' αυτό....Εχεις δίκιο το θέμα είναι ότι μπήκε σφίνα το ΣΤΕ θα δούμε λοιπόν ,τι τρόπο θα βρουν ,που θα καταλήξουν,ας γινουν όμως .......διορισμοί!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
anixia είπα και εγώ ότι ο Μπαλτάς αναφερόταν στον 3848, αλλά έψαξα και αυτός έχει 48άρθρα και όχι 80, άρα πρόκειται για άλλον νόμο που αναφέρεται στην ανώτατη εκπαίδευση. Πιστεύω ότι ακόμη δεν έχουν βρει τον τρόπο προσμέτρησης κριτηρίων.
Αν δεν έχουν βρει, έχουν έναν νόμο έτοιμο τον 3848 βάσει του οποίου πορευτήκαμε εδώ και 4 χρόνια. Ας πάρουν τέλοσπάντων όλοι τη βάση του ΑΣΕΠ και να μετρήσουν τα κριτήριά μας.
Αν μπορούσαμε να εξασφαλίσουμε εκατοντάδες-χιλιάδες πιστώσεις θα ξεμπλόκαρε το σύστημα.
Οχι μιλάω για τα κομματια του 3848 που το ΣΤΕ εβγαλε παράνομα και τις αλλαγές που μπορούν να κάνουν βασιζόμενοι πάνω σ' αυτό....Εχεις δίκιο το θέμα είναι ότι μπήκε σφίνα το ΣΤΕ θα δούμε λοιπόν ,τι τρόπο θα βρουν ,που θα καταλήξουν,ας γινουν όμως .......διορισμοί!Συγνώμη για το δις

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Και εδώ που τα λέμε επειδή είναι πραγματικά καυτή πατάτα η επίλυση της ''εξίσωσης'' ίσως να καταφύγουν σε ένα τροποποιημένο 3848 για να αποφύγουν και αντιδράσεις, ήταν ένας νόμος που πέρασε απο τη βουλή με μεγάλη πλειοψηφία τότε.

arsinoh2 σωστή η παρατήρησή σου.

Υ.Γ. Πουθενά δεν υπάρχουν αναπληρωτές αστυνομικοί , στρατιωτικοί , δημόσιοι υπάλληλοι , δε μιλάω για ιδιωτικό τομέα , ο κλάδος μας ενώ αριθμεί   τεράστια δυναμικότητα πάντα ήταν διασπασμένος ... πως να βρεις το δίκιο σου και να διεκδικήσεις ...
Μα για αυτό είμαστε εύκολος στόχος,τα έγραφα και εγώ χθες,γιατί υπάρχουν πολλοί αντικαταστάτες....

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδιά καταρχάς να πω ότι συμφωνώ με όλη την προσμετρηση της προϋπηρεσίας. Έχω όμως μια απορία. Όσοι δεν δηλώσαμε να δουλέψουμε καθώς δε θα προσμετρωταν η προϋπηρεσία μέχρι τη διενέργεια του υποτιθέμενου κΑινούριου  ασεπ και αφού θεωρητικά θα διοριζομαστανστη μεταβατική περίοδο την πατήσαμε απλά? Επειδή ακολουθήσαμε το νόμο τη φάγαμε?
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Όσοι επέλεγαν (και είχαν ίσως την.. πολυτέλεια αυτή) να εργάζονται μόνο για την προϋπηρεσία, και όχι για το εισόδημα, τότε αν επέλεξαν τα προηγούμενα χρόνια συνειδητά να μην δηλώνουν για αναπλήρωση, την πάτησαν με δική τους ευθύνη κυρίως.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Όσοι επέλεγαν (και είχαν ίσως την.. πολυτέλεια αυτή) να εργάζονται μόνο για την προϋπηρεσία, και όχι για το εισόδημα, τότε αν επέλεξαν τα προηγούμενα χρόνια συνειδητά να μην δηλώνουν για αναπλήρωση, την πάτησαν με δική τους ευθύνη κυρίως.
Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα!!!!

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Το γιατί το επέλεγαν μπορεί να μην έχει σχέση με το εισόδημα. Εγώ πχ το έκανα λόγω εγκυμοσύνης. Αυτό για τη δική μου ευθύνη δεν το συμμερίζομαι γιατί δεν το αντιλαμβάνομαι.
Oleum et operam perdidi!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159954
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 691
Σύνολο: 701

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.