*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2034691 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Θα έπρεπε τέτοια ημερομηνία να είχαν ήδη ψηφιστεί και να έβγαινε η εγκύκλιος για τους μόνιμους διορισμούς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
ρρ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:13:35 »

Kokoschka

  • Επισκέπτης
ρρ
« Απάντηση #4733 στις: Ιούλιος 22, 2015, 08:57:29 μμ »

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Καμία ξεχωριστή αναφορά στο υπουργείο παιδείας, σε αντίθεση με το υπουργείο υγείας. Οι προσλήψεις στην παιδεία περιλαμβάνονται στις 2771;

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/ergasia/elaxistes-oi-proslhpseis-monimwn-sto-dhmosio-mexri-to-telos-toy-etoys.3586372.html

Kokoschka

  • Επισκέπτης
ρρ
« Απάντηση #4735 στις: Ιούλιος 23, 2015, 01:22:27 πμ »
O Tσιπρας τωρα λεει πως θα πολεμησει το πελατειακο συστημα στο Δημοσιο(με ειχε παρει ο υπνος και πεταχτηκα πανω χα χα χα) και θα εμπεδωσει και εχει εμπεδωσει την διαφανεια και αξιοκρατια...Το ειδαμε και το εχουμε εμπεδωσει καλα 6 μηνες τωρα με τον Κουρακη να παραδεχεται πως εψαχνε αυτους τους μηνες πως να παρακαμψει την αποφαση της Ολομέλειας του Συμβουλιου της Επικρατειας.Αλλωστε γι αυτό τρεναρε 6 μηνες και φτασαμε Αυγουστο,το νέο συστημα διορισμων,με σκοπο να αφησει Φεκιτες με συντριπτικη αποφαση ΣτΕ στην απ εξω.Τετοια διαφανεια και αξιοκρατια!Αυτο να το δουν οσοι δημοσιογραφοι μπαινουν στο φορουμ και διαβαζουν τα της εκπαιδευσης.
Για τετοια αισχη μιλαμε στο αμαρτωλο Υπουργειο Παιδειας
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2015, 01:25:22 πμ από Kokoschka »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Deν υπαρχει σαλιο μανουλα μου στο παιδειας.χΤΥΠΙΟΜΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ για την προεδραρα με τις τιραντες...τα πηρε ολα κ εφυγε ο ΚΟτσι.Τυχαια βγηκε η για πρωτη φορα αριστερα κ γυναικα προεδρος τηςΟΛΜΕ νομιζετε? ειπαμε οτι για φετος οι διορισμοι απο 7000 που ελεγε ο πΙλαλης κ ξουρακης σε συναδελφους μου προφανως κοροιδευοντας τους ,εγιναν 4 χιλ.,μετα 3χιλ,μετα 2000 με 2500 τελικα το βλεπω να διοριζονται κατα τον Οκτωβρη οι φεκιτες.1800 οι επαλ ,300 οι φεκ δεν θυμαμαι ποσοι οι επαναπροσληφθεντες στα ΑΕΙ κοθυτσου κουτσου φτανουμε στους ΜΑΖΙΚΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΟΛΜΕ
υγ.απο το βιογραφικο του πρωην προεδρου
 Κατάγεται από την Κρήτη και κατοικεί στα Βριλήσσια ;)  (ατσα η αριστερα κ η  προοδος!!!)

Ανέπτυξε επίσης συνδικαλιστική δράση στο χώρο της υγείας από 1980 ως το 1989, οπότε διορίστηκε στην εκπαίδευση. Διατέλεσε Πρόεδρος και Γεν. Γραμματέας στο Σύλλογο Εργαζομένων Νοσοκομείου «ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ» (1982-1987). (τοτε να δεις ποιος ηλιος μεσουρανουσε ,πως τον ελεγαν βρε παιδι μου???)

ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΠΡΟΣΟΝ
Ήταν υποψήφιος για το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο με το ψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές της 25ης Μάη 2014.(διοτι οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους)
ΑVE  KΑΙΣΑΡΑ,η μελλοθανατη παιδεια σε χαιρετα :-\
ΑΧ βρε kokoschka...k εγω πεταχτηκα!

Kokoschka

  • Επισκέπτης
ττ
« Απάντηση #4737 στις: Ιούλιος 23, 2015, 01:43:13 πμ »
Εχει κι ένα λεγειν ο ατιμος!Δεν τον προλαβαίνεις στα εκφραστικα μεσα.Ασε το fb του.Το τυρι κουμπαρε,που λενε και στο χωριο μου,με τους Επαλιτες.Εμμονη.Ρε φιλε,εισαι προεδρος της ΟΛΜΕ,εμας τους υπολοιπους μας εχεις χεσ..μ..νους;
Αμ,δεν εχει μπει εισαγγελεας στο πορθμειο αυτό του Παιδειας,να μην το πω όπως πρεπει
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2015, 01:49:12 πμ από Kokoschka »

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα απαντησω με ενα ΟΧΙ αλλα Τσιπρα  :P στην ερωτηση σου!
η ζωγραφακη θα μας αποτελειωσει!

Kokoschka

  • Επισκέπτης
ττ
« Απάντηση #4739 στις: Ιούλιος 23, 2015, 01:53:48 πμ »
Kαι διαλεγει και κατι μουρες...μας εχει αποτελειωσει κι από το αισθητικο μερος της υπόθεσης,οχι μονο στο Παιδειας και σε ολο το φασμα των θωκων.
 Για την Τασια να μιλησω,τη Ρανια,ολες μια ζωγραφια.

 http://www.protothema.gr/politics/article/495152/i-axiologisi-sto-dimosio-stis-proteraiotites-tou-vernardaki/
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2015, 02:00:52 πμ από Kokoschka »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι..
Με τόσα που γίνονται στη βουλή, εμείς τι να περιμένουμε για διορισμούς;

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ρρ
« Απάντηση #4741 στις: Ιούλιος 23, 2015, 09:07:07 πμ »
O Tσιπρας τωρα λεει πως θα πολεμησει το πελατειακο συστημα στο Δημοσιο(με ειχε παρει ο υπνος και πεταχτηκα πανω χα χα χα) και θα εμπεδωσει και εχει εμπεδωσει την διαφανεια και αξιοκρατια...Το ειδαμε και το εχουμε εμπεδωσει καλα 6 μηνες τωρα με τον Κουρακη να παραδεχεται πως εψαχνε αυτους τους μηνες πως να παρακαμψει την αποφαση της Ολομέλειας του Συμβουλιου της Επικρατειας.Αλλωστε γι αυτό τρεναρε 6 μηνες και φτασαμε Αυγουστο,το νέο συστημα διορισμων,με σκοπο να αφησει Φεκιτες με συντριπτικη αποφαση ΣτΕ στην απ εξω.Τετοια διαφανεια και αξιοκρατια!Αυτο να το δουν οσοι δημοσιογραφοι μπαινουν στο φορουμ και διαβαζουν τα της εκπαιδευσης.
Για τετοια αισχη μιλαμε στο αμαρτωλο Υπουργειο Παιδειας
 
Δεν καταλαβες καλα βρε...Τωρα που τακτοποιηθηκαν οι ψηφοφοροι των επαναπροσληψεων θα εφαρμοσει την αξιοκρατια κ τη διαφανεια στους υπολοιπους...Αυτο ηθελε να πει ο ανθρωπος κ το παρεξηγησες...

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια! Αποτέλεσμα της κατάργησης της επετηρίδας. Όλα θα ήταν σε τάξη αν υπήρχε εκείνο το (απόλυτα αδιάβλητο, χωρίς κοινωνικά κριτήρια και αμφισβητούμενα προσόντα) σύστημα. Και σε όσους θα σπεύσετε να υπαρασπιστείτε την κατάργησή του, σας υπενθυμίζω το όνομα του πολιτικού που ως υπουργός Παιδείας κατήργησε την επετηρίδα: Γιώργος Παπανδρέου.....

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια! Αποτέλεσμα της κατάργησης της επετηρίδας. Όλα θα ήταν σε τάξη αν υπήρχε εκείνο το (απόλυτα αδιάβλητο, χωρίς κοινωνικά κριτήρια και αμφισβητούμενα προσόντα) σύστημα. Και σε όσους θα σπεύσετε να υπαρασπιστείτε την κατάργησή του, σας υπενθυμίζω το όνομα του πολιτικού που ως υπουργός Παιδείας κατήργησε την επετηρίδα: Γιώργος Παπανδρέου.....

Ο Αρσένης δε την κατάργησε;

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ο Αρσένης την κατήργησε παίρνοντας το σχέδιο έτοιμο από τον προηγούμενό του Παπανδρέου. Γι΄αυτό και έχω άχτι τον Γιώργο. Είμαι 40, ( πτυχιούχος από το 97 )και θα ήμουν διορισμένος φιλόλογος τώρα. Και καλά εγώ, δουλεύω από τα 25 στην εκπαίδευση (τότε που η κατάσταση στην ιδιωτική εκπαίδευση ήταν καλή) και έχω βρει τη σειρά μου! Οι νεότεροι απόφοιτοι;
Αυτοί έχουν μετατραπεί σε ένα είδος αιώνιων φοιτητών και σεμιναριάκιδων. Αντί να δουλεύουν, σπουδάζουν! Υπερμορφωμένοι χωρίς φράγκο στην τσέπη, με χαρτζιλίκι από μπαμπά-μαμά-παππού-γιαγιά! Οι οποίοι πληρώνουν και τα μεταπτυχιακά τους! Είναι αυτοί που ήθελαν τον ΑΣΕΠ για να διοριστούν νωρίς και καλά! Τώρα βλέπουν ότι με την επετηρίδα θα διορίζονταν έως τα 40 τους ενώ τώρα με τον ΑΣΕΠ δε θα διοριστούν ποτέ, δεδομένης και της (ταυτόχρονης με την κατάργηση της επετηρίδας ) εκτίναξης της παραγωγής αποφοίτων υποψηφίων καθηγητών.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159954
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 427
Σύνολο: 434

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.