*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2034754 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Άρα ο Πιλάλης και ο Κουράκης δε θα υποκύψουν σε πιέσεις διαφόρων και θα συμφωνήσουν μαζί σου, να μοριοδοτείται δηλαδή οποιοσδήποτε ΑΣΕΠ και όχι μόνο του 08.

Αλλο η πολιτική και άλλο το δίκιο...Αυτά τα δύο σπάνια συμπίπτουν.
Ας κάνουν ότι τους φωτήσει ο Θεός! Εχουμε ζήσει τόσα χρόνια και τις αδικίες και τις ανατροπές. Εδώ που φτάσαμε σήμερα, Θεωρώ ότι όλοι έχουν ένα δίκιο από την πλευρά τους. Γι αυτό μιλώ για μοριοδότηση των πάντων.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2015, 08:14:02 μμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το πτυχιο των ΠΕ01.02,03,04,05,06,07,11,60 και 70 θεωρείται ότι παρέχει παιδαγωγική επάρκεια και όλοι διαγωνίζονται στα ισα. Στους υπολοιπους κλαδους  (τους μη καθηγητικους) οσοι εχουν επαρκεις (ΣΕΛΕΤΕ-ΑΣΠΑΙΤΕ) προηγουνται στους διορισμους και επονται οσοι δεν εχουν. π.χ: αν εσυ δεν εχεις επαρκεια και γραψεις 95 στα 100 και εγω έχω και γραψω απλα τη βάση, θα προηγηθώ ΕΓΩ και στους διορισμους και στον πινακα των αναπληρωτων.
ρητορικη ερωτηση.....εχω 15 χρονια προυπηρεσια γραφω 95 στα 100 αλλα δεν εχω "παιδαγωγικη επαρκεια". εχεις 1 χρονο προυπηρεσια γραφεις 60 στα 100 αλλα εχεις παιδαγωγικη επαρκεια....ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ....ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΕΠΑΡΚΗΣ??????????????

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Η γνώση, ακόμη και η άριστη γνώση ενός αντικειμένου, δεν εξασφαλίζει την γνώση του πώς να διδαξεις το αντικείμενο αυτό. Η παιδαγωγική επαρκεια «εξασφαλίζει» το πώς άσχετα με το τι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2015, 08:24:12 μμ από aghathi »

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η γνώση, ακόμη και η άριστη γνώση ενός αντικειμένου, δεν εξασφαλίζει την γνώση του πώς να διδαξεις το αντικείμενο αυτό. Η παιδαγωγική επαρκεια «εξασφαλίζει» το πώς άσχετα με το τι.
επειδη φετος παιρνω το πολυποθητο χαρτι της "παιδαγωγικης επαρκειας" και επειδη δεν ξερω ποσα χρονια διδασκεις...εγω 17....θελω να σου πω πως το καθηγητιλικι μαθαινεται μεσα στην ταξη...και οχι σε μια ΑΣΠΑΙΤΕ 6 μηνου με σουρεαλιστικο προγραμμα σπουδων....ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΔΕΚΤΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΑΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ, ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΣΠΑΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΛΥΣΕΙΣ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ. Αλλιως 1000 ΑΣΠΑΙΤΕ να τελειωσεις μολις πατησεις στην ταξη θα σε πιασει τρεμουλο. Αλλο να παιζεις ποδοσφαιρο στο γηπεδο και αλλο ποδοσφαιρακι στο playstation

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
πως; 1 μόριο ο μήνας π.χ;
Το πολυ 0,2 μορια/μηνα και ταβανι τα 15 μορια απο προυπηρεσια εαν θελουμε να μην αλλοιωνεται η γραπτη δοκιμασια

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
επειδη φετος παιρνω το πολυποθητο χαρτι της "παιδαγωγικης επαρκειας" και επειδη δεν ξερω ποσα χρονια διδασκεις...εγω 17....θελω να σου πω πως το καθηγητιλικι μαθαινεται μεσα στην ταξη...και οχι σε μια ΑΣΠΑΙΤΕ 6 μηνου με σουρεαλιστικο προγραμμα σπουδων....ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΔΕΚΤΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΑΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ, ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΣΠΑΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΛΥΣΕΙΣ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ. Αλλιως 1000 ΑΣΠΑΙΤΕ να τελειωσεις μολις πατησεις στην ταξη θα σε πιασει τρεμουλο. Αλλο να παιζεις ποδοσφαιρο στο γηπεδο και αλλο ποδοσφαιρακι στο playstation

Σωστό και σύμφωνο , αυτο όμως δεν πρέπει να λειτουργεί αποτρεπτικά απο το να εμπλακεί κάποιος που θελει με την εκπαίδευση. Δε σημαίνει οτι κάποιος δεν ειναι ικανός επειδη δεν εχει ουτε ένα μόριο προϋπηρεσίας αλλα ουτε και τη δυνατότητα απόκτησης του. Και η ασπαιτε ειναι 2 διδακτικά εξάμηνα οχι ένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2015, 08:47:00 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
αντικειμενικά εσύ, τυπικά εγώ και δουλεύω.

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
με απλές κουβέντες και κατανοητές. θα μετράει ΑΣΕΠ , όπως προέκυψε όταν δόθηκε και η προυπηρεσία που στην συνέχεια αποκτήθηκε. το ζητούμενο είναι πως θα μοριοδοτηθεί η προυπηρεσία (αρκετά ακούω ) και αν μιλάμε για οποιονδήποτε ΑΣΕΠ. Υπάρχουν προφανώς σκέψεις και για αυτά, αλλά τίποτα οριστικό. Άγνωστο για τους μη έχοντες ΑΣΕΠ , αν μπορεί να σταθεί το οτιδήποτε νομικά. Εγώ αυτά νομίζω ή ακούω ή καταλαβαίνω. Και τα παραθέτω ασχολίαστα για να μην κουράζω. Χαιρετώ. υ.γ. σίγουρα το θέμα του τόπικ δεν είναι η μορφή κάποιου μελλοντικού ΑΣΕΠ, γιατί είναι μακρινό το ενδεχόμενο.

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σωστό και σύμφωνο , αυτο όμως δεν πρέπει να λειτουργεί αποτρεπτικά απο το να εμπλακεί κάποιος που θελει με την εκπαίδευση. Δε σημαίνει οτι κάποιος δεν ειναι ικανός επειδη δεν εχει ουτε ένα μόριο προϋπηρεσίας αλλα ουτε και τη δυνατότητα απόκτησης του.
φυσικα και οχι φιλε pasas...με τιποτε δεν εννοουσα αυτο....υπαρχει χωρος κενος να δουλεψουν οσοι δουλευουν τωρα επι 4. αρκει να ξυπνησουμε καποια στιγμη και να μαθουμε να διεκδικουμε σαν μια γροθια σαν ενας κλαδος. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ.....γιατι αυτο που γινεται τωρα θυμιζει θλιβερα απομειναρια ενος στρατου που ηττηθηκε, και διασκορπιστικε σε ομαδουλες, καθε μια απο τις οποιες ψαχνει την σωτηρια της.

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αντικειμενικά εσύ, τυπικά εγώ και δουλεύω.
ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!! η αιωνια κοντρα μεταξυ τυπου και ουσιας..............
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2015, 08:56:00 μμ από polo7921 »

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το πολυ 0,2 μορια/μηνα και ταβανι τα 15 μορια απο προυπηρεσια εαν θελουμε να μην αλλοιωνεται η γραπτη δοκιμασια

εσύ το πας να μην μετράει καθόλου....πλήρης υποβάθμιση....

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το πολυ 0,2 μορια/μηνα και ταβανι τα 15 μορια απο προυπηρεσια εαν θελουμε να μην αλλοιωνεται η γραπτη δοκιμασια
Kαλα ονειρεψου..θα ξυπνησεις σε λιγα 24ωρα

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
εσύ το πας να μην μετράει καθόλου....πλήρης υποβάθμιση....
Μια χαρα ειναι ...φυσικα πρεπει να εχεις γραψει κατι και στον ΑΣΕΠ.. ;)

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 0,2; για 0,1 δεν έλεγε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159964
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 640
Σύνολο: 647

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.