*

Αποστολέας Θέμα: Νότιο Αιγαίο - Ωρομίσθιοι ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 28123 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος plits

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Νότιο Αιγαίο - Ωρομίσθιοι ΠΕ02
« στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 01:23:01 μμ »
Κάποιος παιδιά να ξέρει τί γίνεται με ΠΕΟ2 στο Νότιο Αιγαίο,για να έχουμε μια άποψη;Ως πού κυμάνθηκε η βάση πέρσι εκεί κ γενικά καλούν φιλολόγους;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2009, 10:47:19 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:59:07 »

Αποσυνδεδεμένος e_vi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΠΕ02
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 06:06:17 μμ »
Η βάση πέρσυ ήταν γύρω στα 10 μόρια και πήραν 20 ωρομίσθιους όλη τη χρονιά στα Δ/σα και 6 στις Κυκλάδες. Αυτά, σύμφωνα με αυτά που λένε στο τηλέφωνο οι υπάλληλοι από τις αντίστοιχες δευτεροβάθμιες. Σήμερα το πρωί πάντως που ξαναπήρα τηλέφωνο, μου είπαν ότι προς το παρόν ασχολούνται με τους αναπληρωτές και πως δεν ξέρουν πότε θα ξεκινήσει η κλήση ωρομισθίων. Στη Διδε Δ/σου μάλιστα μου είπε να μην περιμένω πριν τα μέσα του επόμενου μήνα (αφού της είπα ότι είμαι στους δέκα πρώτους στον πίνακα Ν.Αιγαίου, αν αφαιρέσω αυτούς που πήγαν αναπληρωτες στις δυο πρώτες φάσεις). Όταν δε ρώτησα γιατί άλλες Διδε έχουν αρχίσει ήδη να καλούν και της επισήμανα ότι αυτό είναι άδικο και λόγω μορίων των κληθέντων ίσως, αλλά και λόγω προϋπηρεσίας που ενδεχομένως θα μαζέψουν, αφού τους καλούν νωρίτερα, μου είπε "τότε γιατί δε δηλώσατε αλλού"? Συμπέρασμα : μην πολυρωτάει κανείς, γιατί τρελαίνεται...

Αποσυνδεδεμένος plits

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΠΕ02
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 04:08:03 μμ »
ok.ευχαριστώ e_vi .Ωστόσο αν έχεις κάποιο νέο,ενημέρωσε να ξέρουμε τί συμβαίνει.

Αποσυνδεδεμένος eleana 83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΠΕ02
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 04:13:00 μμ »
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ 16 ΜΟΡΙΑ ΑΝ ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΛΗΘΩ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΣΤΟ ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:59:07 »

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΠΕ02
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 11:56:46 πμ »
Τί γίνεται με τους ωρομίσθιους στο Ν.Αιγαίο;Ξέρει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος eleana 83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΠΕ02
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 02:29:02 μμ »
οποιος γνωριζει κατι για το θεμα ας πει και σε μας

Αποσυνδεδεμένος inspire

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΠΕ02
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 12:43:48 πμ »
Είμαι καινούρια στο forum και γράφω για να μοιραστώ τις λιγοστές πληροφορίες που έχω, γιατί βλέπω ότι και άλλοι συνάδελφοι αγωνιούν για το θέμα της ωρομισθίας στο Ν.Αιγαίο. Λοιπόν, σύμφωνα με τις ΔΔΕ, στις Κυκλάδες δεν έχει κληθεί  κ α ν έ ν α ς  ωρομίσθιος φιλόλογος ως τώρα (!) παρά μόνο σε ΣΜΕΑ. Στα Δωδεκάνησα  μετά τη Γ' φάση έχουν καλέσει μέχρι και το νούμερο 37. Η κατάσταση νομίζω είναι απελπιστική στην περιφέρεια μας! Ίσως περιμένουν την επόμενη φάση αναπληρωτών και μετά καλέσουν, αλλά αυτό είχε ειπωθεί και πριν τη Γ' φάση. Είναι αδικαιολόγητο, ειδικά στις Κυκλάδες, συνάδελφοι με 21 και 22 μόρια να μην έχουν δουλέψει ακόμα, τα σχολεία να έχουν κενά από τον Σεπτέμβρη τα οποία δε καλύπτονται από αναπληρωτές, κι όλα αυτά τη στιγμή που οι ωρομίσθιοι της ΠΔΣ καλούνται κανονικά, ενώ παράλληλα σε άλλες περιφέρειες έχουν κληθεί άτομα με πολύ λιγότερα μόρια. Έλεος δηλαδή, πότε περιμένουν να μας καλέσουν; !!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΠΕ02
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 10:39:53 πμ »
καλημερα! πραγματικο αυτο που συμβαινει ειναι απελπιστικο...στις κυκλάδες δεν στειλαν ουτε πολλους αναπληρωτες...αντιθετα στα δωδεκανησα σ'αυτη τη φάση πήραν 13 αναπληρωτες...οι κυκλαδες δε ξερω τι περιμενουν...για να μιλησω προσωπικα καθομαι σε αναμμενα καρβουνα ...το συστημα με εμφανιζει σ'αυτους που ειναι να κλιθουν άμεσα ...αλλα αν με καλεσουν Μαρτη να φυγω τοτε απο β.ελλαδα να παω λιγο ασκοπο μου φαινεται...

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΠΕ02
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:29:56 μμ »
παιδια αυτη που σηκωνει τα τηλεφωνα στα δωδεκανησα ειναι αγενεστατη και καθολου προθυμη να δωσει ακριβεις πληροφοριες( δε ξερω να εχετε πετυχει ποτε την ιδια)...πρεπει να πιεσουμε .Στη στερεα φευγουν ατομα με 17μορια και θα τους βρουμε απο πανω μας στο τελος της χρονιας ( να μη παρεξηγηθω δε μου φταινε οι ανθρωποι αλλα η αδικια )...κατι πρεπει να γινει θα μας βρουν τα χριστουγεννα...ελεος!!!!

Αποσυνδεδεμένος eleana 83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΠΕ02
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 10:16:45 πμ »
καλημερα,εχεις δικιο για την κυρια αυτη γιατι και εγω που τηλεφωνησα την ιδια αντιμετωπιση ειχα.το θεμα ειναι ειναι να πιεσουμε και εμεις λιγο γιατι ολες οι δευτεροβαθμιες καλουν εκτος της δικης μας και δεν μας ενημερωνει κανεις για τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Νότιο Αιγαίο - Ωρομίσθιοι ΠΕ02
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 02:26:05 μμ »
Ε! ναι !!!!αν ειναι δυνατον!!! εγω αν ειχα δηλωσει στην περιφερεια μου θα δουλευα ηδη εξω απο το σπιτι μου με τα λιγοτερα εξοδα...λογω φοβου των αποτελεσματων του ασεπ ειπα να δηλωσω νησια (που να ηξερα ποσο καλα ειχα γραψει...) και τωρα περιμενω και βλεπω τις βαρκες και το θεμα ειναι οτι κανεις δεν απαντα...γιατι δεν καλουν?????...ποιος ο λογος????πριν την3 φαση στις Κυκλαδες μου ειχαν πει οτι ειχαν πιστωσεις για 200+ ωρομισθιους ...τι εγιναν αυτες?????...καλυψαν ο λ α τα κενα με αναπληρωτες(ανεκδοτο)????πρεπει να μαθουμε το λογο!!!!! αμεσα!!!!

Αποσυνδεδεμένος mike11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Νότιο Αιγαίο - Ωρομίσθιοι ΠΕ02
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 03:39:19 μμ »
Στον πινακα νοτίου Αιγαιου εχουν καλέσει μέχρι 38 σειρά ωρομίσθια και άμεσα 8α καλέσουν αλλους 14-15 ωρομισθιους...

Αποσυνδεδεμένος danah09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Νότιο Αιγαίο - Ωρομίσθιοι ΠΕ02
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 04:50:04 μμ »

Mike11, το ξέρεις αυτό σίγουρα;; Θα καλέσουν από τα Δωδεκάνησσα λογικά, ε;; Στις Κυκλάδες είναι πραγματικά απίστευτο ότι δεν έχουν καλέσει ούτε έναν ωρομίσθιο!

Αποσυνδεδεμένος inspire

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Νότιο Αιγαίο - Ωρομίσθιοι ΠΕ02
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:11:15 μμ »
Εμένα μου είπαν σήμερα ότι περιμένουν την Δ' φάση και μετά θα καλέσουν...Ζήσε Μάη μου!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160545
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 784
Σύνολο: 789

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.